Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wajzy
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajzy » 15.08.2011 03:35

Zdecydowanie przez Cieszyn.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.08.2011 08:21

wajzy napisał(a):Zdecydowanie przez Cieszyn.


a to czemu?????????
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.08.2011 15:10

aro_40 napisał(a):
wajzy napisał(a):Zdecydowanie przez Cieszyn.


a to czemu?????????


Bo z Bielska-Białej do Cadcy przez Cieszyn są bodajże 2 (słownie: dwa) skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i 0 (słownie: zero) miejsc z remontami i wahadłami. Przez Zwardoń trudno to wszystko zliczyć. Po drugie: jadąc przez Cieszyn w ogóle nie wjeżdżamy do BB.

Dodajmy do tego jeszcze ponad 40 km super ekspresówki BB - Cieszyn i jakieś 10 km drogi o podobnych parametrach w Ceskim Cieszynie - mamy odpowiedź.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.08.2011 07:31

Raul73 napisał(a):
aro_40 napisał(a):
wajzy napisał(a):Zdecydowanie przez Cieszyn.


a to czemu?????????


Bo z Bielska-Białej do Cadcy przez Cieszyn są bodajże 2 (słownie: dwa) skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i 0 (słownie: zero) miejsc z remontami i wahadłami. Przez Zwardoń trudno to wszystko zliczyć. Po drugie: jadąc przez Cieszyn w ogóle nie wjeżdżamy do BB.

Dodajmy do tego jeszcze ponad 40 km super ekspresówki BB - Cieszyn i jakieś 10 km drogi o podobnych parametrach w Ceskim Cieszynie - mamy odpowiedź.


Nie bardzo rozumiem co ma BB do tematu, ale mówi się trudno i żyje się dalej :)
Już pisałem, że w do tej pory jeździłem przez Cieszyn a w tym roku po raz pierwszy p[rzez Chałupki i stanowczo wole te drugą możliwość.
W PL lecę gierkówką, potem, wpadam na A4 i skręcam na A1 lecąc nią do końca. Potem mam kilkanaście kilometrów do granicy normalną drogą a tuż za granicą mam już autostradę do samego Brna.
Co mam przez Cieszyn???
Lecę gierkówką i od Tych mam non-stop światełka az do BB. Potem faktycznie jest ekspresówka aż Do Frydek-Mystek, ale potem znowu kilkadziesiąt km terenu zabudowanego z ograniczeniami prędkości :(
Dlatego wybieram Chałupki, ale każdy ma prawo dokonac własnego wyboru i niekoniecznie zgadzac się z moim poglądem :)
dlugi81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dlugi81 » 17.08.2011 08:32

Wszystko pięknie tylko Raul73 prównał Cieszyn do Zwardonia a ty Cieszyn do przejścia w Chałupkach.

Ja mimo wszystko wybiorę jednak przejazd przez Zwardoń, gdyż w tych okolicach wypada mi czasowo połowa trasy i planuję tam nocleg.

Pozdrawiam
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 17.08.2011 08:58

dlugi81 napisał(a):Wszystko pięknie tylko Raul73 prównał Cieszyn do Zwardonia a ty Cieszyn do przejścia w Chałupkach.

Pozdrawiam


A temat posta jest "Przez Cieszyn czy Zwardoń", czy może "Przez Cieszyn czy Chałupki"?

1:0 dla aro_40 :wink:
dlugi81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dlugi81 » 17.08.2011 09:09

Swoją drogą jak oglądam ten filmik przjazdu przez Bielsko Białą to trochę jestem przerażony. Od 7 minuty korek w stronę Bielska ? Tak jest cały dzień czy tylko rano ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2011 21:58

aro_40 napisał(a):
Nie bardzo rozumiem co ma BB do tematu, ale mówi się trudno i żyje się dalej :)


Ooops :!: :!: :!: Faktycznie pomyliłem trasy - chodziło mi o porównanie tras na Cadcę (Zwardoń i Cieszyn) - bo też jest taki temat. Chałupki to inna inszość.

Sorry za zamieszanie :oops: :oops: :oops:
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 18.08.2011 07:31

dlugi81 napisał(a):Ja mimo wszystko wybiorę jednak przejazd przez Zwardoń, gdyż w tych okolicach wypada mi czasowo połowa trasy i planuję tam nocleg.


Jeśli nie jesteś wielbicielem podróży przez Słowację (z pełną awersją do Czech) to mimo wszystko rozważałbym na Twoim miejscu Chałupki. Od tych masz liczne światła i ograniczenia prędkości, a od BB top już w ogóle droga kategorii 6 :( A zanocowac możesz np. w Chałupkach na samej granicy jest hotel Zameczek w przystępnych cenach
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 18.08.2011 21:41

aro_40 napisał(a):
W PL lecę gierkówką, potem, wpadam na A4 i skręcam na A1 lecąc nią do końca. Potem mam kilkanaście kilometrów do granicy normalną drogą a tuż za granicą mam już autostradę do samego Brna.

W którym miejscu kończy się teraz A1 :?:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 18.08.2011 23:41

w świerklanach koło wodzisławia.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.08.2011 12:11

Hvala :) .
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 20.08.2011 14:50

aro_40 napisał(a):Lecę gierkówką i od Tych mam non-stop światełka az do BB. Potem faktycznie jest ekspresówka aż Do Frydek-Mystek, ale potem znowu kilkadziesiąt km terenu zabudowanego z ograniczeniami prędkości :(
Dlatego wybieram Chałupki, ale każdy ma prawo dokonac własnego wyboru i niekoniecznie zgadzac się z moim poglądem :)

Ja w tym roku to samo stwierdziłem,że szkoda jechać na Cieszyn. Co chwile światła, fotoradar i tak w kólko. Jedynie ten końcowy odcinek BB- Cieszyn jest OK.
W przyszłym roku jadę na Chałupki. Jak w Trzebini załączę tempomat na 150km/h to wyłączę na końcu A1. A tak co chwile tu 50km/h, tu 70km/h i musisz hamować później znowu rozpędzaj auto.
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 25.08.2011 21:41

Zdecydowanie Chałupki. Problem pojawia się w drodze powrotnej: po przekroczeniu granicy brak jakichkolwiek drogowskazów do A1, moja nawigacja też była bezradna (pożałowałem na aktualizację mapy). Teraz wiem, że w Wodzisławiu należ jechać na Żory, ale mądry Polak po szkodzie...
bielszczanka42
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 28.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bielszczanka42 » 25.08.2011 22:09

Sporo zamieszania z tym dojazdem do A1. Ale potem odrobina luksusu... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone