Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aadee
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aadee » 26.04.2015 21:51

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
pozdrowienia
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.04.2015 04:08

dids76 napisał(a):Tak, ta trasa https://goo.gl/maps/5sFq4 jest najszybsza, ale jak napisał Walp najdroższa. Zaraz dostaniesz zapewne kilka innych propozycji tras które tez będąnajlepsze :oczko_usmiech: :mrgreen:




Nie każdy jest tak zamożny ja Ty Dids. Mniej zasobni jeżdżą opłotkami przez Słowację, Węgry i Bośnię z pominięciem dróg płatnych. Czy bogaty kiedykolwiek zrozumiał ubogiego turystę. Świat takiego jeszcze nie widział Dids :wink: :D Do miejsca kultu religijnego wypadałoby jechać z pokutą czyli bezpłatnymi drogami.

No ale czy taki Dids zgodzi się z moja opinią zapewne nie. Jego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.04.2015 08:46

Ural napisał(a):

Nie każdy jest tak zamożny ja Ty Dids. Mniej zasobni jeżdżą opłotkami przez Słowację, Węgry i Bośnię z pominięciem dróg płatnych. Czy bogaty kiedykolwiek zrozumiał ubogiego turystę. Świat takiego jeszcze nie widział Dids :wink: :D Do miejsca kultu religijnego wypadałoby jechać z pokutą czyli bezpłatnymi drogami.

No ale czy taki Dids zgodzi się z moja opinią zapewne nie. Jego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: :D


To jest droga którą zaproponowałem koledze, jak tak nie jeżdżę. Ja biedny jestem, więc moja droga jest o kilkaset złotych tańsza i wygląda do Splitu tak: https://goo.gl/maps/oFUT0 :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.04.2015 08:55

A ja to jestem taki biedny, że moja tak:
https://www.google.pl/maps/dir/50.09640 ... !3e2?hl=pl
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.04.2015 17:30

To może Dids wspomóc ciebie finansowo. Jakąś zbiórkę na Twój urlop zorganizować. Podaj nr konta to po piątaku każdy Ci wpłaci i pojedziesz autostradami.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.04.2015 20:38

jechałem w zeszłym roku po Chorwacji taką samą trasą jak Dids i jest ona ok... (przede wszystkim pusta, łatwa do przejechania) w porównaniu z autostradą, jedzie się dłużej o ok. 1h. Nocowałem w Karlovac i wjechałem na autostradę dopiero w Dugopolje i dalej w kierunku na Dubrovnik.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 27.04.2015 20:40

acha potwierdzam, że Dids ma zawsze dobre, sprawdzone pomysły... pozdravki
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 02.05.2015 09:47

Nie każdy jest tak zamożny ja Ty Dids. Mniej zasobni jeżdżą opłotkami przez Słowację, Węgry i Bośnię z pominięciem dróg płatnych. Czy bogaty kiedykolwiek zrozumiał ubogiego turystę. Świat takiego jeszcze nie widział Dids :wink: :D Do miejsca kultu religijnego wypadałoby jechać z pokutą czyli bezpłatnymi drogami.

No ale czy taki Dids zgodzi się z moja opinią zapewne nie. Jego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink: :D[/quote]

Jak dla mnie omijanie autostrad na wegrzech to tylko strata czasu.Nie sa drogie a przyspieszenie znaczne.Jak zaczniesz zwalniac w kazdej miejscowosci to zobaczysz różnicę.Natomiast zamiast bosni przez ,którą jedzie się bardzo wolno (zaleta tańsze paliwo) wybrał bym drogę przez serbię .Jak dla mnie ciekawsza widokowo.Super tuneliki ,nawierzchnia dobra i jedzie się szybciej .Roznica w kilometrach niewielka.Trasa belgrad -podgorica to główna droga łacząca oba kraje i jest dobrej jakości .W bośni w ubiegłym roku były duże powodzie w serbii zresztą też (valijevo) i radził bym ten problem równiez wziac pod uwagę przy planowaniu podróży i noclegów tranzytowych.W tym roku może sie powtórzyć .Gł ówne drogi naprawiają szybciej
slawekkrak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkrak » 05.05.2015 19:15

Cześć.
Nie będę zakładał nowego tematu, może ktoś tutaj mi podpowie.
Planuje wyjazd z Krakowa do Czarnogóry (okolice Ulcinj ).
Moje pytanie brzmi czy przejadę tę trasę bez noclegu czy koniecznie szukać dłuższej przerwy w drodze ( i nie mam na myśli 2 godzinnej drzemki w samochodzie ). Jak do tej pory zawsze jeździłem do Chorwacji na jeden raz bez żadnych problemów ale to kilka godzin krócej.
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam Slawek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.05.2015 19:23

nie wiem którą trasą jedziesz, przez Serbię to 18godz wg map Googlea + przystanki, jak jeden kierowca to jednak sporo, ja jechałem z do Żabljaka w MNE czyli z 250km bliżej i z noclegiem, bo inaczej sobie nie wyobrażam, tym bardziej, że drogi w MNE to góry (w BIH i cześć SRB również), nie polecam na 1 raz brać takiej trasy w 1 kierowcę
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 05.05.2015 19:27

Lepiej zarezerwuj 1 nocleg tranzytowy. Jeśli byś się upierał, żeby jechać na raz to jak najwięcej autostradami. Ja przejechałem na raz ale tylko dlatego, że miał ograniczoną ilość dni urlopu i chciałem jak najwięcej spędzić na miejscu. Generalnie nie polecam brać takiej trasy na raz. Straszna męczarnia i niebezpiecznie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.05.2015 19:28

slawekkrak napisał(a):Planuje wyjazd z Krakowa do Czarnogóry (okolice Ulcinj ).
Moje pytanie brzmi czy przejadę tę trasę bez noclegu czy koniecznie szukać dłuższej przerwy w drodze ( i nie mam na myśli 2 godzinnej drzemki w samochodzie ).

Masz do przejechania ok. 1500 km +/- 100 km, w zależności od wersji trasy i sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Ja namawiałbym jednak do noclegu, najlepiej w takim miejscu, aby coś zwiedzić przy okazji.
slawekkrak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkrak » 05.05.2015 19:30

Dzięki za podpowiedź, tak, myślę o drodze przez Serbie. Pytam czy ktoś jechał tą trasą na jeden raz? A jazda jest mi nie straszna, również po górach, co dzień spędzam kilka godzin za kółkiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2015 08:03

slawekkrak napisał(a):Dzięki za podpowiedź, tak, myślę o drodze przez Serbie. Pytam czy ktoś jechał tą trasą na jeden raz? A jazda jest mi nie straszna, również po górach, co dzień spędzam kilka godzin za kółkiem.


Kilka godzin za kółkiem, a 20 godzin to pewna różnica. Może jednak warto dać te 40 E i zatrzymać sie w fajnym miejscu na nocleg ?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3379
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.05.2015 08:17

Nie będę zakładał nowego tematu, może ktoś tutaj mi podpowie.
Planuje wyjazd z Krakowa do Czarnogóry (okolice Ulcinj ).
Moje pytanie brzmi czy przejadę tę trasę bez noclegu czy koniecznie szukać dłuższej przerwy w drodze ( i nie mam na myśli 2 godzinnej drzemki w samochodzie ). Jak do tej pory zawsze jeździłem do Chorwacji na jeden raz bez żadnych problemów ale to kilka godzin krócej.
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam Slawek

Dwa lata temu jechałem z Krakowa do Sveti Stevan w MNE. Nocleg w Neum, całkowity dystans to ok. 1500 km.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone