Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 10:09

te kiero napisał(a):pytanie do Lednice:
jaką drogą najlepiej dojechać do Zamku Lednice 8) :lol: :?:
chodzi mi o dojazd od strony Wiednia, na powrocie...
czy Januv Hrad jeśli byłeś, jest godny odwiedzenia? wygląda efektownie


Januv Hrad nie znam, ale raczej nic w środku ciekawego nie ma :roll:
A z zewnątrz prezentuje się tak sobie

Myśmy byli w Lednicach, potem w Valticach.
Kolejność odwrotna też może być :wink:
Czyli Poysdorf-kilka kilometrów za Poysdorf skręcić w prawo-granica w winnicy-Valtice-Lednice 8)

https://www.google.pl/maps/dir/Poysdorf ... 81!3e0!5i1
Ostatnio edytowano 23.05.2015 10:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 23.05.2015 10:14

dids76 napisał(a):Skróć trochę linka (w Google w ustawieniach kliknij "udostępnij lub umieść mapę" a potem "krótki link URL" :wink: ) bo strona się rozjeżdża :wink:
Ja bym jednak tak nie kombinował, po czeskiej stronie droga dosyć kręta, bo tereny górzyste. Rozważ jeszcze trasę A4 i A1 lub jeśli chcesz troch skrócić to coś takiego https://goo.gl/maps/LJNrC
Często jeżdżę z Legnicy do Raciborza i trasa zajmuje mi trochę ponad 2 godziny :oczko_usmiech:



Poprawilem link, a widzisz tego wariantu z 45 nasza krajową nie rozwazalem w sumie niegłupio to wygląda w czechach wbije się od razu na ich sławną 1 :) Bede wyjezdzac z Legnicy po 22 winiete od północy bede miał wykupiona wiec spasuje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2015 10:22

Gatess napisał(a):

Poprawilem link, a widzisz tego wariantu z 45 nasza krajową nie rozwazalem w sumie niegłupio to wygląda w czechach wbije się od razu na ich sławną 1 :) Bede wyjezdzac z Legnicy po 22 winiete od północy bede miał wykupiona wiec spasuje.

DK45 pomiędzy Krapkowicami a Chałupkami może nie jest "cudowna" bo jest kilka zakrętów :wink: Ale nie ma górek, są odcinki proste gdzie spokojnie można wyprzedzać :wink: Jeśli pojedziesz w nocy to ruchu tam nie ma praktycznie żadnego. Do D1 w Bohuminie powinieneś dojechać w jakieś 2 i pół godziny.
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 23.05.2015 10:25

Tylko czy w takim przypadku nie nadłożyć ok. 40km i pojechać naszą a4 do końca ?

Rozważałem tez sławny Boboszów i krajową 8 i na street view wygląda to tragicznie szczególnie odcinek od Międzylesia ( w nocy pewnie tez nieco zwierzyny lata)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.05.2015 17:42

Lednice napisał(a):Januv Hrad nie znam, ale raczej nic w środku ciekawego nie ma :roll:
A z zewnątrz prezentuje się tak sobie

Myśmy byli w Lednicach, potem w Valticach.
Kolejność odwrotna też może być :wink:
Czyli Poysdorf-kilka kilometrów za Poysdorf skręcić w prawo-granica w winnicy-Valtice-Lednice 8)

https://www.google.pl/maps/dir/Poysdorf ... 81!3e0!5i1

thx, przy okazji dowiedziałem się o Valticach :wink: i jeszcze winnica... :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2015 11:26

przyznam się, że jakiś już czas nie jechałem autostradą A9 Graz -> SLO (najczęściej skrótem przez Feldbach);
czy ktoś może potwierdzić, że w stronę HR dalej jest na wysokości m. Gralla stacja Shell?
na mapach i portalach jest, ale czy to aktualne
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2015 11:34

te kiero napisał(a):przyznam się, że jakiś już czas nie jechałem autostradą A9 Graz -> SLO (najczęściej skrótem przez Feldbach);
czy ktoś może potwierdzić, że w stronę HR dalej jest na wysokości m. Gralla stacja Shell?
na mapach i portalach jest, ale czy to aktualne


Według OAMTC jest, po jednej http://www.oeamtc.at/portal/gralla-west+2500+1322865 i po drugiej http://www.oeamtc.at/portal/gralla-ost+2500+1322915 stronie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ich strony raczej są aktualne :wink:
Kirk
Croentuzjasta
Posty: 220
Dołączył(a): 09.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kirk » 26.05.2015 00:10

te kiero mogę Cię prosić o kontakt na priv lub email?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.05.2015 07:00

.
Ostatnio edytowano 03.06.2015 10:06 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 03.06.2015 09:53

Przeglądam sobie plan trasy wiodący przez Węgry i wychodzi mi, że w okolicach Gyor będę musiał znaleźć jakiś zaciszny parking na małą drzemkę. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2015 12:13

pitheron napisał(a):Przeglądam sobie plan trasy wiodący przez Węgry i wychodzi mi, że w okolicach Gyor będę musiał znaleźć jakiś zaciszny parking na małą drzemkę. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce?

większość przy autostradowych parkingów nie jest mz zaciszna (a stawałem na parkingu przy przejściu w Rajce, dalej na lekkim zjeździe za Moson..., oraz na OMV/Agip przy Gyor, na Shellu k. Tata)
; jeżeli zamierzasz zjechać na 81kę, by odpocząć od autostrad to może tutaj
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 03.06.2015 13:42

te kiero napisał(a):
pitheron napisał(a):Przeglądam sobie plan trasy wiodący przez Węgry i wychodzi mi, że w okolicach Gyor będę musiał znaleźć jakiś zaciszny parking na małą drzemkę. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce?

większość przy autostradowych parkingów nie jest mz zaciszna (a stawałem na parkingu przy przejściu w Rajce, dalej na lekkim zjeździe za Moson..., oraz na OMV/Agip przy Gyor, na Shellu k. Tata)
; jeżeli zamierzasz zjechać na 81kę, by odpocząć od autostrad to może tutaj


Dzięki. Właśnie o coś takiego mi chodziło! :-)
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 03.06.2015 13:44

A jak jest z jakością drogi na trasie przez Gyor - 81 - M7 - Latenye? Posty z 2010 wspominają dziury i remonty. Jak to obecnie wygląda?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2015 18:24

pitheron napisał(a):A jak jest z jakością drogi na trasie przez Gyor - 81 - M7 - Latenye? Posty z 2010 wspominają dziury i remonty. Jak to obecnie wygląda?


bdb droga 81, jak nasza krajówka, chyba tylko 1 krótki odcinek był rok temu kiepski; M7 czasem połatana, ale nie pamiętam żeby sprawiło to problem, przy większej dozwolonej prędkości
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 04.06.2015 12:40

Dzięki te kiero.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone