Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót na Lewendową Wyspę...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.11.2012 19:52

Cd Malo Grablje

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

W drodze do Malo Grablje zatrzymaliśmy się na chwilę nasyć oczęta widokami na Brač i Kabal...

Obrazek


Obrazek


Obrazek

jak również wzgórza Hvaru i Pakleni Otoci
Obrazek


Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.11.2012 19:56

mariusz_77 napisał(a):Nieustannie żałuję , że nie zjechaliśmy do Malo Grablje po zwiedzeniu Velo... ale zmęczenie wygrało

Fajnie że możemy je zobaczyć waszymi oczami 8O
:papa:


To oznacza tylko jedno, że musicie wrócić jeszcze raz na Hvar. Ja po przeczytaniu Twojej relacji wiem już, że muszę tam wrócić ponownie :)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.11.2012 20:18

Popołudnie spędzamy na spacerze po Jelsie i wizycie w specyficznym miejscu...
Po drodze spotykamy przemiłego mieszkańca wyspy.


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wieczór spędzamy na totalnym łasuchowaniu w Obali...



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

:boss:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.11.2012 20:42

Basik_63 napisał(a):To oznacza tylko jedno, że musicie wrócić jeszcze raz na Hvar. Ja po przeczytaniu Twojej relacji wiem już, że muszę tam wrócić ponownie :)


Tak, tak ... ja to już wiedziałem z miesiąc po powrocie i po pojawieniu sie nowych relacji z Hvaru... :D :D

Twoja relacja mnie tylko w tym przekonaniu utwierdza :lol: :lol:

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :papa:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 03.11.2012 12:49

Środa 25.07.2012 r. Zaplanowana na godzinę 6.00 pobudka owszem była, ale tylko po to aby wyłączyć budzik wyjrzeć na dwór aby sprawdzić pogodę i wrócić z powrotem do łóżka. Niebo zasnute chmurami nie zachęca do rannego wstawania. Zobaczymy może się później poprawi...
Pogoda poprawia się na tyle, że nie rezygnujemy z wyprawy na plażę. Na pierwszy raz wybieramy Vrboskę i Zatokę Soline. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie i ten co tak jak my uwielbia skałki i ten co woli żwirek.

Podczas naszego pobytu na Hvarze kilkakrotnie wybieraliśmy to miejsce do plażowania. Szczególnie wtedy kiedy zbyt mocno dokuczał nam upał... :)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek




Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 03.11.2012 13:53

Potraktowany w zeszłym roku, po macoszemu Humac w dzisiejsze popołudnie doczekał się gruntownego spenetrowania. Zachęcona zeszłoroczną relacją Cinnamonki, prowadzę swoją trzódkę kamienistą ścieżką do punktu widokowego z teleskopem.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Widoki na przysłowiowe cztery strony świata zapierają dech w piersiach. Sycę się nimi jak spragniona wody, i ciągle mi ich mało. Gdyby tak można było zapakować je do plecaka i zabrać ze sobą do Polski... Nie, lepiej zostawię je tu gdzie być powinny, gdzie będę mogła zawsze kiedy tylko tego zapragnę wrócić, aby na nowo nasycić swój wzrok...
Z jednej strony lekko zamglony, kłania nam się Sv Nicola... Kiwa do nas zapraszając do siebie. Przykro mi, tym razem nie odwiedzimy Cię, nasz rumak chyba by tego po raz kolejny nie przeżył. :(

Obrazek

Zaraz obok kusi zielenią Kabal i Brač...


Obrazek

A tu zerka na nas wyspa Scredo.

Obrazek

Syci widoków wracamy aby pospacerować po wiosce. Podobnie jak Malo Grablje ma swój niepowtarzalny klimat.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Chwila odsapki... Tutaj ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Obrazek


Obrazek

Uwielbiam widok szczęśliwej siostrzenicy...

Obrazek

Eksponaty muzealne
Obrazek


Obrazek

Konoba albo raczej jej ogródek... ;)
Obrazek


Obrazek

Po zbiorach lawendy...
Obrazek

CDN :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.11.2012 13:57

zasiadam i ja i czekam na c.d.n
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 04.11.2012 15:48

Witam Merviku. Cieszę się, że pomimo tylu wspaniałych tegorocznych relacji z Hvaru zajrzałeś również do mnie. :)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 04.11.2012 16:56

Dzisiejsze podwójne święto (imieniny małżonka oraz urodziny siostrzenicy) postanawiam uczcić specjalnie. Najpierw ogłaszam strajk kuchenny, a potem zabieram swoją trzódkę do konoby. Wybieramy konobę TURAN, polecaną w programie Małkowicz w podróży. Sympatyczne miejsce usytuowane na tarasie budynku gdzie na środku króluje drzewo cytrusowe tworząc fantastyczne zadaszenie. Zajmujemy stolik pod cytrusowym dachem. Na przekąskę zamawiamy polecaną przez Makłowicza grillowane suszone figi z pršut. Pychota. Justyna jako bardziej ostrożna dostaje skrzydełka z kurczaka, Wiktoria idzie na całość zamawiając Hvarską Pastciadę, a dla nas jak zwykle wytęskniony rybny talerz oraz butelczyna białego hvarskiego wina. Poezja smaku i niebo w gębie... Każdemu kto zawita kiedyś do Jelsy z ręką na sercu polecam to miejsce.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Kolejny poranek wita nas czystym lazurowym niebem, realizujemy więc zamiar poplażowania gdzieś dalej od Jelsy. Obieramy kierunek na Poljice gdzie odbijamy w lewo. Na końcu drogi skręcamy w lewo z zamiarem zajrzenia na chwilę do Malo Stniva. Miejsca do zaparkowania i za tym idzie do zawrócenia raczej nie za wiele, ale jakoś małżonkowi udaje się ten manewr. Zejście do plaży wiedzie stromą ścieżką, rankiem jest tam sporo cienia ale jest to bardzo piękne miejsce.

Obrazek


Obrazek



My jednak nie zostajemy tu zbyt długo, tyle tylko aby pstryknąć parę fotek. wracamy z powrotem do rozwidlenia i wybieramy drogę w prawo. Jedziemy do naszej ulubionej zatoczki Zečija....


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.11.2012 19:51

Ależ tam pięknie. Przebieram nogami, chciałabym jakiś czaso-popychacz, żeby już tam być, żeby już cieszyć oczy i serce tymi widokami. Póki co muszą nam wystarczyć Wasze relacje...i za to Wam chwała, pomagacie przetrwać czas oczekiwania.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 04.11.2012 22:41

Ha :!:
Nie było mnie na forum parę dni,i dopiero dziś odkryłem kolejną relację z "naszej" wyspy....
Witam Cię - tym razem w Twoich "progach" :P
Fantastyczne jest to ,iż pomimo tylu relacji powstałych dzięki wakacjom na Hvarze,każda pokazuje jej urodę w inny odkrywczy sposób....
Tym bardziej są cenne dla mnie Twoje opinie dotyczące mojego zapisu z Lawendowej Wyspy ,ponieważ zorientowałem się że znasz ją jak mało kto....

Z prawdziwą przyjemnością powędruję z Wami oglądając te wspaniałe widoki ,zatrzymane w pięknych kadrach...
:papa:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.11.2012 23:10

CROberto napisał(a):Ha :!:
Nie było mnie na forum parę dni,i dopiero dziś odkryłem kolejną relację z "naszej" wyspy....


O wysepce zwanej Hvar również myślę jako o swojej.
Niesamowity klimat, niesamowity smak ect, ect .....
Poznałem Ją w 2001 roku i odwiedzam jak tylko to możliwe.

Pozdrawiam i ... czekam na dalsze..... :wink:
Ostatnio edytowano 05.11.2012 12:06 przez Darkos, łącznie edytowano 1 raz
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.11.2012 09:25

Jeszcze kilka takich relacji , i będę miała komplet wiadomości na temat Hvaru.

Bardzo mnie to cieszy , bo w marzeniach już tam jestem ....
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.11.2012 09:53

Piękna wyspa, w przyszłym roku będą tam niezłe tłumy...

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.11.2012 20:09

Basik_63 napisał(a):Malo Grablje zachwyca nas od pierwszej chwili.

Okazało się, że wioska ta została "zabita"

... dechami. ;)
Coś w moim guście.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Powrót na Lewendową Wyspę... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone