Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 14.07.2011 15:28

fleischman napisał(a):
Kejter napisał(a):Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?


Jest takie magiczne miejsce na forum...


wiem że jest takie miejsce bo czytałem całą dyskusję jednak tak jak kolega wyżej zapytałem tutaj czy to problem ?
th_omas
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 07.09.2010
omijanie autostrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) th_omas » 14.07.2011 16:49

omijanie autostrad ma sens tylko na Słowenii i to tylko wtedy, gdy jedziemy krótkim odcinkiem pomiędzy Sentilj a Ptuj - w zeszłym roku chcąc ominąć płatne węgierskie odcinki jechałem trasą nr 86 - zgroza! Remonty, wahadełka, pola kukurydzy i Węgrzy wyprzedzający co się da i gdzie się da - strata czasu i nerwów - jak skończą ją remontować wtedy będzie to fajna alternatywa dla jadących od strony Słowacji
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.07.2011 17:30

Kejter napisał(a):
fleischman napisał(a):
Kejter napisał(a):Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?


Jest takie magiczne miejsce na forum...


wiem że jest takie miejsce bo czytałem całą dyskusję jednak tak jak kolega wyżej zapytałem tutaj czy to problem ?

Nie. Tysięczne pytanie o to samo to nie problem :? .
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 15.07.2011 09:32

Kejter napisał(a):
fleischman napisał(a):
Kejter napisał(a):Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?


Jest takie magiczne miejsce na forum...


wiem że jest takie miejsce bo czytałem całą dyskusję jednak tak jak kolega wyżej zapytałem tutaj czy to problem ?


Kejter, po pierwsze to nie był atak na Ciebie, tylko odesłanie do miejsca, gdzie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Jest też opcja "szukaj". Poszukaj, poczytaj.
Po drugie: jak już posiedzisz u nas i poczytasz i się zadomowisz u nas, to następne odesłanie kogoś do FAQ będzie Twojego autorstwa ;-)

Pozdrav!
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 15.07.2011 10:22

fleischman napisał(a):
Kejter napisał(a):
fleischman napisał(a):
Kejter napisał(a):Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?


Jest takie magiczne miejsce na forum...


wiem że jest takie miejsce bo czytałem całą dyskusję jednak tak jak kolega wyżej zapytałem tutaj czy to problem ?


Kejter, po pierwsze to nie był atak na Ciebie, tylko odesłanie do miejsca, gdzie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Jest też opcja "szukaj". Poszukaj, poczytaj.
Po drugie: jak już posiedzisz u nas i poczytasz i się zadomowisz u nas, to następne odesłanie kogoś do FAQ będzie Twojego autorstwa ;-)

Pozdrav!


Nie ma problemu nic się nie stało :)
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008
Re: omijanie autostrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 15.07.2011 10:53

th_omas napisał(a):omijanie autostrad ma sens tylko na Słowenii i to tylko wtedy, gdy jedziemy krótkim odcinkiem pomiędzy Sentilj a Ptuj - w zeszłym roku chcąc ominąć płatne węgierskie odcinki jechałem trasą nr 86 - zgroza! Remonty, wahadełka, pola kukurydzy i Węgrzy wyprzedzający co się da i gdzie się da - strata czasu i nerwów - jak skończą ją remontować wtedy będzie to fajna alternatywa dla jadących od strony Słowacji

Witam
Nie ma co dramatyzować z tą "86". Jechałem tą drogą już 10 razy i w niczym nie odbiega od naszych dróg. Jadąc 1300 km, z tego około 1000 km autostradami "86" jest fajną odmianą od nużącej autostrady. Jak jadę na urlop, to się nie denerwuję i nic mnie nie goni.
th_omas
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 07.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) th_omas » 15.07.2011 11:10

piszę o tym co przeżyłem - fakt że jest to odskocznia od autostrady, ogólnie pobudza i ożywia kierowcę ale jazda nocą tą trasą nie należy do przyjemnych jak pisałem wyżej. Czy jest jak w Polsce - tak wioski i pola, dziury i remonty tylko czy warto tak daleko od domu ryzykować spotkanie z "dzikim węgierskim zwierzem" wyskakującym z lasu, z policjantem czającym się za znakiem lub ciągnikiem rolniczym jadącym spokojnie poboczem?? Na pewno jest to tutaj o wiele bardziej prawdopodobne niż na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu.
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 07.03.2012 22:23

Witam,

odświeżę wątek :)

Wybieram się do Chorwacji w czerwcu z okolic Krakowa.

Biorę pod uwagę dwie trasy:

1. Chyżne- Zilina- Bratysława- Wiedeń - Maribor- CRO
2.Cieszyn- Brno- Wiedeń - Maribor- CRO

Czy istnieją jakieś przesłanki wskazujące na to,iż jedna trasa jest gorsza od drugiej :roll: np gorsza nawierzchnia, mniejsza ilość autostrad, wolniejsza trasa, możliwość napotkania korków itp...

Wiem,że to może dla wielu nie problem,ale ja nie jechałam już dawno dawno tymi trasami i nie wiem co lepiej wybrać.

Widoki mnie nie interesują;) ponieważ planuję jechać w nocy.
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 08.03.2012 00:50

Przez węgry nie rozwazasz?
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 08.03.2012 01:25

przeciwnicy czeskich autostrad narzekają na "płyty betonowe" ,w jednych autach bardziej a w innych mniej odczuwalne ........nie ma idealnej trasy zawsze są opinie za i przeciw, trzeba samemu wypróbować wszystkie warianty a potem .........i tak będą wątpliwości
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 08.03.2012 09:17

Więc...

płyty betonowe z Czech znam, po drodze do Pragi je zahaczyłam...przyjemnie nie było,ale dramatu tez jakiegoś strasznego nie poczułam...

Słowacja -trochę mnie martwią góry,tzn dużo podjazdów,zjazdów, wysokie spalanie auta,które będzie na maksa obciążone :lol: mam malutkie ,słabe punto,które nie jest niestety hummerem :wink: obym go "nie zajechała" już już w Słowacji:wink:

Węgry przeraziły mnie całkowicie, w zasadzie nie orientuję się w tym temacie już całkowicie :cry: jakoś brak kontaktu z Węgrami mnie przeraża- ponoć węgierscy "bratanki" lubią mówić tylko w swoim języku...

Do wyjazdu jeszcze daleko,ale ja już tylko nim żyję...codzień obmyślam trasy,menu na drogę itp :P

dziękuję bardzo za podpowiedzi
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 08.03.2012 10:06

[quote="Jastinada"]Więc...

płyty betonowe z Czech znam, po drodze do Pragi je zahaczyłam...przyjemnie nie było,ale dramatu tez jakiegoś strasznego nie poczułam...

jechałem po tych płytach, nigdy więcej się chyba już nie skuszę, no chyba że zapomnę jak to było :P
ale mają jedną zaletę - nie uśniesz :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.03.2012 10:15

Jastinada napisał(a):Słowacja -trochę mnie martwią góry,tzn dużo podjazdów,zjazdów, wysokie spalanie auta,które będzie na maksa obciążone :lol: mam malutkie ,słabe punto,które nie jest niestety hummerem :wink: obym go "nie zajechała" już już w Słowacji:wink:


Największe górki to masz po polskiej stronie. Od granicy praktycznie cały czas w dół a od Żyliny płaska jak stół autostrada.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 08.03.2012 10:53

ja pewnie tadycyjnei wybiorę trasę:
Czeski Cieszyn-Cadca- Żylina-Obw. Południowa Wiednia-Mureck- Lenart-Ptuj-Zagrzeb..

Czy macie może najświeższe wieści o niespodziankach, remontach czy dodatkowych płatnych odcinkach np w rejonie Ptuja? Czy nic sie nie zmieniło w tej kwestii od lipca 2011r?
Chorwacja w sumie nie jest jeszzcze w UE tak by można bez kontroli przejechac np granicę Słoweńsko-Chorwacką ale może teraz jest ciut mnie jstania w korkach?
Podajcie najświeższe wiadomości...
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 08.03.2012 11:19

Jastinada - nie piszesz dokąd jedziesz a to jest też ważne , co do naszych bratanków ....przecież (teoretycznie ) tylko tamtędy przejeżdżasz a gdyby ............... zawsze można się dogadać od czego masz ręce, nie pomyl z rękoczynami....tak trochę humorystycznie , zobacz na google map i via michelin jak wyglądają trasy może to coś pomoże
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone