Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 11.04.2015 08:48

Ural napisał(a):Drożej to znaczy Slavko ile w Twoim indywidualnym przypadku. Jadąc wolno też więcej zużywasz paliwa, autostradami wygodnie i szybko ale też nie za darmo. Czy przeprowadzałeś taką kalkulację w zakresie ekonomii jazdy obiema trasami oraz czasu pokonania trasy z PL do MN. Ciekaw jestem jaki byłby jej wynik. Od tego w dużej mierze zależy decyzja co do wyboru wariantu trasy. Przez Austrię czy Bośnię.


Witajcie
Nasze koszty winet to Węgry 70 zł, i Bośnia bramki 10 zł.
Pozdrawiamy :D :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2015 09:00

Pozwolę się odnieść, wg moich zapisków sprzed roku (na 2 tyg, w dwie strony, samochód 1,4 Pb), jak planowałem to:
Katowice - CZ/A/SLO/HR - Buljarica, paliwo ok. 1130zł (przy obecnych cenach) winiety + autostada HR = 310zł
Katowice - SK/H/BIH - Buljarica, paliwo ok. 900zł (przy obecnych cenach), winiety + autostrada HR/BiH ok. 160zł
Różnica zatem u mnie to: 380zł, jednak wybrałem BiH i MNE dla widoków (nocleg tranzytowy brałem pod uwagę przy tych dwóch wariantach). Może to komuś pomoże...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.04.2015 09:57

Koszt podróży przez Chorwację droższy o około 400 zł. Jak wygląda sytuacja z realnym czasem podróży. Ile godzin trzeba jechać do celu. Czy warto jechać przez Bośnię i wlec się 50 km na godzinę ale jadąc przez piękne tereny czy szybciej i komfortowo przez Chorwację.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2015 13:50

na raz jak napisałem nie wyobrażam sobie jazdy (jeden kierowca); te dwie trasy to inna bajka;
to zależy czy chcesz zaznać widoków czy tylko przelecieć przez autostrady, ja już nimi trochę pojeździłem i teraz wolę pokombinować interiorem, dla mnie trasa to już urlop, delektowanie się krajobrazem
co do czasów, no comment różnica 2godz, a jeszcze trzeba doliczyć przerwy...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.04.2015 16:09

Rozumiem te kiero, że koszty podane przez Ciebie dotyczą podróży z Katowic do Buljaricy i z Buljaricy do Katowic. Różnica ekonomiczna pomiędzy dwoma trasami (chorwacką i bośniacką) wynosi 380 zł na korzyść podróży przez Bośnię oraz czas podróży wynosi 2 godziny szybciej na korzyść jazdy przez Chorwację.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2015 18:29

tak dokładnie w dwie strony, winiety m-czne, w wariancie przez BiH wliczyłem również krótki odcinek autostrady przez HR w Slavonji (można drogą lokalną), czas oczywiście przy założeniu, że na granicach ruch idzie płynnie...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.04.2015 20:41

Zgadzam się z te kiero, przejazd przez BIH ciekawszy i tańszy wg moich obliczeń ok. 200-250zł. Przejazd przez BIH ciekawszy. Chciałbym pojechać przez BIH, a wracać przez Serbię... z noclegami w Bilje, ale nie mogę się zdecydować... przejazd autostradami usypiający, BIH i MNE fajne widoki... trzeba się szybko zdecydować bo może być za późno na rezerwację noclegów. Mam nadzieję, że w tym roku powodzie ominą Bałkany!
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.04.2015 20:56

Gdzie Słavko rezerwowałbyś nocleg. Po ilu przejechanych km z Polski i pobliżu jakich miejscowości Mam na myśli Bośnię. Co do Serbii to wyczytałem, że to gorszy wariant, gorsze drogi.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.04.2015 21:14

Czy mógłby ktoś z jadących trasą przez BiH, wkleić link do mapy z propozycją przejazdu?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.04.2015 21:21

nocleg w Bilje k/Osijek w Chorwacji... Ruszam z Gniezna 7.00, nocleg w Bilje po ok. 1050km (ok. 13-14 godzin jazdy)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.04.2015 21:23

Walp! powyżej masz opisy tras...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.04.2015 21:45

slavko.v napisał(a):Walp! powyżej masz opisy tras...

Wiem, wiem, np. ta opcja:
slavko.v napisał(a):2. TRASA PRZEZ CZECHY, SŁOWACJĘ, WĘGRY, CHORWACJĘ, BIH Gniezno-Wrocław-Boboszów-Olomouc-Brclav-Bratislava-Rajka(H)-Budapest(obwodnica)-Mohacs-Bilje-Osijek- Samać- Doboj-Zenica-Sarajevo-Foca-Scepan Polje/Hum (UWAGA! kilka kilometrów drogi szutrowej, spadające kamienie podczas wiatru i wichury)- Niksić- itd.

A z Niksic do Budvy lepiej jechać drogą E762 przez Podgoricę, czy E80 przez Kotor?
Chciałem pójść na łatwiznę, bo jak mamy link do mapy, to od razu widać przebieg trasy, ale spoko, narysuję sobie. :wink:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 12.04.2015 09:44

Przez Podgoricę - trochę bliżej i trochę szybciej :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.04.2015 10:27

Z moich wyliczeń według kalkulatora kosztów wynika, że koszt podróży z Łodzi do Czarnogóry przez CZ-A-HR paliwo + opłaty drogowe wynosi około 2400 zł. Przez CZ-W-HR-BiH około 1700 zł.

Róznica wynosi około 700 zł.

Zatem opłaca się jechać przez Węgry i Bośnię niż autostradami przez Austrię i Chorwację (Słowenii nie liczyłem).

Czas podróży przez Chorwację około 19 godzin, przez Bośnię 21 godzin. Róznica czasowa 2 godziny.


Obliczenia dotyczą podróży tam i z powrotem.

Czy zgadzacie się ze mną ???
Ostatnio edytowano 12.04.2015 10:42 przez Ural, łącznie edytowano 3 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.04.2015 10:29

slavko.v napisał(a):Przez Podgoricę - trochę bliżej i trochę szybciej :)

mogę tylko potwierdzić...
Podgoricę tak naprawdę tylko zahaczasz nie wjeżdżając do centrum, potem bardzo fajna droga na Cetynię (opcją jest pojechać przez Tunel Sozina na Petrovac): pusto, szeroko i odcinek typowo górski tylko już przed Budvą;
przez Grahovo/Kotor więcej gór + jazda przez Bokę potafi mocno spowolnić + sam Kotor mocno się korkuje w sezonie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone