Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rollercoaster 2020 - Tučepi i Primošten

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019
Rollercoaster 2020 - Tučepi i Primošten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 19:22

W dobrym tonie jest ponoć zacząć od zajawki.
Oto i ona:

IMG_7990.jpg


IMG_8051.jpg


IMG_8140.jpg


IMG_8239.jpg


IMG_8306.JPG


IMG_8360.jpg


IMG_8434.jpg


IMG_8644.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2020 19:36

Melduję się zachęcony zajawką. :lol: :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 14.09.2020 19:41

Widzę znajome miejsca. Oraz kilka nieznajomych. Będę czytać i oglądać :D
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 20:11

Dwa miejsca na pudle zajęte :D Dzień dobry! :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.09.2020 20:37

Wskakuję na ostatnie miejsce na pudle :mrgreen:
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 21:15

Tytułem wstępu...

W ubiegłym roku Chorwację najechaliśmy po raz pierwszy. I jak miało się szybko okazać: nie po raz ostatni. W zasadzie klamka zapadła już w dniu wyjazdu z Primoštenu. Otwarte pozostawało jedynie pytanie, gdzie zawieje nas latem 2020 r.? W październiku zagadka się rozwiązała: pierwszy tydzień urlopu spędzimy w Tučepi, w drugim wracamy w to samo miejsce w Primoštenie. Nasza ubiegłoroczna gospodyni próbę przesłania zaliczki skwitowała krótko:
- A po co? Przecież was już znam!
Cudowny gest, jak się miało nieco później okazać... Zaliczka powędrowała natomiast w okolice Makarskiej. W ten sposób spokojnie mogliśmy już czekać na urlop 2020 r.

Do stycznia miałam już gotowy cały wakacyjny plan. Z Riwiery mieliśmy koniecznie pojechać do Mostaru (o Mostarze z Forum wiem już prawie wszystko :wink: ), zwiedzić Blagaj (oczywiście wraz z jaskinią i przeprawą łódką) oraz Medjugorie (otwarta pozostawała jedynie kwestia, czy wejdziemy pod górę, czy też nie). Do tego oczywiście rejsy na Brač i Hvar, wjazd na sv. Jure, Salona i twierdza Kliš (te dwie ostatnie pozycje po drodze na drugą kwaterę). Z Primoštenu (a precyzyjnie: z Šibenika) mieliśmy się natomiast wybrać na kolację do gościnnej konoby na wysepce Privić Luka oraz popłynąć na Kornaty. Do tego słońce, morze i totalna beztroska...

W marcu - wraz z nadejściem pandemii - dopadła mnie wizja wakacji w domu. Wizji tej towarzyszyły oznaki typowej, babskiej wrażliwości (no bo przecież nie histerii! :twisted: ). Powyższe stany lękowe moja osobista oaza spokoju (mąż, żeby uniknąć niedomówień) skwitowała cytatem z klasyka:
- A tam, cicho być! Jak tylko będzie możliwość przejazdu przez granice - jedziemy!
Uspokoił mnie mniej więcej na miesiąc. Po upływie tego czasu zostałam codziennym, acz nienachalnym, gościem Forum, ze szczególnym uwzględnieniem "Rozmów o turystyce i nie tylko", ze szczególnym uwzględnieniem "COVID -19 a wakacje w CRO - konkrety!" (Janusz, padam w tym miejscu do stóp! :D ). Wątek "Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020" również był wciągający, jednak nie ukrywam, że kilku delikwentów w nim konsekwentnie pogłębiało moje stany lękowe :wink:

W czerwcu plan wakacji uległ pewnej modyfikacji: wykreśliliśmy wszystkie rejsy zatłoczonymi promami. Mostar i okolice wykreśliły się same. Nie był to jednak przyczynek do kolejnej dramy, bo przecież perspektywa totalnej laby na słońcu w towarzystwie złocistych trunków (które obiektywnie nie tylko nie powalają smakiem, ale i właściwości dezynfekcyjnych nie mają żadnych, za to TAM dziwnym trafem smakują wybornie) była cudowna i wyczekiwana...

W połowie lipca uznałam, że zasadniczo możemy zacząć się pakować: czasu mało, za miesiąc wyjazd! Kwatera w Tučepi czekała na nas od piątku 14 sierpnia. Wyjazd w cztery osoby: ślubne szczęście, Średnia, Najmłodsza i ja. Pierworodna dobrowolnie zgłosiła się na ochotnika do pozostania w domu i pielęgnowania naszych zwierzaków.
Na tydzień przed wyjazdem Średnia nieśmiało zagaiła:
- A tak właściwie, to my płacimy od osoby, czy od apartamentu???
Aha, zaczyna się! Okazało się, że Średnia uznała, że dwutygodniowa przerwa w jazdach na kursie znacząco przesunie termin egzaminu na prawo jazdy. Więc, gdyby to oczywiście nie był kłopot, to ona chętnie zostanie, bo "sami rodzice wicie-rozumicie...". Dwie do pilnowania menażerii to już tłum, więc szybki rzut oka na Pierworodną:
- Jedziesz???
- A możecie mi dać chwilę do namysłu?
Minutę później przekopywała szafę w poszukiwaniu strojów kąpielowych :wink: Ślubny w tym czasie zmieniał załatwione już ubezpieczenie.

W poniedziałek na tzw. stertę wyjazdową trafiły hurtowe ilości balsamów i olejków. W środę zamierzałam na stos dorzucić spożywkę. We wtorek jednak okazało się, że sytuacja w pracy Ślubnego mocno się skomplikowała i wyjazd stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Znaczy: jechać możemy, ale bez tzw. głowy rodziny. Wizja Chorwacji oddaliła się ekspresowo, niebezpiecznie natomiast na horyzoncie zamajaczył Bałtyk (o ile, oczywiście, znalazłyby się kwatery, co było równie realne jak ciepła woda w polskim akwenie). Taką trasę jestem jednak w stanie pokonać sama. Ale wakacje bez chłopa? No do kitu i tyle! Dramat, akt kolejny.

W środę późnym wieczorem sytuacja nieco się rozjaśniła: przypuszczalnie pojedziemy, ale z opcją pracy zdalnej. Panie, dzięki Ci i za to! Szybki zakup winiet i wreszcie w czwartek 13 sierpnia o godz. 19.00 mogłam ogłosić "RUSZAMY!" :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2020 21:27

Karpatka1 napisał(a):W marcu - wraz z nadejściem pandemii - dopadła mnie wizja wakacji w domu. Wizji tej towarzyszyły oznaki typowej, babskiej wrażliwości (no bo przecież nie histerii! :twisted: ). Powyższe stany lękowe moja osobista oaza spokoju (mąż, żeby uniknąć niedomówień) skwitowała cytatem z klasyka:
- A tam, cicho być! Jak tylko będzie możliwość przejazdu przez granice - jedziemy!
Uspokoił mnie mniej więcej na miesiąc. Po upływie tego czasu zostałam codziennym, acz nienachalnym, gościem Forum, ze szczególnym uwzględnieniem "Rozmów o turystyce i nie tylko", ze szczególnym uwzględnieniem "COVID -19 a wakacje w CRO - konkrety!" (Janusz, padam w tym miejscu do stóp! :D ).

Po konkretach powstał inny :wink: >>> jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2020-aktualne-inforwacje-t55858.html
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.09.2020 21:30

Popatrzę i ja :D Primosten lubię, Tucepi nie chciało nas przyjąć (i po pierwszym razie odpuściliśmy) - trzeba poznać nieznane miasto :wink:
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 21:34

Po konkretach powstał inny :wink: >>> jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2020-aktualne-inforwacje-t55858.html[/quote]

...Janusz, i ten oczywiście miałam na myśli! :oops: :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 14.09.2020 21:42

Jestem i ja. Wsiąkłem w wyspy, dlatego popatrzę co tam na lądzie słychać.
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 21:42

maslinka napisał(a):Wskakuję na ostatnie miejsce na pudle :mrgreen:


I na Twej szyi medal wieszam :D

Kapitańska Baba napisał(a):Popatrzę i ja :D Primosten lubię, Tucepi nie chciało nas przyjąć (i po pierwszym razie odpuściliśmy) - trzeba poznać nieznane miasto :wink:


Miło, że wpadłaś! :papa: Przyznaję bez bicia, że po cichu podczytuję Twoją rozbudowaną relację i pod ogromnym wrażeniem jestem!
Jeśli chodzi o Tucepi, to ciągle zastanawiam się, czy ten nieco bardziej rozbudowany deptak zasługuje na miano miasta... :roll:
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 14.09.2020 21:45

mchrob napisał(a):Jestem i ja. Wsiąkłem w wyspy, dlatego popatrzę co tam na lądzie słychać.


Witaj! Mnie wyspy kuszą strasznie i mam coraz większą ochotę na nie w przyszłym roku. Co polecałbyś na pierwszy raz? Tak, żeby się zakochać jak w Primostenie :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2020 07:17

Ja również z chęcią będę zaglądać do Ciebie. Tucepi doskonale jest mi znane :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.09.2020 07:55

Karpatka1 napisał(a):
mchrob napisał(a):Jestem i ja. Wsiąkłem w wyspy, dlatego popatrzę co tam na lądzie słychać.


Witaj! Mnie wyspy kuszą strasznie i mam coraz większą ochotę na nie w przyszłym roku. Co polecałbyś na pierwszy raz? Tak, żeby się zakochać jak w Primostenie :wink:

Jak na razie to stacjonowaliśmy na Pagu, Braci i Hvarze i ciężko wskazać zwycięzce w tym rankingu. Na którąkolwiek z nich się wybierzesz na pewno nie pożałujesz.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.09.2020 08:33

Karpatka1 napisał(a):
Miło, że wpadłaś! :papa: Przyznaję bez bicia, że po cichu podczytuję Twoją rozbudowaną relację i pod ogromnym wrażeniem jestem!
Jeśli chodzi o Tucepi, to ciągle zastanawiam się, czy ten nieco bardziej rozbudowany deptak zasługuje na miano miasta... :roll:


To wychodź z ukrycia :smo:
Tucepi widziałam u Agatki - teraz zerkne u Ciebie. Mówisz że to tylko deptak? Hmmm... Ale za to przeważnie zaludniony :smo:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rollercoaster 2020 - Tučepi i Primošten
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone