Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.03.2012 10:55

dids76 napisał(a):Winietkę na Czechy możesz kupić na stacji Shell już po stronie Czeskiej, od tego roku autostrada D1 od granicy z Polską do zjazdu "Ostrava, Rudna" jest bezpłatna. Winietkę na Austrię najlepiej kupić właśnie na stacji OMV w miejscowości Wilfersdorf, jest to miejscowość na drodze B7 -od granicy w Mikulovie w stronę Wiednia (jadąc przez Breclav też koło niej przejeżdżasz).
Jeśli masz mapę z 2008roku to na pewno nie masz na niej autostrady A5 przed Wiedniem, oraz obwodnicy Wiednia (S1 i S2).


Dzięki za info..
W sumie Mikulov jest w innym miejscu niż Breclav? Mozna jechać albo przez Mikulov albo przez Breclav? hmmm..
Jadę z Katowic.. Słyszałem w ubiegłym roku, że odcinek Świerklany - Gorzyczki ma być oddany na wiosnę 2012 roku.. Byłoby super jednak z tym terminem może być różnie - wiosna już od jutra 8) .. Macie jakieś nowsze wieści w tym temacie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2012 11:16

Jadąc przez Breclav w Brnie z D1 zjeżdżasz jeden zjazd szybciej na autostradę D2 kier. Bratysława i przed granicą Cz/SK zjeżdżasz z niej na Breclav, potem kierujesz się na Reintal w Austrii i drogą B47 jedziesz do Wilfersdorf, tam wjeżdżasz na drogę B7 kir. Wiedeń kilka km dalej (w m. Schrick) zaczyna się autostrada. Wg Viamichelin odcinek od zjazdu na Breclav do wjazdu na A5 w Schrick ma 40km. i jest to trasa polecana przez kol. FUX-a
Jadąc na Mikulov zdjeżdżasz w Brnie z D1 na drogę R52 kier. Wiedeń, Mikulov. Do m. Pohorelice jest droga szybkiego ruchu, potem już zwykła droga (odcinek od Pohorelice do Schrick wg Viamiechelin ma 55km) -ja zawsze jeżdżę tą trasą.
Kiedy dokładnie połączą naszą A1 z Czeską D1 nie wiem (liczę że przed Euro 2012 zdążą). Ostatnio wracałem z Katowic właśnie A1, w porównaniu do A4 jest całkowicie pusta, odcinek od zjazdu w Świerklanach do Wodzisławia robi się już dziurawy, od Wodzisławia do Chałupek (DK78) już jest wiele lepiej.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 20.03.2012 12:59

zbig99 napisał(a): ... Słyszałem w ubiegłym roku, że odcinek Świerklany - Gorzyczki ma być oddany na wiosnę 2012 roku...

Obecnie potwierdzony jest tylko termin tzw. "przejezdności" przed samym euro (początek czerwca) co dla kierowców wystarczy.
Nie będzie ekranów akustycznych, ogrodzenia itp.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.03.2012 13:01

bzyq74 napisał(a):
zbig99 napisał(a): ... Słyszałem w ubiegłym roku, że odcinek Świerklany - Gorzyczki ma być oddany na wiosnę 2012 roku...

Obecnie potwierdzony jest tylko termin tzw. "przejezdności" przed samym euro (początek czerwca) co dla kierowców wystarczy.
Nie będzie ekranów akustycznych, ogrodzenia itp.

Świetna wiadomość. W lipcu zaraz w 1 dniu po finale ME :D zamierzam jechać... jak asfalt będzie to mi już wystarczy.. ogrodzena i ekranów nie potrzebuję... czyli 20 minut pewnie będzie do przodu w sumarycznym czasem przejazdu do Chorwacji...
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.03.2012 13:21

dids76 napisał(a):Winietkę na Czechy możesz kupić na stacji Shell już po stronie Czeskiej, od tego roku autostrada D1 od granicy z Polską do zjazdu "Ostrava, Rudna" jest bezpłatna. Winietkę na Austrię najlepiej kupić właśnie na stacji OMV w miejscowości Wilfersdorf, jest to miejscowość na drodze B7 -od granicy w Mikulovie w stronę Wiednia .


Odcinek bezpłatny jest przed Ostrawą na 100%.. No wiesz z Czechami to nigdy nie wiadomo.. Stacja Schell czynna 24 h ? Będę jechał wcześnie rano w poniedziałek ok 05:00 rano..
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2012 13:23

Jechałem w lutym na narty tą trasą do Włoch i mogę napisać jedno, że przez Niemcy nie warto.
Te kilka km koło Wodzisławia to pikuś.
Drażniące jest tylko ograniczenie w CZ do 100km/h na paru odcinkach, ale i tak jest 200% lepiej, niż Głubczyce czy Boboszów...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2012 13:34

tu masz linka do "Ceskich Dalnic" ichniejszego odpowiednika GDDKiA
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky
Ten odcinek masz zaznaczony na zielono, czyli "bez poplatku", poniżej mapki są wyszczególnione wszystkie płatne odcinki dróg w Czechach.
Shell na 100% całodobowy, zawsze na nim kupowałem winietę.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.03.2012 13:36

dids76 napisał(a):tu masz linka do "Ceskich Dalnic" ichniejszego odpowiednika GDDKiA
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky
Ten odcinek masz zaznaczony na zielono, czyli "bez poplatku", poniżej mapki są wyszczególnione wszystkie płatne odcinki dróg w Czechach.
Shell na 100% całodobowy, zawsze na nim kupowałem winietę.


Jeszcze 1 pytanie... Czy winietki na Austrię również mają? Na granicy dawnej Czesko-Słowackiej (jadąc przez Słowację) kupowałem winietki również austriackie za 8 Eur i miałem spokój potem.. w Austrii 7,9 Eur...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2012 13:45

W tym roku na Austrię kosztuje 8euro, nie wiem czy mają bo zawsze kupuję już w Austrii (stacja OMV w Wilfersdorf przy drodze B7, czynna całą dobę na pewno koło niej będziesz przejeżdżał)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2012 14:21

Winietki bywają także na Shellu w Chałupkach; ceny nie znam.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 20.03.2012 15:43

dids76 napisał(a):W tym roku na Austrię kosztuje 8euro, nie wiem czy mają bo zawsze kupuję już w Austrii (stacja OMV w Wilfersdorf przy drodze B7, czynna całą dobę na pewno koło niej będziesz przejeżdżał)

OK, wielkie dzięki za wyczerpujące temat odpowiedzi.. :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.03.2012 22:07

zbig99 napisał(a):Na granicy dawnej Czesko-Słowackiej (jadąc przez Słowację) kupowałem winietki również austriackie za 8 Eur i miałem spokój potem..


Czy masz na myśli przejście Mosty u Jablunkova - Svrcinovec na trasie Cieszyn - Żylina? Też bym chętnie tam nabył austriacką winietę. W 2010 nie mieli, ale może to akurat był jednorazowy brak.
mostotom
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mostotom » 20.03.2012 22:14

Mam pytanie? Czy jadąc A1 z Polski do Czech (oczywiście po jej oddaniu) będzie możliwy zjazd na węźle zaraz za granicą w Bohuminie. Interesował by mnie ten zjazd, gdyż blisko byłoby do Chałupek gdzie chciałbym zatankować olej napędowy na stacji (w Polsce taniej niż w Czechach). Ze zdjęć (teraźniejszych) na Google Maps wynika iż takiego zjazdu chyba nie będzie. Jest tyko wjazd na autostradę w stronę Ostrawy i zjazd z kierunku Czechy-Polska. W innym przypadku trzeba zjechać na ostatnim wężle jeszcze w Polsce (chyba Gorzyczki) a to byłoby trochę dalej niż w Bohuminie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.03.2012 22:39

Na pewno od strony Polski zjazd też będzie. Według planów jest to pierwszy węzeł w Czechach "MUK Bohumin" i jedyny zjazd na Bohumin, więc na pewno będzie zjazd i wjazd w obu kierunkach.
Znalazłem taką mapkę:
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/mapa-d47.jpg
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2012 23:16

Myślisz, że te ca. 10-20 pln Cię zrujnuje? :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone