Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 25.03.2017 20:21

Witam
Ja wyjeżdżam z Katowic w piątek 12,08 na Ciovo. Na 99% mam już ustalone ,że pojadę trasą przez Węgry.
https://goo.gl/maps/AXQLjNLzReN2
Jedynym problemem jest ustalenie godziny wyjazdu. Ja zakładałem ,że wyjadę w piątek około 18-19. Ale ponieważ jedziemy na dwa auta,a w drugim kierowca jest mało doświadczony w jeździe nocnej, tym bardziej tyle kilometrów , to rozważam wyjazd około 3 nad ranem w sobotę. W pierwszym wariancie w Lucko powinienem być około 3-4 nad ranem. Jako tej porze wygląda na bramkach, czy już mocno zakorkowane?
Co do drugiego wariantu godzinowego to w Lucko będę około 12-13. Jak o tej porze wygląda? Pewnie wszystko zawalone na maxa, a dalej autostrada też pewnie bardzo ciasno.
W tej sytuacji mam przygotowany wariant drogi omijający Lucko i autostrady
https://goo.gl/maps/DkP7BhPb1sm
Proszę o opinie i ewentualne sugestię do tych tras
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 27.03.2017 10:54

zabekrafal napisał(a):https://goo.gl/maps/AXQLjNLzReN2


A opłaca się jechać przez Słowenię i na te kilkanaście kilometrów 2x przekraczać granicę?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.03.2017 16:50

Chyba tablicę z oznaczeniem państwa, granica jest raz.
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 28.03.2017 08:25

A faktycznie, przepraszam. Dawno tamtędy nie jechałem i zapomniałem że Słowenia jest w Schengen.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.03.2017 22:16

maniusc napisał(a):Czechy! ... choć ten łącznik z Austrią, to dramat! :(

Droga przez CZ ma swój dramat, a droga przez SK ma swój - objazd W.Górki i od granicy do Żyliny. W tym roku poidobno ma być nowy odcinek "S-ki" od granicy do Svircnovca. Trochę to skróci, ale niewiele. Przez wiele lat jeździłem przez SK, ostatnio pojechałem przez CZ - licząc od skrzyżowania gierkówki z S 1 (objazd Katowic i zjazd na A 1), dużo szybciej do Wiednia przez CZ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2017 10:34

zabekrafal napisał(a):Witam
Ja wyjeżdżam z Katowic w piątek 12,08 na Ciovo. Na 99% mam już ustalone ,że pojadę trasą przez Węgry.

Co do drugiego wariantu godzinowego to w Lucko będę około 12-13. Jak o tej porze wygląda? Pewnie wszystko zawalone na maxa, a dalej autostrada też pewnie bardzo ciasno.


Proszę o opinie i ewentualne sugestię do tych tras

Drugi wariant to najgorsza opcja jaką mogłeś wymyślić, masz rację że Lucko będzie zawalone po "horyzont" a na autostradzie tragedia, jedzie się "zderzak w zderzak" (stąd dużo wypadków ) , droga dla ludzi o mocnych nerwach.
Do tego musisz wziąć pod uwagę pierwsze bramki na autostradzie po minięciu Węgier, też może być nie zły koreczek, w ubiegłym roku widziałem na własne oczy (godzina ok. 9 rano, stanie tak ok. 20 min), ja już wracałem do PL.
Więc przekonaj kolegę do pierwszego wariantu, albo będziecie "cierpieć".
zubalupp
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubalupp » 20.04.2017 22:35

Witam.
Jechał może ktoś omijając autostrady w Czechach wjeżdżając od Bobolic przez Brno Mikulov?Nie płacąc za winietę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2017 22:54

zubalupp napisał(a):Witam.
Jechał może ktoś omijając autostrady w Czechach wjeżdżając od Bobolic przez Brno Mikulov?Nie płacąc za winietę

Tak, jechał np walp. Nie ma wiekszego problemu, tym bardziej że D1 pod Brnem jest bezpłatna i Nie trzeba pchać się przez miasto. Z drogi 52 trzeba zjechać na Rajhard i wjechać na nią za Pohorelicami.
zubalupp
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubalupp » 20.04.2017 23:15

Dziękuję bardzo :)
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 09.05.2017 10:06

Czy ktoś z Was jechał autostradą przez Czechy? Jak wyglądają roboty drogowe w okolicy Ołomuńca? Może warto rozważyć drogę przez Przerov?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2017 11:13

krzyswerm napisał(a):Czy ktoś z Was jechał autostradą przez Czechy? Jak wyglądają roboty drogowe w okolicy Ołomuńca? Może warto rozważyć drogę przez Przerov?


Możesz na bieżąco obserwować tutaj:
http://www.dopravniinfo.cz/
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 09.05.2017 14:15

To teraz ja mam pytanko - czy ktoś zna termin oddania Słowackiej nowej expresówki między granicą w Zwardoniu a Świerczyńcem ? Droga teoretycznie miała być gotowa na 2016, później przełożyli na 2017. Jechałem w kwietniu i wyglądała na prawie gotową, ale na majówkę dalej zamknięta. W ostatnich dniach maja ruszam do Chorwacji, ale obiecałem sobie, że więcej po dziurach w Skalite nie pojadę...

na necie albo słabo szukam, albo nic nie wiadomo - macie jakieś wieści ?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.05.2017 14:39

Słowacy podają, że teoretycznie powinna być otwarta w maju. Więc albo tuż przed wyjazdem sprawdzić net (taka uroczystość na pewno byłaby wspomniana, pewno i w polskich mediach), albo... będzie niespodzianka ;)

Chociaż teraz znalazłem na ich stronie zarządcy autostrad: https://www.ndsas.sk/stavby/vystavba/sv ... 1-2-profil

Wynika z tego, że to nie dość iż będzie tylko jedna jezdnia, to dopiero wrzesień.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 09.05.2017 15:19

maarec napisał(a):To teraz ja mam pytanko - czy ktoś zna termin oddania Słowackiej nowej expresówki między granicą w Zwardoniu a Świerczyńcem ? Droga teoretycznie miała być gotowa na 2016, później przełożyli na 2017. Jechałem w kwietniu i wyglądała na prawie gotową, ale na majówkę dalej zamknięta. W ostatnich dniach maja ruszam do Chorwacji, ale obiecałem sobie, że więcej po dziurach w Skalite nie pojadę...

na necie albo słabo szukam, albo nic nie wiadomo - macie jakieś wieści ?


https://ekonomika.sme.sk/c/20525594/ers ... z4gO4SUNXa
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.05.2017 15:32

No to jest tu inna data niż na stronach zarządcy autostrad. Czyli na początek czerwca to i tak się on maarec nie załapie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone