Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problem z samochodem VW Jetta 1.6 benzyna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008
Problem z samochodem VW Jetta 1.6 benzyna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 03.07.2013 16:20

Witam
Docelowo miał być Hvar ale w trakcie podróży w aucie zapaliła sie kontrolka sygnalizujaca ( taki pomarańczowy symbol jakby silnika) oznacza to prawdopodobnie jakąś awarię w układzie wydechowym lub awarie sondy lambda( podobno sa dwie w VW)przy czym innych oznak w pracy silnika nie było i spalanie komputer pokazywał w normie. Poniewaz jechałem w ciemno mogłem sobie pozwolić na zjazd do Biogradu n/Moriu i tu znalazłem kwaterę. Ale teraz musze jakoś zdiagnozowac ten feler w aucie ale boję sie by nie zostac naciągnięty na jakąs kosztowną wymiane która moze sie okazac nie potrzebna. wykupiony assistance w Generali nic nie daje bo chcą tylko odholować auto do serwisu. Komputer podaje dodatkowo taki komunikat w jezyku niemieckim Abgas Werkstatt. Czy jest ktos na forum kto moze ma namiar na jakiegos uczciwego mechanika który ma możliwość odczytania błędów i czy wymagają one natychmiastowej naprawy
krycha2124
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krycha2124 » 03.07.2013 16:36

WITAM.
PROPONUJE NA POCZĄTEK ODKRĘCIĆ JEDNĄ Z KLEM PRZY AKUMULATORZE I POPROSTU GO ZRESTARTOWAĆ MIAŁEM TAK W ASTRZE 1.6 BENZYNA POSPRAWDZAĆ CZY SIĘ COŚ NIE ODPIĘŁO JAKIŚ CZUJNIK A PÓŻNIEJ TO JUŻ MECHANIK POZDRO
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2013 16:37

Andrzej50 napisał(a):Witam
Docelowo miał być Hvar ale w trakcie podróży w aucie zapaliła sie kontrolka sygnalizujaca ( taki pomarańczowy symbol jakby silnika) oznacza to prawdopodobnie jakąś awarię w układzie wydechowym lub awarie sondy lambda( podobno sa dwie w VW)przy czym innych oznak w pracy silnika nie było i spalanie komputer pokazywał w normie. Poniewaz jechałem w ciemno mogłem sobie pozwolić na zjazd do Biogradu n/Moriu i tu znalazłem kwaterę. Ale teraz musze jakoś zdiagnozowac ten feler w aucie ale boję sie by nie zostac naciągnięty na jakąs kosztowną wymiane która moze sie okazac nie potrzebna. wykupiony assistance w Generali nic nie daje bo chcą tylko odholować auto do serwisu. Komputer podaje dodatkowo taki komunikat w jezyku niemieckim Abgas Werkstatt. Czy jest ktos na forum kto moze ma namiar na jakiegos uczciwego mechanika który ma możliwość odczytania błędów i czy wymagają one natychmiastowej naprawy

Zobacz ten temat,może to pomoże :D
http://volkswagen.auto.com.pl/forum/vie ... hp?t=67703
a najlepiej wskocz na forum VW
pozdrawiam :papa:
Andrzej50
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej50 » 03.07.2013 21:31

No i problem zrobił się jeszcze większy, po odpięciu Aku i ponownym podłaczeniu wyskoczył nowy błąd awaria w systemie wspomagania układu kierowniczego. więc pozostanie mi chybaz tylko serwis . Bezpieczniki te które sa dostępne sa w porządku
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 03.07.2013 21:54

Andrzej50 napisał(a):No i problem zrobił się jeszcze większy, po odpięciu Aku i ponownym podłaczeniu wyskoczył nowy błąd awaria w systemie wspomagania układu kierowniczego. więc pozostanie mi chybaz tylko serwis . Bezpieczniki te które sa dostępne sa w porządku


sprawdz czy masz płyn w układzie wspomagania o ile nie jest elektryczny ... jesli z płynem to sprawdz styki czy nie zasniedziały :!:
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2013 22:02

Pomarańczowa nie oznacza STOP czerwona to nie można jechac U mnie często zapala sie pomarańczowy trójkąt nawet jak przepali sie żarówka każda nawet pozycja.Do tego komputer pisze na wyświetlaczu co się stało.Odłączenie akumulatora to kiepski pomysł w nowych autach.Dopóki nie zapali się czerwony napis STOP i komputer nie przełączy silnika w tryb serwisowy można jechać
autolicznik
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) autolicznik » 04.07.2013 00:50

Witaj

Mało danych - podaj chociaż rocznik.
W nowych samochodach nie odłączamy aku bez potrzeby -NIGDY-
Kontrolka powiązana z układem wspomagania zapaliła się prawdopodobnie z powodu zresetowania ( przez odłączenie aku ) czujnika konta skrętu. Odpal auto i skręć kilak razy max lewo max prawo powinno na nowo się nauczyć.
Jeśli chodzi o pierwszy błąd prawdopodobnie zalałeś podejrzane paliwo i pierwsza sonda lambda wyłapała zły skład mieszanki, lub druga obniżoną skuteczność katalizatora. Jeśli nie masz możliwości podpięcia pod kompa (kontrolka związana z błędem dotyczącym spalin sama nie zgaśnie) proponuję zalać lepszym paliwem (np. odpowiednik naszego 98 Verva ) i kontynuować jazdę obserwując zachowanie samochodu, moc i temperaturę pracy.

Pozdrawiam
Andrzej
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 04.07.2013 01:46

Kolega powyżej ma rację. Problem ze wspomaganiem zniknie po odpaleniu i przejechaniu się samochodem slalomem ;) Abgas Verkstatt palił się w moim VW ponad miesiąc czasu ale auto jeździło normalnie, z tym że ja mam TDI i powiązany był z uszk. zaworem EGR. Wypadałoby go podłączyć pod komputer i zobaczyć co jest przyczyną wyrzucenia tego komunikatu. Może jest jakiś klub VW w CRO, można by spróbować wejść na forum i poszukać jakiegoś sympatycznego klubowicza z kablem z okolicy który za duże piwo podłączył by swój sprzęt i coś podpowiedział, ew. polecił jakiś warsztat.

powodzenia
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.07.2013 07:20

lukasz22i napisał(a):Kolega powyżej ma rację. Problem ze wspomaganiem zniknie po odpaleniu i przejechaniu się samochodem slalomem ;) Abgas Verkstatt palił się w moim VW ponad miesiąc czasu ale auto jeździło normalnie, z tym że ja mam TDI i powiązany był z uszk. zaworem EGR. Wypadałoby go podłączyć pod komputer i zobaczyć co jest przyczyną wyrzucenia tego komunikatu. Może jest jakiś klub VW w CRO, można by spróbować wejść na forum i poszukać jakiegoś sympatycznego klubowicza z kablem z okolicy który za duże piwo podłączył by swój sprzęt i coś podpowiedział, ew. polecił jakiś warsztat.

powodzenia

Tak jest-często spotykana usterka w klekotach związana z egr,miałem dwie takie akcje lecz w przypadku benzyny to ja nie pomogę
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 04.07.2013 08:48

udało ci się coś załatwić ? wiem jak się człowiek czuje jak mu auto nawali tyle km od domu .... :/
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2013 09:15

Andrzej50 napisał(a):...więc pozostanie mi chybaz tylko serwis .


Jeśli potrzebujesz tłumacza/pomocy to zadzwoń do Igora.
cala-chorwacja-pomoc-t39602.html

Powodzenia
Al Capone
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Al Capone » 04.07.2013 10:02

W benzynowych silnikach VAG świecący się check zazwyczaj informuje o kończącym się katalizatorze lub innych drobnych niedomaganiach. Jeśli check mruga, to już będzie grubsza sprawa.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 04.07.2013 11:38

w moim golfie ost. check mrugał po umyciu silnika jak zalało cewki zapłonowe, może cewka pada?
fiordek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 31.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiordek » 04.07.2013 11:48

Nie wiem jak w VW ale w toyce podstawą zdiagnozowania błędu check jest odczyt przez komputer z programen i połączony z portem komunikcyjnym... byc może w VW też tak jest .. jeśli tak to już połowa sukcesu i chyba od tego trzeba zacząć :?: :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 04.07.2013 12:02

Ja w swojej Octavii z silnikiem VW 1,6 kiedyś miałem problem z checkiem. U mnie było:
- wadliwa cewka - wypadanie zapłonów, ale wtedy silnik na zimno!!! tylko pracował nierówno
- sonda lambda.

Jak pada sonda, to możesz jeszcze trochę pojeździć - najwyżej spalanie wzrośnie.

Ale może to być tez i banalny problem zatankowanego złego paliwa. Najlepiej podpiąć VAG - a i pokaże o co chodzi.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Problem z samochodem VW Jetta 1.6 benzyna
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone