Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2013 11:21

Z Ostrawy do Ołomuńca jest bardzo fajnie.
Z Ołomuńca do Vyskova zrobili ograniczenie do 100 i tam droga jest kiepskiej jakości.
Te cholerne płyty są od Vyskova do Brna, punktowo, przemieszane z dobrymi odcinkami. :(

Czasem jednak trzepie

Jak kto lubi, gdyby wszyscy jechali przez Brno albo przez Bratysławę,
to by był straszny tłok na jednej drodze :wink:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.06.2013 11:23

powiadacie ze na Cieszyn i dalej na Bratysławę? ... hmm niby lepiej niż na Brno.. hmmm może i nie trzęsie ale za to z tego co widzę o parę km dalej.

Jednak zostaniemy przy trasie na Brno. Wszak od Wiednia nie jedziemy na dół tylko ku zachodowi....

Pozdrav
Headstar
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Headstar » 18.06.2013 13:12

viltob08 - byłem w Trpanj w tamtym roku w maju :). Ale nie jechałem przez Ston tylko promem z Ploce (zreszta do Ston zrobilem sobie osobną wycieczkę przez caly Peljesac). Moim zdaniem promem dużo dużo szybciej niż objezdzac caly polwysep.

W tym roku jade do Trogiru, wybieram sie we wtorek (02.07) w nocy i mam nadzieje nie stac w korkach, zwlaszcza na granicy SLO-HR.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 13:20

Headstar napisał(a):viltob08 - byłem w Trpanj w tamtym roku w maju :). Ale nie jechałem przez Ston tylko promem z Ploce (zreszta do Ston zrobilem sobie osobną wycieczkę przez caly Peljesac). Moim zdaniem promem dużo dużo szybciej niż objezdzac caly polwysep.

W tym roku jade do Trogiru, wybieram sie we wtorek (02.07) w nocy i mam nadzieje nie stac w korkach, zwlaszcza na granicy SLO-HR.


Też tak planowaliśmy, ale ponieważ trasę robimy w dwa dni ( nocleg w Krapinie), więc i zmęczenia nie będzie i z Peljesacem się zapoznamy ;-) Za to z powrotem już promem do Ploce i do domku :-)
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 18.06.2013 19:53

Headstar napisał(a):Jako ze jest to moj pierwszy post na forum, witam wszystkich :).

W kwestii drogi, to jesli ktos jedzie z okolic Górnego Śląska to najbardziej optymalna trasa wiedzie, w mojej opinii, przez Cieszyn, następnie Żylinę na Słowacji gdzie wjezdzamy na autostradę która konczy sie w Bratysławie, jest 3 pasmowa i ruch na niej jest bardzo mały. Pozniej to juz wiadomo, obwodnicą do Wiednia i dalej gdzie kto potrzebuje :). ...


w tym przypadku jazda na obwodnicę Wiednia wydaje się trochę niepotrzebna, lepiej zjechać na B50 na Eisenstadt a potem S31 i S4 i dalej powrót już na A2. Zaoszczędzić można 20km, czasowo wyjdzie to samo, ale za to wrażenia i przyjemność z jazdy o wiele lepsze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2013 22:30

No, dokładnie, czasowo wyjdzie to samo, więc żaden skrót :roll:

Ale okolica Jeziora Nezyderskiego urocza :wink:

Jak ktoś ma więcej czasu może się nawet wykąpać w jeziorze :!:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.06.2013 22:44

Headstar napisał(a):Jako ze jest to moj pierwszy post na forum, witam wszystkich :).

W kwestii drogi, to jesli ktos jedzie z okolic Górnego Śląska to najbardziej optymalna trasa wiedzie, w mojej opinii, przez Cieszyn, następnie Żylinę na Słowacji gdzie wjezdzamy na autostradę która konczy sie w Bratysławie, jest 3 pasmowa i ruch na niej jest bardzo mały.


Nie do końca tak jest.

3 pasy są dopiero od Trnavy do Bratysławy - jest to taki eksperymentalny odcienk (oznakowany żółtymi liniami), na którym kosztem pasa zieleni i trochę pasa awaryjnego utworzono trzeci pas, a jezdnie są rozdzielone betonowymi barierami.

Najbardziej trzeba na tym odcinku uważać na ograniczenie prędkości - jest 110, a miejscami 100.

Dopiero od wjazdu do Bratysławy jest normalna trzypasmówka - ale tam już obowiązuje 90 km/h - aż do Petrżalki i wyjazdu na Jarovce.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2013 00:02

110 powiadasz, ja pamiętam 120 :roll:

Chyba 4 lata temu remontowali ten odcinek i wtedy dodali ten trzeci pas.
Jechaliśmy wtedy do Bratysławy, było ograniczenie do 70 i postawione słupki, było wąsko, zakaz wyprzedzania.
Patrzę się, a tu dwa zdechlaki-dostawczaki, przeżarte rdzą, z Krakowa, ryją się na chama, miały ze 100 na liczniku, wyprzedzały na zakazie, ocierały się o te słupki.

Jak mijałem ja na autostradzie, też jechały 100
Chłopaki jechały twardo 100, obojętnie, co by się działo na drodze, a znaki dla nich nie istniały :wink:

A potem zapewne bek, że Słowacy bez powodu się na nich uwzięli :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.06.2013 00:12

Na całym 30-kilometrowym odcinku jest teraz 110 (to pamiętam na 100%), a bodajże w 2 miejscach 100 (tego nie jestem pewien).
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 19.06.2013 06:52

Gdy jechałem tamtędy ostatnio (niestety dwa lata temu :) ) to ograniczenia obowiązywały tylko w dzień. Na znakach były godziny w których trzeba zwolnić.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 19.06.2013 08:50

Raul73 napisał(a):
Headstar napisał(a):Jako ze jest to moj pierwszy post na forum, witam wszystkich :).
W kwestii drogi, to jesli ktos jedzie z okolic Górnego Śląska to najbardziej optymalna trasa wiedzie, w mojej opinii, przez Cieszyn, następnie Żylinę na Słowacji gdzie wjezdzamy na autostradę która konczy sie w Bratysławie, jest 3 pasmowa i ruch na niej jest bardzo mały.



Znajomi z Górnego Śląska praktycznie wszyscy jadą przez Czechy, ja od lat przez Słowację.
A1 praktycznie jest do granicy (z wyjątkiem objazdu słynnego mostu w Mszanie), trasa Gorzyczki/Bohumin - Ostrawa - Mikulov - Wiedeń... Chyba pojadę tym wariantem w tym roku. Nawigacja podaje oszczędność czasu ~45 minut w stosunku do wariantu słowackiego (w km zysk 37km na korzyść Czech). Nie wiem czy ta trasa jest jednak optymalna przez Czechy pod kątem aktualnych remontów w Czechach np.?.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2013 15:25

45 minut to chyba trochę przesada, realnie różnica jest z 20 minut :roll:

Aktualne remonty są na stronie
http://www.dopravniinfo.cz/

Kliknąć na dany obszar i powiększać mapę
Podają miejsce remontu i czas wykonania prac
To ostatnie należy traktować baaardzo orientacyjnie :wink:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 20.06.2013 17:59

piosz napisał(a):Gdy jechałem tamtędy ostatnio (niestety dwa lata temu :) ) to ograniczenia obowiązywały tylko w dzień. Na znakach były godziny w których trzeba zwolnić.

Jak dobrze pamietam dalej są godziny w których dane ograniczenie obowiązuje .
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 20.06.2013 18:01

Raul73 napisał(a):Na całym 30-kilometrowym odcinku jest teraz 110 (to pamiętam na 100%), a bodajże w 2 miejscach 100 (tego nie jestem pewien).

Jest 110 , ale pamiętać trzeba że prawy skrajny pas jest bodajże 90 km/h
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.06.2013 20:39

kodens79 napisał(a):Jest 110 , ale pamiętać trzeba że prawy skrajny pas jest bodajże 90 km/h


:roll: :roll: :roll: :roll:

Od kiedy? Nie ma takich wynalazków (poza pasami na podjazdach) na autostradach. Wszystkie pasy mają taką samą prędkość dopuszczalną.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone