Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Splicie i Dubrowniku

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009
Parkingi w Splicie i Dubrowniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 08:27

Serdecznie witam wszystkich Cromaniaków,
Jest to mój pierwszy post (chociaż forum śledzę od tygodnia) jak tylko zapadła decyzja - jedziemy do Chorwacji. Wybór padł na Podgorę (wypoczynek 10-dni + wycieczki do Splitu i Dubrownika).
Chciałbym Was zapytać o parkingi w tych miastach położone jak najbliżej Pałacu Djoklecjana i Starego Miasta w Dubrovniku, przeczytałem, że ciężko tam zaparkować. Może macie jakieś postrzeżenia i rady?
Następna sprawa jak wygląda droga do tych dwóch miejscowości (jadąc z Podgory) czy jest zakorkowana?
Pozdr.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 17.01.2009 09:37

guzzi napisał(a):Chciałbym Was zapytać o parkingi w tych miastach położone jak najbliżej Pałacu Djoklecjana i Starego Miasta w Dubrovniku, przeczytałem, że ciężko tam zaparkować. Może macie jakieś postrzeżenia i rady?


To pytanie mogłeś zadać w swoim poprzednim wątku a nie zakładać nowy temat... :lol:

Odpowiedź jest prosta - parkingi są oznaczone literą "P" :mrgreen: trzeba znaleźć puste miejsce i stanąć... z każdego miejsca parkingowego jest blisko do starego miasta :lol:

Następna sprawa jak wygląda droga do tych dwóch miejscowości (jadąc z Podgory) czy jest zakorkowana?
Pozdr.


Zależy w jakim okresie będziesz jechał :?: czy będzie to czerwiec, wrzesień czy lipiec, sierpień czy sobota, niedziela czy zwykły dzień :wink: ja jeżdziłem w lipcu w normalny dzień i nie miałem problemów z korkami, czy znalezieniem miejsca parkingowego :wink:
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 10:34

DZIĘKUJĘ ZA TAK WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDŹ widzę że jak mam problem to muszę poradzić sobie z nim samemu...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 17.01.2009 10:48

guzzi napisał(a): widzę że jak mam problem to muszę poradzić sobie z nim samemu...


Podobne problemy ma każdy piszący tu swój pierwszy wątek...
Jakbyś poczytał na początku FAQ czyli najczęściej zadawane pytania nie zakładałbyś podobnego tematu po raz "n-ty" :evil:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.01.2009 15:38

Cześć Guzzi - najbliższy starego miasta parking (płatny) jest przy ulicy Marija Perica/Iza Grada mapa miasta
W Splicie nie pchałem się autem do centum tylko zaparkowałem gdzie było miejsce (jakieś 15 min piechotą od Pałacu).
Ogólnie w sezonie z postojem jest ciężko.
Trzeba pilnować wykupionego czasu bo odholowanie to nie miłe wspomnienie z urlopu (i kosztowne).
PS. Na tej mapie możesz sobie zmienić na Split i popatrzeć jak jechać.

Miłego wypoczynku
Jacek

PS.1 Na tej mapie możesz sobie zmienić na Split i popatrzeć jak jechać.
PS.2 Na tym forum naprawdę wszystkie te informacje gdzieś są-trzeba troszkę poczytać. Podczas przekopywania forum znajdziesz dużo więcej przydatnych informacji i unikniesz niepotrzebnych nerwów.
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 16:27

JacYamaha napisał(a):...Na tym forum naprawdę wszystkie te informacje gdzieś są-trzeba troszkę poczytać. Podczas przekopywania forum znajdziesz dużo więcej przydatnych informacji i unikniesz niepotrzebnych nerwów.

Serdeczne dzięki JacYamaha,
...znaleźć coś na tym forum - obawiam się że do czerwca nie starczyłoby mi czasu, potężna baza informacji , ale taaaki bałagan, szczególnie dla gościa zaglądającego tu po raz pierwszy...
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.01.2009 17:30 przez guzzi, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.01.2009 16:37

guzzi napisał(a):Serdeczne dzięki JacYamaha,
...znaleźć coś na tym forum - obawiam się że do czerwca nie starczyłoby mi czasu, potężna baza informacji , ale taaaki bałagan, szczególnie dla gościa zaglądającego tu po raz pierwszy...

ps
mimo "dużej liczby" przy Twoim nicku, nie wymądrzasz się tylko radzisz i to chyba na tym polega, wskazówki typu - poszukaj znaku z litrą "P" tylko świadczą o "buractwie" tych, których z przykrością muszę stwierdzić, można na tym forum spotkać, a przez co informacje naprawdę cenne są ukryte.
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję


Ja też tu jestem od niedawna i ciągle coś nowego znajduje.
Jeśli mogę pomóc to zawsze się staram ale czasem irytacja po przeczytaniu 100 postu o tym samym bierze górę-wtedy staram sie siedzieć cicho.
PS. Taki sposób pisania nie przysporzy Ci nowych znajomy i jest niezgodne z regulaminem.
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 17.01.2009 17:33

siedzieć cicho? ... i dać się obrażać, chyba żartujesz...
Ostatnio edytowano 23.01.2009 21:55 przez guzzi, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.01.2009 10:28

JacYamaha napisał(a):
guzzi napisał(a):Serdeczne dzięki JacYamaha,
...znaleźć coś na tym forum - obawiam się że do czerwca nie starczyłoby mi czasu, potężna baza informacji , ale taaaki bałagan, szczególnie dla gościa zaglądającego tu po raz pierwszy...

ps
mimo "dużej liczby" przy Twoim nicku, nie wymądrzasz się tylko radzisz i to chyba na tym polega, wskazówki typu - poszukaj znaku z litrą "P" tylko świadczą o "buractwie" tych, których z przykrością muszę stwierdzić, można na tym forum spotkać, a przez co informacje naprawdę cenne są ukryte.
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję


Ja też tu jestem od niedawna i ciągle coś nowego znajduje.
Jeśli mogę pomóc to zawsze się staram ale czasem irytacja po przeczytaniu 100 postu o tym samym bierze górę-wtedy staram sie siedzieć cicho.
PS. Taki sposób pisania nie przysporzy Ci nowych znajomy i jest niezgodne z regulaminem.


Bałagan, bo właśnie nikomu się szukać nie chce, tylko nowy wątek zakłada :)

Z Podgory możesz mieć korek w Omisu i dalej już przed Splitem (Podstrana) - jadąc do Splitu. W ogle jadranką na tym odcinku w sezonie jedzie się wolno, bo jest spory ruch.
W Splicie pod Pałacem Dioklecjana jest parking (przy porcie), ale zapomnij, że znajdziesz tam wolne miejsce. To znaczy może sie na nie doczekasz (wygodne, bo płacisz w budce, jak wyjeżdżasz, za tyle, ile wystałeś). Dookoła są miejsca płatne. I tak musisz zapłacić - trzeba kupić kartę postojową i "na oko" określić ile będziesz stać - jak przedłużysz czas - mogą Cię lawetą zabrać. Generalnie nie unikaj płacenia za parking, bo wywożą bez pardonu :)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 19.01.2009 11:27

dla guzzi i nie tylko DUBROWNIK
Szukaliśmy miejsca na płatnych parkingach przy murach i odstaliśmy godzinę, pojechaliśmy w stronę portu i znaleźliśmy parking 1000 metrów od murów w cieniu i za..,. FREE
Wystarczy, że z Jadranki zjedziesz w/g mapy JacYamaha. Skręcasz w/g drogowskazów CITY pod most w ulicę Pera Bakkica i w dół do rozwidlenia. Na tym rozwidleniu w prawo, a nie jak wszyscy do miasta (lewo). Jesteś na uliczce Vladimira NAZORA. Od wjazdu na nią od w/w rozwidlenia ok 200 metrów i po twojej lewej równolegle do drogi jest zatoczka gdzie w 2007 było FREE i cień jak stanąłeś przy krzakach - trzeba tylko luterka sklapnąć bo ciasno :lol:
do miasta wracasz się do w/w rozwidlenia i kawałek dalej masz schodki aż do murów bez zgiełku aut ...
Dzień w środku tygodnia, koniec czerwca
SPLITU jeszcze nie przerabiałem ...
guzzi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzzi » 19.01.2009 13:17

dzieki Plumek i Mirek K.,
to są konkretne wskazówki - wniosek jest jeden: zarówno do Splitu jak i Dubrovnika na wycieczkę wybrać dzień w środku tygodnia i wyjechać z Podgory jak najwcześniej rano - powiedzmy ok. 06.00 - 07.00, wliczając ewentualne korki Split osiągnąć ok. 08.30 - 09.00 (2 godz. jazdy), Dubrov. ok.10.00 (przy założeniu 4 godz. jazdy)
pozdr.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.01.2009 14:52

W Splicie parkowałem bez opłat na ulicy Glagoljaśkiej pod murami Muzeum Morskiego.

Tu

W Dubrov za kuny (strefa: 5kn/1h) na Zagrebackiej

Tu

Bez sensu jest pchać się w Splicie pod Pałac Dioklecjana, a w Dubrov na parking pod murami. :roll:
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 19.01.2009 15:34

el_guapo napisał(a):Bez sensu jest pchać się ... w Dubrov na parking pod murami. :roll:



guzzi dla mnie to nie było bez sensu - SE zajechałem pod samiuteńki "murek" (około 11-ej w lipcową niedzielę) , SE zapłaciłem za parking, SE podreptałem po starym mieście i już po, SE wsiadłem uruchamiając klimatyzację, tak abym jakoś doszedł do siebie przed drogą powrotną.

PS. W Dubrowniku polecam godzinną wycieczkę stateczkiem po okolicznych wodach - pocztówkowe widoki no i jeszcze jedno - łatwiej złapać oddech w środku letniego skwaru
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.01.2009 17:22

guzzi napisał(a):dzieki Plumek i Mirek K.,
to są konkretne wskazówki - wniosek jest jeden: zarówno do Splitu jak i Dubrovnika na wycieczkę wybrać dzień w środku tygodnia i wyjechać z Podgory jak najwcześniej rano - powiedzmy ok. 06.00 - 07.00, wliczając ewentualne korki Split osiągnąć ok. 08.30 - 09.00 (2 godz. jazdy), Dubrov. ok.10.00 (przy założeniu 4 godz. jazdy)
pozdr.


W skrócie tak ;)

Albo jechać po południu i zostać sobie na wieczór, a wracać po nocy - jak komu pasuje :)

Do Dubrovnika w 3 h spoko dolecisz. Nawet z korkami z okazji budowy autostrady czy tam remontami dróg.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.01.2009 17:23

el_guapo napisał(a):W Splicie parkowałem bez opłat na ulicy Glagoljaśkiej pod murami Muzeum Morskiego.

Tu



Może i bez opłat - nie wiem, czy legalnie :) Znaczy WYDAJE mi sie (ale pewności nie mam), ze tam jest 5 kun za godzinę...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone