Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.07.2011 19:27

Marsallah napisał(a):
swish napisał(a):Mam pytanie:
Ktory dokładnie odcinek autostrady w Czechach jest z płyt? Mam twarde niskie zawieszenie, a dotychczas jeździłęm przez Żylinę, Bratislavę.


Z Brna na południe, w kier. na Bratysławę. Ale płyty to oni ogólnie lubią, nie tylko na autostradach.

Przed Brnem też są płyty. Nie mają one żadnego znaczenia dla zawieszenia, raczej dla komfortu jazdy. Trasa przez Chałupki z Krakowa wypróbowana, polecam. Zakup winietki na stacji benzynowej w Bohuminie, płatność kartą. Bardzo niewielki odcinek do nadrobienia od wjazdu na autostradę do wspomnianej stacji benzynowej.
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 13.07.2011 15:49

Kichol napisał(a):Pojechaliśmy z Bytomia na Pag przez Chałupki.

Trasa: Bytom - Chałupki - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja

Gdzie sie dało autostradami, tzw. szybka trasa.
1061 km = 10,5 godz. z wliczonymi postojami 3 krótkimi postojami. Wyjazd o 2:30 w nocy, dojazd ok. 13:00 na kemping.
Tempomat ustawony na 135 km/h na autostradach, poza autostradami 95-100 km/h. Spalanie 7,5 l /100km/h, benzyna.

W Czechach na płytach nawet nas nie wytrzęsło zbytnio, a jechałem Hondą w wersji Sport (niskoprofilowe opony + sztywne zawieszenie). Junior sie nie obudził więc ok :wink:
Winiety kupione poprzez TollTickets.


Tak sie zastanawiam czy na Pag nie lepiej przez Węgry? Tez przez Chałupki :wink:
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 13.07.2011 16:02

podszywacz napisał(a):Zakup winietki na stacji benzynowej w Bohuminie, płatność kartą. Bardzo niewielki odcinek do nadrobienia od wjazdu na autostradę do wspomnianej stacji benzynowej.


Czy może ktoś wie jak się nazywa ta stacja i czy jest czynna całą dobę?
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 13.07.2011 17:29

Walk3r napisał(a):
podszywacz napisał(a):Zakup winietki na stacji benzynowej w Bohuminie, płatność kartą. Bardzo niewielki odcinek do nadrobienia od wjazdu na autostradę do wspomnianej stacji benzynowej.


Czy może ktoś wie jak się nazywa ta stacja i czy jest czynna całą dobę?

Było o niej pisane na poprzedniej stronie jest to stacja Gold na ul. Ostravskiej, tuż przed rondem i jest czynna 24h oraz akceptują płatności kartą.
NIe na wszystkich mapach jest ona uwzględniona ale zaprawdę powiadam Ci jest na 100% :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 13.07.2011 18:37

kozak napisał(a):
Walk3r napisał(a):
podszywacz napisał(a):Zakup winietki na stacji benzynowej w Bohuminie, płatność kartą. Bardzo niewielki odcinek do nadrobienia od wjazdu na autostradę do wspomnianej stacji benzynowej.


Czy może ktoś wie jak się nazywa ta stacja i czy jest czynna całą dobę?

Było o niej pisane na poprzedniej stronie jest to stacja Gold na ul. Ostravskiej, tuż przed rondem i jest czynna 24h oraz akceptują płatności kartą.
NIe na wszystkich mapach jest ona uwzględniona ale zaprawdę powiadam Ci jest na 100% :)

Walk3r pytał mnie, ja tankowałem na stacji Transeurope (najbliższa stacja od zjazdu na autostradę) a nie na Gold. Transeurope nie jest czynna całą dobę tylko do 23.00, być może Gold jest całodobowa.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 25.07.2011 16:38

Wracałem tą samą drogą. Drogowcy na razie raczej nie zachęcają jazdą tą trasą. W Czechach już na tablicy na rozjeździe na Cieszyn i Ostravę, brak oznaczenia "PL" przy kierunku na Ostrawę. Po stronie polskiej brak jakiegokolwiek oznakowania dojazdu do A1, tuż za granicą po polskiej stronie był przekreślony znak na A1 (budowa trwa) ale potem już nic. Z racji zmęczenia droga do Świerklan bardzo się dłuży. W pewnym momencie byłem nawet przekonany że zgubiłem wjazd na A1 ale udało się. Bez navi ciężko, trzeba sobie wstukać kierunek "Świerklany" bo jeszcze żadna navi "nie widzi" nowego odcinka A1. Reasumując, przez Chałupki lepiej się jedzie w tamtą stronę.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 26.07.2011 09:22

radkoski napisał(a):
Kichol napisał(a):Pojechaliśmy z Bytomia na Pag przez Chałupki.

Trasa: Bytom - Chałupki - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja

Gdzie sie dało autostradami, tzw. szybka trasa.
1061 km = 10,5 godz. z wliczonymi postojami 3 krótkimi postojami. Wyjazd o 2:30 w nocy, dojazd ok. 13:00 na kemping.
Tempomat ustawony na 135 km/h na autostradach, poza autostradami 95-100 km/h. Spalanie 7,5 l /100km/h, benzyna.


Tak sie zastanawiam czy na Pag nie lepiej przez Węgry? Tez przez Chałupki :wink:


Znajomi pojechali przez Węgry i był dramat - 4 godz. dłużej niz my jechali. Moim zdaniem nie ma co kombinować i trzeba jechac najkrótszą i najszybszą trasą, a w przypadku Pag to ta, którą ja pojechałem.
Oczywiście jak ktos cisnie na autostradzie to szybciej przejedzie ale moim zdaniem spokojna, równa jazda to wiekszy komfort :)
ouizzard
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ouizzard » 01.08.2011 09:23

Kichol, rozwiałeś moje wątpliwości. Co prawda ja podróżuje z Warszawy, ale upewniłeś mnie w doborze trasy. Mam argument dla żony, choć ona ciągle insynuuje abyśmy przez Cieszyn i Słowację jechali. Chyba nie ulegnę. Jako że jadę do Plitvickich i mam zamiar dotrzeć tam do godziny 19(wyjeżdżam o 2 rano). Zobaczymy więc jak to wygląda...
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.08.2011 09:47

Kichol napisał(a):Pojechaliśmy z Bytomia na Pag przez Chałupki.
Trasa: Bytom - Chałupki - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja


Cześć,
Krótkie pytanko: w jaki dzień i o której wjeżdżałeś do Austrii?
Czy były jakies korki między Brnem a austriacką autostradą? (interesuje mnie w obie strony).
Oczywiście inni jeżeli mogą coś dodać, tez sa mile widziani :)
P.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 01.08.2011 16:26

Było o niej pisane na poprzedniej stronie jest to stacja Gold na ul. Ostravskiej, tuż przed rondem i jest czynna 24h oraz akceptują płatności kartą.
NIe na wszystkich mapach jest ona uwzględniona ale zaprawdę powiadam Ci jest na 100% :)


Podsumowując:
- stacja Gold znajduje się w tym miejscu? 49.880768,18.314637 czynna całą dobę, można płacić kartą
- stacja Transeurope znajduje się 49.908787,18.335985 czynna 5-23, także można płacić kartą

Czy na obu stacjach można zatankować gaz? Na tej Transeurope zdaje się, że nie?

A czy na tych stacjach można kupić od razu winietki do Austrii?
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 01.08.2011 23:15

Właśnie wróciłem z HR. W obie strony jechałem tą trasą. Rzeczywiście lepiej się wyjeżdża niż wraca, bo ciężko z cywilizowanych warunków drogowych jakie panują we wszystkich odwiedzonych krajach, wjechać nagle na zaorane pole. Po 10 minutach żona stwierdziła że, kierowcy w pl mają bardzo ciężko. :wink:
Odcinek Świerklany - chałupki trochę męczący. Póżniej jedzie się b. sprawnie.
Nie włączyłem nawigacji, bo nie jest potrzebna. Drogi są tak oznaczone że, bezbłędnie dojeżdza się na miejsce. Po drodze żadnych korków, choć w Wiedniu duży ruch w drodze powrotnej. Wyjazd w niedzielę (polecam), powrót w poniedziałek. Wydaje mi się, że najlepiej winiety kupić na stacji shell po czeskiej stronie.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 08.08.2011 22:07

Po raz pierwszy w tym roku poleciałem przez Chałupki, bo tak to zawsze Cieszyn był górą.
Ale od dziś Chałupki zdecydowanie biorą górę. Aby tylko uniknąć stania w korku w Wodzisłąwiu na rondzie przy "Złotych Tarasach" to już byłoby super... a to że polscy kierowcy mają ciężko... cóz, nie od dzis to wiadomo i dlatego wymyślono GPS-a :)
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 08.08.2011 22:18

aro_40 napisał(a):Po raz pierwszy w tym roku poleciałem przez Chałupki, bo tak to zawsze Cieszyn był górą.
Ale od dziś Chałupki zdecydowanie biorą górę. Aby tylko uniknąć stania w korku w Wodzisłąwiu na rondzie przy "Złotych Tarasach" to już byłoby super... a to że polscy kierowcy mają ciężko... cóz, nie od dzis to wiadomo i dlatego wymyślono GPS-a :)


Skąd startowałeś i jaką trasę obrałeś ? . Wyjeżdzamy 13.08.2011r , około godz. 4-5 rano z Warszawy do Śibenika , zawsze preferowałem " Gierkówkę " i Cieszyn , może po Twoich doświadzeniach zmienię zdanie i obiorę inny azymut .
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 09.08.2011 09:14

piotr62 napisał(a):
Kichol napisał(a):Pojechaliśmy z Bytomia na Pag przez Chałupki.
Trasa: Bytom - Chałupki - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja


Cześć,
Krótkie pytanko: w jaki dzień i o której wjeżdżałeś do Austrii?
Czy były jakies korki między Brnem a austriacką autostradą? (interesuje mnie w obie strony).
Oczywiście inni jeżeli mogą coś dodać, tez sa mile widziani :)
P.


W Wiedniu byłem w niedziele ok. 9 rano chyba - zero korków - płynny przejazd.
Spowrotem wjezdzałem do Wiednia w czwartek o 16:00 i korki juz były (na zwężeniach - remonty). Jazda ok 20/30km/h, w sumie moze ok. 30 minut dłuzej niz w niedziele jechałem obwodnica Wiednia - bez jakiegos dramatu.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 10.08.2011 22:05

waldi-ia napisał(a):Skąd startowałeś i jaką trasę obrałeś ? . Wyjeżdzamy 13.08.2011r , około godz. 4-5 rano z Warszawy do Śibenika , zawsze preferowałem " Gierkówkę " i Cieszyn , może po Twoich doświadzeniach zmienię zdanie i obiorę inny azymut .


Ja leciałem z Wawki trasą poznańską i opłotkami (via Józefów) do Grodziska Maz., dalej na Skierniewice i Koluszki do Piotrkowa, dalej gierkówką do A4, potem A1 i do Chałupek. Potem autostrada do Brna, Mikulov, Wiedeń i dalej jak wszyscy...
Ale w tym terminie to na Twoim miejscu leciałbym gierkówką. Jak będziesz miał pecha i trafisz na wypadek to utkniesz, jak nie to przelecisz z prędkością 80 km/h
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone