Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy czy Słowację?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 26.05.2011 20:43

Jacek S napisał(a):
zbig99 napisał(a):Na jakim odcinku są betonowe płyty? Na 10 czy 100 km? mniej więcej


Mniej więcej 10 :wink:

Wydaje mi się, że było więcej niż 10 km - na trasie E462 za Ołomuńcem. Jak dla mnie szkoda samochodu a i komfort jazdy spada (jechaliśmy z dzieckiem i się obudziła).
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.05.2011 20:59

PiotrekS napisał(a):Jak już wskoczył temat winietek to mam pytanie.
Jadąc S69 gdzie można kupić winiety na Słowację tylko, żeby za prosto nie było - nocą w niedzielę? W zeszłym roku kupowałem na stacji benzynowej przed Cadcą, ale nie wiem czy ta stacja jest 24h. Czy istnieją jeszce budki na przejści w Zwardoniu, albo czy można kupić na stacji paliw gdziś koło Żywca te winietki? Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.

Przed Cadcą (po lewej stronie) jadąc do Cro jest czynna 24h/boży rok stacja OMV. Zawsze tam kupuję winiety w nocy i zawsze były.Na niej przypuszczam kupowałeś.
Na granicy w Zwardoniu (całodobowa stacja - trzeba nieco zjechać z głównej drogi)kupisz winietę słowacką ale zapłacisz co najmniej 2x więcej. Twój wybór.
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 26.05.2011 21:45

Jak mnie wzięło to znalazłem stronkę (kiedyś chyba na forum ją ktoś linkował http://www.slovakia.travel/portal.aspxl ... smi=108164
i trochę rozjaśniło mi sytuację. Może i innym się przyda lista stacji benzynowych.
Jeszcze raz dzięki za pomoc
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 27.05.2011 08:18

dids76 napisał(a):Jest stacja Orlenu i są budki (na skrzyżowaniu ze światłami w prawo w strone stacji, lub w lewo w stronę starego przejścia granicznego), więc z kupnem niema problemu.
Ja kupuję zawsze w Czechach bo wychodzi taniej.


W Czechach? Przecież od samej granicy jest już ponoć autostrada więc mogą Cię capnąć gliniarze już na pierwszym 100m odcinku tej autostrady i dostaniesz mandat za bak winiety...

Na Słowacji nie ma problemu , zanim dojedziesz do Autostrady w Żilinie to kupsiz winietkę na dawnej granicy czesko-słowackiej lub na stacji benzynowej w Cadcy. NA dawnej granicy czesko-słowackiej kupowałem winietkę na Słowację i już na Austrię.. Ważne.. winietka austriacka kosztowała tam 8 Eur czyli tylko o 0,1 Eur więcej niż w samej Austrii!! PZMOT natomiast przebija cenę o ok. 30 %% . To nadaje się do prasy ...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.05.2011 09:14

zbig99 napisał(a):W Czechach? Przecież od samej granicy jest już ponoć autostrada więc mogą Cię capnąć gliniarze już na pierwszym 100m odcinku tej autostrady i dostaniesz mandat za bak winiety...


Nie jest od samej granicy.
Można spokojnie wjechać do Bohumina i kupić winietkę, ew. kupić ją w budkach na przejściu granicznym.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.05.2011 09:17

PiotrekS napisał(a):Jak już wskoczył temat winietek to mam pytanie.
Jadąc S69 gdzie można kupić winiety na Słowację tylko, żeby za prosto nie było - nocą w niedzielę? .


Winietkę możesz kupić na stacji na przejściu w Zwardoniu po polskiej stronie - oczywiście mają swoją "marżę".

Drugą opcją jest zakup tejże w sklepie, który znajduje się ok 300-400m już po słowackiej stronie, po lewej stronie drogi (jadąc w stronę Skalite) - sklep jest 24/7 ZTCP, sprzedaje też alkohole, płatność zarówno w E jak i w zł.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 27.05.2011 09:23

el_guapo napisał(a):
zbig99 napisał(a):W Czechach? Przecież od samej granicy jest już ponoć autostrada więc mogą Cię capnąć gliniarze już na pierwszym 100m odcinku tej autostrady i dostaniesz mandat za bak winiety...


Nie jest od samej granicy.
Można spokojnie wjechać do Bohumina i kupić winietkę, ew. kupić ją w budkach na przejściu granicznym.


OK. Dzięki za dobre wieści.. Mam nadzieję, że budki stoją po stronie czeskiej to wtedy winietki nie będą mocno droższe od oryginalnej ceny w Czechach... 2 lata temu chciałem kupić w buce w Cieszynie, ale tez dowalili prowizję ponad 20% i kupowałem winietki na granicy Słowacko-czeskiej w budce na dawnej granicy... no, ale to inna bajka bo w tym roku planuję jechać przez Czechy... Pierwszy raz po 10 latach...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2011 10:23

zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):Jest stacja Orlenu i są budki (na skrzyżowaniu ze światłami w prawo w strone stacji, lub w lewo w stronę starego przejścia granicznego), więc z kupnem niema problemu.
Ja kupuję zawsze w Czechach bo wychodzi taniej.


W Czechach? Przecież od samej granicy jest już ponoć autostrada więc mogą Cię capnąć gliniarze już na pierwszym 100m odcinku tej autostrady i dostaniesz mandat za bak winiety...

Autostrada nie zaczyna się od samej granicy, a jakieś 1000m za nią. Tu masz linka do stacji paliw w Bohuminie czynna od 5 do 23
http://www.transeurope.cz/website/mainmenu/mainpage/
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 27.05.2011 11:01

ja wszystkie kupiłem na stonce PZM-otu(Czechy, Słowacja, Węgry), trochu drożej ale nie muszę sobie zawracać głowy czy stacja będzie otwarta czy nie.
Jadę 15 lipca winetki już przyszły, podziurkowane, na Węgry ematrica z rejestracją.

Każdy robi to co lubi ;-)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.05.2011 11:55

dids76 napisał(a):
zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):Jest stacja Orlenu i są budki (na skrzyżowaniu ze światłami w prawo w strone stacji, lub w lewo w stronę starego przejścia granicznego), więc z kupnem niema problemu.
Ja kupuję zawsze w Czechach bo wychodzi taniej.


W Czechach? Przecież od samej granicy jest już ponoć autostrada więc mogą Cię capnąć gliniarze już na pierwszym 100m odcinku tej autostrady i dostaniesz mandat za bak winiety...

Autostrada nie zaczyna się od samej granicy, a jakieś 1000m za nią. Tu masz linka do stacji paliw w Bohuminie czynna od 5 do 23
http://www.transeurope.cz/website/mainmenu/mainpage/


Specjalnie zwróciłem na to uwagę jadąc na majówkę br., a to stąd że to mojemu znajomemu miśki "pokutę" dały.
Znak mówiący o drodze płatnej jest grubo przed zjazdę na Shella na którym kupujesz listek i to dlatego misiaczki łapią za brak winetki. Dokładnie stoi zaraz za pierwszym mostem nad rzeką, w miejscu gdzie mamy już pełny przekrój autostrady (google maps).
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 27.05.2011 11:59

wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):
zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Specjalnie zwróciłem na to uwagę jadąc na majówkę br., a to stąd że to mojemu znajomemu miśki "pokutę" dały.
Znak mówiący o drodze płatnej jest grubo przed zjazdę na Shella na którym kupujesz listek i to dlatego misiaczki łapią za brak winetki. Dokładnie stoi zaraz za pierwszym mostem nad rzeką, w miejscu gdzie mamy już pełny przekrój autostrady (google maps).


Czyli pozostaje kupować w PZMocie ? Nie ma winietek na stacji np w Chałupkach albo przed granicą z Czechami? To byłaby masakra bopewnie są droższe o 30%...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2011 13:26

zbig99 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):
zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Specjalnie zwróciłem na to uwagę jadąc na majówkę br., a to stąd że to mojemu znajomemu miśki "pokutę" dały.
Znak mówiący o drodze płatnej jest grubo przed zjazdę na Shella na którym kupujesz listek i to dlatego misiaczki łapią za brak winetki. Dokładnie stoi zaraz za pierwszym mostem nad rzeką, w miejscu gdzie mamy już pełny przekrój autostrady (google maps).


Czyli pozostaje kupować w PZMocie ? Nie ma winietek na stacji np w Chałupkach albo przed granicą z Czechami? To byłaby masakra bopewnie są droższe o 30%...


Pisałem już wyżej, w Chałupkach (po Polskiej stronie) jest stacja Orlen i są budki. Niestety nie wiem jakie są ceny.
pit72
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit72 » 28.05.2011 10:26

Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnej trasy z Katowic do Krk. Tak by było jak najbardziej rozsądnie, szybko i bez skosów. Interesuje mnie głównie droga od Grazu... do KrK , czy może lepiej przez Węgry do Krk?
pozdrawiam, Piotr
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.05.2011 10:36

pit72 napisał(a):Witam,
proszę o pomoc w ustaleniu optymalnej trasy z Katowic do Krk. Tak by było jak najbardziej rozsądnie, szybko i bez skosów. Interesuje mnie głównie droga od Grazu... do KrK , czy może lepiej przez Węgry do Krk?
pozdrawiam, Piotr

Służę pomocą
Pozdrawiam.
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 28.05.2011 13:19

el_guapo napisał(a):[Drugą opcją jest zakup tejże w sklepie, który znajduje się ok 300-400m już po słowackiej stronie, po lewej stronie drogi (jadąc w stronę Skalite) - sklep jest 24/7 ZTCP, sprzedaje też alkohole, płatność zarówno w E jak i w zł.


Zawsze tam kupuję winietki. Jadąc w tamtym roku do Wiednia okazało się jednak że ten sklep niestety nie jest 24H. Nie pamietam dokładnie ale chyba był czynny od 8 do 22. Nie ma problemu bo winietke na Słowację można kupić w Ćadcy. Sklep przy granicy ma ten plus że sprzedają tam też winietki austriackie za normalną cenę (lub minimalnie wyższą), na stacji w Ćadcy jest już duży dodatek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy czy Słowację? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone