Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Zadarze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 26.07.2017 22:12

temu trzeba na nim być koło 15:00 ;-). my staliśmy tak jak widzicie blisko wyjazdu ;-) a i było jeszcze kilka wolnych miejsc
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.07.2017 12:58

fireman napisał(a):temu trzeba na nim być koło 15:00 ;-). my staliśmy tak jak widzicie blisko wyjazdu ;-) a i było jeszcze kilka wolnych miejsc


Za pierwszym razem nawet od kopa upolowałem "Twoje" miejsce. Gorzej miał mój brat jadąc na drugiego :)
Ogólnie po 20 to i w strefie nie idzie stanąć...
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 05.08.2017 05:49

Endrju napisał(a):
fireman napisał(a):temu trzeba na nim być koło 15:00 ;-). my staliśmy tak jak widzicie blisko wyjazdu ;-) a i było jeszcze kilka wolnych miejsc


Za pierwszym razem nawet od kopa upolowałem "Twoje" miejsce. Gorzej miał mój brat jadąc na drugiego :)
Ogólnie po 20 to i w strefie nie idzie stanąć...


Dokładnie im wcześniej tym lepiej :-). Może na tym miejscu napiszemy tylko dla PL :-) :D
hajduk81
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduk81 » 08.08.2017 08:06

Witam.
Czy znacie parking strzeżony blisko portu samochodowego? Chciałbym zostawić auto na kilka dni, ponieważ wyspa docelowa ledwo mieści auto :-) Być może taniej będzie zostawić auto w Zadarze i płynąć osobówką?
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 12.08.2017 21:51

Ja, zgodnie z Waszymi opisami pojechałem wczoraj do Zadaru na znany nam parking. Ktoś na rejestracji z Libiąża wyjechał ja wjechałem i Ok. Była godzina 18:00 i jeszcze miejsca były.
Jako ciekawostkę podrzucę że w tym samym miejscu gdzie jest ten darmowy parking jest też po lewej parking na auta dla gagatków którzy nie zapłacili... Niestety dwa auta na polskich rejestracjach tam stały. Więc jakby co (czego nie życzę) to nie martwcie się - auta nie ukradli tylko tam jest do odbioru za drobną opłatą.
gmarcin1978
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gmarcin1978 » 21.08.2017 10:21

"Parking na ulicy Ravnice to TYLKO 2kn/h"

Potwierdzam. Stałem tam pół piątku. Przy tej samej ulicy ale jakieś 100 m wcześniej jest darmowy parking gdzie pierwotnie zaparkowaliśmy auta ale idąc w stronę starego miasta w kierunku bramy zauważyliśmy ten parking płatny 2 kn/h i natychmiast przeparkowaliśmy samochody. Polecam zdecydowanie. Tam na tym bezpłatnym jakoś mało bezpiecznie nam się wydawało a 2kn/h to żaden majątek
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 21.08.2017 10:26

Wczoraj pół dnia stałem na Marka Marulića 4 i jak najbardziej za darmo i z dobrym dojściem do centrum.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Parkingi w Zadarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 11:29

W czasie pobytu chcemy zrobić wycieczkę do Zadaru. Na początki sierpnia mogą być tam tłoczno. Zlokalizowałem kilka parkingów:

1. https://www.google.com/maps/@44.1087907,15.2307028,336m/data=!3m1!1e3 google twierdzi że darmowy

2. https://www.google.com/maps/@44.1061124,15.2337613,168m/data=!3m1!1e3!4m2!10m1!1e2 ponoć też darmowy

3. https://www.google.com/maps/@44.1061124,15.2337613,168m/data=!3m1!1e3!4m2!10m1!1e2 na street view przy wjeździe jest znak Zona 4, 2kn/h, niedrogo, tylko gdzie się płaci? Parkometry?

4. https://www.google.com/maps/@44.1147342,15.2237771,168m/data=!3m1!1e3!4m2!10m1!1e2 przy starówce, Zona 2 4kn/h też niedrogo.

Jak wygląda obłożenie parkingów w sezonie. Zakładam, że dotrzemy do Zadaru przed południem.

A może jakiś inny parking?
Ostatnio edytowano 18.05.2018 12:26 przez malinero, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2018 12:09

malinero napisał(a):W czasie pobytu chcemy zrobić wycieczkę do Zadaru. Na początki sierpnia mogą być tam tłoczno. Zlokalizowałem kilka parkingów: ....

Post przeniesiony do istniejącego wątku. :idea:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.05.2018 13:15

Polecam ten parking z pierwszego linka, w połowie lipca spokojnie znajdywałem miejsce koło godziny 17. Im później tym ciaśniej, ale rotacja samochodów jest spora i można chwilkę zaczekać na zwolnienie miejsca. Obok jest parking, gdzie odholowują pojazdy źle zaparkowane, także w Zadarze lepiej nie ryzykować pozostawiania w dziwnych miejscach :)

Co do płatności w strefie, to jest ona prowadzona przez parkometry.
https://www.google.pl/maps/@44.1094572, ... !1e1?hl=pl
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 13:50

Endrju napisał(a):Polecam ten parking z pierwszego linka, w połowie lipca spokojnie znajdywałem miejsce koło godziny 17. Im później tym ciaśniej, ale rotacja samochodów jest spora i można chwilkę zaczekać na zwolnienie miejsca. Obok jest parking, gdzie odholowują pojazdy źle zaparkowane, także w Zadarze lepiej nie ryzykować pozostawiania w dziwnych miejscach :)

Co do płatności w strefie, to jest ona prowadzona przez parkometry.
https://www.google.pl/maps/@44.1094572, ... !1e1?hl=pl



Dzięki za info. Czy do parkometrów trzeba wprowadzić numer strefy, czy też jest przypisana z automatu w zależności od tego gdzie się parkuje w mieście? Jest obsługa po angielsku? Płatne tylko gotówką czy także kartą?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.05.2018 14:24

Niestety więcej info nie jestem w stanie udzielić :) Ale znalazłem ich stronkę:
http://oil.hr/parking-zadar
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 14:56

Endrju napisał(a):Niestety więcej info nie jestem w stanie udzielić :) Ale znalazłem ich stronkę:
http://oil.hr/parking-zadar


Poczytałem i przy okazji założyłem sobie konto w PayDo - systemie płacenia za parking telefonem. Obsługuje rożne miasta w Chorwacji.

Jedna rzecz jest niejasna. Kupuję x godzin np. w Zadarze w określonej strefie. Dostaję na telefon potwierdzenie zakupu i jednocześnie system odnotowuje że kupiłem parking. Rozumiem, że straż miejska czy kto tam odpowiada za obsługę parkujących, widząc, że nie ma tradycyjnego kwitka za szybą, sprawdza w systemie, że parkowanie mojego auta (w ustawieniach konta można sobie od razu zapamiętać numer tablic rejestracyjnych) jest opłacone?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.05.2018 15:46

malinero napisał(a):Jedna rzecz jest niejasna. Kupuję x godzin np. w Zadarze w określonej strefie. Dostaję na telefon potwierdzenie zakupu i jednocześnie system odnotowuje że kupiłem parking. Rozumiem, że straż miejska czy kto tam odpowiada za obsługę parkujących, widząc, że nie ma tradycyjnego kwitka za szybą, sprawdza w systemie, że parkowanie mojego auta (w ustawieniach konta można sobie od razu zapamiętać numer tablic rejestracyjnych) jest opłacone?


W Krakowie płacąc telefonem, można sobie wydrukować identyfikator z informacją o takiej metodzie płatności, lub napisać na kartce własnoręcznie, a tak czy siak sprawdza opłatę w systemie. Myślę że tam podobnie to działa.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 19:14

Endrju napisał(a):
malinero napisał(a):Jedna rzecz jest niejasna. Kupuję x godzin np. w Zadarze w określonej strefie. Dostaję na telefon potwierdzenie zakupu i jednocześnie system odnotowuje że kupiłem parking. Rozumiem, że straż miejska czy kto tam odpowiada za obsługę parkujących, widząc, że nie ma tradycyjnego kwitka za szybą, sprawdza w systemie, że parkowanie mojego auta (w ustawieniach konta można sobie od razu zapamiętać numer tablic rejestracyjnych) jest opłacone?


W Krakowie płacąc telefonem, można sobie wydrukować identyfikator z informacją o takiej metodzie płatności, lub napisać na kartce własnoręcznie, a tak czy siak sprawdza opłatę w systemie. Myślę że tam podobnie to działa.


U mnie tak samo, chociaż wiadomo, że opcja drukowania podczas wycieczki do Zadaru raczej nie wchodzi w grę ;) , co najwyżej odręcznie napisana kartka.

Poczytałem f.a.q. na stronie PayDo jest tam podobne pytanie, ale odpowiedź jest dość mętna: "płatność odnotowana w systemie nie ma więc możliwości umieszczenia kwitka za szyba". No cóż, wolę się upewnić na 100%, więc napiszę maila do obsługi klienta...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone