Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót przez Austrię nocą - gdzie kupić winietę?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
basiek-79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2011
Powrót przez Austrię nocą - gdzie kupić winietę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiek-79 » 15.09.2012 16:14

Wracamy nocą do kraju ze względu na dzieci, co by towarzystwo spało. Gdzie po przekroczeniu granicy możemy kupić nocą winiety? Która stacja jest czynna nocą na trasie ze sławnego objazdu słoweńskiego do autostary w Austrii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2012 17:18

Lenart i Ptuj...w Ptuju przejeżdżasz zresztą koło stacji benzynowej czynnej całą dobę...stacja benzynowa w Mureck, czyli ostatnia stacja w Austrii przed autostradą jest czynna do 21.30 !Nie czekaj z kupnem winiety na pierwszej stacji w Austrii na autostradzie bo tam często czekają niespodzianki na kierowców :wink:
romeron
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) romeron » 15.09.2012 18:00

Pierwsza stacja benzynowa w Słoweni za przejściem granicznym po prawej stronie zanim wjedziesz na objazd Ptuj - Mureck cena taka sama jak w A
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 15.09.2012 18:40

A nie prosciej kupic na wjezdzie na drugie 10 dni pani w Wilfersdorf dziurkuje gdzie sie chce
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 15.09.2012 18:43

alessandro1977 napisał(a):Nie czekaj z kupnem winiety na pierwszej stacji w Austrii na autostradzie bo tam często czekają niespodzianki na kierowców :wink:


Potwierdzam - nie dalej jak wczoraj była takowa :) cały ruch z autostrady od razu po wjeździe na nią był kierowany przez parking i kontrola winiet
romeron
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 25.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) romeron » 15.09.2012 18:44

wermar napisał(a):A nie prosciej kupic na wjezdzie na drugie 10 dni pani w Wilfersdorf dziurkuje gdzie sie chce


Ta ale Basiek jest już w cro/
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.09.2012 19:33

A nie możesz kupić od razu 2 winiet? :roll:
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 15.09.2012 19:38

FUX napisał(a):A nie możesz kupić od razu 2 winiet? :roll:


Sądząc po poprzednim poście to już za późno, widać koledze się spodobało w Cro i postanowił zostać dłużej niż wcześniej planował ;)
basiek-79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiek-79 » 16.09.2012 15:46

Niestety nie kupiliiśmy wcześniej dwóch winiet - zajmował się tym mąż :) i starałam się nie ingerować. Na szczęście zaraz za granicą chorwacką po słoweńskiej stronie jest taki sklepik z samymi winietami i nabyliśmy bez problemu. Z góry dzięki za pomoc. Trasa 1000 km pokonana w 11 godz., więc jest oki.
Do "crodream" - koleżance nie koledze :)
mangood
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 20.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mangood » 17.09.2012 11:19

FUX napisał(a):A nie możesz kupić od razu 2 winiet? :roll:


no właśnie jak to z tym dokładnie jest.
Na granicy Słowacko-Austriackiej ( między Bratysławą a Wiedniem ) chciałem kupić dwie 10-dniowe winiety i sprzedawca uznał że absolutnie nie ma takiej możliwości. Powiedział ze mogę kupić miesięczną. On dziurkuje tylko z datą dzisiejszą. Może tylko na granicach tacy służbiści a na stacjach już można kupować "na przyszłość".

W Cieszynie na granicy po czeskiej stronie jest wywieszony cennik winiet austriackich i wśród nich 20-dniowa !!
Nie ma takiej, więc podejrzewam że to po prostu dostaje się dwie winiety 10-dniowe odpowiednio podziurkowane.
Cena za nie niestety z marżą więc po przeliczeniu wychodzi tyle co miesięczna kupiona w oficjalnym punkcie gdzieś w Austrii.

A wracając z Cro przez Ptuj , Lenart najlepiej kupić na granicy Słoweńsko-Chorwackiej po stronie Słoweńskiej tak jak Basiek. Cena bez marż, taka jak w Austrii.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.09.2012 12:47

W Wilfersdorfie przedziurkował mi dwie winiety.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.09.2012 13:53

FUX napisał(a):W Wilfersdorfie przedziurkował mi dwie winiety.


Też w Wilfersdorfie nie miałem problemu z zakupem dwóch winiet. Druga przedziurkowana z datą po zakończeniu ważności pierwszej. Natomiast wbrew temu co czytałem na forum nie mieli miesięcznej słoweńskiej winiety. Tą kupiłem na stacji przed Gratzem.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 21.07.2013 22:51

alessandro1977 napisał(a):Lenart i Ptuj...w Ptuju przejeżdżasz zresztą koło stacji benzynowej czynnej całą dobę...

odświeżam bo wracam w nocy i nie mam winiety - ta stacja czynna całą dobe jest zaraz za mostem, tak?
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 07.07.2015 10:50

Witam.
W najbliższym czasie wybieramy się do Włoch, skąd po tygodniu udajemy się na dwa tygodnie do Chorwacji.
Wracając do domu będę miał już nieważną winietę 10 dniową na Austrię.
I teraz mam pytanie gdzie w nocy wracając z Chorwacji objazdem przez Słowenię kupię winietę na Austrię?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 07.07.2015 10:54

Marek75 napisał(a):Witam.
W najbliższym czasie wybieramy się do Włoch, skąd po tygodniu udajemy się na dwa tygodnie do Chorwacji.
Wracając do domu będę miał już nieważną winietę 10 dniową na Austrię.
I teraz mam pytanie gdzie w nocy wracając z Chorwacji objazdem przez Słowenię kupię winietę na Austrię?



Najprostszym rozwiązaniem będzie kupić 2 winiety jadąc w tamtą stronę. Powiesz od kiedy powrotna winieta ma być ważna i tak Ci sprzedawca przedziurkuje.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Powrót przez Austrię nocą - gdzie kupić winietę?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone