Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 27.06.2011 16:31

Koledzy ja będę jechał przez Cieszyn i winietę chciałbym kupić na zaznaczonej stacji, tam autostrada zaczyna się dopiero za rondem, dobrze rozumiem ?

http://www.mapy.cz/#z=13&x=18.623734&y= ... 0112_1&t=s

Pozdrawiam
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.06.2011 18:29

Grzesiek21 napisał(a):Koledzy ja będę jechał przez Cieszyn i winietę chciałbym kupić na zaznaczonej stacji, tam autostrada zaczyna się dopiero za rondem, dobrze rozumiem ?

http://www.mapy.cz/#z=13&x=18.623734&y= ... 0112_1&t=s

Pozdrawiam

Zapewne chodzi Ci gdzie zaczyna się płatna autostrada. Otóż zaczyna się dopiero od rozjazdu na drogę E75 w kierunku Słowacji. Obwodnica Cieszyna jest bezpłatna do tego miejsca.
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 27.06.2011 20:20

Ahaa no to teraz już nie mam wątpliwości. Wielkie dzięki ! :)
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 27.06.2011 21:09

[quote="wcilor"]ferster tylko właśnie ten 1km może kosztować sporo..
Powiedzał mi jeden tubylec w Bohuminie, że można śmiało jechać do pierwszej stacji bezkarnie. Czy to prawda??
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 28.06.2011 11:34

ferster napisał(a):Powiedzał mi jeden tubylec w Bohuminie, że można śmiało jechać do pierwszej stacji bezkarnie. Czy to prawda??

Skoro tubylec dał Ci taką informację to nie sądzę że userzy forum są bardziej zorientowni od niego. A nie lepiej nie ryzykować i dokonać zakupu czeskiej winiety po polskiej stronie? Pewnie nieco drożej ale spokojniej.
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 28.06.2011 15:27

Czy jakość drogi w Czechach jest lepsza jadąc przez Cieszyn, czy przez Chałupki?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 28.06.2011 15:46

mariusz1972 napisał(a):Czy jakość drogi w Czechach jest lepsza jadąc przez Cieszyn, czy przez Chałupki?

Jadąc przez Czechy od przejścia granicznego w Chałupkach masz cały czas betonową piękną autostradę. Jadąc przez Cieszyn o ile dobrze pamiętam autostrada jest tylko miejscami a głównie jedzie się przez miasteczka i drogi przypominające ekspresówki. Mówimy o odcinkach które spotykają się w okolicy miejscowości Hranice.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 28.06.2011 15:50

Drodzy, parę dni temu wróciłem z HR

9*jechałem przez Czechy, raz przez D (powódź), a tym razem przez SK

Powiem krótko - nie zamierzam już więcej jeździć inną drogą. Po prostu rewelacja!! Nie rozumiem jak można się jeszcze tłóc przez czechy kiedy:

1. W Słowacji od Żiliny jest naprawde piękna nowa autostrada, a nie jakieś gruzy.
2. Ze słowacji jest autostrada do wiednia, a z czech nie
3. Jadąc przez Słowację praktycznie omijamy Wiedeń, a jadąc przez Czechy tracimy dodatkową godzinkę na przejazd przez miasto.

Podsumowując, kto ceni czas, komfort i pieniądze powinien wybrać drogę przez Słowację
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 28.06.2011 15:52

W momencie planowania trasy mój Tomtom pokazuje mi trasę przez Cieszyn.Ostatnio aktualizowałem nawigację.Dziwna rzecz, bo przed aktualizacją pokazywał mi trasę przez Chałupki.
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 28.06.2011 16:03

lulmar napisał(a):Drodzy, parę dni temu wróciłem z HR

9*jechałem przez Czechy, raz przez D (powódź), a tym razem przez SK

Powiem krótko - nie zamierzam już więcej jeździć inną drogą. Po prostu rewelacja!! Nie rozumiem jak można się jeszcze tłóc przez czechy kiedy:

1. W Słowacji od Żiliny jest naprawde piękna nowa autostrada, a nie jakieś gruzy.
2. Ze słowacji jest autostrada do wiednia, a z czech nie
3. Jadąc przez Słowację praktycznie omijamy Wiedeń, a jadąc przez Czechy tracimy dodatkową godzinkę na przejazd przez miasto.

Podsumowując, kto ceni czas, komfort i pieniądze powinien wybrać drogę przez Słowację


Z tego, co wiem, to jadąc trasą Czechy-Austria-Słowenia nie wjeżdża się do Wiednia.Przez całą Austrię jedzie się autostradą.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 28.06.2011 16:11

lulmar napisał(a):Drodzy, parę dni temu wróciłem z HR

9*jechałem przez Czechy, raz przez D (powódź), a tym razem przez SK

Powiem krótko - nie zamierzam już więcej jeździć inną drogą. Po prostu rewelacja!! Nie rozumiem jak można się jeszcze tłóc przez czechy kiedy:

1. W Słowacji od Żiliny jest naprawde piękna nowa autostrada, a nie jakieś gruzy.
2. Ze słowacji jest autostrada do wiednia, a z czech nie
3. Jadąc przez Słowację praktycznie omijamy Wiedeń, a jadąc przez Czechy tracimy dodatkową godzinkę na przejazd przez miasto.

Podsumowując, kto ceni czas, komfort i pieniądze powinien wybrać drogę przez Słowację

ad. 1 - do Żiliny trzeba jakoś z Cieszyna dojechać, zwykła droga z ograniczeniami i fotoradarami
ad. 2 - masz rację
ad. 3 - a nie słyszałeś o obwodnicy Wiednia A5/S2 gdzie Wiedeń widzi się właściwie przez prawą szybę samochodu?

Różnice marginalne. Każdy wybierze po swojemu.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 28.06.2011 16:48

Kawałek Cieszyn - Żylina - według google maps 71,4km


Jakość autostrad w Czechach jest wyraźnie gorsza, a obwodnica Wiednia jest ... w Wiedniu i poruszanie się nią z prędkością 1xxkm/h gdzie xx powinno dążyć do max może być trudne.

Oczywiście każdy wybierze po swojemu. Ja reprezentuję kierowców z "tą cięższą noga" i jestem gotów się założyć, że przez Czechy lepszego czasu niż przez Słowację nie da się zrobić.
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 28.06.2011 22:48

Lulmar ja jechałem przez Czechy i Wiedeń i nie wiem o czym mówisz z traceniem godziny w Wiedniu?? Chyba, ze zamiast 200km/h jedziesz 100km/h i tu tracisz, ale jak napisano do Żyliny jest ponad 70km drogi z fotoradarami więc tam chyba tez nie nadgonisz. Najgorzej wspominam odcinek z płyt w Czechach do reszty nie ma się co przyczepić.
piotrekwawa
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 24.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekwawa » 30.06.2011 23:13

lulmar napisał(a):Kawałek Cieszyn - Żylina - według google maps 71,4km

Jakość autostrad w Czechach jest wyraźnie gorsza, a obwodnica Wiednia jest ... w Wiedniu i poruszanie się nią z prędkością 1xxkm/h gdzie xx powinno dążyć do max może być trudne.

Oczywiście każdy wybierze po swojemu. Ja reprezentuję kierowców z "tą cięższą noga" i jestem gotów się założyć, że przez Czechy lepszego czasu niż przez Słowację nie da się zrobić.


ja w tym roku tak jak lumar wybieram Słowacką autostradę, jestem zdecydowanie zwolennikiem drogi przez Słowacje.
Może faktycznie wybór trasy zależy od "ciężaru" nogi :wink:
Mam tylko jeszcze rozterke czy jechać Katowicką czy Krakowską.
Wolałbym Katowicką ale boję się korków związanych z przebudową drogi.
Jechać będę w środku tygodnia wieczorem.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 01.07.2011 09:48

lulmar napisał(a):1. W Słowacji od Żiliny jest naprawde piękna nowa autostrada, a nie jakieś gruzy.
2. Ze słowacji jest autostrada do wiednia, a z czech nie
3. Jadąc przez Słowację praktycznie omijamy Wiedeń, a jadąc przez Czechy tracimy dodatkową godzinkę na przejazd przez miasto.


ad.1 Cieszyn - Zilina = 71,5km zwykłej, dość ruchliwej drogi; Breclav - początek A5 = 40km zwykłej, pustej drogi

ad.2 Jest autostrada do Wiednia A5

ad.3 Owszem, SudWienerRingiem. Z tym że czasem aby wjechać na S1 z A4 w Schwechat trzeba swoje odstać, a i na samej S1 jest często ograniczenie do 80km/h. W przypadku wariantu przez Słowację musisz przebić się przez Bratysławę, zatem bilans zysków i strat jest podobny.

Jakość słowackiej autostrady w okolicach Ziliny jest OK, ale im bliżej Bratysławy tym mniej różowo - chorwacka autostrada to to nie jest.

Wariant CZ lub SK jest na tyle zbliżony, że wybór zależy od miejsca startu w PL i nieoczekiwanych zdarzeń na obu trasach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone