Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zabekrafal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 25.03.2017 19:21

Witam
Ja wyjeżdżam z Katowic w piątek 12,08 na Ciovo. Na 99% mam już ustalone ,że pojadę trasą przez Węgry.
https://goo.gl/maps/AXQLjNLzReN2
Jedynym problemem jest ustalenie godziny wyjazdu. Ja zakładałem ,że wyjadę w piątek około 18-19. Ale ponieważ jedziemy na dwa auta,a w drugim kierowca jest mało doświadczony w jeździe nocnej, tym bardziej tyle kilometrów , to rozważam wyjazd około 3 nad ranem w sobotę. W pierwszym wariancie w Lucko powinienem być około 3-4 nad ranem. Jako tej porze wygląda na bramkach, czy już mocno zakorkowane?
Co do drugiego wariantu godzinowego to w Lucko będę około 12-13. Jak o tej porze wygląda? Pewnie wszystko zawalone na maxa, a dalej autostrada też pewnie bardzo ciasno.
W tej sytuacji mam przygotowany wariant drogi omijający Lucko i autostrady
https://goo.gl/maps/DkP7BhPb1sm
Proszę o opinie i ewentualne sugestię do tych tras
Bulbazaur
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 27.03.2017 09:54

zabekrafal napisał(a):https://goo.gl/maps/AXQLjNLzReN2

A opłaca się jechać przez Słowenię i na te kilkanaście kilometrów 2x przekraczać granicę?
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.03.2017 15:50

Chyba tablicę z oznaczeniem państwa, granica jest raz.
Bulbazaur
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 28.03.2017 07:25

A faktycznie, przepraszam. Dawno tamtędy nie jechałem i zapomniałem że Słowenia jest w Schengen.
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 30.03.2017 21:16

maniusc napisał(a):Czechy! ... choć ten łącznik z Austrią, to dramat! :(

Droga przez CZ ma swój dramat, a droga przez SK ma swój - objazd W.Górki i od granicy do Żyliny. W tym roku poidobno ma być nowy odcinek "S-ki" od granicy do Svircnovca. Trochę to skróci, ale niewiele. Przez wiele lat jeździłem przez SK, ostatnio pojechałem przez CZ - licząc od skrzyżowania gierkówki z S 1 (objazd Katowic i zjazd na A 1), dużo szybciej do Wiednia przez CZ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2017 09:34

zabekrafal napisał(a):Witam
Ja wyjeżdżam z Katowic w piątek 12,08 na Ciovo. Na 99% mam już ustalone ,że pojadę trasą przez Węgry.

Co do drugiego wariantu godzinowego to w Lucko będę około 12-13. Jak o tej porze wygląda? Pewnie wszystko zawalone na maxa, a dalej autostrada też pewnie bardzo ciasno.

Proszę o opinie i ewentualne sugestię do tych tras

Drugi wariant to najgorsza opcja jaką mogłeś wymyślić, masz rację że Lucko będzie zawalone po "horyzont" a na autostradzie tragedia, jedzie się "zderzak w zderzak" (stąd dużo wypadków ) , droga dla ludzi o mocnych nerwach.
Do tego musisz wziąć pod uwagę pierwsze bramki na autostradzie po minięciu Węgier, też może być nie zły koreczek, w ubiegłym roku widziałem na własne oczy (godzina ok. 9 rano, stanie tak ok. 20 min), ja już wracałem do PL.
Więc przekonaj kolegę do pierwszego wariantu, albo będziecie "cierpieć".
zubalupp
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubalupp » 20.04.2017 21:35

Witam.
Jechał może ktoś omijając autostrady w Czechach wjeżdżając od Bobolic przez Brno Mikulov?Nie płacąc za winietę
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2017 21:54

zubalupp napisał(a):Witam.
Jechał może ktoś omijając autostrady w Czechach wjeżdżając od Bobolic przez Brno Mikulov?Nie płacąc za winietę

Tak, jechał np walp. Nie ma wiekszego problemu, tym bardziej że D1 pod Brnem jest bezpłatna i Nie trzeba pchać się przez miasto. Z drogi 52 trzeba zjechać na Rajhard i wjechać na nią za Pohorelicami.
zubalupp
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubalupp » 20.04.2017 22:15

Dziękuję bardzo :)
krzyswerm
Croentuzjasta
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 09.05.2017 09:06

Czy ktoś z Was jechał autostradą przez Czechy? Jak wyglądają roboty drogowe w okolicy Ołomuńca? Może warto rozważyć drogę przez Przerov?
dids76
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2017 10:13

krzyswerm napisał(a):Czy ktoś z Was jechał autostradą przez Czechy? Jak wyglądają roboty drogowe w okolicy Ołomuńca? Może warto rozważyć drogę przez Przerov?

Możesz na bieżąco obserwować tutaj:
http://www.dopravniinfo.cz/
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 09.05.2017 13:15

To teraz ja mam pytanko - czy ktoś zna termin oddania Słowackiej nowej expresówki między granicą w Zwardoniu a Świerczyńcem ? Droga teoretycznie miała być gotowa na 2016, później przełożyli na 2017. Jechałem w kwietniu i wyglądała na prawie gotową, ale na majówkę dalej zamknięta. W ostatnich dniach maja ruszam do Chorwacji, ale obiecałem sobie, że więcej po dziurach w Skalite nie pojadę...

na necie albo słabo szukam, albo nic nie wiadomo - macie jakieś wieści ?
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.05.2017 13:39

Słowacy podają, że teoretycznie powinna być otwarta w maju. Więc albo tuż przed wyjazdem sprawdzić net (taka uroczystość na pewno byłaby wspomniana, pewno i w polskich mediach), albo... będzie niespodzianka ;)

Chociaż teraz znalazłem na ich stronie zarządcy autostrad: https://www.ndsas.sk/stavby/vystavba/sv ... 1-2-profil

Wynika z tego, że to nie dość iż będzie tylko jedna jezdnia, to dopiero wrzesień.
max21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 09.05.2017 14:19

maarec napisał(a):To teraz ja mam pytanko - czy ktoś zna termin oddania Słowackiej nowej expresówki między granicą w Zwardoniu a Świerczyńcem ? Droga teoretycznie miała być gotowa na 2016, później przełożyli na 2017. Jechałem w kwietniu i wyglądała na prawie gotową, ale na majówkę dalej zamknięta. W ostatnich dniach maja ruszam do Chorwacji, ale obiecałem sobie, że więcej po dziurach w Skalite nie pojadę...

na necie albo słabo szukam, albo nic nie wiadomo - macie jakieś wieści ?

https://ekonomika.sme.sk/c/20525594/ers ... z4gO4SUNXa
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.05.2017 14:32

No to jest tu inna data niż na stronach zarządcy autostrad. Czyli na początek czerwca to i tak się on maarec nie załapie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy czy Słowację? - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019