Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 06.07.2011 16:20

Pisząc na forum można spodziewać się różnych odpowiedzi, ale nigdy przenigdy nie liczyłem na to..... że będę prześladowany. Kolego podszywacz daj mi spokój.
To, że maslinka widziała tam patrol policmajstrów to nie jest dla mnie powód aby nie kupić tam winiety. Niektórym portki spadają na widok policji i wzorem słoweńskiego wątku szukają objazdu 400m odcinka autostrady ... który nie jest płatny! ale to nie na temat.
Jeśli cytujesz pismo czecha nie pisane w jego narodowym języku to można powiedzieć jedno :
Czeski film.. bo jedna część zdania przeczy drugiej.
Piszę bo nie wierzę, że na tej stacji nie można kupić spokojnie i legalnie winiety. Interesują mnie fakty a nie to co, ktoś widział lub usłyszał.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 06.07.2011 16:54

A widzieliście ten schemat :?: :
http://www.ceskedalnice.cz/schema/d1

Jadąc od Pragi, do pierwszego zjazdu na Chodov mamy fazdę za free, ale już jadąc od granicy PL/CZ jest zaznaczony odcinek płatny, jaszcze przed petrolem w Antosovicach
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 06.07.2011 17:53

demi-duox napisał(a):A widzieliście ten schemat :?: :
http://www.ceskedalnice.cz/schema/d1

Jadąc od Pragi, do pierwszego zjazdu na Chodov mamy fazdę za free, ale już jadąc od granicy PL/CZ jest zaznaczony odcinek płatny, jaszcze przed petrolem w Antosovicach


Tak widziałem i to mnie martwi ... widać czesi zastawili na jadących od PL pułapkę bo jadącym od strony Pragi pozwalaja jechać kawałek by móc kupić winietu.
Ale co tam będzie cza ominąć (ten pierwszy 1,5km odcinek D1) i kupić na jakimś CPNie (czeskim) by nie dać zarobić "braciom czechom" (płacąc "pokutę") - a za resztę kupię piwko;)
Ostatnio edytowano 06.07.2011 20:18 przez kozak, łącznie edytowano 1 raz
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 06.07.2011 19:40

Kozak co prawda pisze do podszywaczwa, ale się wtrącę. Nikt nie pisze , że jesteś zmuszony kupować winietę w PL. Zrobisz jak będziesz chciał. Zapłacisz mandat lub nie to Twoja sprawa. Pewnie przyjmiesz go na klatę z honorem. Tylko czy zadasz sobie pytanie "Czy było warto, bo pisali kup w PL i głowa spokojna". Forum ma pomagać. Skoro założyłeś na początku, że masz rację i nikt Cię nie przekona to po co ta dyskusja i wątek martyrologiczny(prześladowanie). Szerokiej drogi Kozak i wszystkiego dobrego w drodze na urlop.
Pozdrawiam Krzysiek
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 06.07.2011 20:28

Krisku napisał(a):Kozak co prawda pisze do podszywaczwa, ale się wtrącę. Nikt nie pisze , że jesteś zmuszony kupować winietę w PL. Zrobisz jak będziesz chciał. Zapłacisz mandat lub nie to Twoja sprawa. Pewnie przyjmiesz go na klatę z honorem. Tylko czy zadasz sobie pytanie "Czy było warto, bo pisali kup w PL i głowa spokojna". Forum ma pomagać. Skoro założyłeś na początku, że masz rację i nikt Cię nie przekona to po co ta dyskusja i wątek martyrologiczny(prześladowanie). Szerokiej drogi Kozak i wszystkiego dobrego w drodze na urlop.
Pozdrawiam Krzysiek


Post wyżej lekko poprawiłem bo zostałem źle zrozumiany, więc pierwsza częśc Twojej wypowiedzi już jest nie aktualna razem z honorowym mandatem ;)
... tak forum ma pomagać ale właśnie dlatego, że ten shell jest wszystkim po drodze a czesi postawili wcześniej znak AUTOSTRADA stąd te i moje pytania. NIe zakładam, że tam kupie winietę czytasz między wierszami, ale nie chcę się "przezornie" wmanewrować w poszukiwanie winiety po Bohuminie.
Podobnie jak wspomniani objazdowicze "przezornie" omijają ten 400m odcinek autostrady bo .. ktos tam widział policmajstrów no i .. chciał pomóc. Tylko nie o to chodzi.
Kończąc temat powtórzę - cza będzie kupić winietę po czeskiej stronie i wjechać na D1 za rondem, a szkoda...
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 06.07.2011 20:37

Kozak - kilka postów wyżej piszę o możliwości zakupu winiety jeszcze w PL. Wtedy odpadnie Ci szukanie stacji w Czechach.
Pozdro.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.07.2011 21:41

Krisku napisał(a):Odnośnie winiety i jazdy czeską autostradą od Bohumina. Jako, ze za ok. 48 godzin wyjazd, zadzwoniłem dzisiaj do firmy Hortus w Chałupkach, która owe sprzedaje z pytaniem o dostępność winiet po godz. 23. Odpowiedź jaką otrzymałem w skrócie wygląda tak: Hortus sprzedaje winiety do godziny 23, potem można je kupić w kantorze DANIEL (czynny 24h)przy starym przejściu w Chałupkach. Zasada, że kupujemy winietę w pierwszym dostępnym miejscu po wjeździe na autostradę niestety w Czechach nie obowiązuje(jest okazja dostarczyć parę korunek do budżetu) :wink:


to gdzie jest dokładnie ten DANIEL? jadąc od Wodzisławia?
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 06.07.2011 21:53

Kor nick oto link. Potem google mapy i wszystko jasne.
http://www.pf.pl/serwis/%22Daniel%22+Ka ... av=P1R50S2
Przy starym przejściu granicznym. W Chałupkach na skrzyżowaniu w lewo i ok. 100m po lewej stronie. Duży budynek z czerwonej cegły.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.07.2011 22:32

dzięki, jutro jadę w nocy więc chciałem się upewnić
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 07.07.2011 08:50

kor_nick
Jest jeszcze jedna alternatywa. Nie wjeżdżać na autostradę D1 (z powodów oczywistych - brak winiety) tylko jechać dalej drogą 467 do miejscowości Vrbice. Tam przed rondem jest mała stacja benzynowa- czynna 24h na dobę 7dni w tygodniu. Można płacic kartą. W zeszłym roku jechałem tamtędy i spytałem o "kłopoty w płaceniu kartą", gość potwierdził, że takowe były ale to w 2009 roku. Po 22:00 Chyba stacja wygląda na nieczynną ale obsługa jest tylko cza pukac w okienko. No i na tym rondzie mykniesz na D1.
Szerokiej drogi!
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.07.2011 10:10

kozak napisał(a):kor_nick
Jest jeszcze jedna alternatywa. Nie wjeżdżać na autostradę D1 (z powodów oczywistych - brak winiety) tylko jechać dalej drogą 467 do miejscowości Vrbice. Tam przed rondem jest mała stacja benzynowa- czynna 24h na dobę 7dni w tygodniu. Można płacic kartą. W zeszłym roku jechałem tamtędy i spytałem o "kłopoty w płaceniu kartą", gość potwierdził, że takowe były ale to w 2009 roku. Po 22:00 Chyba stacja wygląda na nieczynną ale obsługa jest tylko cza pukac w okienko. No i na tym rondzie mykniesz na D1.
Szerokiej drogi!

Zapewne chodzi Ci o stację benzynową Gold na ul. Ostravskiej. Wklepałem ją sobie w nawigację jako alternatywę gdyby były problemy ze stacją Transeurope na ul. Ostravskiej. Pomyliłeś tylko numer drogi, numer prawidłowy to 647. Dodam jeszcze od siebie że nie miałem złych zamiarów w stosunku do Ciebie w poprzednich postach, zaskoczony jestem że aż tak to negatywnie odebrałeś. Po prostu nikt Ci na 100% nie odpowie na to pytanie czy można czy nie można bez winiety. Biorąc pod uwagę maila po angielsku sprawa jest prosta, zapewne odpowiedziano autorowi w takim języku w jakim zadał pytanie. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 07.07.2011 11:39 przez Liquid, łącznie edytowano 1 raz
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 07.07.2011 11:37

Wg strony z opisem autostrad to poplatek obowiązuje od 377 km autostrady czyli od granicy
http://www.motorway.cz/stickers

Przy wjazdach od Niemiec i od Slowacji obowiązuje od pierwszego MOPa (rest station).

Szczerze mowiac to jest to wątpliwa praktyka. Zastanowię sie którędy jechać.
swish
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) swish » 07.07.2011 14:35

Ja kupuję winietki zawsze na pzmtravel, naklejam na szybę i jazda. Nie mam dylematu, czy gdzieś kupię czy nie, czy i który odcinek wymaga już winiet.
Fakt cena wyższa, ale przecież to są i tak grosze w porównaniu z kosztami całego wyjazdu.

Mam pytanie:
Ktory dokładnie odcinek autostrady w Czechach jest z płyt? Mam twarde niskie zawieszenie, a dotychczas jeździłęm przez Żylinę, Bratislavę.

pozdrawiam ciepło,
Swish
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 08.07.2011 21:17

Pojechaliśmy z Bytomia na Pag przez Chałupki.

Trasa: Bytom - Chałupki - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja

Gdzie sie dało autostradami, tzw. szybka trasa.
1061 km = 10,5 godz. z wliczonymi postojami 3 krótkimi postojami. Wyjazd o 2:30 w nocy, dojazd ok. 13:00 na kemping.
Tempomat ustawony na 135 km/h na autostradach, poza autostradami 95-100 km/h. Spalanie 7,5 l /100km/h, benzyna.

W Czechach na płytach nawet nas nie wytrzęsło zbytnio, a jechałem Hondą w wersji Sport (niskoprofilowe opony + sztywne zawieszenie). Junior sie nie obudził więc ok :wink:
Winiety kupione poprzez TollTickets.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 22:40

swish napisał(a):Mam pytanie:
Ktory dokładnie odcinek autostrady w Czechach jest z płyt? Mam twarde niskie zawieszenie, a dotychczas jeździłęm przez Żylinę, Bratislavę.


Z Brna na południe, w kier. na Bratysławę. Ale płyty to oni ogólnie lubią, nie tylko na autostradach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone