Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini, Ateny + HR + IT + Inne + Amorgos 2017

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.08.2015 16:17

...
Werona piękna, zwłaszcza na Twoich fotkach ...
Widać że pogoda dopisała.

Pamiętam, naszą krótką wizytę w '98 , jeszcze za lira (i za zdjęć na kliszy).
Zwiedzaliśmy kościół, czy katedrę świętego Zeno - niesamowita budowla.
Poszliśmy do zamku i pod amfiteatr i do casa Julia (ta pierś jest mega wytrzymała, skoro zniosła tyle lat obmacywania :wink: ).
Największym problem było zdobycie disco orario, bo bez tego nie można było auta na parkingu zostawić.
- jakoś go w kioskach nie mieli.
Dostałem go w końcu, za friko od życzliwych Włochów, z jakiejś podejrzanej dziupli samochodowej.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.08.2015 22:39

Buber napisał(a):...
Werona piękna, zwłaszcza na Twoich fotkach ...
Widać że pogoda dopisała.

Pamiętam, naszą krótką wizytę w '98 , jeszcze za lira (i za zdjęć na kliszy).
Zwiedzaliśmy kościół, czy katedrę świętego Zeno - niesamowita budowla.
Poszliśmy do zamku i pod amfiteatr i do casa Julia (ta pierś jest mega wytrzymała, skoro zniosła tyle lat obmacywania :wink: ).
Największym problem było zdobycie disco orario, bo bez tego nie można było auta na parkingu zostawić.
- jakoś go w kioskach nie mieli.
Dostałem go w końcu, za friko od życzliwych Włochów, z jakiejś podejrzanej dziupli samochodowej.



Parkowaliśmy na parkingu podziemnym blisko centrum, obok Portoni della Bra. Dużo miejsc parkingowych, nie było problemu z miejscem. Pogoda przez cały pobyt super, fala upałów dotarła również do Włoch.

Żałuję tylko, że zwiedzaliśmy tylko za dnia, bo musieliśmy wracać do naszego miejsca postoju. Nocą te miasta nabierają pewnie innego uroku :D

Pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.08.2015 13:44

Teraz już czasy inne - wtedy parkowało się na ulicy i wszyscy za szybą mieli ustawione te dyski.
Wieczorem - pewnie pięknie, ale ludzi więcej.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 01.09.2015 13:40

Wenecja

Droga powrotna do domu. Wyjeżdżamy rano, przed nami zwiedzanie Wenecji.

Co tu dużo mówić ... Wenecja piękna jest i basta :D

To miasto kocha aparat fotograficzny i z wzajemniością :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 02.09.2015 20:03

Ja, uwielbiam ją ... :D

Obrazek



Pomoc doraźna tylko drogą wodną ...

Obrazek



Obrazek



Obrazek
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.09.2015 17:43

Ktoś na forum pisał, że w kanałach śmierdzi 8O

O dziwo nic podczas naszego pobytu nie było czuć. Może w innym okresie i sezonie ?

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Wyjeżdżamy z Wenecji późnym wieczorem. Na granicy z Austrią trochę zaczęło padać, wiadomo - góry. Robimy sobie drzemkę, ten dzień był męczący. Rano budzi nas jakieś zimno ... patrzymy a tu zaparowane szyby i 9 stopni na termometrze.

Czy to już koniec lata ? Na szczęście z czasem temperatura rośnie i wracamy do Polski w upale.... lato trwa nadal :D


Młody wymiękł :D

Obrazek



Zdało by się jakieś podsumowanie,

Tydzień w Chorwacji - piękna pogoda, Polaków tyle, że czujemy się jak nad Bałtykiem, ceny wciąż jeszcze w zasięgu, dobre jedzenie ... :D

Tydzień we Włoszech - to tylko skrawek północnej części, pogoda jak w HR, miasta z dużą ilością zabytków, raj dla zwiedzających. Niestety .... ceny zdecydowanie do góry łącznie z paliwem, wszystkie parkingi płatne itd.

Zdecydowanie najlepiej chyba czuję się w Grecji ....

Rok się jeszcze nie skończył ... więc zobaczymy :D

Dziękujemy
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.10.2015 12:10

Zapraszam ...

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.10.2015 12:36

husband napisał(a):Żałuję tylko, że zwiedzaliśmy tylko za dnia, bo musieliśmy wracać do naszego miejsca postoju. Nocą te miasta nabierają pewnie innego uroku :D


To dorzucę od siebie Weronę nocą
Obrazek
:papa:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 08.05.2016 22:30

Witam ponownie

To miała być kolejna majowa wizyta w Grecji. Po udanej, beproblemowej zeszłorocznej w Santorini w tym roku wybór padł na Naxos ...

Bilety Ryanair kupione wcześniej, kwatera dla 2 osób również zarezerwowana, hotel z booking.com z dobrymi ocenami i chyba po dobrej cenie ( wada - bez zwrotu w wyniku anulacji), nie wchodziło to w grę .... termin 5-11 maja2016

Zaczynamy

Plan jak w zeszłym roku...

Wylot z Modlina 5 maja i po bezproblemowym locie o godzinie 23.40 (+1 godz) meldujemy się na lotnisku w Atenach. Wsiadamy w autobus X96 i jedziemy 40 minut do Pireusu, gdzie mamy zarezerwowany hotel na jedną noc. Hotel blisko portu, meldujemy się, kąpiel i spanie. Prom do Naxos mamy następnego dnia o godz 7.30, bilety jak w zeszłym roku, kupione w Zas Trawel drogą wysyłkową.

Rano w dobrych humorach i wyspani udajemy się do portu w Pireusie. Po drodze jeszcze kupujemy gorącą kawę i już jesteśmy na miejscu.

Trochę zdziwiło mnie, że w porcie taki spokój i nic się nie dzieje. Ale to nic, może to jeszcze nie wakacje ... Docieram do miejsca odpływania promu. Coś mi tu nie gra ... Przecież ten prom Blue Star Delos zawsze był już widoczny z daleka. 8O 8O 8O

Chodzę, szukam, co się dzieje .... dochodzi godzina wypłynięcia, a tu cisza ? Zgłupieliśmy ...

Zatrzymuję jakiegoś pracownika portu i pytam co się dzieje ???? A on mi na to:

CAŁY SEKTOR PUBLICZNY W ATENACH W REAKCJI NA CIĘCIA EKONOMICZNE RZĄDU I PLANY PRYWATYZACJI OGŁASZA 4-DNIOWY STRAJK... NIE ODPŁYWAJĄ PROMY, NIE KURSUJE METRO I AUTOBUSY, OGÓLNY PARALIŻ !!!

Czy jesteśmy największymi pechowcami na ziemi ??? oto jest pytanie ???

TAK ZACZĄŁ SIĘ MÓJ GRECKI HORROR A.D. 2016

c.d.n.
grot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 27.05.2006
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grot » 08.05.2016 22:56

W tym roku miałem w planie Peloponez i Skopelos samochodem, ale obawiając się problemów z promem kilka dni temu zrezygnowałem z wyspy na rzecz gór Epiru.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 08.05.2016 22:58

uuuu... czytałam o tych strajkach i nawet myślałam, że może i dobrze, że w tym roku nie Grecja bo mieliśmy też w planie Naxos czyli promy niezbędne...i co gdyby nas strajk zaskoczył?...przykro, że Wam tak centralnie w wypad ten strajk się wpisał, ciekawa jestem co dalej się działo i jak sobie poradziliście!?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.05.2016 23:01

Oby dalej było lepiej bo początek nie napawa optymizmem :|
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.05.2016 06:54

No tak... słyszałem o tym w tv :roll:
Kilka razy też musieliśmy zmieniać plany i dostosowywać się do sytuacji z powodu strajków przewoźników, ale nie aż tak :?
Rzeczywiście kiepsko trafiliście, a i tytuł sugeruje że happy endu raczej nie było :?
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 09.05.2016 07:20

kulka53 napisał(a):No tak... słyszałem o tym w tv :roll:
Kilka razy też musieliśmy zmieniać plany i dostosowywać się do sytuacji z powodu strajków przewoźników, ale nie aż tak :?
Rzeczywiście kiepsko trafiliście, a i tytuł sugeruje że happy endu raczej nie było :?



Witaj

Czy Happy End był ? Wciąż jestem w Grecji i improwizuję :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Santorini, Ateny 2015 + HR + IT + Grecki horror 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.05.2016 07:34

husband napisał(a):Wciąż jestem w Grecji i improwizuję :papa:

:cool:
To extra :idea:
Tym bardziej z ciekawością będę zaglądał (do piątku, bo potem sami wyruszamy improwizować chyba do Włoch :) )

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Santorini, Ateny + HR + IT + Inne + Amorgos 2017 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone