Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót na Lewendową Wyspę...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 05.11.2012 22:59

uwielbiam takie zakątki natury :wink:nawet dziewczyny się rozmarzyły :roll:
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 06.11.2012 19:55

Witam wszystkich odwiedzających relację . Ciebie autorko szczególnie . Ja przeżyłem minione 3 sezony wakacyjne w CRO . 3 X Marusici . Nie byliśmy jednak stacjonarni . Na Hvarze byliśmy przejazdem , ale jak czytam tą relację to myślę , że jak Pan Bóg da to w 2013 Hvar . Basik_63 możesz na maila namiary Waszej kwatery (jeśli są tajne to nie )
Pozdrawiam .
Maruś-Man
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 06.11.2012 21:37

Maruś-Man napisał(a):Witam wszystkich odwiedzających relację . Ciebie autorko szczególnie . Ja przeżyłem minione 3 sezony wakacyjne w CRO . 3 X Marusici . Nie byliśmy jednak stacjonarni . Na Hvarze byliśmy przejazdem , ale jak czytam tą relację to myślę , że jak Pan Bóg da to w 2013 Hvar . Basik_63 możesz na maila namiary Waszej kwatery (jeśli są tajne to nie )
Pozdrawiam .
Maruś-Man


Widzę, że podążasz moimi śladami. Ja swoją przygodę z CRO zaczęłam właśnie w "Maruśce". Namiary nie są tajne. Moi chorwaccy przyjaciele będą wdzięczni za podesłanych gości. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak widoku morza z tarasu czy okien to oczywiście Ci je zapodam. (Czy tak czy tak to Ci zapodam). :D Podaj tylko jakiś adres na który mogę Ci je podesłać. :)
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 07.11.2012 08:20

Witam.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję .Janusz
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 07.11.2012 19:38

Januszu już puściłam namiary na kwaterę. :)
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 07.11.2012 20:06

Właśnie przeczytałem.
Dzięki
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 07.11.2012 20:19

Też poproszę - Hvar i Jelsa to nasze przyszłoroczne plany.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 07.11.2012 22:04

Dzisiejsze popołudnie postanawiamy poświęcić hvarskiej perełce - wiosce Rudine. Ciekawe co nowego uda nam się w niej odkryć tym razem wędrując jej dróżkami. :?: :?: :?:


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Postanawiamy powędrować dalej szutrem. Długo nie musieliśmy wędrować aby natrafić na taki znak.

Obrazek

Ciekawi co znajdziemy na końcu ścieżki postanawiamy to sprawdzić. Ścieżka jest bardzo kamienista raczej nie polecałabym jej rodzicom z małymi dziećmi.


Obrazek

Ścieżka jest bardzo dobrze oznakowana. Wiktoria próbowała policzyć te strzałki, ale jest ich tyle, że w końcu się pogubiła w wyliczankach... :))

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Po drodze mijamy znak szczególny ;)

Obrazek

A na końcu ścieżki znajdujemy to... 8-O

To oczywiście Zatoka Žukova.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Woda jest tu kryształowo czysta i bogata w różne morskie "potwory".

Obrazek


Obrazek

Ale żwirek nie zachęca do leżakowania na nim. Jadran wyrzuca na brzeg dużo śmieci z Brača. I choć plaża jest systematycznie sprzątana to jest ich tyle, że ludzie nie mogą nadążyć z ich usuwaniem. Śmieci to plaga jeszcze kilku innych hvarskich zatok. :(

Obrazek

Na skałkach jest jednak bardzo przyjemnie. Z tego co pisała kiedyś Kasia za Starego Gradu to prawa strona jest dla golasów, a lewa dla tekstylniaków. O ile nie pokręciłam. ;)

Do tej zatoki wiodą trzy drogi my na powrót wybraliśmy tą, o której wspominała kiedyś Kasia.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

W drodze do lub z plaży mijamy okropne krasnale... To znak charakterystyczny.
Obrazek

Osobliwa "doniczka" do uprawy kaktusów... :)
Obrazek


Obrazek

Nowo ukryte miejsce nas urzekło. A jakie są Wasze wrażenia...???
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 07.11.2012 22:10

JJMS napisał(a):Też poproszę - Hvar i Jelsa to nasze przyszłoroczne plany.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Już wysłałam. :)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 07.11.2012 22:22

Aldonka napisał(a):Ależ tam pięknie. Przebieram nogami, chciałabym jakiś czaso-popychacz, żeby już tam być, żeby już cieszyć oczy i serce tymi widokami. Póki co muszą nam wystarczyć Wasze relacje...i za to Wam chwała, pomagacie przetrwać czas oczekiwania.


Aldonko jak już zawitasz na Hvar. Postaraj się zakupić mapkę Hvaru. Bardzo Ci się przyda w dotarciu do różnych zatok. My taką mapkę dostaliśmy od naszego gospodarza jeszcze w zeszłym roku ale w tym roku dokupiliśmy jeszcze jedną w sklepiku w Jelsie. Jeden ze sklepików po prawej stronie fontanny. :) Niedługo w mojej opowieści znajdzie się fotka tego placyku.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 07.11.2012 23:30

W tej wiosce nie byliśmy ale jest baardzo zachęcająca...
Dzięki za przybliżenie nie odkrytych jeszcze przez nas zakątków 8O

Pozdrawiamy :papa:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 09.11.2012 19:23

Ależ nie ma za co Mariuszu. Ty również odkryłeś przede mną kilka miejsc, o których wiedziałam, ale nie widziałam... ;)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.11.2012 17:28

mariusz_77 napisał(a):W tej wiosce nie byliśmy ale jest baardzo zachęcająca...
Dzięki za przybliżenie nie odkrytych jeszcze przez nas zakątków 8O

Pozdrawiamy :papa:


Przypomniało mi się, że musiałeś przez nią przejeżdżać w drodze na Kabal. :D Innej opcji nie ma.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.11.2012 19:08

Przyszła kolej na Tv Napoleona i cześć Hvaru za Hvarem.
Wybieramy starą drogę przez Brusje, aby kolejny raz podziwiać widoki jakie się z niej roztaczają. 8O


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Mijamy Brusje i odbijamy w pewnym momencie w prawo aby po kilku chwilach jazdy zobaczyć taki widok.


Obrazek

Nie dojeżdżamy do samej zatoki ale wydaje się być sympatyczna. To zatoka Stiniva.
Zawracamy i podążamy dalej.
Widoki z Tv Napoleona, w której obecnie mieści się obserwatorium zapierają dech w piersiach.


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Miejsce tchnie ciszą i spokojem. mogłabym tak siedzieć i patrzeć bez końca, a Wy :?: :?: :?: :hut:

Czas ruszać dalej. Mijamy Hvar. Nie wzięłam mapki więc jedziemy po prostu przed siebie, ciekawi gdzie przywiedzie nas droga.
Przywiodła nas tu...
To zatoka Vira i port rybacki. Tuż przed nim znajduje się Camping o tej samej nazwie Vira. Sprawia sympatyczne wrażenie. Niech Was nie zniechęca nieciekawy widok tego portu. Zatoka Vira wymaga dogłębnego zbadania i z pewnością może się podobać. My zrobiliśmy tylko mały rekonesans. Zostawiamy ją sobie na kolejny pobyt na wyspie... :)

Obrazek
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 10.11.2012 20:05

Basik_63 napisał(a):Przypomniało mi się, że musiałeś przez nią przejeżdżać w drodze na Kabal. :D Innej opcji nie ma.


Jakoś tego nie zakodowałem :D :D , na pewno się tam nie zatrzymywaliśmy, a przejeżdżając nie daliśmy sobie szansy na podziwianie tego co nam przedstawiłaś... :x szkoda

:papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Powrót na Lewendową Wyspę... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone