Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przekonać nieprzekonane, czyli sv.Jure :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 07.10.2008 11:38

Wybierając się w takie regiony, zawsze koniecznie zasięgnąć informacji najlepiej u źródeł (dobre źródło to forum), posłuchać rad życzliwych nam ludzi, zastanowić się nad własnymi umiejętnościami, a na koniec jeszcze raz obejrzeć film http://www.cro.superhost.pl/svjure.wmv (znaleziony w sieci) i w Góry Biokovo wjazd tylko 100% sprawnym pojazdem!!!

pozdrav :papa: :hut:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 12.10.2008 00:21

a ja zaliczam się do kobitek, które wjechały na Sv. Jure i to dwa razy, o czym mozna poczytać w moich relacjach tu: pierwszy raz i tu i drugi raz

oj warto było :wink:

i jak będziemy następnym razem w Cro to oczywiście wjazd na górę murowany!!!!!!
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 12.10.2008 10:35

kulka53 napisał(a):Bardzo fajny pomysł na temat :D no i piękne zdjęcia.
Ponieważ też w tym roku "zaliczyliśmy" sv Jure (moja Pani nie miała, zresztą jak zwykle, żadnych oporów - w końcu to nie ona prowadzi :wink:) mogę też napisać coś od siebie.



Jechałem już wieloma różnymi drogami i rozróżniam 2 pojęcia - trudne i niebezpieczne. Trudna (oczywiście dla zwykłej osobówki) np była droga pod Maglic w Bośni (b zniszczony szuter), pod Maglic :wink: w krętu np Matesevo - Andrijevica w MNE, czy Cetinje - Vilusi też w MNE.

No ale reasumując - wjechać na szczyt warto :!: ale mocnych wrażeń z pewnością nie zabraknie.

PS 1. Policzyłem - na szczycie jest 12 miejsc parkingowych.......... :wink:

PS 2. Leszek, czyżbyś naprawdę nie wierzył w chorwackie kondory kołujące nad Sv Jure 8O :roll: :wink:


a co będzie jak wjedziesz jako trzynasty?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 12.10.2008 12:47

Wtedy będziesz miał pecha i Cię porwie kondor.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.10.2008 09:00

:lool: To był jeden z najlepszych wątków na cro.pli :lool: "Kondorowie Chorwaccy" Maadoox'a i "badania naukowe" Plavaca :lool: poprostu totalny odlot na temat Kondorów. Kolejny raz sobie chumor poprawiłem :lool:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.10.2008 09:32

Leszek Skupin napisał(a)::lool: To był jeden z najlepszych wątków na cro.pli :lool: "Kondorowie Chorwaccy" Maadoox'a i "badania naukowe" Plavaca :lool: poprostu totalny odlot na temat Kondorów.


Ale ostrzeżenie przed kondorami podziałało skutecznie :wink: , bo na szczyt Sv Jure jednak w tym roku nie wjechałeś :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.10.2008 09:44

Kondory to łagodne ptaszki i krzywdy nie robią ..jedzą z ręki - więc te chorwackie na pewno też :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.10.2008 10:03

Tak sobie czytam ten wątek i musze stwierdzić, że blądzicie... :wink:
Droga asfaltowa, barierki (czasami).
Może popatrzcie na to
http://pl.youtube.com/watch?v=OHyprmA1PGU

Tak na marginesie. W Cro takie namiastki na szutrze także można znaleźć. Brac, wyspa Bol, jedziemy na północ, następnie w gore wodospadow KRKA. Z asfaltu podobne doznania można mieć na Bolu, Peljesacu i wiele innych. Wysokości tylko troche inne...

Te dywagacje o niebezpieczeństwie wjazdu na ta górę, przypominają mi rozmowę dwóch blondynek (sorry; naprawdę) w knajpie w Zieleńcu, o tym z jaakiej góry to one nie zjeżdżały. Na pytanie, z jakiej, odparły, że z tej koło kościołka (u Kamyczka)... :lol: :lol: :lol:
Kto był w Zieleńcu, to wie, o czym mówię...
P.S. No dobrze. Zlituję się. Koło kościołka to stok typu ośla łączka i kilka szkoł nauki jazdy...
Ostatnio edytowano 13.10.2008 10:07 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.10.2008 10:05

dangol napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a)::lool: To był jeden z najlepszych wątków na cro.pli :lool: "Kondorowie Chorwaccy" Maadoox'a i "badania naukowe" Plavaca :lool: poprostu totalny odlot na temat Kondorów.


Ale ostrzeżenie przed kondorami podziałało skutecznie :wink: , bo na szczyt Sv Jure jednak w tym roku nie wjechałeś :lol:

Nasze Panie nas stopowały, a nie jakieś tam kondory wypraszam sobie :lol: A jak już się okazało, że moja Agnieszka chce tam wjechać to nie mieliśmy ze sobą kun :? i było już ciut za późno, ale wiem, że następnym razem damy radę :D

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.10.2008 10:50

Leszek Skupin napisał(a):Nasze Panie nas stopowały, a nie jakieś tam kondory wypraszam sobie :lol: A jak już się okazało, że moja Agnieszka chce tam wjechać to nie mieliśmy ze sobą kun :? i było już ciut za późno, ale wiem, że następnym razem damy radę :D


Relację czytałam i oficjalną wersję znam :lol: , ale może to jest trochę :wink: jak z tą moją nieumiejętnością pływania , gdzie naprawdę chodzi o te olbrzymie rekiny :lool:, na które czasem polują chorwackie kondory :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.10.2008 10:56

No i co ja mam napisać skoro to prawda a nie jakaś "oficjalna wersja" :?:
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 14.04.2009 13:23

Wrzucam film z ostatniego mojego wyjazdu na sv Jure. Film od strony technicznej pokazuje szczegóły drogi, tzn mniej skupiałem się na widokach (dobrych zdjęć jest dużo w tym wątku), a bardziej na samej drodze, pokonywaniu zakrętów, mijankach itp. Żeby nie zniechęcić ewentualnych zainteresowanych dodam, że pierwsze dwie mijanki są w miejscach nietypowych, nie są to standardowe mijanki, tylko wynikają trochę z lenistwa kierowców, nie chce im się wycofywać do właściwych mijanek. Te właściwe widać m.in ok 3.20-3.25 min filmiku. Tam jest wystarczająco dużo miejsca...
Brakuje w filmie zjazdu do punktu widokowego (nie pamiętam jego nazwy, choć kilka razy go już odwiedzałem), ale niestety bateria mi "padła" :-)...
Ten wyjazd był z serii "wyjedź i zjedź", przyjemnością była sama jazda "w takich okolicznościach przyrody i do tego niepowtarzalnej".
Zapraszam
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 14.04.2009 13:43

Faaaajne! :D
Oj, chyba w tym roku tam pojadę!...

PozdraV
J.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2009 15:11

świetny filmik...pozdrawiam
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 20.04.2009 21:22

Też mam taki :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przekonać nieprzekonane, czyli sv.Jure :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone