Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Zadarze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.06.2015 19:33

Parkowałem tam wielokrotnie w 2014, 2013, 2012, 2011 i nigdy nie płaciłem, nawet nie wiedziałem że są jakieś opłaty. Czasami był mocno zapełniony ale jakieś miejsce zawsze się znalazło.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 23.06.2015 10:07

https://www.parkme.com/de/lot/176097/ra ... ar-croatia na dole strony jest zapis , ze w lipcu i sierpniu 10 kuna/ godz :(
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 25.06.2015 00:50

Konradk napisał(a):O dokładnie to :)
Sam czytałem niedawno ten wątek i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o darmowy parking, więc stwierdziłem, że podzielę się swoimi doświadczeniami.

Oto mapka :) :
IMG U WŁAŚCICIELA POSTU
Czerwony - darmowy parking
Zielony - parking płatny 2 kn/h
Fioletowy - droga z darmowego parkingu na starówkę, ok. 5-7 minut
Niebieskie "S" - stacja benzynowa
Żółty - dojazd na darmowy parking (banalnie prosty):
przy wjeździe do centrum należy na światłach, obok stacji benzynowej, pojechać prosto (nie skręcać w prawo!), później pierwsza w prawo i po 10-20 m w lewo na parking.

Parking jest spory. Byłem na nim 1 września ok. 12 i dwa lata temu ok. 20 lipca wieczorem - mnóstwo wolnych miejsc.


potwierdzam - czerwony parking w dalszym ciągu darmowy (pytałem dla pewności kolesi z policji w budce). Dojazd elegancki a i dojście do centrum przez park bardzo miłe :)

dzięki za namiarki
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.06.2015 09:44

kobrat napisał(a):https://www.parkme.com/de/lot/176097/ravnice-2-23000-zadar-croatia na dole strony jest zapis , ze w lipcu i sierpniu 10 kuna/ godz :(


Ja na tym nie parkuję, tylko obok, na ul. Marka Marulica. Tam jest taki duży plac z płyt betonowych, widać na google, na którym parkują większości miejscowi.
linux33
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) linux33 » 29.06.2015 15:59

Potwierdzam =czerwony gratis= stan na 23.06.2015. = polecam = dużo miejsca= gratis= = 10 minut od starówki
shagi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shagi » 09.07.2015 16:19

Potwierdzam dzisiaj parkowałem przy Ravnice 2, Zadar. 2 kuny godzina, uwaga trzeba mieć "metalową" walutę do automatu. Miejsc sporo wolnych, dojście do Starówki kilka minut parkiem.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.07.2015 19:46

Darmowy parking na ulicy Mazuranica. Potem tylko kawałek do mostu i już brama. Sprawdzone dziś . Pozdrawiam
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Parkowanie w Zadarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 17.08.2015 18:12

tomcioooo napisał(a):w Zadarze jest fajny parking koło szpitala ( Bolnicy :) :) który osobiście sprawdzałem przez 2 lata spacerek 3 minutki i już się jest koło bramy głównej na starówkę :)


Byłem tam w tym roku parkowałem koło bolnicy. Parking darmowy
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Parkowanie w Zadarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 17.08.2015 18:14

jaceek1 napisał(a):Ja zawsze parkowałem w tym miejscu na darmowym parkingu, potem spacerkiem przez park i już stare miasto


W tym miejscu parking kosztuje 2 kuny/h i jest bardzo duży
renik33
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2012
Re: Parkowanie w Zadarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) renik33 » 17.08.2015 18:32

ornak3 napisał(a):
jaceek1 napisał(a):Ja zawsze parkowałem w tym miejscu na darmowym parkingu, potem spacerkiem przez park i już stare miasto


W tym miejscu parking kosztuje 2 kuny/h i jest bardzo duży


Potwierdzam, ten zaznaczony na żółto-2 kuny za godzinę. Warto mieć więcej drobnych bo dużo bilonu "przelatuje" przez parkomat, trzeba pocierać monetami o parkomat żeby zostały w środku :lol:
i jeszcze jedno... aż się boje napisać... parkomat zdecydowanie lepiej działa po uderzeniu pięścią :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W godzinach popołudniowych (koło 19) było jeszcze pełno miejsca, ale już o 21 był kosmos z zaparkowaniem. Pozdrawiam.
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: Parkowanie w Zadarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 20.08.2015 19:05

Parkowałem, więc postanowiłem zrobić wam fotke :D
Może komuś się przyda bardziej obrazek niż tekst. Zrobione 3 dni temu :D

Obrazek

https://goo.gl/maps/5zbwL

Ulica: Ravnice 2
23000, Zadar, Chorwacja

Parking się zapełnia już około 20 maks 21
mariafaustyna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariafaustyna » 16.05.2016 17:03

Hej!
Czy orientuje się ktoś może czy w Zadarze lub okolicy jest jakiś parking strzeżony na którym można zostawić samochód na około 10 dni? Ruszamy rowerami z Zadaru do Dubrownika i potrzebujemy pewnego, bezpiecznego miejsca dla naszego autka :)
Najlepiej coś takiego jak jest na lotnisku, tylko że tańsze (na darmowy nawet nie liczę :D ) ? :)



Wydaje mi się że temat nie był poruszany w tym wątku (ponad 100 postów, przepraszam, nie czytałam wszystkich ;) ), a jesli był to byłabym wdzięczna za aktualne informacje :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2016 18:32

mariafaustyna napisał(a):Hej!
Czy orientuje się ktoś może czy w Zadarze lub okolicy jest jakiś parking strzeżony na którym można zostawić samochód na około 10 dni? Ruszamy rowerami z Zadaru do Dubrownika i potrzebujemy pewnego, bezpiecznego miejsca dla naszego autka :)
Najlepiej coś takiego jak jest na lotnisku, tylko że tańsze (na darmowy nawet nie liczę :D ) ? :)



Wydaje mi się że temat nie był poruszany w tym wątku (ponad 100 postów, przepraszam, nie czytałam wszystkich ;) ), a jesli był to byłabym wdzięczna za aktualne informacje :)


parkingi-w-zadarze-t23774-30.html#p806116
mariafaustyna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariafaustyna » 17.05.2016 00:50

niestety nie ma na tej stronie odpowiedzi na moje pytanie... chodzi mi o strzeżony parking :) o tym że jest dużo "na dziko" to wiem, pisze o tym dużo osób jednak nie o to pytam. zarówno u nas jak i w wielu europejskich krajach są tzw. "park&ride" - parkingi na obrzeżach miasta lub w okolicach lotniska na których można na dłużej zostawić samochód, którego ktoś jednak będzie pilnował. Np. w Gdańsku wokół lotniska jest chyba ze 20 małych konkurencyjnych "parkingów" na których za grosze można zostawić samochód na czyjejś posesji. Może ktoś był w okolicy lotniska w Zadarze i wie, czy coś takiego też tam się znajduje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2016 15:56

https://www.flyskywork.com/en/flight-in ... nfos/zadar

Przejechałem "ludzikiem" wszystko dookoła i nic innego nie widać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone