Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rejestrator toru jazdy- czy warto kupić?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 20:41

Mam kamerke samochodowa, jestem z niej bardzo zadowolony. Kolizji jeszcze nie mialem, ale juz wiele razy idioci na drodze wpakowali by sie w moje auto a z nagraniem u ubezpieczyciela, czy policji jest duzo latwiej. Wielu jest tez takich, ze w ramach uzyskania ubezpieczenia rzucaja sie doslownie na maske.... poogladajcie sobie materialy na youtube.

Kamerka ma tez detektor ruchu, przydatna sprawa.
Kilka miesiecy przed zakupem kamerki pod Obi jakies auto zarylo mi caly przod. Sami policjanci stwierdzili, ze gdyby byla kamerka nie bylo by problemu z ustaleniem kto, co i jak.

Koszt to 400-600zl za dobry sprzet.

Wlinku FUX'a jest informacja ze w Slowacji nie wolno miec nic przyczepione do szyby (przedniej), np nawigacja, to prawda?
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 08.05.2016 20:57

nagato.1985 napisał(a):Wlinku FUX'a jest informacja ze w Slowacji nie wolno miec nic przyczepione do szyby (przedniej), np nawigacja, to prawda?


Też czytałem jakiś czas temu, że w Słowacji nie można mieć nic przyczepione, ale dokładniej nie wiem bo tamtędy nie jeżdżę :lol: wiem nt. Austrii i tam ściągałem, aby nie mieli żadnych powodów do marudzenia w razie czego :)
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 08.05.2016 21:01

Słowację przejechałem wzdłuż i wszerz z nawigacją na szybie. Nikt mnie nie zatrzymał, nie ukarał a byłem dwa razy zatrzymywany za szybkość. Skończyło się na rozmowie. Z tą kamerką czy nawigacją może miałem po prostu szczęście. O zakazie nic nie wiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 21:26

nagato.1985 napisał(a):
Wlinku FUX'a jest informacja ze w Slowacji nie wolno miec nic przyczepione do szyby (przedniej), np nawigacja, to prawda?


Cytat : "Tamtejsze przepisy zabraniają umieszczania czegokolwiek na szybie auta, w polu widzenia kierowcy."

Montujesz nawigację w sposób nie zasłaniający pola widzenia i jest ok.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2016 21:30

szaki17 napisał(a):
nagato.1985 napisał(a):
Wlinku FUX'a jest informacja ze w Slowacji nie wolno miec nic przyczepione do szyby (przedniej), np nawigacja, to prawda?


Cytat : "Tamtejsze przepisy zabraniają umieszczania czegokolwiek na szybie auta, w polu widzenia kierowcy."

Montujesz nawigację w sposób nie zasłaniający pola widzenia i jest ok.



Niby tak, ale jak sie sluzbista znajdzie to uzna sobie cala szybe za pole widzenia. Bylbym nawet sklonny tez tak sadzic....
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 08.05.2016 22:27

nagato.1985 napisał(a):
szaki17 napisał(a):
nagato.1985 napisał(a):
Wlinku FUX'a jest informacja ze w Slowacji nie wolno miec nic przyczepione do szyby (przedniej), np nawigacja, to prawda?


Cytat : "Tamtejsze przepisy zabraniają umieszczania czegokolwiek na szybie auta, w polu widzenia kierowcy."

Montujesz nawigację w sposób nie zasłaniający pola widzenia i jest ok.



Niby tak, ale jak sie sluzbista znajdzie to uzna sobie cala szybe za pole widzenia. Bylbym nawet sklonny tez tak sadzic....

Łącznie z winietką :D (dobrze ,że w tym roku tylko z czeską).
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 09.05.2016 07:05

To dokładnie jak u nas nie można instalować niczego co może zasłonić widoczność. Widziałem kiedyś samochód z rejestracją zza naszej wschodniej granicy ( VW Polo albo Seata Ibiza ) z przymocowanym do przedniej szyby dużym tabletem - lekkie przegięcie.
Oczywiście policjanci kierując się zdrowym rozsądkiem pewnych rzeczy "nie widzą" i chwała im za to :)
gawin
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gawin » 01.08.2016 14:52

my mamy niedrogi z manty i wystarczy, a zawsze lepiej nagrywać co się dzieje na drodze
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 01.08.2016 16:26

gawin napisał(a):my mamy niedrogi z manty i wystarczy, a zawsze lepiej nagrywać co się dzieje na drodze

Hej. Jaki masz model?
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 01.08.2016 20:52

Najlepszy stosunek jakości do ceny mają kamerki g1wc (kondensator) oraz g1wht (akumulator). Droższa ale z gps G90C również ok. Wyższa półka np. Blackview Ambarella A12
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rejestrator toru jazdy- czy warto kupić? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone