Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Powrót na Lewendową Wyspę...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 17:25

I co ja zrobię, że zakochałam się w tej wyspie i nigdzie nie jest mi tak dobrze jak właśnie tam. Nic nie pomagają wewnętrzne głosy protestu, że tym razem może Cres lub któraś z Losinj albo Solta. Przekopuję forum w tę i w tamtą stronę i nic. Wszędzie pięknie ale nigdzie nie ciągnie mnie tak jak na Hvar, do mojej kochanej Jelsy, do serdecznego uśmiechu Hrvojki i Vinka. Głosy protestu zostały skutecznie stłumione obietnicą, że następnym razem na pewno wybiorę inne miejsce ale tym razem niech jeszcze raz będzie Lawendowa Wyspa... ;)
I tak 21 lipca 2012 r. o godz. 18.00 pożegnawszy obrażonego kocura, wyruszamy w kolejną podróż na Hvar. Trasa naszej wyprawy biegnie przez Zwardoń, Bratysławę i dalej drogą 86 przez Csornę, ale tym razem bez noclegu po drodze. Pogoda idealna na podróż. Jest rześko i nie pada. Przy braku klimy w aucie taka pogoda w czasie podróży to marzenie...
O godzinie 12.00 jesteśmy w Csornie gdzie robimy sobie dłuższą przerwę na ciepły posiłek.... :)
batmi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) batmi » 27.10.2012 18:04

Witam!Chetnie poczytam o Lawendowej wyspie bo moje przyszłoroczne plany krążą właśnie nad nią :D
Iwona75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.10.2012 19:08

Dosiadam się z wielką przyjemnością.

Lavendowa wyspa na razie w planach i marzeniach , więc chętnie poczytam.
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 21:25

Chorwacja wita nas mżawką, która w miarę przebytych kilometrów przechodzi w jedną wielką ulewę, temperatura wynosi zaledwie 17˚C... Ja się tak nie bawię, ja chcę słońca i ciepełka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 21:28

Witam Iwonko. Witam Leszku. Cieszę się, że mogę Was tu gościć. Mam nadzieję, że dzięki mnie zauroczycie się Lawendową Wyspą... :)
malina1959
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 27.10.2012 21:45

Iwona75 napisał(a):Dosiadam się z wielką przyjemnością.

Lavendowa wyspa na razie w planach i marzeniach , więc chętnie poczytam.

Iwona mi to z ust wyjęła :D

Jestem ja :)
aquavita
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 27.10.2012 21:57

I ja zasiadam :papa:
Makar.....
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 27.10.2012 21:58

Pomimo, że pada deszcz ja także zasiadam :-)
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 22:05

godz. 20.00.
Postanawiamy zatrzymać się na dłuższy odpoczynek na jakimś odmoriste. Jest szatańsko zimno (12 stopni), wieje porywisty wiatr i co chwila zacina deszcz, niebo wygląda jakby miało za chwilę zwalić się na głowę. Nie pozostaje nam nic innego jak oddać się w ramiona Morfeusza i odpocząć przed dalszą drogą. Po chwili w aucie słychać ciche unisono na cztery głosy...
Budzimy się około 3.00. Czas ruszać w dalszą drogę chcemy być jak najszybciej w Drveniku aby zdążyć na jeden z rannych promów. Ale chcieć i móc to dwie różne sprawy... Jakieś 10 km przed Sv Rokiem spotyka nas "zonk" a dokładnie to zamknięta autostrada. Musimy zjechać i szukać objazdu co okazało się nie takie znowu proste...
Po zjeździe z autostrady dojeżdżamy do rozwidlenia dróg, wkoło ciemno jak w przysłowiowej..., pełna konsternacja i dylemat, w którą stronę skręcić w lewo czy w prawo. Wybieramy w prawo, ale po przejechaniu kilkunastu metrów ogarniają nas wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy... Decyzja zawracamy. Nie byliśmy w swoich wątpliwościach jedyni, za nami ciągnął się sznur aut i zdezorientowanych kierowców. Wróciliśmy do rozwidlenia i wybraliśmy wcześniejszą drogę w lewo. Objechaliśmy w koło i wylądowaliśmy po przecięciu autostrady znowu na tych samych brankach zjazdowych. Gość w budce patrzył się na nas jak na wariatów, ale nie czuliśmy się odosobnieni za nami było takich jak my wielu...;)
Szybko przestawiamy gps na drogi niepłatne i na rozwidleniu skręcamy przykładnie za "szczekaczką" w prawo... Sznur aut za nami czyni to samo... Suniemy przez Lovinac, Gracac, Knin, Drniš, D.Muč i przy Splicie wskakujemy z powrotem na autostradę.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki zamkniętej autostradzie mogliśmy zobaczyć chociaż z auta tą mniej znaną nam część Chorwacji.

Twierdza w Kninie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze z Jadranki
Obrazek
Ostatnio edytowano 27.10.2012 22:13 przez Basik_63, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 22:08

Witam Malinko, Aquavito, Makar...
Miło mi, że mogę Was tu gościć.
Obiecuję że już niedługo nie zabraknie tu słońca i upałów...:)
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.10.2012 10:10

Witam Basik :papa: czekałem na Twoją relację... i z zaciekawieniem będę ją śledził...
to drogę mieliście z przygodami... jak pamiętam podczas naszego całego pobytu na Hvarze mieliśmy tylko jeden dzień deszczowy i chyba właśnie tego dnia Wy podróżowaliście...
Nam dał on tylko chwileczkę oddechu od Hvarskiego słońca a nasi gospodarze stwierdzili, że to pierwszy deszcz na Hvarze od 2 miesięcy :D :D
a oto dowód, że tam też potrafi popadać...

Pozdrawiam serdecznie :papa: i czekam na ciąg dalszy...

Obrazek
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2012 12:03

Witaj, Basiu. Zawsze chętnie czytam o Hvarze, więc jestem :)

P.S. Relacja już dopisana do Klubu.
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2012 15:07

Witam Maslinko i Mariuszu. Miejsca u mnie dosyć więc proszę się rozgościć. :)
Maruś-Man
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 28.10.2012 15:56

i ja proszę o miejsce .
stratos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 28.10.2012 16:22

Hvar , tu mogę zawsze wracać :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019