Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Relacja z białym kamieniem w tle

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.12.2015 20:21

maslinka napisał(a):
Sara76 napisał(a):Ps. Co to się stało, że avatar się zmienił??? O ile mnie pamięć nie myli to zmieniał się raz w roku wraz ze świeżą relacją z CRO :papa:

A tak mnie naszło :mrgreen: Bardziej oddaje mój charakter niż poprzedni :P

Zaczynam się bać 8O :smo:
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.12.2015 00:06

Bojowo się zrobiło
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.12.2015 14:21

mysza73 napisał(a):Zaczynam się bać 8O :smo:

Nie bój się :smo:

ruwado napisał(a):Bojowo się zrobiło

Jak thriller, to thriller :mrgreen:

Zapraszam na ostatni odcinek...

3 sierpnia (poniedziałek): Powrót do domu i podsumowania

Wstaje kolejny gorący dzień. Już tęsknię za Jadranem :? Tymczasem musimy jechać w przeciwnym kierunku, w dodatku autem bez klimy...

Droga mija spokojnie, bez zakłóceń. Zgodnie z planem zatrzymujemy się w miejscowości Bad Radkersburg - pierwszym austriackim miasteczku za granicą SLO-AT. Byliśmy już tu rok temu, kiedy wracaliśmy z długiego majowego weekendu w Zagrzebiu.

Miejscowość jest sympatyczna i, jak przystało na austriackie miasteczko, bardzo zadbana:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odwiedzamy tę samą pizzerię, co wtedy, bo wiemy, że dobrze tu karmią:

Palmy w doniczkach - namiastka Chorwacji ;):

Obrazek

Na koniec relacji nie może zabraknąć zdjęcia z piwem, miejscowym Puntigamerem :oczko_usmiech::

Obrazek

Po posileniu się i odpoczynku opuszczamy sympatyczne miasteczko.

Obrazek

Jedziemy dobrze znaną trasą, przez Riegersburg. Zamek na wzgórzu:

Obrazek

Udaje nam się uniknąć korków w Wiedniu :):

Obrazek

Przed czeską granicą modyfikujemy naszą stałą trasę. Ponieważ droga z Mikulova do Brna jest w remoncie, nie będziemy tym razem jechać przez Poysdorf i Drasenhofen, tylko wypróbujemy trasę przez Břeclav.
W miejscowości Wilfersdorf skręcamy w drogę 47. Jedziemy tędy po raz pierwszy i podoba nam się - zdecydowanie mniejszy ruch. Rozsądna alternatywa dla trasy przez Poysdorf.

Gdzieś na trasie ;):

Obrazek

Autostrada D2 jest natomiast dosyć dziurawa :roll:, ale nie jadąc przez Mikulov, prawdopodobnie uniknęliśmy stania w korkach. Wypadamy w Brnie, tylko w innym miejscu, niż zwykle. Mijamy dobrze znanych "Napoleonów" ;) niedaleko Sławkowa:

Obrazek

Przed 22:00 jesteśmy w domu...

Niestety, nasza dziesiąta podróż do Chorwacji dobiegła końca :(
Te wakacje (jak każde kolejne ;)) były lepsze od pozostałych, najlepsze! :mrgreen:, ale też całkowicie inne, bo po raz pierwszy nocowaliśmy w apartmanach.

Krótkie podsumowanie urlopu, czyli Top 10 atrakcji CROwakacji 2015 (niekoniecznie w tej kolejności ;)):

1. Plaża w Murvicy.
2. Wieczory w Supetarze (konoba Riva)
3. Povlja jako całość ;)
4. Plażowanie na skałkach w zatoce Lučice.
5. Zagrzeb - też jako całość :mrgreen:
6. Fishpicnic - głównie pod kątem towarzyskim ;)
7. Wieczory spędzane na tarasie.
8. Kajakowanie.
9. Pies "Harry" (tak naprawdę: Gea ;))
10. Rzeźby z tytułowego białego kamienia :mrgreen:

I na koniec - plusy i minusy kwater... Tego się najbardziej obawialiśmy w tym roku - że będziemy żałować decyzji spędzenia urlopu inaczej niż dotąd, że będziemy tęsknić za campingami... Nic z tych rzeczy :P Było super i absolutnie nie żałujemy :D Co nie znaczy, że już więcej nie pojedziemy na camping :mrgreen:
Wybór kwater był również podyktowany wyborem wyspy - na Braču nie ma zbyt wielu campingów. Jest nasz "ulubiony" camp Aloa przed Murvicą, ale poza tym jest w tym temacie naprawdę krucho :?

Zaczynam wyliczać ;)

Plusy apartmanów (przynajmniej tych, na które trafiliśmy ;)):
:arrow: klima (w tym roku baaardzo się przydała :D)
:arrow: własna łazienka i kuchnia
:arrow: prawdziwa lodówka
:arrow: zacieniony taras (prywatny!)
:arrow: fajni gospodarze i możliwość szlifowania chorwackiego
:arrow: ciszej niż na campingach (choć baliśmy się, że może być odwrotnie) - udało nam się: byliśmy praktycznie jedynymi gośćmi na kwaterze

Minusy apartmanów:
:arrow: lokum przypomina to, w którym mieszkamy przez cały rok
:arrow: trzeba dojść kawałek do plaży - większość campów (choć nie wszystkie) jest położona nad samym morzem
:arrow: cena - jest średnio dwa razy drożej niż na campingach, które wybieramy
:arrow: mały stres przy wyjeździe "w ciemno" i dłuższe poszukiwania (nasze zamknęły się w 40 minutach :D)

Bilans wychodzi delikatnie na plus dla apartmanów :mrgreen:, chociaż nie wzięłam pod uwagę wyjątkowo nieudanego lokum w Rogoźnicy. Może na Braču po prostu mieliśmy szczęście :D Natomiast później przekonaliśmy się, że można też trafić bardzo źle, a nie wszystkie usterki i słabe strony da się zauważyć od razu...

Tak jak napisałam wcześniej - absolutnie nie skreślam campingów, ale cieszę się, że spróbowaliśmy czegoś nowego :D

Być może z tymi nowościami pójdziemy jeszcze dalej i następnym razem "zdradzimy" Cro 8O Kto wie, wszystko jest możliwe ;) :mrgreen:

Relacja ostatecznie dobiega końca. Dziękuję Wszystkim za uwagę :D
Teraz czekam na prawdziwą zimę i pewnie będę się czasem odzywać w tym miejscu :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Ostatnio edytowano 20.12.2015 20:39 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Stasiek18
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 20.12.2015 16:34

Bo Brać to fajne miejsce :wink:
A Zagrzeb zawsze tylko przejazdem,a tam tyle ciekawych miejsc do zobaczenia.
I Povlja cię nie rozczarowała,to cieszy :)
P.S.Ale jakiś suplement jest przewidziany :oczko_usmiech:
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2015 18:55

maslinka napisał(a):Relacja ostatecznie dobiega końca. Dziękuję Wszystkim za uwagę :D
Pozdrawiam serdecznie :papa:

Hvala :lol:

Na kemenu bijelom
TomKinS
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 20.12.2015 19:28

Jesienna lektura obowiązkowa - przeczytana. Dziękuję za tyle słońca. Ja czekam na wiosnę. Pozdrawiam.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.12.2015 20:56

maslinka napisał(a): ...Wstaje kolejny gorący dzień. Już tęsknię za Jadranem :? Tymczasem musimy jechać w przeciwnym kierunku, w dodatku autem bez klimy...

Znam również ten ból :(

maslinka napisał(a): ... Relacja ostatecznie dobiega końca. Dziękuję Wszystkim za uwagę :D
Teraz czekam na prawdziwą zimę i pewnie będę się czasem odzywać w tym miejscu :D ...

Dziękuję za materiał do czytania i oglądania :)
Też już dotarłam do domu w swojej relacji z Istrii.
Na prawdziwą zimę nie czekam, taka jak w tym roku mi się podoba. Jak tak dalej pójdzie w naszym kraju będą mogły zagościć bungewile :)
Śnieg lubię na obrazku to zapewne zajrzę do narciarskiej wyprawy ;)
:papa:
Sara76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 20.12.2015 21:02

Ja również dziękuję za kolejną niesamowitą relację, dzięki której minęły paskudne jesienne dni oraz dłuuuugi grudzień :mrgreen: Wraz z nowym rokiem będzie można zacząć konkretniej planować wakacje 2016, bo jak na razie głowa pełna pomysłów, a pięknych miejsc do zobaczenia bez liku :papa: Ps. Śnieżną relację też z chęcią będę śledzić (bo pewnie takowa się pojawi) :P
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2015 21:29

I ja dziękuję za kolejną fajną relację :)
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.12.2015 21:35

Przyłączam się do podziękowań :D .

Powstał kolejny świetny przewodnik po Chorwacji pod redakcją Maslinki. Powinnaś to zebrać i wydać 8) .
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.12.2015 23:04

Stasiek18 napisał(a):Bo Brać to fajne miejsce :wink:

Niezaprzeczalnie :D

Stasiek18 napisał(a):P.S.Ale jakiś suplement jest przewidziany :oczko_usmiech:

Nie przewidywałam suplementu. Wszystko już opisałam :D

Janusz Bajcer napisał(a):Hvala :lol:

Na kemenu bijelom

Hvala i Tebi :D

TomKinS napisał(a):Jesienna lektura obowiązkowa - przeczytana. Dziękuję za tyle słońca. Ja czekam na wiosnę. Pozdrawiam.

Zimę bardzo lubię, ale śnieżną, mroźną i słoneczną :) Nie wiem, czy w tym sezonie taka będzie chociaż przez chwilę :roll:

gusia-s napisał(a):Na prawdziwą zimę nie czekam, taka jak w tym roku mi się podoba. Jak tak dalej pójdzie w naszym kraju będą mogły zagościć bungewile :)

No tak, to byłaby zaleta takiego obrotu sprawy ;)

Sara76 napisał(a):Ja również dziękuję za kolejną niesamowitą relację, dzięki której minęły paskudne jesienne dni oraz dłuuuugi grudzień :mrgreen:

Też Ci się tak dłuży? :roll:
Szaro-buro i ciemno, bo że zimno, to nie można powiedzieć ;)

tony montana napisał(a):I ja dziękuję za kolejną fajną relację :)

Proszę bardzo :D

marze_na napisał(a):Powstał kolejny świetny przewodnik po Chorwacji pod redakcją Maslinki. Powinnaś to zebrać i wydać 8) .

Dzięki! Pomyślę o tym :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2015 23:20

Relacja jak zawsze bardzo długa 8)

I jak zawsze bardzo szczegółowa i rzetelna :D
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.12.2015 23:27

Również przyłączam się do podziękowań, a szczególnie dziękuję za tak obszerną relację z Zagrzebia, który to wszyscy w pośpiechu omijają, pędząc czym szybciej nad ukochany Jadran, nie widziany przez cały rok. Większości z nas pokazałaś, jak ładna i warta zwiedzenia jest stolica Chorwacji.
Pozdrawiam i życzę miłego szusowania.
Buber
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.12.2015 07:34

Z przyjemnością poczytałem, tym bardziej, że to o Bracu.
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.12.2015 09:49

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Zaczynam się bać 8O :smo:

Nie bój się :smo:

Jak mam się nie bać :roll: , widziałam że na nartach jeździłaś i zimę przywołujesz :evil: ,

ale za relację z Cro bardzo dziękuję :lol: ,
zwłaszcza za Zagrzeb :lol: :lol: ,
i te nartowe też poczytam, a co mi tam :smo: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży