Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Potrzebna pomoc przy zakupie dla fotoamatora:(

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 29.12.2014 13:21

Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.12.2014 13:27

dr.kokos napisał(a):A co powiecie np. Na ten:
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon ... oria.bhtml

fajny, lekki, mały i poręczny, do tego minimum 50mm obiektyw i na początek masz zabawę .
Najważniejsze, że jest rozwojowy, a noszenie dodatkowego obiektywu nie jest aż takim nadludzkim wysiłkiem.
Mam lustrzanki od ponad 20 lat i tylko czasem na zasadzie "wsadzenia do kieszeni" biorę jakiegoś uniwersalnego powershota, ale w życiu nie zamieniłabym na stałe.
Gosia Malina ma takiego - więc o szczegółach z nią najlepiej :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.12.2014 14:06

Bea.ta napisał(a):
dr.kokos napisał(a):A co powiecie np. Na ten:
http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon ... oria.bhtml

fajny, lekki, mały i poręczny, ...

.... i nawet tańszy od niektórych "małpek". Ja bym brał. ( ale nie jestem zwolennikiem "armat")
Witaj Beata. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.12.2014 14:15

woka napisał(a):.... i nawet tańszy od niektórych "małpek".

I tyle samo wart w porównaniu z tymi"małpkami" ;)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.12.2014 14:24

weldon napisał(a):
woka napisał(a):.... i nawet tańszy od niektórych "małpek".

I tyle samo wart w porównaniu z tymi"małpkami" ;)

Ale wygląd ma profesjonalny. :!: :D ........... na pozostałych "danych" się nie znam, dla mnie wsio jedno :(
Zdjęcia zrobi. :lol:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 29.12.2014 14:34

weldon napisał(a):
woka napisał(a):.... i nawet tańszy od niektórych "małpek".

I tyle samo wart w porównaniu z tymi"małpkami" ;)


Nie pomagacie za bardzo :lol:

Czyli lepszy Olympus PEN czy podstawowe lustro Canona z Tamronem ?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.12.2014 15:51

woka napisał(a):.... i nawet tańszy od niektórych "małpek". Ja bym brał. ( ale nie jestem zwolennikiem "armat")
Witaj Beata. :D

cześć Woka :)
znam takich co mają i są zadowoleni i znam takich co twierdzą, że komórkami też da się focic ... :) no i zadzownić z tego można :)
to nie jest armata - uwierz :)
moja stara 350D z grippem jest większa a ja baba-byk nie jestem :)

dr.kokos napisał(a):
Czyli lepszy Olympus PEN czy podstawowe lustro Canona z Tamronem ?

na Olympusach nie miałam potrzeby się znać, brałabym lustro :)

a najlepiej - przymierz się do tego w sklepie, może się okazać, że cudowny-samorobiący sprzęt bez przymusu zmiany obiektywu gubi Ci się w ręce po prostu i czujesz się z nim głupio, tak jak pisałam Woce - ręce mam dość małe, ale wolę duże aparaty - bo są dla mnie lepiej wyważone. Nawet Canonem 1D dałam radę a potwór :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 30.12.2014 17:49

Czy Olympus TG-3 będzie dobry do robienia zdjęć pod wodą i na powierzchni :?:
..czy byście polecili co innego co robi w miarę dobre zdjęcia :roll:
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 30.12.2014 18:16

Podepnę się pod wątek.
Od x lat amatorsko używamy lustrzankę Nikona D40.
Czas na zmianę.
Zastanawialiśmy się nad lustrzanką Nikon D3200.
Poszliśmy do sklepu sieciowego żeby obejrzeć Nikona i wtedy wpadł nam w oko Samsung WB2200F i stąd moje pytanie do osób bardziej obeznanych w sprzęcie fotograficznym - kupić podstawową lustrzankę czy cyfrówkę za około 1000 - 1300zł.
Sprzęt oprócz wakacyjnych wyjazdów używany bardzo sporadycznie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.12.2014 18:32

dr.kokos napisał(a):Czyli lepszy Olympus PEN czy podstawowe lustro Canona z Tamronem ?

Dla kogoś, kto się na tym kompletnie nie zna, ważniejszym jest jak leży w ręku, czy nie przeszkadza ci waga i odpowiada wielkość aparatu, jak bardzo potrzebny ci jest wizjer optyczny, bo Olek go nie posiada, czy nie przeszkadza ci straszenie ptaków kłapiącym lustrem.

Reszta i tak zależy od tego, jak bardzo uda ci się opanować ten sprzęt i czy żona będzie zadowolona :)

Natomiast jeśli już koniecznie chcesz mieć wymienny obiektyw, to warto wiedzieć, że po pierwsze, warto mieć co najmniej dwa, żeby odczuć zalety takiego rozwiązania, dwa, warto od razu dowiedzieć się, jak się samodzielnie czyści matrycę, trzy - jest to skarbonka, ponieważ szybko zacznie ci brakować czegoś w posiadanych obiektywach i będziesz chciał rozszerzać szklarnię.

W pozostałych funkcjach aparaty w podobnych zakresach cenowych zazwyczaj się bardzo nie różnią, więc to kompletnie obojętne, czy to lustro, czy aparat kompaktowy czy evil.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 30.12.2014 21:52

Sprawa sie rozwiązała, dziękuje serdecznie za porady, zakupiony Nikon D3200 i do niego 18-105. Proszę nie komentować jakości, dla mnie sprzęt super :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.12.2014 21:55

dr.kokos napisał(a):Sprawa sie rozwiązała, dziękuje serdecznie za porady, zakupiony Nikon D3200 i do niego 18-105. Proszę nie komentować jakości, dla mnie sprzęt super :)

najwazniejsze, ze wziąłeś na klatę wyzwanie :)
gratuluję :)
mimo, że nie canon :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2015 02:30

Mam kompakta Panasonic Lumix DMC-FZ8

Obrazek

Czy warto zmienić na Fuji Finefix SL260 :?:

Obrazek
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 04.01.2015 08:20

Tego Panasa kupiłem kiedyś bratu, i to chyba był najlepszy aparat tego typu jaki kiedykolwiek miałem w łapie. Sam miałem wtedy Olympusa SP560, FZ8 jakością zdjęć rozkładał go na łopatki. Później kupiłem sobie Fuji HS25EXR - jedyne co było fajne w tym aparacie to manualny zoom, bo jakością mz wciąż przegrywał z leciwym już Panasem. Ja bym fuja nie brał.

Gdybym miał wybierać w klasie megazoomów to chyba zdecydowałbym się na Sony DSC-HX300 lub HX400V, niestety są one droższe od wymienionego przez Ciebie Fuji. Ten drugi zahacza ceną o najtańsze lustrzanki :(
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.01.2015 11:09

Janusz Bajcer napisał(a):Mam kompakta Panasonic Lumix DMC-FZ8

(...)

Czy warto zmienić na Fuji Finefix SL260 :?:

mam FujiFilm lekko inny model, szwagier ma tego Panasonica i jednak Panasonic robi lepsze zdjęcia (ostrość, kolorystyka), pomimo stabilizacji Fuji czasem robi zdjęcia nie wyraźne, mimo że w kadrze masz ok
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Potrzebna pomoc przy zakupie dla fotoamatora:( - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone