Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wisnia96
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 29.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisnia96 » 04.09.2012 09:57

Ta Hvar - nie daje mi spokoju :roll:
Wiec chyba przedlozymy pobyt o dwa dni i na Hvar-dwa noclegi
p.Januszu-nie moja wina ze uparty jestem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zona jeszcze nie wie o moich planach :smo:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 04.09.2012 10:13

Ja tam liznąłem jedniodniowo Brać i nie narzekam,pewnie nic nie widziałem ale to co widziałem mi wystarczy.
Pojechałem tam dla widoków,zabytki wolę w miastach a tam pochodziłem po lesie( a reczej po tym co tam uchodzi za la,"wspiąłem się" na highest peak on the adriatic islands i podziwiałem widok z niego,wydałem parę kun na promenadzie w Bol-u(zdobyłem tam namiar na przyszłe wakacje notabene),udałem się szutrową drogą do Murwicy żeby zażyć kąpieli w ustronnym miejscu(i tak też mi się udało).Pewnie można taką wycieczkę rozciągać w nieskończoność każdy z tych pkt wałkować ale po co.Zabytków sakralnych nie lubię(może dlatego że jestem protestantem),przebywanie na otwartej przestrzeni w 40 st było samobójstwem i tyle.Nie wiem jak jest z Hwarem ale Brać na 1 dzień polecam ot tak aby "dotknąć" wysp Adriatyckich i zapragnąć w przyszłym roku spędzić na nich cały urlop
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2012 23:50

wermar napisał(a):Ja tam liznąłem jedniodniowo Brać i nie narzekam,pewnie nic nie widziałem ale to co widziałem mi wystarczy.
Pojechałem tam dla widoków ...

W jakiej miejscowości byłeś na lądzie :?:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 06.09.2012 22:58

Witam, gdzie zostawić samochód na cały dzień - koło portu w Splicie?

pozdrav.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.09.2012 07:57

adamk3 napisał(a):Witam, gdzie zostawić samochód na cały dzień - koło portu w Splicie?

pozdrav.

Parkingi w Splicie i Dubrowniku
Parking w Splicie
Parking Split i [...]
Parking Split
itp.....
rather
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rather » 20.07.2013 00:07

Czy ktoś z Was wie czy w opłacie za samochód są już wliczeni pasażerowie? Mam wrażenie, że z Drvenika płaciłem tylko za samochód, bez opłaty za osoby nim podróżujące...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.07.2013 00:18

rather napisał(a):Czy ktoś z Was wie czy w opłacie za samochód są już wliczeni pasażerowie? Mam wrażenie, że z Drvenika płaciłem tylko za samochód, bez opłaty za osoby nim podróżujące...

Nie są, zawsze samochód plus każdy pasażer.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 07.08.2013 22:29

Ze Splitu wypływają promy w kilku kierunkach, czy kolejka samochodów do promu na Hvar jest jednoznacznie oznakowana?
W najbliższą niedzielę mam zamiar popłynąć promem o 8.30 do Stari Grad.
andru_krk
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andru_krk » 08.08.2013 00:00

Jak wejdziesz na google to masz zaznaczone z którego miejsca kursuje prom ze Splitu do Starego Gradu (Hvar). Nie widziałem żadnego oznakowania jak płynąłem na Hvar w tym roku. Zajechałem do końca i się pytałem, kazali się wrócic. Prom do Hvaru odpływa z przystani, która jest w połowie obala kneza Domagoja. Wjeżdżasz, stajesz w kolejce i idziesz do budki, która jest przy wjeździe, płacisz i płyniesz.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.08.2013 07:18

W dużych portach promowych często port przeznaczenia (lub miasto, wyspa) napisany jest białą farbą na asfalcie- wymalowane są strzałki- na dojeździe i na "poczekalni". A jak nie tak, to przed wjazdem na terminal są (mniej lub bardziej widoczne- dlatego trzeba się trochę rozglądać zamiast patrzeć czy prom już stoi...) takie znaki:
Obrazek
A na pewno są oznaczone- wg. tego co na bilecie- tzw. gate, czyli bramki na prom.
Nie ma mowy o pomyłce tego numeru, gdyż terminale są przyporządkowane poszczególnym kierunkom.
Gdy kilka połączeń jest z jednego terminala- kierujemy się godziną rejsu, portem docelowym napisanym na samym promie lub.. pytamy stojących w kolejce- to najpewniejsze. :lol: :wink:
W tym konkretnym przypadku- przystań promowa na Hvar znajduje się zaraz na samym początku po zjeździe do portu. Oznaczenia są- ale nad głową! Jak ktoś patrzy na wodę i statki to na pewno nie zobaczy... :)
Dokładnie tu i takie (proszę zauważyć, że nie pisze HVAR lecz Stari Grad):
Obrazek

Nie sposób w Splicie nie trafić na prom na Hvar. No chyba że się jest kompletną fujarą. Ale i tak nie wpuszczą z biletem na Hvar na inny prom. :lol: :wink:
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 08.08.2013 20:48

Jeżeli pas ruchu jest podpisany "Stari Grad" to wszystko jasne.
Planuję ustawić się w kolejce i wtedy dopiero pójść po bilety.
Dzięki za pomoc.

ps.
jak widzę trzeba zatrzymać się i postać trochę za znakiem "zakaz zatrzymywania i postoju"...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.08.2013 11:58

Zakaz nie obejmuje stojących w kolejce do promu. Chodzi o innych, żeby nie pozostawiali aut jak popadnie.
Ci ze zdjęcia niekoniecznie w kolejce stoją. Mogą to być ci co "tylko na chwilkę" zaparkowali... :wink:
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 14.08.2013 23:21

Od kilku dni jestem na Hvarze. Podróż promem była bezproblemowa.
Dzięki za rady.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.08.2013 00:15

No to fajnie. Ciesz się każdą chwilą i niech pobyt będzie udany do końca. :)
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 24.12.2013 09:43

Witam. Ja trochę z innej beczki. Następny wyjazd chcemy podzielić między Hvar i Brać. Pytanie brzmi czy dostanę się promem ( z autem) bezpośrednio z Hvaru na Brać, czy muszę wrócić na ląd? Przeszukałem wszystko i nic nie znalazłem, może coś przeoczyłem. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Prom na Hvar - rozkład a rzeczywistość - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone