Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ilka73
Autostopowicz
CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilka73 » 20.05.2011 22:52

Witam all
ostatni raz na chorwacji byłam 5 lat temu pewnie się troche trasy dojazdowe zmieniły ( kiedys przez zwardon i słowacje sie jezdziło ) chciałam spytac czy lepiej z mazowsza jechac przez czechy czy przez słowacje ( mam nocleg pod grazem ile bede jechała ? ) moze ktos pomoże :D
d.
romuald22
zbanowany
Re: CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.05.2011 23:16

ilka73 napisał(a):Witam all...

Skoro all to może same
ilka73 napisał(a):...na chorwacji...

Niektórzy są bliscy zawału jak coś takiego czytają.
Pozdro.
bl
Croentuzjasta
Re: CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 21.05.2011 21:44

ilka73 napisał(a):Witam all
ostatni raz na chorwacji byłam 5 lat temu pewnie się troche trasy dojazdowe zmieniły ( kiedys przez zwardon i słowacje sie jezdziło ) chciałam spytac czy lepiej z mazowsza jechac przez czechy czy przez słowacje ( mam nocleg pod grazem ile bede jechała ? ) moze ktos pomoże :D
d.

Ja z Warszawy jadę na Cieszyn, potem - Żylina, Bratysława, Wiedeń i nocleg w Grazu lub okolicach. Trochę trzeba się pomęczyć między Cieszynem a Żyliną, poza tym jazda cały czas autostradą (poza Polską, rzecz jasna, bo tu wiadomo, jak jest).
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 23.05.2011 21:46

Temat jak u Stanisławskiego: O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy...
od samego początku (tj. 10 lat) jeżdżę trasa Cieszyn - Brno - Mikulov - Wiedeń. Ktoś tu pisał, że po drodze kupa miasteczek, a przez Słowację to ma autostradę... Cóż, co kto lubi. Jak ktos lubi drogę obstawioną murem wygłuszającym lub widoki jednakowo wyglądających pól, to ma do tego prawo. Ja jade przez Czechy i zawsze dzieciom pokazuję gdzie mieszkał Rumcajs (zawsze żałując, że nie mamy czasu aby poszukać jego śladów) i nie narzekam na trasę, uważając ją za znakomitą.
Nie mniej jednak w tym, roku dla odmiany coś zmienię :) albo polecę przez Breclav, albo przez Słowację. I znając własne szczęście, to Słowacka Policja zatrzyma mnie wlepiając mandat za nawigację przyklejoną do szyby (bo oczywiście zapomnę ją zdjąć). I jedynym wnioskiem tej zmiany bedzie potwierdzenie słuszności, że dotychczasowa droga była NAJLEPSZA :):):)
teofil
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) teofil » 25.05.2011 15:46

Jechałem co prawda dwa lata temu trasą przez Słowację i bardzo sobie ja chwalę, wszystko ładnie oznaczone i wtedy (nie wiem jak jest teraz) jakość drogi była bardzo dobra.
Radziki4
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 25.05.2011 15:54

teofil napisał(a):Jechałem co prawda dwa lata temu trasą przez Słowację i bardzo sobie ja chwalę, wszystko ładnie oznaczone i wtedy (nie wiem jak jest teraz) jakość drogi była bardzo dobra.
teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.05.2011 21:17

aro_40

Nie dostaniesz żadnego mandatu za nawigację na szybie - nie słuchaj głupich plotek. No, chyba, że ją sobie tuż przed oczami na szybie przykleisz - to wtedy w każdym kraju ci mandat wlepią :D
Zbyszek_Nik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 26.05.2011 07:15

Jeździłem i przez Czechy i przez Słowację. Obecnie wybieram Słowację i nocleg w Bratysławie. Tak jak napisał Aro_40 co kto lubi. Mi podoba się rozwiązanie przez Słowację.
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 07:37

Radziki4 napisał(a):
teofil napisał(a): teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .

Co to jest "autobana"?
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 07:52

jaro1959 napisał(a):Doradźcie w/g dzisiejszego stanu dróg czy odcinek Katowice-Wiedeń lepiej pokonać przez Rybnik i Czechy czy raczej Słowację?

Warianty pod linkiem - zakładam że znasz google.maps, ale nie zaszkodzi wkleić.

Wariant: (Sosnowiec)-Cieszyn-Zilina-Bratysława-Wiedeń uskuteczniałem 1 raz - spotkały mnie roboty drogowe pomiędzy Cieszynem a granicą SK, ale oczywiście jest to przypadek losowy; generalnie poza S1 nie podobała mi się ta trasa. Autostrada po stronie SK im bliżej Bratysławy, tym gorsza jakościowo. No i nudy...
Wariant: (Sosnowiec)-Żywiec-Zwardoń-Zilina-Bratysława-Wiedeń uskuteczniałem 2 razy - nie było jeszcze zaawansowanych prac przy S69 w okolicach Żywca i granicy; trasa j.w., teraz może szybsza dzięki kawałkom S69

Warianty mają 1 zaletę: Omijamy Wiedeń boczkiem, nawet nie zahaczając o centrum. Można sobie też urozmaicić trasę wybierając wariant w okolicy Neusiedler See, przez Eisenstadt i Wiener Neustadt.

Wariant: (Sosnowiec)-Cieszyn-FrydekMistek-NovyJicin-Ołomouc-Brno-Mikulov-Wiedeń uskuteczniałem 1 raz; droga pomiędzy Frydkiem a Olomoucem nieciekawa. Brak pasa zieleni pomiędzy pasami ruchu - tylko jakieś liche barierki, a ruch TIRów spory.

W tym roku będzie:
(Sosnowiec)-A4-A1-Bohumin-Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń, bardziej dla urozmiaicenia niż z przyczyn obiektywnych. [/url]
franko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.05.2011 07:52

Autobana to jet chyba pokręcona autostrada, niebezpieczna i błędna.
Natomiast "AUTOBHANĄ" zajedziesz bezpiecznie i wygodnie.
Tak mojej osobie się wydaje, ale może się mylę.
PZDR.
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 07:56

franko napisał(a):Autobana

Wiem :wink: Bardziej "wypunktowałem" to z uwagi na ordynarne zapożyczenie z niemieckiego, wszak mamy "swoje" słownikowe autostrady.

W ramach protestu przeciwko zapożyczeniom niemieckim (autobana, klar, pasekwtedeiku :wink: ) o dziś będę jeździł "friłejami" i "hajłejami".

P.S.
Nowy numerek telefonu poproszę.
ravel
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 26.05.2011 07:57

el_guapo napisał(a):
Radziki4 napisał(a):
teofil napisał(a): teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .

Co to jest "autobana"?

może chodzi o to, że w Żylinie zaczyna autobunga - bunga 8)
franko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.05.2011 08:12

el_guapo
Numerek wysłałem sms-em już dawno starszemu S.
PZDR
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.05.2011 08:55

el_guapo napisał(a):W tym roku będzie:
(Sosnowiec)-A4-A1-Bohumin-Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń, bardziej dla urozmiaicenia niż z przyczyn obiektywnych. [/url]

Przecież przez Breclav nie ma dobrej drogi do Austrii? No i wszystkie znaki prowadzą przed Breclav do Mikulova.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy czy Słowację? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019