Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Chałupki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 02.07.2011 10:43

podszywacz napisał(a):
ferster napisał(a):Powiedzał mi jeden tubylec w Bohuminie, że można śmiało jechać do pierwszej stacji bezkarnie. Czy to prawda??

Skoro tubylec dał Ci taką informację to nie sądzę że userzy forum są bardziej zorientowni od niego. A nie lepiej nie ryzykować i dokonać zakupu czeskiej winiety po polskiej stronie? Pewnie nieco drożej ale spokojniej.

Przypomniałem sobie że na tej stacji benzynowej kupowałem winietę jak jechałem w marcu na narty. Nie było żadnych problemów ale fakt, nie było żadnej kontroli. Tak na logikę, nie wiem czy dobrze kalkuluję, skoro winieta jest do kupienia w miejscu którym płatny odcinek obowiązuje od kilometra to znaczy że powinno to być dozwolone. Nie chcę tu mówić o jakichś oszczędnościach ale o szybkim nabyciu winiety bez konieczności zjazdu z trasy i szukania sklepu czy stacji benzynowej.

Z drugiej strony...:

forum/viewtopic.php?t=32164&start=45

I szczególnie z kolejnej...:

forum/viewtopic.php?p=546243

Więc chyba zakupię na stacji benzynowej w Polsce lub w Bohuminie. Pewnie w marcu nie trafiłem na patrol. :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2011 10:39

Nieco poszperałem i:
- winiety na Czechy nie można kupić na przygranicznej stacji benzynowej Orlen.
- chcąc kupić winietę po polskiej stronie trzeba skierować się w kierunku przejścia granicznego w Starym Bohuminie, tam podobno jest kantor i tam można nabyć winietę.
- nie otrzymałem odpowiedzi na maila czy czeska stacja benzynowa kierując się w stronę centrum Bohumina (ul. Ostravska) pracuje 24h/7 dni w tygodniu i czy można zapłacić kartą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2011 12:34

Za stacją Orlen w Chałupkach, po przeciwnej stronie drogi sa kantory otwarte 24h gdzie można kupić wieniety.
Jeśli chodzi Ci o stację TRANSEUROPE w Bohuminie to jest otwarta od 5 do 23 i można płacić kartą
Tu masz linka do stacji http://www.transeurope.cz/website/mainm ... /benzinka/
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2011 12:53

dids76 napisał(a):Za stacją Orlen w Chałupkach, po przeciwnej stronie drogi sa kantory otwarte 24h gdzie można kupić wieniety.
Jeśli chodzi Ci o stację TRANSEUROPE w Bohuminie to jest otwarta od 5 do 23 i można płacić kartą
Tu masz linka do stacji http://www.transeurope.cz/website/mainm ... /benzinka/

Dzięki dids76. Stronę stacji znam bo na ten adres mailowy słałem zapytanie. Teraz dopiero zauważyłem że stacja jest czynna równiez w niedzielę, odnośnie płatności kartą to z tego co pamiętam pisałeś w innym wątku były jednorazowe problemy na tej stacji.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2011 14:37

Nie ja pisałem, ale któraś z koleżanek z Gliwic Niestety nie pamiętam która. :wink:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 05.07.2011 14:55

To jak kupić winiete w bohuminie o 3 w nocy??
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 05.07.2011 15:03

Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2011 15:08

kozak napisał(a):Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.


Nie wypowiem się autorytatywnie, ale zawsze tam kupuję i nigdy mnie nic złego ze strony Czeskiej policji nie spotkało, ale jak pisałeś zdania są podzielone. Widziałem natomiast policję na wyjeździe z stacji paliw.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2011 15:25

kozak napisał(a):Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.

Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj dwa niezbyt długie wątki z załączonych dwóch linków stron z mojego posta z początku strony.
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 05.07.2011 21:12

podszywacz napisał(a):
kozak napisał(a):Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.

Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj dwa niezbyt długie wątki z załączonych dwóch linków stron z mojego posta z początku strony.


Wierz mi, że zadałem sobie ten trud - ale nic z tych linków nie wynika więc po co zwracasz mi uwagę? bełkot niczym wątek objazdowy autostrady przez Ptuj.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 05.07.2011 21:59

kozak napisał(a):
podszywacz napisał(a):
kozak napisał(a):Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.

Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj dwa niezbyt długie wątki z załączonych dwóch linków stron z mojego posta z początku strony.


Wierz mi, że zadałem sobie ten trud - ale nic z tych linków nie wynika więc po co zwracasz mi uwagę? bełkot niczym wątek objazdowy autostrady przez Ptuj.


a dla mnie wynika jedno, że można ryzykować jazdę bez winietki, ale można napotkać patrol tuż przed stacją Shella :( wybór należy do Ciebie :) ja skorzystam z opcji kupna w PL lub za gotówkę w Bohuminie (też na stacji)
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 05.07.2011 22:13

Odnośnie winiety i jazdy czeską autostradą od Bohumina. Jako, ze za ok. 48 godzin wyjazd, zadzwoniłem dzisiaj do firmy Hortus w Chałupkach, która owe sprzedaje z pytaniem o dostępność winiet po godz. 23. Odpowiedź jaką otrzymałem w skrócie wygląda tak: Hortus sprzedaje winiety do godziny 23, potem można je kupić w kantorze DANIEL (czynny 24h)przy starym przejściu w Chałupkach. Zasada, że kupujemy winietę w pierwszym dostępnym miejscu po wjeździe na autostradę niestety w Czechach nie obowiązuje(jest okazja dostarczyć parę korunek do budżetu) :wink:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.07.2011 00:19

czyli podsumowując wszelkie wątpliwości "chałupkowe" - nie można wjechać nawet przednim kołem na pierwszy metr czeskiej autostrady bez naklejonej finietki, zgadza się?
wierny62
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 21.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierny62 » 06.07.2011 01:00

kor_nick napisał(a):czyli podsumowując wszelkie wątpliwości "chałupkowe" - nie można wjechać nawet przednim kołem na pierwszy metr czeskiej autostrady bez naklejonej finietki, zgadza się?



dokładnie tak... znajomy mówił jak wracał, że pepiki obstawiają dobrze autostrady żeby wyłapywac gapowiczów :) i całkiem sprawnie im to idzie.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 06.07.2011 09:42

kozak napisał(a):
podszywacz napisał(a):
kozak napisał(a):Czy wieżdżając na tą autostradę muszę mieć już vinietę czy mogę ją kupić - za parę dosłownie kilometrów w ichniejszym CPN. Czytałem forum zdania są podzielone conajmniej tak jak w sprawie objazdu słoweńskiego (ale to już wiem).
Prosżę niech ktoś autorytatywnie odpowie.

Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj dwa niezbyt długie wątki z załączonych dwóch linków stron z mojego posta z początku strony.


Wierz mi, że zadałem sobie ten trud - ale nic z tych linków nie wynika więc po co zwracasz mi uwagę? bełkot niczym wątek objazdowy autostrady przez Ptuj.

Nie wierzę Ci, bez napinki, ale nie zadałeś sobie ani trochę trudu. Dwa posty w tym jeden na samej górze strony z drugiego linka:
maslinka napisał(a):Jechaliśmy w "bożocielny weekend", cały odcinek autostrady, od samego Bohumina jest płatny. Nie radzę próbować jechać na Shella, lubią stać tuż przed i łapać.

Trzeba przejechać mostem granicznym, nie wjeżdżać na autostradę, tylko jechać w stronę Bohumina i kupić winietę na najbliższej stacji.

oraz następny:
Jorg123 napisał(a):Odpowiedź, którą otrzymałem na pytanie, czy jadąc od granicy i wjeżdżając na D1 mogę kupić winietę na stacji Shellw Antosovicach:
Hello!

"It's better to buy a vignette because occasional police checks occur
there, you need to have a sticker there. It can be bought on petrol
stations or czech post.

Czy nie są to wyczerpujące wskazówki? Napisane jasno i wyraźnie. Wjeżdżając przednimi kołami na autostradę winietę mieć trzeba. W związku z tym nie nazywaj zwrócenia uwagi bełkotem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Chałupki - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone