Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 26.05.2011 09:23

Jeśli chodzi o argument o walorach widokowych danej trasy, to wypadałoby zacząć od tego, czy jedzie się nocą, czy za dnia - bo jeśli Czechy czy Słowację przejeżdżamy nocą, to zarówno na autostradach, jak i na lokalnych, widoków nie ma, więc chyba wtedy bez sensu jeździć lokalnymi.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.05.2011 09:57

franko napisał(a): Autobana to jet chyba pokręcona autostrada, niebezpieczna i błędna.


http://pl.wiktionary.org/wiki/autobana

franko napisał(a):Natomiast "AUTOBHANĄ" zajedziesz bezpiecznie i wygodnie.
Tak mojej osobie się wydaje, ale może się mylę.
PZDR.


Jak już to autobahn (z niem.) autostrada.

Nie myśl, że się czepiam :D
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.05.2011 10:13

Zdecydowanie przez Czechy.
Do tej pory zawsze jeździłem przez Słowację (11razy), ale na majowy wekend spróbowałem Bohumil-Brno-Mikulov itd. I to jest to. Mając z Tarn.Gór do granicy w Chałupkach (Bohumil) 80km pozwoliło mi skrócić czas dojazdu w stosunku Bratysławy o ponad godzinę na tym samym dystansie. Faktycznie droga trochę odbiega standartem od słowackiego odcinka autostrady ale nie wpływa to komfort jazdy. W przyszłym roku nie będzie już alterntywy dla odcinka czeskiego ze względu na połączenie naszych autostrad z czeskimi, tak więc temat co lepsze ulegnie zamknięciu.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 26.05.2011 12:48

wielbiciel napisał(a):W przyszłym roku nie będzie już alterntywy dla odcinka czeskiego ze względu na połączenie naszych autostrad z czeskimi, tak więc temat co lepsze ulegnie zamknięciu.

Nie do końca się zgodzę - zależy skąd się jedzie ;)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.05.2011 13:24

wielbiciel napisał(a):Zdecydowanie przez Czechy.
Do tej pory zawsze jeździłem przez Słowację (11razy), ale na majowy wekend spróbowałem Bohumil-Brno-Mikulov itd. I to jest to. Mając z Tarn.Gór do granicy w Chałupkach (Bohumil) 80km pozwoliło mi skrócić czas dojazdu w stosunku Bratysławy o ponad godzinę na tym samym dystansie. .


Tez jeździłem zwykle na Słowację.. Będę jechał z Katowic.. W tej chwili Autostrada A1 jest już do Świerklany... Pozostaje odcinek nieciekawy Świerklany-Chałupki, ale o godz. 05:00 (ciekawe czy kupię winietkę na granicy w Chałupkach o tej porze… ?) to może nie będzie problem. Potem planuję rzez Czechy... Ale potem?? Napisałeś przez Mikulov ? Ale przecież do Wiednia z Mikulova była tam wąska droga ok 70km i przez Wiedeń trzeba było przejechać... Hmmm.. A nie lepiej dojechać autostradą z Brna dalej na Bratysławę i zjechać przed granicą ze Słowacją w miejscowości Breclav.. i potem obwodnicą wschodnią Wiednia (ponoć nowa droga).. Ktoś napisał, że ww. drogą jest stara betonowa autostrada, jak kiedyś na Legnicę i odradza ten przejazd sugerując lepszą drogę na Słowację... Nie wiem..
Doradźcie coś proszę...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 26.05.2011 13:29

zbig99 napisał(a):Ale przecież do Wiednia z Mikulova była tam wąska droga ok 70km i przez Wiedeń trzeba było przejechać... hmmm..

Kilka kilometrów za Mikulovem wjeżdża się obecnie na autostradę do Wiednia, a sam Wiedeń omijasz obwodnicą. Juz nie ma takich problemów, jak opisujesz. :wink:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.05.2011 13:31

Nefer napisał(a):
zbig99 napisał(a):Ale przecież do Wiednia z Mikulova była tam wąska droga ok 70km i przez Wiedeń trzeba było przejechać... hmmm..

Kilka kilometrów za Mikulovem wjeżdża się obecnie na autostradę do Wiednia, a sam Wiedeń omijasz obwodnicą. Juz nie ma takich problemów, jak opisujesz. :wink:


To faktycznie warto spóbować.

A odcinek Brno-Mikulov to też autostrada?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2011 13:35

Winietę możesz kupić już po stronie Czeskiej, albo na autostradzie jakieś 2km za wjazdem jest stacja Shell (ja tam zawsze kupuję, ale ktoś na forum kiedyś pisał że się Czeska policja przyczepiła), albo trzeba przejechać nad autostradą, na następnym skrzyżowaniu w lewo i jaieś 500m jest stacja transeurope czynna od 5 do 23.
Co do Mikulova, jakieś 30km przed Wiedniem zaczyna się autostrada A5 która łączy się z obwodnicą Wiednia, więc juz do miasta nie wjeżdżamy.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.05.2011 13:48

lukasz1977 napisał(a):A ja zdecydowanie polecam Słowację - czasowo chyba to samo ale na Słowacji autostrada o lepszej nawierzchni (w Czechach kawałek jest po betonowych płytach - mnie to nie odpowiadało).


Na jakim odcinku są betonowe płyty? Na 10 czy 100 km? mniej więcej
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2011 13:49

zbig99 napisał(a):Na jakim odcinku są betonowe płyty? Na 10 czy 100 km? mniej więcej


Mniej więcej 10 :wink:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.05.2011 13:53

dids76 napisał(a):Winietę możesz kupić już po stronie Czeskiej, albo na autostradzie jakieś 2km za wjazdem jest stacja Shell (ja tam zawsze kupuję, ale ktoś na forum kiedyś pisał że się Czeska policja przyczepiła), albo trzeba przejechać nad autostradą, na następnym skrzyżowaniu w lewo i jaieś 500m jest stacja transeurope czynna od 5 do 23.
Co do Mikulova, jakieś 30km przed Wiedniem zaczyna się autostrada A5 która łączy się z obwodnicą Wiednia, więc juz do miasta nie wjeżdżamy.


Czyli przed granicą nie ma szans kupić? W Chałupkach np nie ma stacji paliw na tórj byłyby winietki?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.05.2011 15:05

Jest stacja Orlenu i są budki (na skrzyżowaniu ze światłami w prawo w strone stacji, lub w lewo w stronę starego przejścia granicznego), więc z kupnem niema problemu.
Ja kupuję zawsze w Czechach bo wychodzi taniej.
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 26.05.2011 17:00

Jak już wskoczył temat winietek to mam pytanie.
Jadąc S69 gdzie można kupić winiety na Słowację tylko, żeby za prosto nie było - nocą w niedzielę? W zeszłym roku kupowałem na stacji benzynowej przed Cadcą, ale nie wiem czy ta stacja jest 24h. Czy istnieją jeszce budki na przejści w Zwardoniu, albo czy można kupić na stacji paliw gdziś koło Żywca te winietki? Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.05.2011 17:40

Winiety możesz kupić na Slovnafcie w Zilinie (pkt A) przed wjazdem na autostradę. Jest całodobowa.
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 26.05.2011 18:35

Dzięki dobry człowieku. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone