Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2013 08:43

piotr62 napisał(a):
grek napisał(a):Uwaga na remont drogi R46 między Ołomońcem a Prostejovem na ők. 11 km. Wyłączona z ruchu jest jedna nitka drogi ekspresowej. Ruch odbywa się jedną jezdnią. Nocą jedzie się wolno, ale płynnie. W dzień może być gorzej.
Mniejsze remonty sa w Austrii, ale niespecjalnie utrudniają jazdę.


Czy to w Czechach jeszcze aktualne?
W Austrii, w których miejscach? Bardziej na trasie Mikulov czy Breclav?
P.



Nieaktualne

Za to w stronę Ołomuńca są roboty drogowe na odcinku kilku kilometrów, ruch odbywa się dwujezdniowo, ale pas w stronę Ołomuńca jest zwężony

Poza tym w Poysdorf na światłach duże prawdopodobieństwo korków
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 22.07.2013 11:51

Wrócę do wątku, który był jakiś czas temu był poruszany. Czy winietka po stronie czeskiej (autostrada A1) obowiązuje już od granicy PL-CZ czy dopiero od Bohumina :?: Poza tym, jak wjadę na S1 w okolicach Siewierza, to gdzie najbliżej granicy będę mógł zatankować (LPG) :?: Mniemam, że przy nowym odcinku autostrady nie ma jeszcze stacji :?:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 12:03

Było już i to nie raz :roll: :roll: :roll:
Do zjazdu Ostrava Rudna D1 jest za free
Zatankować najlepiej w Jastrzębiu Zdroju na rondzie (najmniej nadkładasz drogi)
Od Pyrzowic do granicy niem żadnej stacji
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 22.07.2013 12:06

Dzięki za szybką odpowiedź. Może i było....ale przekopuję te 47 stron wątku i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jedni piszą, żeby kupować w budkach po stronie polskiej (ale cena + marża), inni że na stacji już po stronie CZ, jeszcze ktoś inny pisze że na pierwszych 1000m autostrady stoi policja czeska i sprawdza winietki....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2013 12:31

Spokojnie możesz jechać na Shell-a po czeskiej stronie, tam kupisz bez narzutu. Chyba że na stacji w Jastrzębiu będą mieli winiety i tak tam będziesz tankował.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 31.07.2013 11:39

Wybrałem wariant Czechy... Było szybciej ok 30 minut niż przez Słowację.. Najgorszy był 55km odcinek od expresowej drogi za Brnem do obwodnicy Wiednia (przez Mikulov).
Na całaej trasie najwięcej remontów o dziwo w Austrii... straciłem 25 minut na korki przed Grazem wracając z Chorwacji.
Ostatnio edytowano 31.07.2013 12:46 przez zbig99, łącznie edytowano 1 raz
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 31.07.2013 12:16

zbig99 napisał(a):. straciłem 25 minut na korki przed Grazm wracając z Chorwacji.

Jakiego to dnia było i o jakiej porze?
P.
Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 31.07.2013 12:40

Dziś w nocy wróciłem z Cro leciałem koło Grazu ok 23 w nocy szedłem tyle ile można było - ZERO jakiegokolwiek korka :)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 31.07.2013 12:46

piotr62 napisał(a):
zbig99 napisał(a):. straciłem 25 minut na korki przed Grazm wracając z Chorwacji.

Jakiego to dnia było i o jakiej porze?
P.

30.07.2013 (wtorek) ok. 10:30
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 04.08.2013 07:31

Ja w tym roku pierwszy raz jechałem przez Czechy, wcześniej zawsze Słowacja.
Jadąc do CRO w piątek 19.07 w okolicach południa przejazd przez Wiedeń był mocno zatłoczony. Jadąc od strony Słowacji mija się go jednak bardziej bokiem.
Natomiast wracając akurat odwrotnie - na Brno luzik natomiast przy znaki pokazywały 3km korka w okolicach lotniska, kierunek Bratysława. Także to kwestia szczęścia...
Analizując obie trasy - nie wiem jak pojadę następnym razem.:)
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 04.08.2013 12:47

01.08 wyjazd na noc. 19:15 z Tychów, kierunek Ustroń Leszna Górna Trzyniec Zilina Bratysława Eisenstadt (B50) Graz i omijanie słoweńskich autostrad MLP. Spotykam nad ranem na parkingu za Zagrzebiem miłego człowieka z Tychów (pozdrawiam jeśli czyta forum) który do mnie zagadał widząc rejestrację z tego samego miasta. Pytam jak podróż i okazuje się że jechał przez Czechy wyjazd o 20 i spotkanie o tym samym czasie na tym samym parkingu w ten sam dzień. Trasy są porównywalne czasowo i to jest kolejny na to dowód. Ja robiłem objazd autostrad słoweńskich nie wiem jak on, nie dopytałem. Trochę czasu (około 15 min) pobłądziłem przy objeździe w Trzyńcu na Żylinę bo albo nie zauważyłem znaku objazdowego w kierunku na Karpętną albo go tam nie było. W zeszłym roku jechałem przez Czechy w tym przez Słowację, jak dla mnie druga opcja zdecydowanie bardziej komfortowa. D1 do Bratysławy pusta i spokojna w nocy, sporo odblasków na osi jezdni (prawie 70% drogi) betonowe ekrany oddzielające jezdnie, więc raczej rzadko dostawałem po oczach od jadących z przeciwka i największy plus nigdzie śladu płyt betonowych :)
Dla jadących podobną opcją do mojej polecam zakup wieniety słowackiej jak i austriackiej w Svircynovcu na dawnym przejściu - cena winiety austrackiej identyczna jak w Austrii czyli 8,3 jurków.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 09.08.2013 11:57

Rozumiem, że w nocy czy tam ok.5 rano nie będzie problemu z zakupem winietki (stacja nie będzie zamknięta) :?:
Ostatnio edytowano 09.08.2013 12:01 przez gitmar, łącznie edytowano 1 raz
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.08.2013 12:01

gitmar napisał(a):Mam jeszcze następujące pytanie. Jeśli wybiorę wariant słowacki, a następnie będę chciał jechać w stronę Wiednia, gdzie będę mógł nabyć austriacką winietkę :?: Czy po przekroczeniu granicy SK-A od razu jest płatna autostrada w A :?: Jeśli jadę przez Czechy, to pamiętam stację BP przed Drasenhofen. Nie wiem jak to jest od strony Słowacji...


Jechałem 5 razy wariantem słowackim ale przez Czeski Cieszyn-Cadca-Żylina.. winiety słowacką i austriacką kupowałem w 1 miejscu tj. na starym przejściu granicznym Czechy/Słowacja.... winieta austriacka był droższa tylko o 10 Eurocentów od oryginalnej... Polecam ... w tym roku jechałem przez Czechy i ze Śląska to najlepsza opcja jednak polecałbym wariant czeski (Brno-Mikulov)... ok. 0,5 h szybszy od słowackiego.
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 09.08.2013 12:04

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie doczytałem poprzedniego posta o stacji Svircynovcu, dlatego edytowałem posta. Reasumując - bez obaw, bez względu na porę dnia/nocy mogę jechać i winietkę austriacką dostanę :?:

Myślałem o słowackim wariancie ze względu na cenę winietki (14 euro/miesiąc). A chciałem wracać trasą 86 przez Węgry - jeździłem i było ok. W stronę Chorwacji chciałbym przyspieszyć jadąc przez Austrię. Na powrocie musiałbym kupować jeszcze jedną austriacką (2 miesięczna się nie opłaca - ok.24euro). Dlatego chciałbym kupić jedną miesięczną na Słowacji i jedną 10-dniową w Austrii...
Chyba za bardzo kombinuję :P 8)
Ostatnio edytowano 09.08.2013 12:09 przez gitmar, łącznie edytowano 1 raz
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.08.2013 12:08

gitmar napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź. Nie doczytałem poprzedniego posta o stacji Svircynovcu, dlatego edytowałem posta. Reasumując - bez obaw, bez względu na porę dnia/nocy mogę jechać i winietkę austriacką dostanę :?:


Jeździłem 1 raz w sobotę ok 06:00 rano, 2 razy w piątek też ok 05-06:00 rano. 2 razy w środku tygodnia też ok 06:00 rano i za każdym razem były wienitki austriackie. 1 raz zdażyło mi się z tego co pamiętam nie było 1 miesięcznej winietki słowackiej.. Kupiłem ją na stacji benzynowej w Cadcy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone