Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Zadarze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.08.2014 23:37

szfystack napisał(a):ja parkowałem na czerwonym i faktycznie, nie pamiętam żeby tam była jakaś tabliczka że to parking...


Ja szukałam tylko tabliczek oznaczających zakaz parkowania i takich nie znalazłam, ale wymalowane znaki poziome na powierzchni płaskiej wyznaczające miejsca parkingowe były więc spokojnie zostawiliśmy tam auto tak jak i ze 150 innych kierowców. :)
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 27.08.2014 15:48

No i dlatego właśnie pytam bo sam szukałem i odpuściłem sobie ten parking z tego powodu że nie było jakichkolwiek oznaczeń a parkować na czyimś terenie nie chciałem bo wyglądało to jakby to był jakiś parking dla pracowników -pomijam fakt że stało tam tez trochę aut z innych krajów niż HR co nie zmienia faktu, że "parking" ten wydawał mi się dziwny.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 27.08.2014 15:52

butibuma napisał(a):Witam.

Odswieze troche.

jak w tym roku wygladaja parkingi w Zadarze? Gdzie mozna zaparkowac za darmo?


osobiście zawsze parkuje przy dworcu,a spacer na stare miasto to sama przyjemność
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.08.2014 15:59

Jozzy22 napisał(a):
butibuma napisał(a):Witam.

Odswieze troche.

jak w tym roku wygladaja parkingi w Zadarze? Gdzie mozna zaparkowac za darmo?


osobiście zawsze parkuje przy dworcu,a spacer na stare miasto to sama przyjemność

Tak też można.
Z tym, że z parkingu przy Ravnice do Starego Miasta dwa razy bliżej.
sawi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sawi » 03.09.2014 10:32

Witam
W okresie 13-20 września poszukuję parkingu na auto osobowe w Zadarze.
Jest jakaś sprawdzona aktualna opcja zaparkowania?
Czy wcześniejsze podane parkingi są aktualne?

Pozdrawiam
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 03.09.2014 10:39

Pytałem w firmie zarządzającej parkingami w Zadarze o ten nieoznaczony znakami pionowymi parking koło ich siedziby, zwany tu na forum " czerwonym" i potwierdzili mi że jest za free dla wszystkich. Bliżej centrum chyba nic się nie znajdzie darmowego.
sawi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sawi » 03.09.2014 11:11

Dziękuję Yankee za informację.
Myślicie że spokojnie można na tydzień zostawić tam auto ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.09.2014 12:33

sawi napisał(a):Dziękuję Yankee za informację.
Myślicie że spokojnie można na tydzień zostawić tam auto ?


Tego nikt Ci nie zagwarantuje przecież, różne wypadki chodzą po ludziach i samochodach też :mrgreen: to nie jest parking strzeżony. Raczej wszyscy zabierają auta i na noc parking pustoszeje. Samotne auto może wzbudzić ciekawość lub podejrzenie szczególnie stojąc tydzień. Odholować nie powinni, no chyba że uznają za auto porzucone???
Wg mnie to jednak spore ryzyko zostawić na tak długo.
Naprzeciw jest parking dla aut "aresztowanych" czyli odholowanych - może jakbyś postawił tak w zasięgu wzroku budki strażników tego parkingu dla odholowanych aut i jakoś z nimi zagadał żeby w ramach dowodu wdzięczności (kasa czy jakiś PL %) :) mieli oko to może byłoby bezpieczniej.
Ale znów czy oni by się zgodzili na coś takiego??? Trochę ryzykowne.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 04.09.2014 07:57

Yankee napisał(a):Pytałem w firmie zarządzającej parkingami w Zadarze o ten nieoznaczony znakami pionowymi parking koło ich siedziby, zwany tu na forum " czerwonym" i potwierdzili mi że jest za free dla wszystkich. Bliżej centrum chyba nic się nie znajdzie darmowego.

Ja z kolei pytałem człowieka który siedział w budce i pilnował odholowanych aut. Powiedział, że mogę śmiało zostawić auto bez obawy, że zostanę jego klientem :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.09.2014 12:47

gusia-s napisał(a):
sawi napisał(a):Dziękuję Yankee za informację.
Myślicie że spokojnie można na tydzień zostawić tam auto ?


Tego nikt Ci nie zagwarantuje przecież, różne wypadki chodzą po ludziach i samochodach też :mrgreen: to nie jest parking strzeżony. Raczej wszyscy zabierają auta i na noc parking pustoszeje. Samotne auto może wzbudzić ciekawość lub podejrzenie szczególnie stojąc tydzień. Odholować nie powinni, no chyba że uznają za auto porzucone???
Wg mnie to jednak spore ryzyko zostawić na tak długo.
Naprzeciw jest parking dla aut "aresztowanych" czyli odholowanych - może jakbyś postawił tak w zasięgu wzroku budki strażników tego parkingu dla odholowanych aut i jakoś z nimi zagadał żeby w ramach dowodu wdzięczności (kasa czy jakiś PL %) :) mieli oko to może byłoby bezpieczniej.
Ale znów czy oni by się zgodzili na coś takiego??? Trochę ryzykowne.


Ciekawe o której pustoszeje, bo jak odjeżdżaliśmy stamtąd koło 11 w nocy to nie było jakoś dużo wolnych miejsc.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.09.2014 12:53

kojacek napisał(a):Ciekawe o której pustoszeje, bo jak odjeżdżaliśmy stamtąd koło 11 w nocy to nie było jakoś dużo wolnych miejsc.


11 to młoda godzina jeszcze, Zadar i starówka nie śpią o tej porze, mm na myśli 2-3.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.09.2014 15:30

gusia-s napisał(a):
kojacek napisał(a):Ciekawe o której pustoszeje, bo jak odjeżdżaliśmy stamtąd koło 11 w nocy to nie było jakoś dużo wolnych miejsc.


11 to młoda godzina jeszcze, Zadar i starówka nie śpią o tej porze, mm na myśli 2-3.


Może i tak, ale tam było dużo samochodów z lokalnymi rejestracjami (co w sumie nie oznacza, że będą stały całą noc).
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 21.06.2015 15:42

czy ten parking na ulicy Ravnice kosztuje nadal 2 kuna/godz ? podobno w sezonie letnim jest 10 Kuna / godz ??? czy to prawda? moze jest ktos kto tam parkowal niedawno ?
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 21.06.2015 15:57

Wiele razy byłem w Zadarze i zawsze parkowaliśmy nasze auta na parkingu przy budynku uniwersytetu. Nie jest to parking formalny, ale nie było problemu z zostawianiem tam aut. Zresztą poradził nam go nasz gospodarz - prywatnie pracownik unwersytetu :D Do Starówki to 5-10 minut spacerkiem. Nie mogę jeszcze wklejać linków, ale każdy na mapach google znajdzie to miejsce.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.06.2015 19:15

kobrat napisał(a):czy ten parking na ulicy Ravnice kosztuje nadal 2 kuna/godz ? podobno w sezonie letnim jest 10 Kuna / godz ??? czy to prawda? moze jest ktos kto tam parkowal niedawno ?

Przy Ravnice można zapłacić 2 kuna albo nie zapłacić nic.
Przejrzyj ten wątek od początku. Niektóre informacje są nadal aktualne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone