Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.08.2011 13:04

jdubowski napisał(a):
FUX napisał(a):
wielbiciel napisał(a):jedno jest pewne Chałupki górą bo jak zapnę tempomat w Wieszowie to go zwolnię dopiero w Brnie.


Czy aby na pewno? :roll:


To z Bohumina do Brna już czeska autostrada gotowa?


Cała D1 jeszcze nie jest gotowa, w okolicach Ołomuńca jedziesz drogami ekspreowymi (R35 i R46). Ale od Bohumina do Pohorelic (jak jedziesz na Mikulov) lub do Breclav masz cały czas dwa pasy.
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 30.08.2011 13:11

Dzięki jdubowski,cześć fleischman,widzę,że już wróciłeś z Nemiry,a ja jeszcze "w kaczej dupie". Może w ta sobotę się uda. Pytam o ten kawałek,bo ja pomykam przez Słowację i Węgry,to mnie na Wodzisław nie po drodze
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 30.08.2011 13:13

O co chodzi z dostaniem się do Cieszyna,przecież to z Katowic rzut beretem
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 30.08.2011 14:21

No już wróciłem niestety... Ale jest tam fajna chata do kupienia za jedyny 1 mln € - zaczynam zbierać :-P

Z Cieszynem to zależy, kiedy wyjeżdżasz. Sobota powinna być OK. W tygodniu ciężko dojechać, raczej przez Mikołów - Żory - Skoczów niż Tychy - Pszczynę - BIelsko.

Szerokości
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 30.08.2011 16:42

Dzięki z Katowic do Cieszka to najlepiej za Zorami skręcić w prawo,to najbliżej nie dojeżdżając do Skoczowa. A propo,czy jesteś zadowolony z Nemirki
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 30.08.2011 16:44

Głąb ze mnie przecież skoro kupujesz tam "chatynkę" to widocznie było superowo. :lol: :lol: :lol:
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 30.08.2011 21:24

Nemirka super jest. Oczywiście dla preferujących małe mieściny. Jak się odrobię "popowrotowo" to coś więcej podwieszę w relacjach.

Co do chatki - już puściłem "dużego lotka" czy jak to się tam teraz nazywa ;-)

Tyle "offa"

Aha, domków do kupienia jest więcej jakby co :-D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 30.08.2011 22:34

fleischman napisał(a):Z Cieszynem to zależy, kiedy wyjeżdżasz. Sobota powinna być OK. W tygodniu ciężko dojechać, raczej przez Mikołów - Żory - Skoczów niż Tychy - Pszczynę - BIelsko.


Jest też odcinek A1 Sośnica - Żory, z Katowic Pchać się na Gliwice nie ma sensu, ale dla mnie z Wirka przez Halembę i Orzesze do Żor może bliżej ale szybciej przez Sośnicę dojadę tempomat na 140 ustawiając ;)
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 31.08.2011 17:02

Ostatnio jechałem do Cieszyna z Zabrza DK44 --> Mikołów (skrót przed Orlenem) --> Żory --> w Pawłowicach i w prawo na Cieszyn.
Powrót do Żor (obwodnica) --> A1 --> A4.
Obie trasy identyczne czasowo - 1h.
Skrót Pawłowice - Cieszyn w porównaniu z wersją przez Skoczów jest krótszy, a czasowo: identyczny (25min).
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 10.09.2011 13:03

z Częstochowy do Bohumina ok 1:10. S1, A4, A1. Kiepski kawałek jedynie od zjazdu z A1 do Wodzisławia 40-60 km/h.
Rzeczywiście przed Brnem ten kawałek autostrady betonowej jest kiepskiej jakości. Jakoś w Austrii potrafią to układać. Sporo ograniczeń też w okolicach Wiednia.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.09.2011 21:08

Z ciekawości w tym roku wybrałem wariant Chałupki/Bohumin - Brno - Breclav i dalej AUT i ... niestety, ale był to drugi i ostatni raz.

Po stronie PL A1 jest naprawdę OK, ale od 2004 kiedy to ostatnio jechałem do HR przez CZ, niewiele się w tych ostatnich pod względem jakości nawierzchni zmieniło.

Betonowe płyty dają w kość i to bardzo, dlatego był to IIgi i ostatni raz jazdy przez CZ. Wracałem już przez SK i to był dobry wybór.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.09.2011 07:22

Mogę niedyskretnie zapytać, w jakim aucie te płyty tak Ci dały w kość?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.09.2011 10:39

FUX napisał(a):Mogę niedyskretnie zapytać, w jakim aucie te płyty tak Ci dały w kość?


Astra H na 225/45/17
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.09.2011 12:31

255/65X18 :lol: i pneumatyczny zawias...

Nie dziwię Ci się. To nie jest zawias na długie trasy w RP.

Mi ta betonka powiewa. :wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.10.2011 13:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone