Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
manek-rz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 04.06.2018 12:39

Witajcie.
Pytanie z gatunku "bumerang". Niestety pomimo przerabiania tematu, okres ważności udzielanych odpowiedzi jest dość krótki.
A mianowicie:
Wyjeżdżam z Rzeszowa 20 czerwca (czwartek) ok. 3 rano. Omijam autostradę słowacką. Planuję być na rogatkach Budapesztu ok. 9 rano, może 10 (oczywiście przy założeniu że nic nas nie przytrzyma). Jechać przez miasto, czy jednak obwodnicą autostradową? Różnica w km: ok. 20, różnica w czasie: prawie żadna...
W zeszłym roku jechaliśmy mniej więcej o tej samej porze, również w tygodniu. Ruch na obwodnicy Budapesztu makabryczny, choć bez utrudnień. W tym roku biję się z myślami czy nie polecieć miastem... Nie ukrywam, że droga dookoła pewnie trochę łatwiejsza, wystarczy patrzeć na znaki. Przez miasto można coś przegapić, ale... No właśnie: ale.
Ktoś, coś?
Andzia*
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 04.06.2018 13:53

Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie już spory ruch w mieście, po co się denerwować i stać w korkach. Na obwodnicy może być tłoczno, ale przynajmniej płynny ruch :wink:
andykan
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 07.06.2018 11:37

Andzia* napisał(a):Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie już spory ruch w mieście, po co się denerwować i stać w korkach. Na obwodnicy może być tłoczno, ale przynajmniej płynny ruch :wink:

Witam, po 9 nie powinno być wielkiego ruchu w Budapeszcie, za to na obwodnicy na pewno większy. W tym roku, dokładnie 30 kwietnia jechałem przez Budapeszt, bo przed zajazdem na autostradzie ze względu na prace remontowe wyrzuciło mnie z lewego pasa na pas za barierkami który normalnie jest użytkowany dla jadących w przeciwnym kierunku. Efekt był taki, że nie mogłem wrócić na zjazd na obwodnicę bo barierki... hahah i odprowadziłem go wzrokiem. Parę km takiej jazdy i to na odcinku "zjazdowym". Ci co zostali na prawym pasie pozjeżdżali.... Nie żałowałem tego bo Budapeszt ok 14 był luźny...) zero korków, za to Dunaj i widoki z mostu.
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 12:19

Jeździłem obwodnicą sporo razy głównie piątek albo sobota ok południa albo wczesnym popołudniem , ruch na niektórych odcinkach spory, ale plynny, poza tym pustawo.

Jeśli już, to korki robią się czasami wcześniej, w Godollo, zawsze coś tam remontują.
manek-rz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 08.06.2018 09:31

andykan napisał(a):
Andzia* napisał(a):Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie....
Nie żałowałem tego bo Budapeszt ok 14 był luźny...) zero korków, za to Dunaj i widoki z mostu.

malinero napisał(a):Jeździłem obwodnicą sporo razy głównie piątek albo sobota ok południa albo wczesnym popołudniem , ruch na niektórych odcinkach spory, ale plynny, poza tym pustawo...

No więc właśnie... Każdy wybór ma swoje atuty i wady.
Nie ukrywam, że przemawia do mnie to pogrubione ;);):D
Ehhh...., żeby tylko takie problemy były.

Dzięki za odpowiedzi.
Marina_78
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marina_78 » 12.06.2018 10:01

Po tym jak zawsze miałam problemy z przejazdem przez Budapeszt,bo raz nawigacja odmówiła posłuszeństwa w samym środku miasta, drugi raz o 24 dzikie tłumy bo jakaś impreza się skończyła to pomimo widoków Budapesztu nocą - przepięknych zresztą, jak oka w głowie pilnuję zjazdu na obwodnicę :)
Roksana.concept
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 12.06.2018 10:13

:)
Odnośnie objazdu korków na obwodnicy, trafiłam ostatnio na taki film...
https://youtu.be/huQfzK2nbV0?t=407
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.06.2018 10:32

manek-rz napisał(a):Witajcie.
Pytanie z gatunku "bumerang". Niestety pomimo przerabiania tematu, okres ważności udzielanych odpowiedzi jest dość krótki.
A mianowicie:
Wyjeżdżam z Rzeszowa 20 czerwca (czwartek) ok. 3 rano. Omijam autostradę słowacką. Planuję być na rogatkach Budapesztu ok. 9 rano, może 10 (oczywiście przy założeniu że nic nas nie przytrzyma). Jechać przez miasto, czy jednak obwodnicą autostradową? Różnica w km: ok. 20, różnica w czasie: prawie żadna...
W zeszłym roku jechaliśmy mniej więcej o tej samej porze, również w tygodniu. Ruch na obwodnicy Budapesztu makabryczny, choć bez utrudnień. W tym roku biję się z myślami czy nie polecieć miastem... Nie ukrywam, że droga dookoła pewnie trochę łatwiejsza, wystarczy patrzeć na znaki. Przez miasto można coś przegapić, ale... No właśnie: ale.
Ktoś, coś?

Okres ważności informacji jest cały czas taki sam, bo życie miasta się nie zmienia poza remontami :mrgreen: :) Jechałem wielokrotnie i wybrałbym obwodnicę. Jak poprzednicy wspominają ważne jest, o której się przejeżdża bo sytuacja jest dynamiczna:)
Mimo wszystko najlepiej i najpiękniej jedzie się przez Budapeszt nad ranem :)
manek-rz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 13.06.2018 14:00

bluesman napisał(a):
manek-rz napisał(a):Witajcie.
...

Okres ważności informacji jest cały czas taki sam, bo życie miasta się nie zmienia poza remontami :mrgreen: :) Jechałem wielokrotnie i wybrałbym obwodnicę. Jak poprzednicy wspominają ważne jest, o której się przejeżdża bo sytuacja jest dynamiczna:)
Mimo wszystko najlepiej i najpiękniej jedzie się przez Budapeszt nad ranem :)

Może faktycznie nie o ważność, a o ich świeżość tudzież aktualność mi chodziło. Życie faktycznie się nie zmienia, ale raz kopią tu, a raz gdzie indziej. O te wykopki właśnie się rozchodzi i wiedzę osób, które ostatnio (może nie wczoraj czy dwa dni temu) się tamtędy przemieszczały.
Ja z resztą też chyba zostanę przy jeździe obwodnicą, bo patrząc na natężenie ruchu mniej więcej w godzinach, w których planuję się tam pojawić - to z jazdą przez miasto rzeczywiście jest trochę słabo...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019