Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.02.2018 14:35

Te zdjęcia wydają się podobne .... Ale można na nie patrzeć i patrzeć i patrzeć .... i patrzeć :oczko_usmiech: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.02.2018 01:42

beatabm napisał(a):Egejskie pokazało pazurka :wink:

Dość to poczuliśmy, krótko, ale intensywnie.,
Ponoć ogólnie dobrze buja na egejskim, słyszałem, że najgorzej w sezonie, już niejaki Homer o tym pisał :wink: .

Potter napisał(a):Te zdjęcia wydają się podobne .... Ale można na nie patrzeć i patrzeć i patrzeć .... i patrzeć :oczko_usmiech: .

No to jeszcze ponudzę ... :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.02.2018 01:55

...
Zbliżamy się do starego portu.
Nad nami majaczy Fira.
I nawet nasz hotelik widać bardzo dokładnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mimo zachęt i nawoływań pana z karteczką: Donkey taxi 6 E, wybieramy kolejkę linową w cenie również 6E.
Kolejka to dar bogatego biznesmena, pana Nomikosa, wywodzącego się z wyspy.
Zespół 6 wagoników, po 6 miejsc każdy, sprawnie wspina się do góry ...cicho, czyściutko, i niestety za ... szybko.
A na górze to co zwykle ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na pożegnanie dnia zaliczamy jeszcze sunsecik z hotelowego tarasu ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


...ale Fira spać nie daje ...

Obrazek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 22.02.2018 08:55

Fotki z tej Twojej Santorini są po prostu powalające :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.02.2018 09:30

Buber napisał(a):
Potter napisał(a):Te zdjęcia wydają się podobne .... Ale można na nie patrzeć i patrzeć i patrzeć .... i patrzeć :oczko_usmiech: .

No to jeszcze ponudzę ... :D
Ponudzaj :)

Buber napisał(a):...
Zbliżamy się do starego portu.
Nad nami majaczy Fira.
I nawet nasz hotelik widać bardzo dokładnie...
Taa :roll: :mrgreen:
Ja nie wiem czy na górze z bliska nie miałabym problemu trafić do właściwego a co dopiero wskazać go z morza :mrgreen:

Sunsecik :hearts:

Buber napisał(a):...ale Fira spać nie daje ...
Szkoda czasu na spanie, lepiej wypatrywać oczęta :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.02.2018 09:46

Buber napisał(a):
beatabm napisał(a):Egejskie pokazało pazurka :wink:

Dość to poczuliśmy, krótko, ale intensywnie.,
Ponoć ogólnie dobrze buja na egejskim, słyszałem, że najgorzej w sezonie, już niejaki Homer o tym pisał :wink: .

Niestety tak. Na egejskim w lecie szaleje meltemi - chorwacka bora przy nim to pikuś. Wiatr jak wiatr, do przeżycia, niestety ma duży rozbieg od lądu i podnosi fale, całkiem duże fale. I wtedy przestaje być zabawnie :roll: . To znaczy są tacy którzy to lubią oczywiście jednak ja do wielbicieli nie należę :oczko_usmiech:

Piękny zachodzik :hearts:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.02.2018 21:10

Te Twoje zdjęcia z lazurowym niebem i białymi domkami są SKANDALICZNE

I to przy takich mrozach..... ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15681
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.02.2018 22:31

Twoje i wcześniej Myszo-Potterowe Santorini tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że na tą wyspę to trzeba jechać na kilka dni, a nie za 100eur na kilka godziny, z czego część w autobusach...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.02.2018 15:00

Beata W. napisał(a):Fotki z tej Twojej Santorini są po prostu powalające :hearts:

Dzięki, ale to ściema totalna, wszystko podrasowane, wcale tam tak nie ma, naprawdę to fotki z innej planety :wink: .


gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a):...
...I nawet nasz hotelik widać bardzo dokładnie...
Taa :roll: :mrgreen:
Ja nie wiem czy na górze z bliska nie miałabym problemu trafić do właściwego a co dopiero wskazać go z morza :mrgreen:

Z pozoru jest ciężko, ale w tych miasteczkach jest sporo kościółków.
Należy znaleźć wieżę najbliższego naszej lokalizacji i nią się kierować. Trafi się jak po sznurku :D.


beatabm napisał(a):Niestety tak. Na egejskim w lecie szaleje meltemi - chorwacka bora przy nim to pikuś. Wiatr jak wiatr, do przeżycia, niestety ma duży rozbieg od lądu i podnosi fale, całkiem duże fale. I wtedy przestaje być zabawnie :roll: . To znaczy są tacy którzy to lubią oczywiście jednak ja do wielbicieli nie należę :oczko_usmiech:

Fale były ... nie wiem jak oni śmigają tymi statkami między wyspami na Egejskim.
Zresztą sam Santoryn jest bardzo wietrzny.


tony montana napisał(a):Te Twoje zdjęcia z lazurowym niebem i białymi domkami są SKANDALICZNE
I to przy takich mrozach..... ;)

Jakich mrozach - 3 dni temu było 20 +, a u Ciebie na Te-fie pewnie jeszcze wiecej :D.


piekara114 napisał(a):Twoje i wcześniej Myszo-Potterowe Santorini tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że na tą wyspę to trzeba jechać na kilka dni, a nie za 100eur na kilka godziny, z czego część w autobusach...

Dokładnie, chociaż jak ktoś nie ma takiej kilkudniowej możliwości, to warto wybrać się nawet na te 6-7 godzin z Krety ...niestety potem ciężko się wraca :| . Tutaj szczegóły na nadchodzący rok.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.02.2018 12:23

gusia-s napisał(a):
Buber napisał(a):...ale Fira spać nie daje ...
Szkoda czasu na spanie, lepiej wypatrywać oczęta :)


... i nie tylko.
Fira wabi, więc wybieramy się na wieczorną imprezkę :D .
Nie będzie to szalone disco, pokaz tańca go-go, czy nielegalny przybytek hazardu.
Lata już nie te, pieniądze jeszcze nie takie :wink: .

Obrazek

Obrazek

Idziemy na ... wesele :mrgreen: .
Wesela organizuje https://www.whitedoorsantorini.com/ na głównej ulicy w Firze.
Wyszperałem info o teatrze na trip - advisorze.
Nie jest to tania impreza, trochę się wahałem, no ale potem stwierdziłem - jak szaleć, to szaleć.
Bilety kupiłem przez internet wcześniej, ale chyba nie jest to konieczne, widziałem sprzedaż na bieżące spektakle.
Natomiast, pewnie w ramach wczesnego zakupu, dostaliśmy najlepszy stolik, pod względem fotograficznym (najbliższy sceny).

Obrazek

Ok - jesteśmy na greckim weselu w Firze, w latach 40-50 -tych XX wieku.
Przy wejściu dostajemy zaproszenie - jesteśmy gośćmi pana młodego ...co tak naprawdę nie ma dużego znaczenia.
Razem z innymi osobami oczekującymi na spektakl, siedzimy sobie spokojnie, aż tu nagle wpada Koko (ciotka panny młodej) i żywiołowo wita wszystkich, całując, rzucając się na szyję itp.
Potem oglądamy zabawny film wprowadzający i scenkę przygotowań do wesela.
Okazuje się, że panna młoda ma ubrać sukienkę swojej babci, a całe wino do wesela wypił kuzyn Kostas (jeden z biednych gości, wybrany przez aktorów ...).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie wchodzimy na tarasik ze stolikami; gdzie czeka na nas białe wino, woda, niewielki, acz wystarczający poczęstunek i zaczyna się wesele.
Tańce, śpiewy, przerywane zabawnymi scenkami ... w międzyczasie Państwo młodzi podchodzą do każdego stolika, rozmawiając z gośćmi. Goście integrują się wzajemnie. Okazało się np., że mamy dwie ciemnoskórne kuzynki z Brooklynnu.
Aktorzy są doskonale przygotowani do występów - profesjonalna muzyka na żywo, śpiewy, tańce, teksty kabaretowe - wszystko jest wykonane perfekcyjnie (zwłaszcza tańce - zorba, hasapiko, połączone z tłuczeniem talerzy :wink: ).
Jednocześnie duża doza improwizacji - występujący zagadują z gośćmi na stare tematy rodzinne, dogadują sympatycznie uczestnikom na temat ich wyimaginowanych wad i zalet, wyciągają na parkiet.
Jest mega sympatycznie. Goście są stale wciągani do zabawy - do tańców grupowych i solowych, ale nic na siłę.
Z fotografowaniem, filmowaniem nie ma problemu, wszyscy są do tego wręcz zachęcani.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powiem Wam rewelacja - największy smutas bawiłby się tam doskonale.
Całość jest po angielsku, zaczyna się punktualnie o 21:30, trwa bite 2 godziny.
A na koniec pamiątkowa fotka z parą weselną.

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.02.2018 12:45

Bomba :!:
Świetna atrakcja, lubię taki lokalny koloryt.. Santorini ma sporo do zaoferowania 8) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.02.2018 13:40

Super impreza!
Po uśmiechu Twojej żony widać, że się dobrze bawiła :D
Na pewno na długo zostanie Wam w pamięci.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 14:12

Świetna impreza :hearts: choć nie tania, ale biorąc pod uwagę, że nie trzeba się wykosztować na prezent dla młodych :wink: oraz specjalne przygotowania jakie towarzyszą pójściu na wesele to bomba :)

Byłam na podobnej imprezie na wyspie Meganisi w tawernie Lakis - co prawda nie było to wesele a raczej wieczorna biesiada - było równie fajnie. Zastawione stoły, wino, wspólne tańce zorby i pokaz tańca ze stołem na głowie. Świetnie się bawiłam :) Tutaj opisałam ten wieczór :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21055
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.02.2018 15:59

Chwilę mnie nie było...ale jakoś udało się nadrobić... :oczko_usmiech:

Napiszę tylko tyle ,że...foty SKANDALICZNIE REWELACYJNE...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.02.2018 19:48

marze_na napisał(a):Bomba :!:
Świetna atrakcja, lubię taki lokalny koloryt... Santorini ma sporo do zaoferowania 8) .

To jest komercja, ale naprawdę porządnie przygotowana i wykonana.

maslinka napisał(a):Super impreza!
Po uśmiechu Twojej żony widać, że się dobrze bawiła :D
Na pewno na długo zostanie Wam w pamięci.

Jedna z atrakcji, które długo się wspomina.

gusia-s napisał(a):Świetna impreza :hearts: choć nie tania, ale biorąc pod uwagę, że nie trzeba się wykosztować na prezent dla młodych :wink: oraz specjalne przygotowania jakie towarzyszą pójściu na wesele to bomba :)

Biorąc to wszystko pod uwagę ...to tanio wyszło :wink: .

gusia-s napisał(a):Byłam na podobnej imprezie na wyspie Meganisi w tawernie Lakis - co prawda nie było to wesele a raczej wieczorna biesiada - było równie fajnie. Zastawione stoły, wino, wspólne tańce zorby i pokaz tańca ze stołem na głowie. Świetnie się bawiłam :) Tutaj opisałam ten wieczór :)

Pamiętam, myślałem o tym wieczorku podczas pobytu na Lefkadzie, ale z juniorami jakoś tak nie po drodze było.

ajdadi napisał(a):...
Napiszę tylko tyle ,że...foty SKANDALICZNIE REWELACYJNE...

To przez SKANADALICZNE PLENERY :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone