Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót na Lewendową Wyspę...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009
Powrót na Lewendową Wyspę...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 16:25

I co ja zrobię, że zakochałam się w tej wyspie i nigdzie nie jest mi tak dobrze jak właśnie tam. Nic nie pomagają wewnętrzne głosy protestu, że tym razem może Cres lub któraś z Losinj albo Solta. Przekopuję forum w tę i w tamtą stronę i nic. Wszędzie pięknie ale nigdzie nie ciągnie mnie tak jak na Hvar, do mojej kochanej Jelsy, do serdecznego uśmiechu Hrvojki i Vinka. Głosy protestu zostały skutecznie stłumione obietnicą, że następnym razem na pewno wybiorę inne miejsce ale tym razem niech jeszcze raz będzie Lawendowa Wyspa... ;)
I tak 21 lipca 2012 r. o godz. 18.00 pożegnawszy obrażonego kocura, wyruszamy w kolejną podróż na Hvar. Trasa naszej wyprawy biegnie przez Zwardoń, Bratysławę i dalej drogą 86 przez Csornę, ale tym razem bez noclegu po drodze. Pogoda idealna na podróż. Jest rześko i nie pada. Przy braku klimy w aucie taka pogoda w czasie podróży to marzenie...
O godzinie 12.00 jesteśmy w Csornie gdzie robimy sobie dłuższą przerwę na ciepły posiłek.... :)
batmi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) batmi » 27.10.2012 17:04

Witam!Chetnie poczytam o Lawendowej wyspie bo moje przyszłoroczne plany krążą właśnie nad nią :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.10.2012 18:08

Dosiadam się z wielką przyjemnością.

Lavendowa wyspa na razie w planach i marzeniach , więc chętnie poczytam.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 20:25

Chorwacja wita nas mżawką, która w miarę przebytych kilometrów przechodzi w jedną wielką ulewę, temperatura wynosi zaledwie 17˚C... Ja się tak nie bawię, ja chcę słońca i ciepełka...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 20:28

Witam Iwonko. Witam Leszku. Cieszę się, że mogę Was tu gościć. Mam nadzieję, że dzięki mnie zauroczycie się Lawendową Wyspą... :)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 27.10.2012 20:45

Iwona75 napisał(a):Dosiadam się z wielką przyjemnością.

Lavendowa wyspa na razie w planach i marzeniach , więc chętnie poczytam.


Iwona mi to z ust wyjęła :D

Jestem ja :)
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 27.10.2012 20:57

I ja zasiadam :papa:
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 27.10.2012 20:58

Pomimo, że pada deszcz ja także zasiadam :-)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 21:05

godz. 20.00.
Postanawiamy zatrzymać się na dłuższy odpoczynek na jakimś odmoriste. Jest szatańsko zimno (12 stopni), wieje porywisty wiatr i co chwila zacina deszcz, niebo wygląda jakby miało za chwilę zwalić się na głowę. Nie pozostaje nam nic innego jak oddać się w ramiona Morfeusza i odpocząć przed dalszą drogą. Po chwili w aucie słychać ciche unisono na cztery głosy...
Budzimy się około 3.00. Czas ruszać w dalszą drogę chcemy być jak najszybciej w Drveniku aby zdążyć na jeden z rannych promów. Ale chcieć i móc to dwie różne sprawy... Jakieś 10 km przed Sv Rokiem spotyka nas "zonk" a dokładnie to zamknięta autostrada. Musimy zjechać i szukać objazdu co okazało się nie takie znowu proste...
Po zjeździe z autostrady dojeżdżamy do rozwidlenia dróg, wkoło ciemno jak w przysłowiowej..., pełna konsternacja i dylemat, w którą stronę skręcić w lewo czy w prawo. Wybieramy w prawo, ale po przejechaniu kilkunastu metrów ogarniają nas wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy... Decyzja zawracamy. Nie byliśmy w swoich wątpliwościach jedyni, za nami ciągnął się sznur aut i zdezorientowanych kierowców. Wróciliśmy do rozwidlenia i wybraliśmy wcześniejszą drogę w lewo. Objechaliśmy w koło i wylądowaliśmy po przecięciu autostrady znowu na tych samych brankach zjazdowych. Gość w budce patrzył się na nas jak na wariatów, ale nie czuliśmy się odosobnieni za nami było takich jak my wielu...;)
Szybko przestawiamy gps na drogi niepłatne i na rozwidleniu skręcamy przykładnie za "szczekaczką" w prawo... Sznur aut za nami czyni to samo... Suniemy przez Lovinac, Gracac, Knin, Drniš, D.Muč i przy Splicie wskakujemy z powrotem na autostradę.
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki zamkniętej autostradzie mogliśmy zobaczyć chociaż z auta tą mniej znaną nam część Chorwacji.

Twierdza w Kninie

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Po drodze z Jadranki
Obrazek
Ostatnio edytowano 27.10.2012 21:13 przez Basik_63, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 27.10.2012 21:08

Witam Malinko, Aquavito, Makar...
Miło mi, że mogę Was tu gościć.
Obiecuję że już niedługo nie zabraknie tu słońca i upałów...:)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.10.2012 09:10

Witam Basik :papa: czekałem na Twoją relację... i z zaciekawieniem będę ją śledził...
to drogę mieliście z przygodami... jak pamiętam podczas naszego całego pobytu na Hvarze mieliśmy tylko jeden dzień deszczowy i chyba właśnie tego dnia Wy podróżowaliście...
Nam dał on tylko chwileczkę oddechu od Hvarskiego słońca a nasi gospodarze stwierdzili, że to pierwszy deszcz na Hvarze od 2 miesięcy :D :D
a oto dowód, że tam też potrafi popadać...

Pozdrawiam serdecznie :papa: i czekam na ciąg dalszy...

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.10.2012 11:03

Witaj, Basiu. Zawsze chętnie czytam o Hvarze, więc jestem :)

P.S. Relacja już dopisana do Klubu.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.10.2012 14:07

Witam Maslinko i Mariuszu. Miejsca u mnie dosyć więc proszę się rozgościć. :)
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 28.10.2012 14:56

i ja proszę o miejsce .
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 28.10.2012 15:22

Hvar , tu mogę zawsze wracać :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Powrót na Lewendową Wyspę...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone