Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Potrzebna pomoc przy zakupie dla fotoamatora:(

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 25.07.2014 15:47

Trochę z innej beczki. Mam aparat panasanic tz5, wystarczający jak dla mnie. No i chodzi o baterie. Jedna orginalna cga-s007e, a druga hama. No i właściwie są do bani. Tylko, że dwie na raz? Zaczęło się to już jakiś czas temu, że coraz krócej trzymały. A ładowanie wygląda i wyglądało tak, że wkładam(łem) do ładowarki jak światełko zgaśnie to niby naładowana. Teraz gaśnie dość szybko i na takim ładowaniu to aparat nawet nie startuje aparat. Może na chwilę. Aparat i baterie kupione mniej więcej około 2008 roku. Chcę kupić dwie baterie na dniach, tylko nie chce, żeby się okazało, że to ładowarka do bani. Dodam, że specjalnie nie mam gdzie sprawdzić baterii i ładowarki. Co wy na to?
A&P
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&P » 25.07.2014 17:35

cześć,

tak na szybko, to 6-cio letnie ogniwa maja prawo się zużyć. Objawy też na to wskazują.
Jeżeli używasz oryginalnej ładowarki, to mało prawdopodobne, by to ona była źródłem problemów.
Koszt takiego akumulatora to pewnie poniżej 100 zł - warto kupić nowy, niekoniecznie oryginalny, ale na pewno uznanego producenta.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.07.2014 19:43

mijagi napisał(a):panasanic

Kiedyś takie kasety VHS sprzedawałem ;)


Masz opcję rozładowania w aparacie lub ładowarce?
Rozładuj do końca. To trwa długo. Jeśli nie masz takiej opcji, wygaś wszystkie wygaszacze i wyłączanie aparatu po określonym czasie i zostaw z włączonym wyświetlaczem na całą noc, a może i dłużej, do pełnego rozładowania.

Naładuj, sprawdzając jaki był czas ładowania. Po naładowania na full (powinno swoje potrwać) spróbuj zmierzyć amperaż akumulatora - jeśli znacznie odbiega od wartości podanej na obudowie, to akumulator nadaje się do kasacji.
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 27.07.2014 08:00

Dzięki za odpowiedzi. Aparat nie ma takiej opcji. Oryginalna w ogóle nie działa, a hama coś jak by chęci zaczęła wykazywać. :) No, ale zakup nieunikniony.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 28.07.2014 22:57

Bardzo dobrej jakości zamienniki oferują duracell i energizer. Kupowałem kiedyś do fuji i kodaka z obu firm i działają jak oryginalne już kilka sezonów. Sprawdziłem tam gdzie zamawiałem i pojedynczy duracell do tz5 z przesyłką jest za 90 zł. Jak będziesz zainteresowany to link prześlę na PW.
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 30.07.2014 20:37

demi-duox napisał(a): Bardzo dobrej jakości zamienniki oferują duracell i energizer. Kupowałem kiedyś do fuji i kodaka z obu firm i działają jak oryginalne już kilka sezonów. Sprawdziłem tam gdzie zamawiałem i pojedynczy duracell do tz5 z przesyłką jest za 90 zł. Jak będziesz zainteresowany to link prześlę na PW.


Dwie sztuki duracell'a zamówione wczoraj. Z przesyłką ekspresową 142 zł. Dzisiaj w nocy prawdopodobnie przylecą do Gdańska, może jutro(według informacji na stronie) będą dostarczone. Jak tak to będę w szoku.
Tylko teraz pytanie jak z nimi najlepiej postępować, żeby było dobrze. Jak ładować?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.07.2014 21:26

Tak, jak ładowałeś do tej pory,
Poprzednie padły nie dlatego, że coś z nimi źle robiłeś, tylko ze starości.

Nie bój się rozładować je do końca. Skoro masz zapas, to trzymaj je w aparacie dotąd, póki nie wyłączy się aparat.

Jedyne co, to sprawdź, czy twoja ładowarka ma funkcje przejścia w stan czuwania po naładowaniu akumulatorka. Ładowanie "bez końca" może doprowadzić do uszkodzenia akumulatora lub ładowarki.
mijagi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mijagi » 31.07.2014 15:55

demi-duox napisał(a):Bardzo dobrej jakości zamienniki oferują duracell i energizer. Kupowałem kiedyś do fuji i kodaka z obu firm i działają jak oryginalne już kilka sezonów. Sprawdziłem tam gdzie zamawiałem i pojedynczy duracell do tz5 z przesyłką jest za 90 zł. Jak będziesz zainteresowany to link prześlę na PW.


Demi-doux - dzięki bardzo za namiary. Wyglądało to bardzo fajnie od początku no i zamówiłem około 19tej 29.07.2014. Płatność przelewem na polskie konto tego samego dnia. Dodam, że wysyłka z Londynu. Dzisiaj o 15 tej dostałem akumulatory :). Dostałbym bym wcześniej ale w pracy byłem :). Wszystko ( 2 sztuki) razem z ekspresowa przesyłką 141 zł!

weldon - jest opcja przejścia w stan czuwania. Jest dioda która jak nie ma baterii to się nie świeci, jak się wsadzi baterię to świeci, jak się bateria naładuje to gaśnie.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 02.09.2014 13:32

Bea.ta napisał(a):
mszkudlarek36 napisał(a):.......ale możecie być pewni, że jak już dokonam zakupu to wrzucę fotki na forum :D

no to ja już czekam :)


W końcu dokonałem wyboru :D
Kupiłem Pentaxa k-50.
Jeśli chodzi o obiektyw to z tym było trochę problemów.
Jako pierwszy przyszedł do mnie Tamron 17-50 f/2.8, zdjęcia wychodziły niby ładne ale było słychać jak szkła w środku się poruszają i miał dziwne luzy tak więc odesłałem z powrotem.
Postanowiłem zamówić coś innego, tym razem Tamron 28-75 f2/8, niestety ten egzemplarz przyszedł wadliwy, uszkodzony mechanizm sterowania przysłoną, no więc znowu zwrot. Za kilka dni przyszedł kolejny egzemplarz tego Tamrona, tym razem Af działał strasznie wolno, nie mógł złapać ostrości i często nie trafiał w cel. Tak więc znowu zwrot :D
Jako, że ze zdjęć zrobionych tym pierwszym Tamronem byłem zadowolony zamówiłem go jeszcze raz, no i mam nadzieję, że już przy nim zostanę :D

Tutaj są fotki, Pentax K-50 i obiektyw Tamron 17-50 f/2.8 (to jeszcze ten egzemplarz z luzami :D )

weekend-w-mediolanie-t46639.html

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru :P
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.10.2014 11:31

Potrzebuję tani i prosty w obsłudze aparat dla żony :wink: . Zdjęcia jakie będzie robiła, to głównie kwiaty, kompozycje kwiatowe, wiązanki..., wg mnie takich zdjęć będzie ok min 80 %. Czasami pstryknie wnuka.
Prośba o radę co kupić.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.10.2014 12:09

Budżet?

Do 700 złotych - cokolwiek.
Do 1000 złotych - Olympus XZ-1 , Fujifilm XF1, Canon S200

Powyżej ... - To zależy, czy chcesz mieć wizjer, sanki do lampy. Jest sporo ultrazoomów uniwersalnych, ale coś za coś.
Mz wystarczyłby jej Fujifilm X10 lub X20, chyba, że chcesz powalczyć z wymiennymi obiektywami, to wtedy zastanowiłbym się nad Samsungiem NX2000 (z kitem 900 złotych) lub Olympusem PEN - też coś koło 1000-1100. Za Olkiem przemawiają obiektywy.

W większości z nich automatyka jest przyjazna amatorom.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.10.2014 12:24

Panasonic Lumix DMC-TZ35.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 14.10.2014 17:44

Dziękuję Piotrowi i Sławkowi za sugestie :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 29.12.2014 11:08

Mam kompakcik Panasonica FX01, postanowilismy ze czas zmienić go na coś lepszego. Po lekturze forum, rożnych stron z testami wybór padł na coś z superzoomem. Najbliższy nam wydawał sie Fujifilm Finepix HS35EXR lub jego starszy brat 50EXR. Niestety po wizycie w sklepach z aparatami mamy niesamowity mętlik w głowach. A to dlatego ze w jednym z nich stwierdzili panowie ze superzoomy poza rzeczonym zoomem nie dadzą żadnego lepszego efektu w zdjęciach niż nasz Panasonic, ze to taka sama matryca, tej samej wielkości i różnica żadna. Polecili i zachwalali Olympusa Pena EPL5 z dwoma obiektywami, lub inne evile w żadnym wypadku nie brać superzoomow, nie zawracać sobie głowy lustrzanka.W drugim zaś pan twierdził ze np. W superzomach Sony matryca jest większa i bardzo dobrej jakości obiektyw, i zdjecia bedą leszpsze ale oglądane na komputerze a już te wywołane np. 10X15 nie bedą miały różnicy. Stwierdził ze Olympus absolutnie nie bo matryca kiepska i mala, jak już evil to Panasonic Lumix F200, a w ogóle to brać lustrzankę bo choćby najprostsza bedzie najlepsza i tu wskazywał Canona 1200D obiektyw 18-55 /bez stabilizacji/, Nikona D3200 tez z kitem , lub Sony A58 z polprzezroczystym lustrem i kitowym obiektywem. Generalnie aparat potrzebny nam na wakacje do fajnych ujęć, na wypady w plener, na imprezy w szkole u dzieci / słabe światło/, kwiatki, ptaszki itp.,chcemy troszkę popstrykac amatorsko ale i mieć tego tez fajne efekty po wywołaniu zdjeć. Wiem żaden aparat nie robi zdjeć sam, ale jak sie już nauczymy to niech on nam pomoże :). Proszę jeżeli możecie doradzcie co wybrać?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.12.2014 11:39

Cokolwiek.
Twój aparat ma osiem lat i wszystko będzie od niego lepsze.

Dokup sobie też jakąś fajną książkę, co pomoże ci wykorzystać do maksimum możliwości zakupionego sprzętu.
Olki są teraz w promocji, więc warto się nad nimi zastanowić, tym bardziej, że łatwo do nich o konwertery innych systemów obiektywów.

Tak samo Samsungi. Mz to lepsze rozwiązanie niż lustro, bo lepiej się sprawdzi na wakacjach od ciężkiego i dużego aparatu.
Ultrazoomy są uniwersalne i szczelne. Co ci po dobrych fotkach, jeśli dostanie ci się syf na matrycę?
Albo okaże się, że założyłeś zły obiektyw? Ja będę miał taką sobie fotkę, a ty żadnej :)

Na słabe światło jest jedna rada - lampa.


dr.kokos napisał(a): choćby najprostsza bedzie najlepsza
:mrgreen:

Jako przycisk do papieru chyba :D

Jak ci pasi brak wizjera, to bierz tego Olka, albo Fuji X-M1 - trochę droższy, ale ma lepszą dynamikę i kolory.
Olek dla odmiany lepszy bokeh i plastykę -wybór należy do ciebie :)

https://www.avforums.com/threads/olympu ... e.1871971/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Potrzebna pomoc przy zakupie dla fotoamatora:( - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone