Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.03.2017 07:20

Najszybciej wg mnie jest przez Czechy/Austrię. 5 ostatnich razy jeździłem takim wariantem.
Na początku (3 razy) jeździłem wariantem Słowacja/Austria. Przez Węgry z tego co wiem wychodzi najdłuższa jazda.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.03.2017 09:48

ILoVeBB napisał(a):Witam :)

W czerwcu wraz z rodzinka planujemy wyjazd do CRO/ Karlobag z Bielska-Białej, ktora trase proponujecie? Przez Czechy/Austrie/Słowenie czy Słowacja/Wegry. Jakie sa roznice w czasie przejazdu obiema trasami? Jesli wybiore jedna z tych tras, jakie winiety musze kupic (winiety bede kupowac przez internet). Nie ukrywam ze czas przejazdu jest kluczowy bo jedziemy z malym dzieckiem :), jezeli chodzi o koszty przejazdu nie sa az tak bardzo dla mnie wazne. Jade pierwszy raz do CRO.

Jesli ktos jechał na nawigacji tomtom start 20 EU, jak najlepiej zaplanowac jedna z tych tras :)

Jesteś z B.Białej więc bliżej ci będzie przez Zwardoń i dalej Słowacja, Węgry. Na tym fragmencie nie masz żadnych niewiadomych jak przez Cz-A-Slo, oraz jest prostsza bez jakiś tam objazdów dróg płatnych i robót drogowych. Jedyne miejsce problematyczne to Cadca ale jak jedziesz wieczorem w piątek czy sobota wcześnie rano to nie ma problemu.
https://www.google.pl/maps/dir/Bielsko- ... !3e0?hl=pl
W Chorwacji proponuję ci zjechać szybciej z autostrady na Sejn, łatwiejszy zjazd, no ale to już od ciebie zależy.
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 24.03.2017 11:55

A jeżeli chodzi o winiety to sprawa jest prosta, takie przez jakie kraje jedziesz.
Tą trasą podaną przez wielbiciel-a to konkretnie Słowacja i Węgry. I na oba te kraje kupisz przez neta.
W Chorwacji autostrady płatne na bramkach.

Na Węgrzech można jeszcze przemyśleć wariant z jazdą na obwodnicę Gyor i potem koło Balatonu.
Wychodzi podobnie, ale trochę więcej autostrad.
ILoVeBB
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ILoVeBB » 24.03.2017 12:36

Jesteś z B.Białej więc bliżej ci będzie przez Zwardoń i dalej Słowacja, Węgry. Na tym fragmencie nie masz żadnych niewiadomych jak przez Cz-A-Slo, oraz jest prostsza bez jakiś tam objazdów dróg płatnych i robót drogowych. Jedyne miejsce problematyczne to Cadca ale jak jedziesz wieczorem w piątek czy sobota wcześnie rano to nie ma problemu.
W Chorwacji proponuję ci zjechać szybciej z autostrady na Sejn, łatwiejszy zjazd, no ale to już od ciebie zależy.

Wielbiciel dzieki za szybka odpowiedz, jak rozumiem miałes stycznosc z obiema trasami, bedziemy jechac w sobote, wyjazd ok. 5 rano, ktora trasa jest bardziej malownicza, jedziemy przez dzien wiec fajnie było by zobaczyc cos ciekawego po drodze :)

Zbig99

Masz moze jakies porownanie co do odleglosci w km i czasie na obu trasach?, i jaka jest roznica w cenie przejazdu przez Czechy, a Słowacje

Na bramkach w Chorwacji lepiej płacic w kunach czy Euro?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.03.2017 15:58

ILoVeBB napisał(a):Na bramkach w Chorwacji lepiej płacic w kunach czy Euro?

Kup sobie u nas w kantorze 200 kuna i będziesz miał na opłaty lub płać kartą. Resztę kasy możesz w bankomacie sobie dobrać na miejscu. Tam bankomaty pierw kasę wydają a następnie oddają kartę tj. odwrotnie niż u nas.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1016
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.03.2017 16:01

ILoVeBB napisał(a):Na bramkach w Chorwacji lepiej płacic w kunach czy Euro?

Najlepiej płacić kartą i ... tylko kartą :!: Dlaczego ? Bo najszybciej i najczęściej bez korków oraz bez niebezpieczeństwa "pomyłki" przy wydawaniu reszty.
ILoVeBB
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ILoVeBB » 24.03.2017 16:26

Jestem zwolennikiem gotowki :), ale przemysle opcje z karta... a co do trasy? Czy ktos ma porownanie czas podrozy/wygoda jazdy/ekonomicznosc jadac jedna i druga tras? Winietki kupie przez internet jadac przez Słowacje i Wegry zapłace za nie, 62,5zł(Słowacja) i Wegry 71zł czyli 133,5zł a z druga trase zaplace 213,5zl. Plus oplaty za bramki z Chorwacji. Czyli ekonomiczniej jechac przez Słowacje.... chyba :)
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 24.03.2017 21:08

Kolego oczywiście, że przez Słowację a winiety możesz spokojnie kupić na Słowację na stacji OMV w Czadcy https://goo.gl/maps/q6MrRrzZMdo https://goo.gl/maps/cfFacgt6x5T2 a na Węgry zaraz na przejściu granicznym w tym "kiosku czynnym całą dobę https://goo.gl/maps/4pZfgZmspTE2 https://goo.gl/maps/R2c4eMfNqc32 ja tak robię co roku od 2009 :wink: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2017 21:22

gartur napisał(a):Kolego oczywiście, że przez Słowację a winiety możesz spokojnie kupić na Słowację na stacji OMV w Czadcy https://goo.gl/maps/q6MrRrzZMdo https://goo.gl/maps/cfFacgt6x5T2 a na Węgry zaraz na przejściu granicznym w tym "kiosku czynnym całą dobę https://goo.gl/maps/4pZfgZmspTE2 https://goo.gl/maps/R2c4eMfNqc32

Oczywiście chodzi o zakup winiet elektronicznych.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 24.03.2017 22:28

ILoVeBB napisał(a):Witam :)

W czerwcu wraz z rodzinka planujemy wyjazd do CRO/ Karlobag z Bielska-Białej, ktora trase proponujecie? Przez Czechy/Austrie/Słowenie czy Słowacja/Wegry. Jakie sa roznice w czasie przejazdu obiema trasami? Jesli wybiore jedna z tych tras, jakie winiety musze kupic (winiety bede kupowac przez internet). Nie ukrywam ze czas przejazdu jest kluczowy bo jedziemy z malym dzieckiem :), jezeli chodzi o koszty przejazdu nie sa az tak bardzo dla mnie wazne. Jade pierwszy raz do CRO.

Jesli ktos jechał na nawigacji tomtom start 20 EU, jak najlepiej zaplanowac jedna z tych tras :)


Ja także jadę z Bielska-Białej(wyjazd 17 czerwca około 23:00) prawie na sam dół CRO(okolice Makarskiej) i po przeczytaniu setek postów nie ma innej opcji jak Słowacja plus Węgry. Jedyną niewiadomą dla mnie jest to gdzie najlepiej przekroczyć granicę Węgry-CRO... Nie jestem przekonany do przejazdu przez Słowenię - mogę się zamotać i wjechać na płatną drogę - różnie bywa. Lecz jeśli jest to najlepsza opcja to trzeba będzie skorzystać.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 24.03.2017 22:52

Zarówno na Słowację jak i Węgry winietę kupisz online bez dopłat, więc będzie wygodnie. Dodatkowo na Węgrzech w tym roku oddali kolejny odcinek ekspresówki i da się dojechać do Szombatehely po dwupasie (konieczna winieta). Dalej jednak jest do granicy dobre 120km drogi lokalnej i tam nie popędzisz.

jechałbym koniecznie przez Słowację a dalej to Austria i Słowenia z vinietami. Jechałbym z małym dzieckiem na noc, jeżeli nie obawiacie się nocnej jazdy. Odcinek przez Austrię i Słowenię jadąc przepisowo po 130-140 zrobisz dużo szybciej a zależy Ci na czasie. W jakim wieku dziecko ?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.03.2017 10:46

maarec
To nie jest 120km drogi lokalnej tylko nowej krajówki w zeszłym roku wykonanej na której jest mały ruch.
Pamiętaj że w Słowenii jest budowa drogi od Ptuj do granicy i w sezonie może tam być różnie, tym bardziej że innych miejsc newralgicznych jest więcej niż przez Słowacja-Węgry
Czy będziesz szybciej?, to nie takie oczywiste, mam objechane obie wersje i czas jest ten sam pomimo że wracając w 2016 nie korzystałem z M86.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.03.2017 11:00

Tak dla zainteresowanych w listopadzie 2016 podpisano umowę na wykonanie następnego odcinka D3 w Cadcy :
https://www.google.pl/maps/dir/49.48073 ... .75z?hl=pl
Czas wykonania 48 miesięcy. Pozwoli to ominąć nieszczęsne światła i wiadukt na koleją gdzie się teraz korkuje.
Być może w tym roku jadąc na wakacje przez Zwardoń ominiemy już Skalite nowym odcinkiem D3 od granicy do drogi nr.11. Termin wstępnie jest na kwiecień no ale zima była... zobaczymy.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 25.03.2017 11:33

buter napisał(a):Ja także jadę z Bielska-Białej(wyjazd 17 czerwca około 23:00) prawie na sam dół CRO(okolice Makarskiej) i po przeczytaniu setek postów nie ma innej opcji jak Słowacja plus Węgry. Jedyną niewiadomą dla mnie jest to gdzie najlepiej przekroczyć granicę Węgry-CRO... Nie jestem przekonany do przejazdu przez Słowenię - mogę się zamotać i wjechać na płatną drogę - różnie bywa.(...)

Nie zamotasz się.
Za Redics na pierwszym rondzie w Słowenii w lewo. Na Dolga Vas.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 25.03.2017 11:36

wielbiciel napisał(a):maarec
To nie jest 120km drogi lokalnej tylko nowej krajówki w zeszłym roku wykonanej na której jest mały ruch.
Pamiętaj że w Słowenii jest budowa drogi od Ptuj do granicy i w sezonie może tam być różnie, tym bardziej że innych miejsc newralgicznych jest więcej niż przez Słowacja-Węgry
Czy będziesz szybciej?, to nie takie oczywiste, mam objechane obie wersje i czas jest ten sam pomimo że wracając w 2016 nie korzystałem z M86.


A gdzie przekroczyć granicę z CRO ? Pchać się na Słowenię na ten kawałek czy niekoniecznie ? Myślałem, aby zjechać z 86 i kierować się na M70 wzdłuż granicy i przekroczyć granicę w Letenyei.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone