Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 04.06.2018 12:39

Witajcie.
Pytanie z gatunku "bumerang". Niestety pomimo przerabiania tematu, okres ważności udzielanych odpowiedzi jest dość krótki.
A mianowicie:
Wyjeżdżam z Rzeszowa 20 czerwca (czwartek) ok. 3 rano. Omijam autostradę słowacką. Planuję być na rogatkach Budapesztu ok. 9 rano, może 10 (oczywiście przy założeniu że nic nas nie przytrzyma). Jechać przez miasto, czy jednak obwodnicą autostradową? Różnica w km: ok. 20, różnica w czasie: prawie żadna...
W zeszłym roku jechaliśmy mniej więcej o tej samej porze, również w tygodniu. Ruch na obwodnicy Budapesztu makabryczny, choć bez utrudnień. W tym roku biję się z myślami czy nie polecieć miastem... Nie ukrywam, że droga dookoła pewnie trochę łatwiejsza, wystarczy patrzeć na znaki. Przez miasto można coś przegapić, ale... No właśnie: ale.
Ktoś, coś?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 04.06.2018 13:53

Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie już spory ruch w mieście, po co się denerwować i stać w korkach. Na obwodnicy może być tłoczno, ale przynajmniej płynny ruch :wink:
andykan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andykan » 07.06.2018 11:37

Andzia* napisał(a):Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie już spory ruch w mieście, po co się denerwować i stać w korkach. Na obwodnicy może być tłoczno, ale przynajmniej płynny ruch :wink:

Witam, po 9 nie powinno być wielkiego ruchu w Budapeszcie, za to na obwodnicy na pewno większy. W tym roku, dokładnie 30 kwietnia jechałem przez Budapeszt, bo przed zajazdem na autostradzie ze względu na prace remontowe wyrzuciło mnie z lewego pasa na pas za barierkami który normalnie jest użytkowany dla jadących w przeciwnym kierunku. Efekt był taki, że nie mogłem wrócić na zjazd na obwodnicę bo barierki... hahah i odprowadziłem go wzrokiem. Parę km takiej jazdy i to na odcinku "zjazdowym". Ci co zostali na prawym pasie pozjeżdżali.... Nie żałowałem tego bo Budapeszt ok 14 był luźny...) zero korków, za to Dunaj i widoki z mostu.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 12:19

Jeździłem obwodnicą sporo razy głównie piątek albo sobota ok południa albo wczesnym popołudniem , ruch na niektórych odcinkach spory, ale plynny, poza tym pustawo.

Jeśli już, to korki robią się czasami wcześniej, w Godollo, zawsze coś tam remontują.
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 08.06.2018 09:31

andykan napisał(a):
Andzia* napisał(a):Moim zdaniem lepiej obwodnicą. O tej porze będzie....
Nie żałowałem tego bo Budapeszt ok 14 był luźny...) zero korków, za to Dunaj i widoki z mostu.


malinero napisał(a):Jeździłem obwodnicą sporo razy głównie piątek albo sobota ok południa albo wczesnym popołudniem , ruch na niektórych odcinkach spory, ale plynny, poza tym pustawo...


No więc właśnie... Każdy wybór ma swoje atuty i wady.
Nie ukrywam, że przemawia do mnie to pogrubione ;);):D
Ehhh...., żeby tylko takie problemy były.

Dzięki za odpowiedzi.
Marina_78
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marina_78 » 12.06.2018 10:01

Po tym jak zawsze miałam problemy z przejazdem przez Budapeszt,bo raz nawigacja odmówiła posłuszeństwa w samym środku miasta, drugi raz o 24 dzikie tłumy bo jakaś impreza się skończyła to pomimo widoków Budapesztu nocą - przepięknych zresztą, jak oka w głowie pilnuję zjazdu na obwodnicę :)
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 12.06.2018 10:13

:)
Odnośnie objazdu korków na obwodnicy, trafiłam ostatnio na taki film...
https://youtu.be/huQfzK2nbV0?t=407
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.06.2018 10:32

manek-rz napisał(a):Witajcie.
Pytanie z gatunku "bumerang". Niestety pomimo przerabiania tematu, okres ważności udzielanych odpowiedzi jest dość krótki.
A mianowicie:
Wyjeżdżam z Rzeszowa 20 czerwca (czwartek) ok. 3 rano. Omijam autostradę słowacką. Planuję być na rogatkach Budapesztu ok. 9 rano, może 10 (oczywiście przy założeniu że nic nas nie przytrzyma). Jechać przez miasto, czy jednak obwodnicą autostradową? Różnica w km: ok. 20, różnica w czasie: prawie żadna...
W zeszłym roku jechaliśmy mniej więcej o tej samej porze, również w tygodniu. Ruch na obwodnicy Budapesztu makabryczny, choć bez utrudnień. W tym roku biję się z myślami czy nie polecieć miastem... Nie ukrywam, że droga dookoła pewnie trochę łatwiejsza, wystarczy patrzeć na znaki. Przez miasto można coś przegapić, ale... No właśnie: ale.
Ktoś, coś?

Okres ważności informacji jest cały czas taki sam, bo życie miasta się nie zmienia poza remontami :mrgreen: :) Jechałem wielokrotnie i wybrałbym obwodnicę. Jak poprzednicy wspominają ważne jest, o której się przejeżdża bo sytuacja jest dynamiczna:)
Mimo wszystko najlepiej i najpiękniej jedzie się przez Budapeszt nad ranem :)
manek-rz
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 10.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manek-rz » 13.06.2018 14:00

bluesman napisał(a):
manek-rz napisał(a):Witajcie.
Pytanie z gatunku "bumerang". Niestety pomimo przerabiania tematu, okres ważności udzielanych odpowiedzi jest dość krótki.
...

Okres ważności informacji jest cały czas taki sam, bo życie miasta się nie zmienia poza remontami :mrgreen: :) Jechałem wielokrotnie i wybrałbym obwodnicę. Jak poprzednicy wspominają ważne jest, o której się przejeżdża bo sytuacja jest dynamiczna:)
Mimo wszystko najlepiej i najpiękniej jedzie się przez Budapeszt nad ranem :)

Może faktycznie nie o ważność, a o ich świeżość tudzież aktualność mi chodziło. Życie faktycznie się nie zmienia, ale raz kopią tu, a raz gdzie indziej. O te wykopki właśnie się rozchodzi i wiedzę osób, które ostatnio (może nie wczoraj czy dwa dni temu) się tamtędy przemieszczały.
Ja z resztą też chyba zostanę przy jeździe obwodnicą, bo patrząc na natężenie ruchu mniej więcej w godzinach, w których planuję się tam pojawić - to z jazdą przez miasto rzeczywiście jest trochę słabo...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Rzeszów-Baśka Voda przez Słowację i Węgry - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone