Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.04.2015 10:36

Ural napisał(a):
Czy zgadzacię się ze mną.


jeśli nic po drodze nie wyjdzie to tak... (oficjalnie CH to Szwajcaria :wink: )
PS. w poprzednich wyliczeniach wziąłem koszt autostrad HR i BiH w jedną stronę, a paliwa w dwie...
, więc oszczędność wskazana przez Ciebie jest realna
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.04.2015 11:00

Wg moich obliczeń, oszczędności związane z jazdą przez Bośnię tj. max. 200-250 zł w obydwie strony. Różnica w kosztach przejazdu drogami płatnymi... Jeżeli by trochę zmodyfikować przejazd przez Chorwację różnica na korzyść Bośni wynosi ok. 100-150 zł. (nocleg w HR w Turanj 10E/os i wjazd na autostradę w Gornja Ploca)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 12.04.2015 11:17

Ural napisał(a):Czas podróży przez Chorwację około 19 godzin, przez Bośnię 21 godzin. Róznica czasowa 2 godziny.


Obliczenia dotyczą podróży tam i z powrotem.

Czy zgadzacie się ze mną ???

Ja w tym roku pierwszy raz do MNE, również z Łodzi i wybrałem drogę przez Bośnie( Scepan Polie itp...). Droga wolniejsza, ale i krótsza. Jadę tak bo: widoki, nie lubię autostradowej monotonii, moje autko na autostradzie spali 8,1 Pb, na drogach lokalnych max 6. A czy będę jechał 19 czy 22 godziny, nie robi mi różnicy.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.04.2015 11:20

Moje obliczenia przez Chorwację dotyczą jazdy wyłącznie autostradami przez Czechy, Austrię z wyłączeniem Słowenii. Co do wariantu Bośniackiego autostradą przez Czechy, Węgry, Chorwację, Bośnię. Jak drut wynika mi że różnica w paliwie i opłatach drogowych wynosi około 700 zł.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.04.2015 11:24

Podlinkujcie Swoje trasy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.04.2015 11:30

jara napisał(a):Podlinkujcie Swoje trasy

walp napisał(a):Czy mógłby ktoś z jadących trasą przez BiH, wkleić link do mapy z propozycją przejazdu?

Jara, też idziesz na łatwiznę? Opisy są wyżej. :oczko_usmiech:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 12.04.2015 11:33

Ja jadę przez Cieszyn, Budapest(obwodnica)-Mohacs-Osijek- Samać- Doboj-Zenica-Sarajevo-Foca-Scepan Polje/Hum i dalej na Ulcinj.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.04.2015 11:34

walp napisał(a):
jara napisał(a):Podlinkujcie Swoje trasy

walp napisał(a):Czy mógłby ktoś z jadących trasą przez BiH, wkleić link do mapy z propozycją przejazdu?

Jara, też idziesz na łatwiznę? Opisy są wyżej. :oczko_usmiech:


Siema Walp. :D Łatwizna? Raczej skorzystanie z wiedzy bardziej doświadczonych. Bo jak ja ułożę trasę, to wszyscy będą chcieli :lol:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 12.04.2015 13:45

rufus295 napisał(a):Ja jadę przez Cieszyn, Budapest(obwodnica)-Mohacs-Osijek- Samać- Doboj-Zenica-Sarajevo-Foca-Scepan Polje/Hum i dalej na Ulcinj.


Witaj
Ja jadę; Kielce, Chyżne, Bańska Bystrzyca, objazdem 591 do Zvolenia, drogą 66 do przejścia granicznego Sahy, E77, M2 do MO, M3 w stronę centrum, aleją Hungaria krt. Rakoczi hid, 6 do M6, M60, Harkany nocleg.
Rano Slavonia i drogą 53 do przejścia granicznego Slavoński Brod, Doboj, Zenica, Sarajevo, M-18 Foca, M-20 Trebinje i przejście graniczne Ivanica lub Sarajevo Mostar, Metcović, Mlini, ale mimo już wybranej trasy wszystko zależy od warunków pogodowych w BiH... szerokiej drogi :papa:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.04.2015 13:57

Ryszard22, zgadzam się z Tobą w 100%, że przejazd przez Bośnię w 100% zależy od warunków atmosferycznych, które niestety mogą zaskoczyć... ciężko coś zaplanować... bo w ostatniej chwili może dojść do sytuacji, że trzeba będzie korygować plany dot. przejazdu. Jadąc przez BIH od strony Slavonii jest mało możliwości zmiany trasy i większość wybiera wariant przez Chorwację, który jest nudny(autostradowy do Ploce), ale szybszy i bezpieczniejszy. Ja chyba w drodze do MNE pojadę przez Chorwację, a w drodze powrotnej przez Serbię (Uzice, Valjevo, Sabac, Sid), z noclegiem w Bilje...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.04.2015 14:13

slavko.v napisał(a):... większość wybiera wariant przez Chorwację, który jest nudny(autostradowy do Ploce), ale szybszy i bezpieczniejszy. Ja chyba w drodze do MNE pojadę przez Chorwację ...

Czyli wg Twojego wariantu nr 1? A co sądzisz o wspomnianej wcześniej wersjii, aby po zjechaniu z A1, zamiast jechać dalej "Jadranką" przez Neum, Dubrovnik, Igalo, pojechać przez BiH drogą M6 przez Trebinje ?
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 12.04.2015 14:42

walp napisał(a):
slavko.v napisał(a):... większość wybiera wariant przez Chorwację, który jest nudny(autostradowy do Ploce), ale szybszy i bezpieczniejszy. Ja chyba w drodze do MNE pojadę przez Chorwację ...

Czyli wg Twojego wariantu nr 1? A co sądzisz o wspomnianej wcześniej wersjii, aby po zjechaniu z A1, zamiast jechać dalej "Jadranką" przez Neum, Dubrovnik, Igalo, pojechać przez BiH drogą M6 przez Trebinje ?


Witajcie
Będąc w 2013 w CRO jechałem z Trebinje do Studenci przez Stolac droga dobrej jakości bez dużych wznieśień, raczej płaskowyż, mały ruch samochodów.. :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.04.2015 15:36

Jechałem od Trebinje do Stolac (dalej na Mostar)... bardzo mały ruch, dużo Policji. Nie wiem jak wygląda granica HR/BIH jak długo się czeka? nie znam jakości drogi z Trebinje do Herceg Novi, lubię jeździć Jadranką (fajne widoki), przejście graniczne HR/MNE - kilka km przez głównym przejściem granicznym, skręcić na Molunat i po ok. 15km dojeżdżamy do granicy w Igalo (pusto), zjazd do Igalo itd. Ja chyba wybiorę jazdę Jadranką i tankowanie w Igalo na słoweńskim Petrolu (przy wjeździe po prawej stronie).
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.04.2015 15:43

na starym przejściu granicznym Metković/Capljina można stać nawet godzinę, na autostradowym może jest jest luźniej...ale kto to wie...? wszystko zależy kiedy jazda do MNE, ja jadę ostatnia niedziela czerwca, wtedy jeszcze nie ma tłoku przy przejeździe przez Neum... w szczycie sezonu można spróbować przez Stolac-Trebinje-Herceg Novi.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.04.2015 18:38

Wklejam na prośbę cytowanego.

Ural napisał(a):Co powiecie na następujące warianty podróży:

krzysztofgierak.pl/2012/07/dojazd-do-czarnogory-czyli-jak-dojechac.html

Który Wam odpowiada. Szczerze mówiąc głęboko się zastanawiam po dzisiejszej "burzy mózgów". Wiadomo, że chciałoby się szybko, ekonomicznie i widokowo co Wy na to ?


Teraz co nie co o Czarnogórze co warto zobaczyć. Bardzo mile widziane komentarze osób, które podróżowały do Czarnogóry różnymi trasami i zwiedzały ten kraj.

krzysztofgierak.pl/2012/07/riwiera-czarnogorska-budva-becici.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone