Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10861
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2015 10:14

damianisko5 napisał(a):...

cytowanie , bo myślałem że pytasz o to samo co przed chwilą user slawekkrak

mz przy tej trasie znaczenie ma ilość godz przejazdu, nie kilometrów
ołowiany napisał(a):Kilka godzin za kółkiem, a 20 godzin to pewna różnica. Może jednak warto dać te 40 E i zatrzymać sie w fajnym miejscu na nocleg ?

popieram w zupełności, jeżeli przez Serbię to nocleg np w okolicy kanionu Uvac, na drugi dzień na spokojnie można przez MNE dojechać do Ulcinj przez kanion Moraca i Mrtvice
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3419
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.05.2015 15:56

Wiem, że coś robię nie tak z tym "cytowaniem' - nie pojawia się niebieska ramka. Zastosuję się do instrukcji może wtedy zadziała.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2015 21:07

slawekkrak napisał(a):Dzięki za podpowiedź, tak, myślę o drodze przez Serbie. Pytam czy ktoś jechał tą trasą na jeden raz? A jazda jest mi nie straszna, również po górach, co dzień spędzam kilka godzin za kółkiem.

Lepiej gdzieś przenocować.Zdarzało mi się jechać 14 na łotwę ale podróż przez czarnogórę to inna bajka.Jest męcząca.Różnica temperatur,zmęczenie,wąskie drogi ,czasami trudno wyprzedzić ciężarówkę czy inny pojazd.Jak zrobisz przerwę to możesz sobie kaniony zobaczyc
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 09:35

Klamka zapadła... 27.06 ruszam do Dobra Voda, z Gniezna przez Wrocław, Boboszów, Olomouc, Brno, Breclav, Wien, Graz, Mureck, Ptuj, Zagreb(Lucko), Karlovac - nocleg w Turanj. następnego dnia kierunek Jadran, wjazd na autostradę w Gornija Ploca, autostradą do Ploce, dalej Dubrovnik, wjazd do Czarnogóry bocznym przejściem w Igalo i dalej najkrótszą drogą do Dobra Voda.
Powrót 12.07 przez Podgorica-Kanion Moraca- Bijelo Polje- Brodarevo- Uzice-Valjevo-Sabac-Sremska Mitrovica-Sip-Vukovar-Osijek - nocleg w Bilje, następnego dnia powrót przez Mohacs, Budapest(ring), Gyor, Rajka-Bratislava-Brno-Olomouc -Boboszów-Wrocław - Gniezno.
Zastanawiam się nad jazdą z Gniezna przez Jarocin-Ostrów Wlkp.-Tarnowskie Góry-Chałupki-Breclav...
Ostatnio edytowano 07.05.2015 22:33 przez slavko.v, łącznie edytowano 2 razy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2015 21:51

slavko.v napisał(a):wjazd do Czarnogóry bocznym przejściem w Igalo i dalej najkrótszą drogą do Dobra Voda.

Możesz podać link do tego odcinka?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:05

slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:12

Skręt z Jadranki za miejscowością Gruda na Molunat... jadąc w kierunku płw. Prevlaka i dalej w kierunku Igalo, omija się korki na głównym przejściu HR/MNE... bardzo dobra alternatywa... ostatnio przy wyjeździe z HR do MNE pogranicznik chorwacki był tak znudzony, że zażyczył sobie dowód rejestracyjny auta i sprawdzał jego zgodność z nr nadwozia... trwało to 3min. hehe
Ostatnio edytowano 07.05.2015 22:20 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2015 22:17

Czyli drogą nr 516, dzięki.

Poza weekendem można sobie odpuścić i wjechać "ósemką" przez Karasovići?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:24

Mieszkałem w Molunat i zawsze jeździłem tym bocznym przejściem... warto pojechać... piękna panorama płw. Prevlaka, Igalo, Herceg Novi i części Boki Kotorskiej. W sezonie w środku tygodnia tez mogą być korki w Krasovici.
(przez Krasovići nigdy nie jechałem).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2015 22:39

slavko.v napisał(a):Mieszkałem w Molunat i zawsze jeździłem tym bocznym przejściem... warto pojechać... piękna panorama płw. Prevlaka, Igalo, Herceg Novi i części Boki Kotorskiej. W sezonie w środku tygodnia tez mogą być korki w Krasovici.
(przez Krasovići nigdy nie jechałem).

slavko.v, rozumiem, ale czy tam cały czas jest asfalt :?: :roll:
Bo na street view, w pewnym momencie asfalt na 516 kończy się ... chyba, że zdjęcia nieaktualne. :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2015 22:42

https://www.google.pl/maps/dir/42.45688 ... 49!1m0!3e0

Na głównym przejściu korki na kilka godzin potrafią się robić raz w jedną, a raz w druga stronę. Zawsze można zawrócić.
Droga w większości nowa i świetna. Szutru nie ma.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:48

Asfalt ok... jest na całej długości i szerokości trasy... ostatnie kilka km przed przejściem granicznym standard naszych krajówek... szutru brak, potwierdzam!
Ostatnio edytowano 07.05.2015 22:51 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:49

W google maps mają nieaktualne fotki.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.05.2015 22:57

można wjechać do MNE od strony BIH, ale bałem się trochę jakości drogi na odcinku Foca-Scepan Polje/Hum... szczególnie przy złych warunkach atmosferycznych. Odcinek z Foca do granicy MNE ma być remontowany... ale kiedy? nie wiadomo... szukają funduszy.
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 08.05.2015 21:14

slavko.v napisał(a):Klamka zapadła... 27.06 ruszam do Dobra Voda, z Gniezna przez Wrocław, Boboszów, Olomouc, Brno, Breclav, Wien, Graz, Mureck, Ptuj, Zagreb(Lucko), Karlovac - nocleg w Turanj. następnego dnia kierunek Jadran, wjazd na autostradę w Gornija Ploca, autostradą do Ploce, dalej Dubrovnik, wjazd do Czarnogóry bocznym przejściem w Igalo i dalej najkrótszą drogą do Dobra Voda.
Powrót 12.07 przez Podgorica-Kanion Moraca- Bijelo Polje- Brodarevo- Uzice-Valjevo-Sabac-Sremska Mitrovica-Sip-Vukovar-Osijek - nocleg w Bilje, następnego dnia powrót przez Mohacs, Budapest(ring), Gyor, Rajka-Bratislava-Brno-Olomouc -Boboszów-Wrocław - Gniezno.
Zastanawiam się nad jazdą z Gniezna przez Jarocin-Ostrów Wlkp.-Tarnowskie Góry-Chałupki-Breclav...


Ja ruszam 04.07 z Inowrocławia A1 na Łódź, dalej na przejście graniczne w Gorzyczkach, Ostrava, Olomuc, Brno, Bratysława i autostradą węgierską na Mohacs (nocleg). Drugi dzień granica H/Cro w Udvar, dalej na BiH, Zenica, Sarajewo i granica Hum/Scepan Polje. Następnie Niksic, Podgorica i Canj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone