Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ilka73
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2011
CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilka73 » 20.05.2011 23:52

Witam all
ostatni raz na chorwacji byłam 5 lat temu pewnie się troche trasy dojazdowe zmieniły ( kiedys przez zwardon i słowacje sie jezdziło ) chciałam spytac czy lepiej z mazowsza jechac przez czechy czy przez słowacje ( mam nocleg pod grazem ile bede jechała ? ) moze ktos pomoże :D
d.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.05.2011 00:16

ilka73 napisał(a):Witam all...

Skoro all to może same
ilka73 napisał(a):...na chorwacji...

Niektórzy są bliscy zawału jak coś takiego czytają.
Pozdro.
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010
Re: CZY przez Brno szybciej niz przez Bratysławe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 21.05.2011 22:44

ilka73 napisał(a):Witam all
ostatni raz na chorwacji byłam 5 lat temu pewnie się troche trasy dojazdowe zmieniły ( kiedys przez zwardon i słowacje sie jezdziło ) chciałam spytac czy lepiej z mazowsza jechac przez czechy czy przez słowacje ( mam nocleg pod grazem ile bede jechała ? ) moze ktos pomoże :D
d.


Ja z Warszawy jadę na Cieszyn, potem - Żylina, Bratysława, Wiedeń i nocleg w Grazu lub okolicach. Trochę trzeba się pomęczyć między Cieszynem a Żyliną, poza tym jazda cały czas autostradą (poza Polską, rzecz jasna, bo tu wiadomo, jak jest).
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 23.05.2011 22:46

Temat jak u Stanisławskiego: O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy...
od samego początku (tj. 10 lat) jeżdżę trasa Cieszyn - Brno - Mikulov - Wiedeń. Ktoś tu pisał, że po drodze kupa miasteczek, a przez Słowację to ma autostradę... Cóż, co kto lubi. Jak ktos lubi drogę obstawioną murem wygłuszającym lub widoki jednakowo wyglądających pól, to ma do tego prawo. Ja jade przez Czechy i zawsze dzieciom pokazuję gdzie mieszkał Rumcajs (zawsze żałując, że nie mamy czasu aby poszukać jego śladów) i nie narzekam na trasę, uważając ją za znakomitą.
Nie mniej jednak w tym, roku dla odmiany coś zmienię :) albo polecę przez Breclav, albo przez Słowację. I znając własne szczęście, to Słowacka Policja zatrzyma mnie wlepiając mandat za nawigację przyklejoną do szyby (bo oczywiście zapomnę ją zdjąć). I jedynym wnioskiem tej zmiany bedzie potwierdzenie słuszności, że dotychczasowa droga była NAJLEPSZA :):):)
teofil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) teofil » 25.05.2011 16:46

Jechałem co prawda dwa lata temu trasą przez Słowację i bardzo sobie ja chwalę, wszystko ładnie oznaczone i wtedy (nie wiem jak jest teraz) jakość drogi była bardzo dobra.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 25.05.2011 16:54

teofil napisał(a):Jechałem co prawda dwa lata temu trasą przez Słowację i bardzo sobie ja chwalę, wszystko ładnie oznaczone i wtedy (nie wiem jak jest teraz) jakość drogi była bardzo dobra.
teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.05.2011 22:17

aro_40

Nie dostaniesz żadnego mandatu za nawigację na szybie - nie słuchaj głupich plotek. No, chyba, że ją sobie tuż przed oczami na szybie przykleisz - to wtedy w każdym kraju ci mandat wlepią :D
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 26.05.2011 08:15

Jeździłem i przez Czechy i przez Słowację. Obecnie wybieram Słowację i nocleg w Bratysławie. Tak jak napisał Aro_40 co kto lubi. Mi podoba się rozwiązanie przez Słowację.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 08:37

Radziki4 napisał(a):
teofil napisał(a): teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .


Co to jest "autobana"?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 08:52

jaro1959 napisał(a):Doradźcie w/g dzisiejszego stanu dróg czy odcinek Katowice-Wiedeń lepiej pokonać przez Rybnik i Czechy czy raczej Słowację?


Warianty pod linkiem - zakładam że znasz google.maps, ale nie zaszkodzi wkleić.

Wariant: (Sosnowiec)-Cieszyn-Zilina-Bratysława-Wiedeń uskuteczniałem 1 raz - spotkały mnie roboty drogowe pomiędzy Cieszynem a granicą SK, ale oczywiście jest to przypadek losowy; generalnie poza S1 nie podobała mi się ta trasa. Autostrada po stronie SK im bliżej Bratysławy, tym gorsza jakościowo. No i nudy...
Wariant: (Sosnowiec)-Żywiec-Zwardoń-Zilina-Bratysława-Wiedeń uskuteczniałem 2 razy - nie było jeszcze zaawansowanych prac przy S69 w okolicach Żywca i granicy; trasa j.w., teraz może szybsza dzięki kawałkom S69

Warianty mają 1 zaletę: Omijamy Wiedeń boczkiem, nawet nie zahaczając o centrum. Można sobie też urozmaicić trasę wybierając wariant w okolicy Neusiedler See, przez Eisenstadt i Wiener Neustadt.

Wariant: (Sosnowiec)-Cieszyn-FrydekMistek-NovyJicin-Ołomouc-Brno-Mikulov-Wiedeń uskuteczniałem 1 raz; droga pomiędzy Frydkiem a Olomoucem nieciekawa. Brak pasa zieleni pomiędzy pasami ruchu - tylko jakieś liche barierki, a ruch TIRów spory.

W tym roku będzie:
(Sosnowiec)-A4-A1-Bohumin-Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń, bardziej dla urozmiaicenia niż z przyczyn obiektywnych. [/url]
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.05.2011 08:52

Autobana to jet chyba pokręcona autostrada, niebezpieczna i błędna.
Natomiast "AUTOBHANĄ" zajedziesz bezpiecznie i wygodnie.
Tak mojej osobie się wydaje, ale może się mylę.
PZDR.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2011 08:56

franko napisał(a):Autobana


Wiem :wink: Bardziej "wypunktowałem" to z uwagi na ordynarne zapożyczenie z niemieckiego, wszak mamy "swoje" słownikowe autostrady.

W ramach protestu przeciwko zapożyczeniom niemieckim (autobana, klar, pasekwtedeiku :wink: ) o dziś będę jeździł "friłejami" i "hajłejami".

P.S.
Nowy numerek telefonu poproszę.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 26.05.2011 08:57

el_guapo napisał(a):
Radziki4 napisał(a):
teofil napisał(a): teraz jest jeszcze lepiej bo autobana zaczyna się już w Żylinie .


Co to jest "autobana"?

może chodzi o to, że w Żylinie zaczyna autobunga - bunga 8)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.05.2011 09:12

el_guapo
Numerek wysłałem sms-em już dawno starszemu S.
PZDR
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.05.2011 09:55

el_guapo napisał(a):W tym roku będzie:
(Sosnowiec)-A4-A1-Bohumin-Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń, bardziej dla urozmiaicenia niż z przyczyn obiektywnych. [/url]


Przecież przez Breclav nie ma dobrej drogi do Austrii? No i wszystkie znaki prowadzą przed Breclav do Mikulova.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone