Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi przy lotniskach

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014
Parkingi przy lotniskach

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 18:59

Nie znalazłam na Cro forum żadnej informacji na temat parkingów przy polskich lotniskach, a jak się leci samolotem, to samochód trzeba gdzieś zostawić. No chyba że na lotnisko jedzie się innym środkiem komunikacji.

Interesuje mnie sprawdzony parking przy lotnisku Chopina w Warszawie. Ostatni raz z tego lotniska wylatywałam chyba w roku 1984, więc moja wiedza w tym temacie jest żadna. Szukałam na stronach internetowych i cena na parkingach jest mniej więcej jednakowa. Ale mnie chodzi bardziej o doświadczenie osobiste, podejście do klienta, czas dowiezienia na lotnisko i długość oczekiwania na transfer do własnego samochodu po przylocie.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w pozostawianiu samochodu na parkingach przy tym lotnisku i może któryś polecić.
Ostatnio edytowano 19.02.2024 22:36 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.02.2024 19:16

Ja dwa razy zostawiałam tu - Parking obok lotniska - mogę polecić :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2024 19:37

Przy takich pytanie ach zawsze korzystam z innego forum. Link do parkingów dla Chopina... https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko- ... &start=140

Tak orientacyjnie cena to Katowice*2.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.02.2024 19:42

Ja bym sobie do Wawy pojechała pociągiem :mg: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2024 19:59

Ja lubię auto, ale też bym pomyślała o pociągu lub Flixbus
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 20:47

Dzięki dziewczyny za odzew :D.

mysza73 napisał(a):Ja dwa razy zostawiałam tu - Parking obok lotniska - mogę polecić :P
Dzięki Agnieszko. Ten parking wygląda ciekawie a i cena jest przystępna.

piekara114 napisał(a):Przy takich pytanie ach zawsze korzystam z innego forum. Link do parkingów dla Chopina... https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko- ... &start=140

Tak orientacyjnie cena to Katowice*2.
No niestety ceny w Warszawie zwariowały 8O.
Na podesłanym przez Ciebie forum znalazłam kilka informacji.

marze_na napisał(a):Ja bym sobie do Wawy pojechała pociągiem :mg: .
piekara114 napisał(a):Ja lubię auto, ale też bym pomyślała o pociągu lub Flixbus
W cztery osoby bardziej nam się opłaca jechać samochodem.
Ponadto z Częstochowy nie ma w nocy dogodnych połączeń kolejowych, więc ten środek komunikacji odpada.
Sprawdziłam Flixbusa i z Częstochowy jeżdżą tylko 2 x dziennie (rano i po południu), więc musielibyśmy całą noc spędzić w Warszawie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.02.2024 21:15

mysza73 napisał(a):Ja dwa razy zostawiałam tu - Parking obok lotniska - mogę polecić :P



Korzystałem z niego regularnie w poprzednich latach, ale ostatnio podnieśli ceny.

Zmieniłem więc na ten:
https://parkujlec.pl/

Polecam - tańszy i szybszy transfer.

Generalnie najlepsza strona do wyszukiwania parkingów przy lotniskach w całej Polsce to: https://www.parkvia.com/pl-PL.

Jest tam też coraz bardziej popularna opcja taniego parkingu koło Dworca Zachodniego bez transferu (na Okęcie bierze się Ubera) - wychodzi naprawdę nieźle cenowo, ale wieczorem lub nocą. W godzinach od 8-ej do 18tej bym nie ryzykował, bo dojazd na Zachodni to nie jest przyjemność, z którejkolwiek strony. Wtedy lepiej wybierać parkingi przy ekspresówce POW, a już od strony Częstochowy to w ogóle.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 22:03

marekkowalak napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja dwa razy zostawiałam tu - Parking obok lotniska - mogę polecić :P

Korzystałem z niego regularnie w poprzednich latach, ale ostatnio podnieśli ceny.
Zmieniłem więc na ten:
https://parkujlec.pl/
Polecam - tańszy i szybszy transfer.

Sprawdziłam ceny na tych dwóch parkingach i jednak tańszy jest "Parking obok lotniska". Różnica za 8 dni wynosi 50 zł.

marekkowalak napisał(a):Generalnie najlepsza strona do wyszukiwania parkingów przy lotniskach w całej Polsce to: https://www.parkvia.com/pl-PL.
A tutaj znalazłam jeszcze tańszy za 195 zł za 8 dni z transferem.

marekkowalak napisał(a):Jest tam też coraz bardziej popularna opcja taniego parkingu koło Dworca Zachodniego bez transferu (na Okęcie bierze się Ubera) - wychodzi naprawdę nieźle cenowo, ale wieczorem lub nocą. W godzinach od 8-ej do 18tej bym nie ryzykował, bo dojazd na Zachodni to nie jest przyjemność, z którejkolwiek strony. Wtedy lepiej wybierać parkingi przy ekspresówce POW, a już od strony Częstochowy to w ogóle.
Pomimo tego, że będziemy jechać w nocy, to chyba nie będziemy tak kombinować.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.02.2024 22:13

megidh napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja dwa razy zostawiałam tu - Parking obok lotniska - mogę polecić :P

Korzystałem z niego regularnie w poprzednich latach, ale ostatnio podnieśli ceny.
Zmieniłem więc na ten:
https://parkujlec.pl/
Polecam - tańszy i szybszy transfer.

Sprawdziłam ceny na tych dwóch parkingach i jednak tańszy jest "Parking obok lotniska". Różnica za 8 dni wynosi 50 zł.


Jeśli szukasz bezpośrednio na ich stronach, to może być różnie. Dlatego lepiej rezerwować przez ParkVia bo wtedy są różne promocje i rabaty. Mnie na Stambuł koło Auchan wyszło 35 zł taniej na 5 dni niż w Raszynie.

Tu jest jeszcze fajny i niedrogi parking: https://bliskolotniska.pl
Ostatnio edytowano 19.02.2024 22:18 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 19.02.2024 22:18

megidh napisał(a):Nie znalazłam żadnej informacji na temat parkingów przy polskich lotniskach .


Dziwne, bo jak się wpisze w Google, to wyskakuje pierdylion stron z informacjami.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 22:34

marecky81 napisał(a):
megidh napisał(a):Nie znalazłam żadnej informacji na temat parkingów przy polskich lotniskach .


Dziwne, bo jak się wpisze w Google, to wyskakuje pierdylion stron z informacjami.

Jak teraz czytam ten mój pierwszy post rozpoczynający ten wątek, to stwierdzam, że faktycznie niedokładnie go napisałam, za co przepraszam, bo wprowadził Cię w błąd.
Nie chodziło mi o to, że nie znalazłam informacji na temat parkingów w internecie, ale że nie znalazłam ich na Cro forum. I właśnie dlatego założyłam ten wątek.
Oczywiście że w internecie jest mnóstwo informacji, ale mnie chodziło o polecenie konkretnego, sprawdzonego parkingu, a nie miałam od kogo takiej informacji uzyskać, bo nasi znajomi, podobnie jak i my, przeważnie wylatują z lotnisk Katowice-Pyrzowice czy Kraków-Balice. Tam mam już sprawdzone parkingi, z których korzystam od lat.
A Warszawa-Okęcie jest dla mnie nowością, stąd moje pytanie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2024 22:43

Gosiu,a gdzie się wybieracie z tego Chopina?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.02.2024 22:44

piekara114 napisał(a):Gosiu,a gdzie się wybieracie z tego Chopina?

Do Barcelony.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2024 22:59

Na liście na kiedyś. Nie mam oparcia bo byłam w 2001 r.
Mam nadzieję, że pokażesz miasto Gaudiego swoim okiem.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.02.2024 12:51

megidh napisał(a):Oczywiście że w internecie jest mnóstwo informacji, ale mnie chodziło o polecenie konkretnego, sprawdzonego parkingu, a nie miałam od kogo takiej informacji uzyskać, bo nasi znajomi, podobnie jak i my, przeważnie wylatują z lotnisk Katowice-Pyrzowice czy Kraków-Balice. Tam mam już sprawdzone parkingi, z których korzystam od lat.
A polecisz mi jakiś parking Kraków-Balice?
Najlepiej utwardzony, bo mąż swojego auta w błocie nie lubi zostawiać (a nam zawsze jak wylatujemy albo wracamy, to leje :oczy: )
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Parkingi przy lotniskach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone