Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radziki4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 28.05.2011 12:36

winietki na autobane w Słowacji można kupić na trasie od granicy do wjazdu na wszystkich stacjach na tej trasie a jest ich przynajmniej kilka a ostatnia w Żylinie zaraz po skręcie w prawo na Bratysławę .Ceny w tym roku są wyższe bo 7 i 14 euro .
ElciaS
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 29.05.2011 05:01

Czy w Boże Ciało budki z winietami będą otwarte,a chodzi mi o budkę w Cieszynie,ostatnią drewnianą po prawej stronie u sympatycznej czeszki.
aquavita
Croentuzjasta
Czechy - Słowacja trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 29.05.2011 22:42

Sprawa 1
kilka razy jechałem przez Czechy i raz Słowacja
winietkę na Czechy można kupić na stacji w Bohuminie ale trzeba pojechać za mostem prosto a nie w lewo na autostradę , obecnie jest tam nowe rondo (jadąc prosto) i sam ostatnio pobłądziłem (moja nawi nie wiedziała) po zakupie wracam w stronę Polski i przed mostem wjazd na autostradę .
Sprawa 2
Jak jechałem przez Słowację to od razu na Węgry i 86
na forum piszecie o kupnie winiet na Austrię ,
nie wiem ,proszę więc o oświecenie ,jaki sens ma wjazd do Austrii ?? czy czas przejazdu ? bo w km. jest bliżej przez Węgry ale może się mylę .
Sprawa 3
Jadę z Raciborza ,gdzie wjechać do Słowacji ? z Polski ,czy z Czech a jeśli czy można ominąć Czeską autostradę? Pytam bo choć jechałem już autostradą Słowacką do Bratysławy jakoś nie zaskoczyłem że to Słowacja
:roll: (miałem winietę ale czeską) a jak już zaskoczyłem że coś nie tak to już tylko pozostała jazda z duszą na ramieniu i wypatrywanie patrolów .
Węgierska ziemia nigdy nie była wtedy dla mnie tak wyczekiwana.....
Sprawa 4
Jadę 15 lipca do Bol ,czy może na Bol, lub do Bolu .Ale chciałbym bez bólu, więc jak ktoś ma jakieś sugestie odnośnie trasy ,promu itp proszę o info
Pozdrawiam wszystkich Cro
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 30.05.2011 07:50

pit72 napisał(a):Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnej trasy z Katowic do Krk. Tak by było jak najbardziej rozsądnie, szybko i bez skosów. Interesuje mnie głównie droga od Grazu... do KrK , czy może lepiej przez Węgry do Krk?
pozdrawiam, Piotr

Mam ten sam problem... ale rozpatruję 2 warianty przez Słowację lub 2 przez Czechy tj.
1. Katowice-Cieszyn-Cadca-Zylina-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj (wariant bez winietki Słoweńskiej)-Zagrzeb-Krk
2. Katowice-Cieszyn-Cadca-Zylina-Graz-Maribor-Ljublana-Rijeka-Krk.
3. Przez Czechy. Katowice-Świerklany (aktualny koniec A1)-Chałupki-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj(wariant bez winietki Słoweńskiej)--Zagrzeb-Krk
4. Przez Czechy. Katowice-Świerklany (aktualny koniec A1)-Chałupki-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljublana-Rijeka-Krk

Jak dotąd testowałem tylko wariant nr 1.... Zastanawiam się nad modyfikacją aby uniknąc korków an trasie Czeski Cieszyn-Mosty u Jablunkwowa-Cadca być moze lepiej jednek Bielsko Biała- Żywiec-Zwardoń-Cadca... jeszcze nie wiem... Zalety.. Dojedziecie do Zyliny i potem praktycznei non stop autostradą...
Wariant 2- wariant płatny rpzez Słowenię ale unikamy korków na granicy Słoweńsko-Chorackiej od Podlehnika....

Wariant 3 i 4... Zagadka totalna.. Przez Czechy nie wiem gdzie winietki kupować by było bez zdzierczych opłat w PZMocie np.. Ponoć jedzie się przez betonową autostradę... do tego nie zbyt dobry odcinek od miejscowoście Breclav-Wiedeń
r00x
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 30.05.2011 09:54

Ja w tym roku jadę Twoim wariantem 3. Winietki kupione wcześniej przez znajomych w krajach tranzytowych. Dodam tylko że za winietę czeską (10 dni) na granicy w Kudowie życzą sobie 60 zł. :/ a już po drugiej stronie 250 koron. Wcześniej dzwoniłem na stację Orlenu w Chałupkach i niestety tam winiet nie mają.
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 30.05.2011 10:09

r00x napisał(a):Ja w tym roku jadę Twoim wariantem 3. Winietki kupione wcześniej przez znajomych w krajach tranzytowych. Dodam tylko że za winietę czeską (10 dni) na granicy w Kudowie życzą sobie 60 zł. :/ a już po drugiej stronie 250 koron. Wcześniej dzwoniłem na stację Orlenu w Chałupkach i niestety tam winiet nie mają.

Spojrzyj tutaj:

http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html

Winietka na Czechy ale na 1 miesiąc... kosztuje w Czechach 350 KCs.. w PZMOcie 72,0 PLN czyli o 25% drożej !!!

Winietka na Austrię ksoztuje w oryginale 7,9 Eur na 10 dni w PZMocie aż 45 PLN czyli aż o 42 % więcej niż na stacji bezynowej np w Austrii.
Winietak austriacka na granicy Czesko-Słowackiej przed Cadcą koszuje 8 Eur czyli tylko o 1,26 % więcej od oryginalnej ceny...

PZMOT !!! do szkalowania i tępienia... proszę!!! Tak za obdzieranie rodaków z kasy!!!
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.06.2011 13:32

zbig99 napisał(a):PZMOT !!! do szkalowania i tępienia... proszę!!! Tak za obdzieranie rodaków z kasy!!!

Po co się tym podniecać? Jeśli liczy się dla Ciebie każdy grosz (tudzież czujesz się walony przez narzuty), kupujesz po drodze. A jeżeli za cenę kilkudziesięciu (łącznie) złotych masz święty spokój i kilka przystanków mniej, też dobrze.

Ja tam się cieszę, że mam możliwość zakupu winiet w biurze PZMotu w moim mieście. To coś jakby odwrócony odbiór osobisty 8)
taurus
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.06.2011 13:49

Na granicy austryjacko - słoweńskiej można spokojnie kupić winietkę - w jedną i drugą stronę. Czeską kupuje zawsze w Czechach.

Wariant nr 2 jest być może najszybszy i bez problemowy.

Jako alternatywę rozważył bym wariant nr 4.

Pozdrawiam
mireks
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 02.06.2011 19:45

Taurus,walisz w tym roku do Grecji,czy zmiana planów.
taurus
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.06.2011 20:52

mireks napisał(a):Taurus,walisz w tym roku do Grecji,czy zmiana planów.

W tym roku ponownie Grecja - wracam na Lefkadę. :)

Ale planuję powrót w okolice Splitu - na razie bliżej nie określone ;)

Pozdrawiam
zbig99
Croentuzjasta
Re: Czechy - Słowacja trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 15.06.2011 21:51

aquavita napisał(a):Sprawa 1
Jak jechałem przez Słowację to od razu na Węgry i 86
na forum piszecie o kupnie winiet na Austrię ,

Przez Węgry... nie myślałem w sumie ale czy chodzi o bezpłatny odcinek przez Węgry drogą E65 przez Szobathely?? GPS podaje czas przejazdu dłuższy o ok. 1 godzinę w stosunku do wariantu Austria-Słowenia..

Z Bratysławy pewnie kręcisz na Budapest ale tam pewnie winetke trzeba kupic??/ a moze uda się ominac płatne odcinki?

Trasa przez Słowację-Węgry-Chorwacja faktycznie jest krótsza ale o ok 45km...
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.07.2011 10:59

zbig99 napisał(a):
pit72 napisał(a):Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnej trasy z Katowic do Krk. Tak by było jak najbardziej rozsądnie, szybko i bez skosów. Interesuje mnie głównie droga od Grazu... do KrK , czy może lepiej przez Węgry do Krk?
pozdrawiam, Piotr

Mam ten sam problem... ale rozpatruję 2 warianty przez Słowację lub 2 przez Czechy tj.
1. Katowice-Cieszyn-Cadca-Zylina-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj (wariant bez winietki Słoweńskiej)-Zagrzeb-Krk

Wybrałem ostatecznie wariant 1.
Czas przejazdu TAM - 13:50h jednak straciłem 2h w korku na granicy Słowenia/Chorwacja... wyjazd w sobotę 25.06.11 w sobotę rano o 04:40...

Czas przejazdu Z POWROTEM - 11,5 h jednak wyjazd wariantem na noc w piątek o 19:30 z wyspy KRK (musiałem być w sobotę rano w Polsce)w dn. 08.07.11 dla porówania na tej samej granicy Słowenia/Chorwacja straciłem już tylko 3 minuty ...
th_omas
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) th_omas » 14.07.2011 11:13

Marsallah napisał(a):Po co się tym podniecać? Jeśli liczy się dla Ciebie każdy grosz (tudzież czujesz się walony przez narzuty), kupujesz po drodze. A jeżeli za cenę kilkudziesięciu (łącznie) złotych masz święty spokój i kilka przystanków mniej, też dobrze.

Ja tez uważam że to ździerstwo - na Słowacji winietę można kupić zaraz za granicą w Zwardoniu (jest przyjemny sklepik z korbaczkami ;p) a przerwy w podróży są wręcz wskazane - w zeszłym roku jechałem właśnie przez Słowację - winietka warta jest zapłaty, autostrada "iście zachodnio-europejska" - podróż nocą przyjemna, brak korków, bezpieczne i przyjemne prędkości autostradowe często i gęsto 140 na liczniku - a instytucja która ma służyć właśnie kierowcom i podróżującym zawyża ceny winiet i to dosyć drastycznie.
Kejter
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 14.07.2011 13:49

Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?
fleischman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 14.07.2011 14:06

Kejter napisał(a):Jedziemy we wrześniu do Chorwacji (Rabac/Labin) z Poznania ktoś może polecić jakąś optymalną trasę może da się ominąć jakieś winietki lub skorzystać z darmowej autostrady ?

Jest takie magiczne miejsce na forum...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy czy Słowację? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019