Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przekonać nieprzekonane, czyli sv.Jure :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 21.04.2009 18:32

Typ, fajny filmik, zwłaszcza pokazane mijanki :lol: .
Byłem tam, w 2007 roku.
Jacunio, życzę Ci miłych wrażeń z wjazdu i oczywiście zjazdu. :wink:
Pozdav.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 21.04.2009 21:15

Przed chwilką właśnie obejżałam filmik z wjazdu - bardzo pogladowy dla osoby która sie tam wybiera.
Dodał mi trochę odwagi jak zobaczyłam , że można minąć się z dużym samochodem ( my mamy VW Sharana ). Widoki napewno zrekompensują
trudy wjazdu.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 25.05.2009 11:19

Takie drogi to ja lubię :)

Rewelacja, trzeba będzie się tam wybrać w tym roku 8)
Sargon
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sargon » 26.05.2009 19:31

O której godzinie wjeżdżałeś na tą górę?
Ekstra film. Wiadomo czego się spodziewać.
W tym roku powinienem tam wjechać.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 27.05.2009 09:13

Wjeżdzałem tam kilka razy o różnych godzinach. Tylko raz zostałem zawrócony sprzed szlabanu wjazdowego, bo był za duży ruch i nie wpuszczali juz więcej samochodów. Ten wjazd, który filmowałem (z ostatniego roku) był chyba w okolicach pory obiadowej, dokładnie nie pamiętam....
Jeśli to istotne to mogę sprawdzić później na danych EXIF ze zdjęć... choć nie pamiętam czy robiłem zdjęcia. Jeśli robiłem to podczas jakiegoś krótkiego postoju, bo podczas jazdy drugą ręką nie mogłem trzymać aparatu, tylko kierownice :-)
Sargon
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sargon » 27.05.2009 19:12

Właściwie to chciałem zapytać o której godzinie jest najmniejszy ruch.
Tak żeby oczywiście jak najmniej wymijać pojazdów.
Widziałem że koło 8.00 rusza bus na górę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2009 17:21

26 maja 2009 ..wjazd zaliczony..warto było..widok ze szczytu przepiękny..polecam każdemu bo naprawdę warto. Wstęp od osoby 35 kun. Jedyny problem to brak drogowskazów dojazdowych do wjazdu. Tuz przed samym szczytem przede mną jechały 3 busy wycieczkowe które "biorą" zakręty na dwa razy i to trochę spowolniło wjazd, ale i tak wyszło jazdy ok.55 minut.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2009 17:42

Witam!

Na poniższym linku fragment mojej relacji i wyjazd na Sv. Jure ze śniegiem i mrozem na szczycie. Myślę, że pomoże przekonać nieprzekonanych. :)

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=238742#238742

Pozdrawiam!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2009 19:22

lubelski napisał(a):26 maja 2009 ..wjazd zaliczony..warto było..widok ze szczytu przepiękny..polecam każdemu bo naprawdę warto. Wstęp od osoby 35 kun. Jedyny problem to brak drogowskazów dojazdowych do wjazdu.

Super
A kondorów nie było widać? One by wskazały drogę. :wink:

Szlaban o której podnoszą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2009 19:26

kondorów nie widziałem ale krowy i koniki tak, widoczki super, szlaban otwierają o godz. 7. Ja byłem ok 9 no ale teraz to nie sezon , więc ruch był bardzo mały. W drodze powrotnej tylko 4 samochody i sporo rowerzystów mijałem..pozdrav.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.05.2009 19:29

lubelski napisał(a):kondorów nie widziałem ale krowy i koniki ...

takie małe safari :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2009 06:34

Obrazek
dla mnie najbardziej urokliwy fragment trasy. niestety jechałem za 3 busami co kosztowało sporo czasu...ciekawie musi wyglądać mijanie z nimi w drodze powrotnej...
Obrazek
dla tych widoków ..warto :D
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 07.06.2009 10:16

Ja w tym roku też muszę wjechać na ten szczyt :wink:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 08.06.2009 23:31

To jeszcze jeden filmik, tym razem z okolic sv Jure. Mieszkaliśmy co roku w Bast, niedaleko Makarskiej i w ub. roku postanowiłem pojeździć szutrami powyżej Bast (m.in Grebisce i szutrem do Makarskiej).
Filmik tylko dla lubiących szutrowe filmy "drogi", gdzie nic się nie dzieje :-), - jako zachęta do zjeżdżenia pagórków ponad Makarską, nie tylko sv. Jure. Nie ma nikogo na drodze, wszędzie pustki, więc być może i "klimatycznie" jest nieco lepiej...
Zapraszam wytrwałych...
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 26.07.2009 09:15

typ napisał(a):To jeszcze jeden filmik, tym razem z okolic sv Jure. Mieszkaliśmy co roku w Bast, niedaleko Makarskiej i w ub. roku postanowiłem pojeździć szutrami powyżej Bast (m.in Grebisce i szutrem do Makarskiej).
Filmik tylko dla lubiących szutrowe filmy "drogi", gdzie nic się nie dzieje :-), - jako zachęta do zjeżdżenia pagórków ponad Makarską, nie tylko sv. Jure. Nie ma nikogo na drodze, wszędzie pustki, więc być może i "klimatycznie" jest nieco lepiej...
Zapraszam wytrwałych...


Czyli widzę ze na rowerze górskim nie powinienem narzekac na brak tras?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przekonać nieprzekonane, czyli sv.Jure :) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone