Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Relacja z białym kamieniem w tle

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 13.12.2015 14:57

Bardzo dziękuję za informację o psiaku ,ja bardzo lubię czworonogów i interesują mnie takie historie ,fajnie że ludzie potrafią docenić takich bohaterów .
Jeśli chodzi o geocaching to zazwyczaj skrytki są w znanych,ciekawych miejscach ,żadne tam odkrycia ,ale dzięki nim ,można faktycznie trafić do miejsc nam nie znanych.W tym roku bardzo dużo udało nam się znaleźć w Budapeszcie ,a nawet zostawić travel cacha ,którego mąż przywiózł do Polski z Anglii .Zostawiliśmy go w Budapeszcie a po jednym dniu ktoś zabrał go do Austrii ,na prawdę świetna zabawa. W Chorwacji tez ich dużo ,ale w tym roku,mieliśmy pecha ,bo albo np będąc na Glavicy w Starim Gradzie zapomnieliśmy szukać ;),albo w innych miejscach np w mieście Hvar ,nie mogliśmy za żadne skarby go znaleźć ...zawsze czujemy lekki zawód jak nie uda się go odkryć ,ale cóż taka zabawa :) Aktualnie mąż jest w Danii i również w wolnym czasie szuka ,zaraził tym kolegów ,a my zostaliśmy zarażeni przez znajomych :)) także uważaj ,bo rozsiewam bakcyle :oczko_usmiech: ,podobnie jak Ty te związane z Zagrzebiem :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.12.2015 15:07

2 sierpnia (niedziela): Atrakcje Zagrzebia - część siódma i ostatnia

Spacerujemy zagrzebskimi deptakami. Natykamy się na pomnik Tina Ujevića - poety, eseisty i tłumacza:

Obrazek

Widzieliśmy już tego pana w 2011 roku, w Imotski:

Obrazek

Wtedy był trochę grubszy ;)

W Zagrzebiu jest wiele ukrytych uliczek i zaułków. Wystarczy wejść w jakąś bramę:

Obrazek

Nawet w takim mało uczęszczanym miejscu powiewa chorwacka flaga:

Obrazek

Trzeba przyznać Chorwatom, że kochają swój kraj i są z niego dumni.

Repertuar pobliskiego kina Europa ;):

Obrazek

Jesteśmy na Ilicy, na samym początku tej głównej ulicy centrum Zagrzebia. Pod numerem 1 mieści się niepozornie wyglądający z zewnątrz kościół Rannego Jezusa:

Obrazek

Wewnątrz można podziwiać ładny witraż:

Obrazek

To prawdziwa oaza spokoju w samym sercu gwarnego miasta; w dodatku tak wtopiona w mury budynków, że można jej nie zauważyć.

Wyciszyliśmy się, możemy znowu pójść, tam gdzie jest najbardziej tłoczno i wesoło - na Tkalčę, oczywiście do "naszego" lokalu. Już wiemy, że chodzą tam sami porządni i uczciwi ludzie :mrgreen: - torebka nie zginęła :D

Obserwujemy przepływające fale mieszkańców i turystów:

Obrazek

Batman tu był:

Obrazek

Po chorwacku: Čovjek-šišmiš :mrgreen:

Jak chcemy jeszcze trochę połazić, to chodźmy - nadciąga ulewa :roll:

Obrazek

Deszcz łapie nas na placu św. Marka. Jakiś czas siedzimy pod kościołem:

Obrazek

Szkoda, że nie jest otwarty... Trzeba było jednak dłużej posiedzieć w knajpce :?

Patrzymy, jak pada:

Obrazek

Na szczęście szybko przestaje. Przechodzimy przez deptak Strossmayera vel Keitha ;) Wcześniej nie widzieliśmy tych wesołych ludzików na dachu nad barem:

Obrazek

Obrazek

Może dlatego, że było ciemno.

Ja też lubię się śmiać :D:

Obrazek

Wielkanocne jajo, czyli pisanica od srca:

Obrazek

Powoli zapada zmrok, a my znowu zmierzamy w stronę katedry:

Obrazek

Zagrzeb nie jest zbyt wielkim miastem i ciągle depczemy po własnych śladach sprzed kilku godzin ;)

Katedra by night (no może - by evening ;)):

Obrazek

plac z fontanną Bogurodzica z aniołami:

Obrazek

Trochę ucięłam Bogurodzicę, więc jeszcze raz:

Obrazek

Dwie wieże ;) - jedna odrestaurowana, druga w stanie przed renowacją i zegar symbolicznie pokazujący godzinę 7:03, kiedy nastąpiło trzęsienie ziemi, które 9 listopada 1890 roku spowodowało wiele zniszczeń w katedrze:

Obrazek

Jeszcze kilka detali architektonicznych:

Obrazek

Obrazek

i zmierzamy w stronę placu Jelačića:

Obrazek

Trochę się tu zmieniło ;) - rozstawiono stragany:

Obrazek

Ludzie dopiero się spotykają i ruszają na nocny podbój miasta ;)

Obrazek

My jednak mamy już dosyć po całodniowym włóczeniu się i zwiedzaniu, którego opis zajął mi aż 7 odcinków :lol:

Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z tego intensywnego dnia :D

Łapiemy tramwaj do "domu" i spędzamy ostatni wieczór na tych wakacjach, oglądając chorwacką telewizję ;) :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.12.2015 15:18

andeo napisał(a):Bardzo dziękuję za informację o psiaku ,ja bardzo lubię czworonogów i interesują mnie takie historie ,fajnie że ludzie potrafią docenić takich bohaterów .

Pluto to rzeczywiście prawdziwy bohater :)

andeo napisał(a):Aktualnie mąż jest w Danii i również w wolnym czasie szuka ,zaraził tym kolegów ,a my zostaliśmy zarażeni przez znajomych :)) także uważaj ,bo rozsiewam bakcyle :oczko_usmiech: ,podobnie jak Ty te związane z Zagrzebiem :)

Lubię się zarażać takimi pasjami, więc się nie boję :D
ryszard22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 13.12.2015 15:44

Witaj Agnieszko
Pięknie opisujesz spotkanie z Chorwacją, śledziliśmy relację od początku, bardzo nam się podobała,
Tak się czuliśmy, jak byśmy byli tam z Wami. Dużo zdjęć wstawiliście. Dziękujemy, to wymagało i pochłonęło dużo czasu. Chorwacja w Twoim wydaniu jest piękna.
Pozdrawiam :papa:
Ryszard :D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.12.2015 16:40

maslinka napisał(a):Hipnotyzujący księżyc ;):

Obrazek

Laku noc tebi Zagrebe
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.12.2015 20:07

ryszard22 napisał(a):Witaj Agnieszko
Pięknie opisujesz spotkanie z Chorwacją, śledziliśmy relację od początku, bardzo nam się podobała,
Tak się czuliśmy, jak byśmy byli tam z Wami. Dużo zdjęć wstawiliście. Dziękujemy, to wymagało i pochłonęło dużo czasu. Chorwacja w Twoim wydaniu jest piękna.
Pozdrawiam :papa:
Ryszard :D

Rysiu, dzięki :) Miło jest coś takiego przeczytać :D

Pozdrawiam Cię serdecznie :papa:

Janusz Bajcer napisał(a):Laku noc tebi Zagrebe

Bardzo ładne zdjęcia Zagrzebia :D
Sara76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 13.12.2015 21:30

Jaka szkoda, że relacja dobiega końca :( , ale mam nadzieję, że niebawem wystartuje jakaś nowa relacja z zimą, śniegiem i nartami w tle :mrgreen: Ps. Co to się stało, że avatar się zmienił??? O ile mnie pamięć nie myli to zmieniał się raz w roku wraz ze świeżą relacją z CRO :papa:
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.12.2015 09:39

Agnieszko po raz kolejny fajnie pokazałaś Zagrzeb :lol:
My w Zagrzebiu byliśmy tylko 2 dni i został wielki niedosyt :(
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.12.2015 18:00

A ja przez Zagrzeb jechałem tylko raz ,tak to zawsze obwodnica :cry:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.12.2015 21:20

Sara76 napisał(a):Jaka szkoda, że relacja dobiega końca :( , ale mam nadzieję, że niebawem wystartuje jakaś nowa relacja z zimą, śniegiem i nartami w tle :mrgreen:

Być może ;)

Mam też sporo innego "materiału", ale czasu brak...

Sara76 napisał(a):Ps. Co to się stało, że avatar się zmienił??? O ile mnie pamięć nie myli to zmieniał się raz w roku wraz ze świeżą relacją z CRO :papa:

A tak mnie naszło :mrgreen: Bardziej oddaje mój charakter niż poprzedni :P

krakusowa napisał(a):Agnieszko po raz kolejny fajnie pokazałaś Zagrzeb :lol:
My w Zagrzebiu byliśmy tylko 2 dni i został wielki niedosyt :(

2 dni to i tak nieźle :) Zagrzeb, jak wiesz, nie jest wielki ;) My też jeszcze wszystkiego nie widzieliśmy, bo został np. park Bundek ;), no i koniecznie Medvednica :)

lotnikwsk napisał(a):A ja przez Zagrzeb jechałem tylko raz ,tak to zawsze obwodnica :cry:

Kiedyś nadrobisz :) Jeśli będziesz chciał 8)
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.12.2015 00:05

Agnieszka ... może to zabrzmi dziwacznie, ale z całej Twojej relacji o Bracu, to ten fragment o Zagrzebiu jest (przynajmniej dla mnie) najpożyteczniejszy :D .
Dalmację wszyscy w jakimś stopniu znają (może nie od strony kajaka :wink: ), a Crostolicę każdy omija i to jak najszybciej.
A u Ciebie widać ile się traci.
Po twojej relacji obiecuję sobie, że w następny Cro wyjazd, ze 2 -3 dni poświęcam na Zagrzeb ... i już wiem gdzie pójdę.
Pozdrawiam :mrgreen: .
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2015 15:55

Buber napisał(a):Agnieszka ... może to zabrzmi dziwacznie, ale z całej Twojej relacji o Bracu, to ten fragment o Zagrzebiu jest (przynajmniej dla mnie) najpożyteczniejszy :D .

I bardzo dobrze :D Taki był też mój cel - pokazać Zagrzeb jak najdokładniej, bo jednak mało forumowiczów tam zagląda. Dlatego napisałam tyle odcinków ze stolicy 8)

Buber napisał(a):Dalmację wszyscy w jakimś stopniu znają (może nie od strony kajaka :wink: ), a Crostolicę każdy omija i to jak najszybciej.
A u Ciebie widać ile się traci.

Zagrzeb to nie Budapeszt czy Praga (ja też wolę Budapeszt :mrgreen: ), ale ma swój niepowtarzalny urok :)

Buber napisał(a):Po twojej relacji obiecuję sobie, że w następny Cro wyjazd, ze 2 -3 dni poświęcam na Zagrzeb ... i już wiem gdzie pójdę.
Pozdrawiam :mrgreen: .

Trzymam za słowo :mrgreen:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 16.12.2015 17:03

Przewodnik po Zagrzebiu jak znalazł. Dzięki, super robota!
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.12.2015 18:50

Aga z gnatem?? 8O 8O :)

Zadziorna dziewoja...

:smo:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2015 20:14

Hercklekot napisał(a):Przewodnik po Zagrzebiu jak znalazł. Dzięki, super robota!

Cieszę się, że się podoba :) Mam nadzieję, że komuś się przyda.

tony montana napisał(a):Aga z gnatem?? 8O 8O :)

Zadziorna dziewoja...

:smo:

Lubię sobie czasami postrzelać :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży