Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2019

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 08.11.2019 21:41

LUKI40 napisał(a):Witam
Chciałem w tym miejscu podziękować przede wszystkim Bogdanowi za ,, polecenie" Podacy... Byłem w tym roku pierwszy raz i już na przyszły sierpień rezerwacja zrobiona :)
Pozdrawiam

Dziękuję....cała przyjemność po stronie Podacy...cudownego wypoczynku w kolovoz 2020 u Podacy...
monka812
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 23.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monka812 » 01.01.2020 15:28

coglin napisał(a):Siedzę w Podace od wczoraj.

Apartament Anci.
Niestety stracił jeden ze swoich plusów - szybkie dojście na małą plaże. Zmienił się właściciel apartamentu na przeciwko i zabronił przechodzić przez swój teren. Trzeba zejść tak jak na plażę południową i dopiero na plaży przejść w prawo na małą.
Rozmawiałem z nowym właścicielem z naprzeciwka i nie ma szans żeby tamtędy przejść. Jak to powiedział jest to "long story".
Pewnie również dlatego nie parkuje się już pod drzewami tylko na placu (patelnia) nad apartamentem - 3 miejsca. 4 miejsce: jak ktoś będzie miał szczęście to postawi auto przy samym apartamencie, tak jak było przedtem - tam jest cień.

Poza tym zrobili betonowe schody na zejściu na plażę południową (dwa lata temu nie było)

Nie działa buda z pieczywem przy Studenacu - za budą z pamiątkami. Ale działa przy wejściu na Primorski Put i druga przy Pizzeri Venix, przy północnej plaży. Również w porównaniu 2 letnim.

W Venixie pizza Capricciosa - nazywa się Mix - 50 kun, Ożujsko kufel 0,5l - 18 kun, Cappy - 18 kun.

Lody kulkowe - 7 kun za gałkę.

Leżaki - 20 kun za cały dzień, obie plaże.

Tyle na razie. W razie pytań piszcie, to coś naskrobie.
Nie wziąłem tel., bo zrobił bym zdjęcia menu. Ale może następnym razem się uda



Jak wrażenia ? chciałabym zarezerwować w Anci, ile teraz będzie do plaży? już nie 30m....poza tym jak oceniasz apartament?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 15.01.2020 22:24

Nie wiem czy już nie za późno ale napiszę.

Teraz na plażę idzie się 5 min. zamiast 3 :) Żaden problem.

Apartamenty jak apartamenty - 3 i 4 miały remont gdzieś 3 lata temu.
1 i 2 też są w porządku.
Ja byłem dwa razy w apartamencie 2 - wszystko co widać na zdjęciach jest nadal na wyposażeniu.
Klimatyzacja, lodówka + zamrażalka, kuchenka działają. Nie wiem jak piekarnik w kuchence - nie używaliśmy.
W kuchni jest całe potrzebne wyposażenie - czajnik elektr., talerze, garnki, noże, sztućce, jakieś miski, kubki, szklanki, kieliszki, deski do krojenia, ścierki (czyste :) ), płyn do garnków, itd.
W łazience jest działająca pralka, suszarka do włosów, żelazko i deska do prasowania. Jest też mydło w płynie i oczywiście ręczniki.
Szaf i szafek jest pod dostatkiem - wszystko można było wypakować z walizek.
Na tarasie jest linka do rozwieszania prania. Spinacze też są.

Ja za drugim razem wziąłem dodatkowo przedłużkę (albo nawet dwie) i ostrzałkę do noży :)

Taras jest zdecydowanie bardziej zarośnięty krzakami kiwi niż na zdjęciach.

Ze zwierzątek to trochę komarków (małe, szybkie i ciche) - środki wzięte z Polski typu Off do psikania, Raid do kontaktu, dawały sobie z nimi rade. Zresztą na wyposażeniu apartamentu był Raid do kontaktu z zapasem płytek. Żeby nie było, to komary pojawiały się tylko wieczorem w okolicy jakiś krzaków, (np. na tarasie :D ) i nie było ich jakoś dużo.
Jest jeszcze czarny kot, którego trochę dokarmialiśmy. Był podczas naszych obu pobytów w apartamencie.
Mrówki sobie wędrują po okolicy, więc odradzam zostawianie jedzenia na tarasie na dłużej np. po południu albo na noc.
Zresztą ostatnio znalazły drogę do kuchni do otwartych cukierków w szafce. Na szczęście po interwencji (wybiciu) i zamknięciu cukierków w pojemniku więcej nie właziły do apartamentu.
Jeszcze jakaś modliszka się zaplątała, pojedyncze jaszczurki, raz odwiedził nas szczur :lol: przebiegł sobie po kiwi.

Wrażenie dobre, nawet bardzo. W końcu to wakacje :)
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 16.01.2020 07:56

Witam
Bogdan już połowa stycznia... Gdzie PODACA 2020?? :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.01.2020 21:47

LUKI40 napisał(a):Witam
Bogdan już połowa stycznia... Gdzie PODACA 2020?? :)

Będzie w tym tygodniu.......obiecuję!! I dziękuję za ..."mobilizację"!!! :D :D :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.01.2020 22:52

LUKI40 napisał(a):Witam
Bogdan już połowa stycznia... Gdzie PODACA 2020?? :)

podaca-2020-t55675.html
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone