Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.04.2015 20:55

slavko.v napisał(a):... lubię jeździć Jadranką (fajne widoki), przejście graniczne HR/MNE - kilka km przez głównym przejściem granicznym, skręcić na Molunat i po ok. 15km dojeżdżamy do granicy w Igalo (pusto), zjazd do Igalo itd.

Też wolałbym pojechać "Jadranką", ale ...
slavko.v napisał(a):... wszystko zależy kiedy jazda do MNE, ja jadę ostatnia niedziela czerwca, wtedy jeszcze nie ma tłoku przy przejeździe przez Neum... w szczycie sezonu można spróbować przez Stolac-Trebinje-Herceg Novi.

Jeśli dojdzie do tego wyjazdu (bo na razie rozpoznaję turističke destinacije), to będzie połowa sierpnia,
czyli high-season, więc kombinuję. :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.04.2015 20:59

walp napisał(a):Jeśli dojdzie do tego wyjazdu (bo na razie rozpoznaję turističke destinacije), to będzie połowa sierpnia,
czyli high-season, więc kombinuję. :)


To tak jak ja. Dlatego jest luz. :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.04.2015 18:34

Według mnie najbardziej optymalna, ekonomiczna i widokowa trasa to Centralna Polska-Cieszyn-Zlilina-Bratysława-Budapeszt-Mochacz - Osijek-Doboj-Zenica-Sarajevo-Foca-Niksić-Podgorica - wybrzeże Czarnogóry.

Nocleg tranzytowy w Bośni i Hercegowinie w rejonie Sarajewa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2015 22:20

to może opiszę Wam trasę słowacja-węgry-serbia-czarnogóra.Dynów-Barwinek-preszów-koszyce-miszkolc-obwodnica Budapesztu-roszke (granica)-Pożega-użice-plieva-mojkowac-podgorica-sutomore
Startowałem z miejscowości dynów-80 km od Barwinka .Wyjechałem o 5 rano.Słowacja bez kosztów minąłem kawałek autostrady bokiem.Węgry e-winieta tygodniowa (ważna 10 dni)-42 zł kupiona przez internet.Serbia wjeżdża się na autostradę ,płaci się na bramkach koszt 2,5 euro i 3 euro.Do Belgradu jedzie się dość szybko.Od Belgradu prowadzi główna droga do Podgoricy,nawierzchnia jest dobrej jakości.Jedzie się całkiem dobrze.
My z tej drogi skręcaliśmy do miejscowości divcibare-mieliśmy tam nocleg.Byliśmy o 18. Po drodze z dzieciakami kilka razy stawaliśmy .Przejechaliśmy w sumie 940 km -13 godzin Dłużej o 2,5 niż podają nawigacje. Divcibare jest położone wysoko w górach w dojazd trochę zajmuje.


Na drugi dzień zjechaliśmy do Pożegi na główną drogę .Dalej były użice i zaczęly się góry.Za Pripoljem skręciliśmy na przejscie graniczne w kierunku Plieva (chcieliśmy po drodze zobaczyć kanion i Most na Tarze. Póżniej do Mojkovac i dalej droga do Podgoricy(obwodnica)i tunel Sozina 2,5 euro)
Droga powrotna to sutomore-bielo pole-cacak-nowy sad.Wyjechaliśmy o 9-na miejscu byliśmy o 20.Spędziliśmy godzinę na granicy.Z nowego Sadu wyjazd 9.do granicy godzinkę i niespodzianka .Trzy godziny stania(czwartek).Jakieś dwie przerwy i około 20 byliśmy w Barwinku.

Koszty płatnych dróg podałem a koszt paliwa ,odczytałem z kart to :
230 na starcie,kolejne tankowanie na granicy węgiersko -serbskiej 228,później dwa razy tankowałem w Czarnogórze za 30 i 50 euro i w drodze powrotnej węgry 120 zł.
łacznie zrobiliśmy około 3 tyś kilometrów.Silnik benzyna 1,2 75 km.


Trasa bardzo fajna i malownicza.Dwa kaniony zaliczone po drodze.
Ceny benzyny. słowacja 1,6 euro,węgry 440 forintów(od 410-do 460),serbia 150 dinarów(1,5 euro),czarnogóra 1,35.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.04.2015 09:10

szacun za te szczegóły, na pewno komuś się przydadzą...
trochę jednak ten wariant drogi mocno po górach, więc zdecydowanie nie za szybka, wiem że niektórzy znajomi po tej trasie zniechęcili się do jazdy do Czarnogóry (przez Serbię dwa warianty 1 i 2)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2015 13:24

[quote="te kiero"]szacun za te szczegóły, na pewno komuś się przydadzą...
trochę jednak ten wariant drogi mocno po górach, więc zdecydowanie nie za szybka, wiem że niektórzy znajomi po tej trasie zniechęcili się do jazdy do Czarnogóry (przez Serbię dwa warianty )


nie jest tak źle
Odbijaliśmy w drodze do Czarnogóry ze względu na nocleg. Trasa ,którą wracaliśmy jest szybsza .Wybierając drogę zasugerowaliśmy się wypowiedziami z innego forum,że przez Serbię jest szybciej niż przez Bośnię.Stąd nasz wybór.Droga przez valijewo odpadała ze względu na powodzie i roboty na drogach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2015 16:33

[quote="te kiero"]szacun za te szczegóły, na pewno komuś się przydadzą...
trochę jednak ten wariant drogi mocno po górach, więc zdecydowanie nie za szybka, wiem że niektórzy znajomi po tej trasie zniechęcili się do jazdy do Czarnogóry (przez Serbię dwa warianty

Właśnie. Jeśli będę jeszcze kiedyś jechał do Czarnogóry to rozłożę ją na min. 2 noclegi z jakimiś atrakcjami po drodze.
Jechaliśmy szybszą trasą /A-HR/. Ale mimo to i mimo 1 noclegu zmęczyła nas ta droga. Mówię tu o odcinku od Dubrownika, a zwłaszcza w samej Czarnogórze.
I już kompletnie nie pasuje mi pomysł jechania inną trasą, która nie jest wolniejsza tylko o 2 godziny.
aadee
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aadee » 26.04.2015 21:21

Witajcie, na majówkę wybieram się z Warszawy do Medjugorje i wujek google pokazuje mi by jechać w PL autostradą A1 która przechodzi w czeską 1 i następnie w BRNO skręcić na trase 52 i do Austrii przez Wiedeń do Graz i stamtąd do Słowenii Maribor i Chorwacja...
Zależy mi aby dostać się jak najszybciej.
czy w Czechach muszę mieć winietki jeśli będę poruszał się po autostradzie?
czytałem dużo wątków o tych winietach i już teraz do końca się pogubiłem.
będę wdzięczny jeśli byłby ktoś tak miły i napisał mi na jakie kraje potrzebuje i gdzie najlepiej jest je kupić na tej trasie.
jeśli taka propozycja trasy jest słaba to proszę o pomoc i wskazówki

czy jadąc przez te państwa wystarczy aby w aucie z podstawowego wyposażenia posiadał gaśnicę, 2 kamizelki (pomarańczowa i zielona) apteczkę ?czy jest jeszcze coś o czym zapomniałem.

pozdrawiam i z góry dziękuje
Adam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.04.2015 21:31

aadee napisał(a):Witajcie, na majówkę wybieram się z Warszawy do Medjugorje i wujek google pokazuje mi by jechać w PL autostradą A1 która przechodzi w czeską 1 i następnie w BRNO skręcić na trase 52 i do Austrii przez Wiedeń do Graz i stamtąd do Słowenii Maribor i Chorwacja...
Zależy mi aby dostać się jak najszybciej.
czy w Czechach muszę mieć winietki jeśli będę poruszał się po autostradzie?
czytałem dużo wątków o tych winietach i już teraz do końca się pogubiłem.
będę wdzięczny jeśli byłby ktoś tak miły i napisał mi na jakie kraje potrzebuje i gdzie najlepiej jest je kupić na tej trasie.
jeśli taka propozycja trasy jest słaba to proszę o pomoc i wskazówki

czy jadąc przez te państwa wystarczy aby w aucie z podstawowego wyposażenia posiadał gaśnicę, 2 kamizelki (pomarańczowa i zielona) apteczkę ?czy jest jeszcze coś o czym zapomniałem.

pozdrawiam i z góry dziękuje
Adam


Zanim Cię zlinczują, to tak na szybko:
Czechy - winieta
Austria - winieta
Słowenia - winieta - można minąć autostradę bo nadkładasz jakieś 30 - 40 minut, ale chcesz szybko, więc winieta
Chorwacja - opłaty na bramkach
Winiety najlepiej kupować w państwach na które obowiązują. Czechy Shell na D1 w okolicy Bohumina, Austria OMV w Wielfersdorf na B7 można tam też kupić Słoweńską winietę.

Wszystko to, łacznie z cenami znajdziesz na forum :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.04.2015 21:34

dids76 napisał(a):Wszystko to, łacznie z cenami znajdziesz na forum :oczko_usmiech: :mrgreen:


Taa, znajdzie :roll: :lol: :smo:

czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html?hilit=ceny%20winiet
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.04.2015 21:43

jara napisał(a):
dids76 napisał(a):Wszystko to, łacznie z cenami znajdziesz na forum :oczko_usmiech: :mrgreen:


Taa, znajdzie :roll: :lol: :smo:

czechy-austria-ceny-winiet-na-2013-t39684.html?hilit=ceny%20winiet


Dej ludziom szansa :oczko_usmiech: :mrgreen:
aadee
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aadee » 26.04.2015 21:47

Super dziękuje!
czy trasa jest najszybsza?
czy wnieślibyście jakieś zmiany?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.04.2015 21:54

aadee napisał(a):czy trasa jest najszybsza?

Z lektury tego wątku wynika, że to najszybsza trasa, ale też najdroższa.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.04.2015 21:58

Tak, ta trasa https://goo.gl/maps/5sFq4 jest najszybsza, ale jak napisał Walp najdroższa. Zaraz dostaniesz zapewne kilka innych propozycji tras które tez będąnajlepsze :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.04.2015 22:02

dids76 napisał(a):Tak, ta trasa https://goo.gl/maps/5sFq4 jest najszybsza, ale jak napisał Walp najdroższa. Zaraz dostaniesz zapewne kilka innych propozycji tras które tez będąnajlepsze :oczko_usmiech: :mrgreen:



przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048.html?hilit=przez%20czechy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone