Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2019

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010
PODACA 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 04.01.2019 23:26

1. PODACA
2. WY (NOWI)
3. ZACZYNAMY
.....po raz kolejny...rozpoczynam wątek, dotyczący mojej "wynalezionej" w roku 2010, Podacy...(jaki ja młody, byłem)....
lata lecą....a w Podacy....nic się nie starzeje....dlatego warto wracać do Niej :)
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 05.01.2019 09:30

Hej Bodzio...też czekałem kiedy ruszysz temat :wink:
U mnie jak Bóg pozwoli to będzie drugi wyjazd do Podacy a tęsknię za nią już bardzo.
Dzięki...bo(w dużej mierze)dzięki Tobie ją odkryłem i zakochałem się w niej(i okolicznych wiochach :lol: ) :papa:
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 07.01.2019 19:12

Witam,
w tym roku planuję wakacje w Podacy po raz szósty. Do zobaczenia na miejscu.
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 08.01.2019 13:27

Dzień dobry! Ja w Podaca (i w Chorwacji) po raz PIERWSZY! 25.07 - 01.08. Wybieramy się z mężem odkąd się poznaliśmy (2008 rok) i tak jakoś zawsze jednak coś innego wychodziło, z różnych względów. Ale wreszcie realizujemy nasze marzenie! Zaklepany hotel między Podaca a Zaostrog. W związku z tym kilka pytań:
1) Czy dojście piesze do obu miejscowości tą "uliczką" jest możliwe?
2) Jakieś ciekawe miejsca których nie znajdę w google w obu? Wyjątkowe knajpy/punkty widokowe?
3) Dojazd do Splitu (autobus? czy jest gdzieś w okolicy wypożyczalnia aut?)
4) Jak znaleźć Feluna, a może macie jakieś inne źródło ciekawych rejsów?

Z góry dziękuję! Dawno nie byłam tak podekscytowana wyjazdem, może dlatego że ta Chorwacja taka wyczekana :)
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 08.01.2019 21:20

paula019 napisał(a):Dzień dobry! Ja w Podaca (i w Chorwacji) po raz PIERWSZY! 25.07 - 01.08. Wybieramy się z mężem odkąd się poznaliśmy (2008 rok) i tak jakoś zawsze jednak coś innego wychodziło, z różnych względów. Ale wreszcie realizujemy nasze marzenie! Zaklepany hotel między Podaca a Zaostrog. W związku z tym kilka pytań:
1) Czy dojście piesze do obu miejscowości tą "uliczką" jest możliwe?
2) Jakieś ciekawe miejsca których nie znajdę w google w obu? Wyjątkowe knajpy/punkty widokowe?
3) Dojazd do Splitu (autobus? czy jest gdzieś w okolicy wypożyczalnia aut?)
4) Jak znaleźć Feluna, a może macie jakieś inne źródło ciekawych rejsów?

Z góry dziękuję! Dawno nie byłam tak podekscytowana wyjazdem, może dlatego że ta Chorwacja taka wyczekana :)

Jeśli to ten nowy hotel o którym myślę to bardzo fajne miejsce. Oddany do użytku w tamtym roku, postawiony od podstaw w miejscu starego ośrodka.
Co do twoich pytań to:
1. Między Zaostrog a Podaca można spokojnie przejść ta drogą o której mówisz, z Podaca dalej można iść nad morzem do Gradaca na wspaniałe lody
2. Stara Podaca, droga nad morzem do Bristu i Gradaca, nie martw się będzie co robić wieczorkami i gdzie chodzić na spacery
3. Do Splitu, można dojechać autobusem
4. Felun, Mali Zoran lub inne statki znajda Cię same jesli przejdziesz na plażę do Podacy lub Zaostrogu. Chodza po plażach i namawiają na rejsy. Ewentualnie można przejść do Gradaca skąd wypływają te statki i zamówić rejs i zabrać się statkiem potem z Podaca.
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 10.01.2019 13:15

Tak, tak dokładnie ten :) Gradac trochę daleko... będziemy z 3 latkiem. Chyba żeby czymś podjechać? Jakich linii autobusy tam kursują? Znalazłam tylko Promet Makarska (ostatni powrót o 16) Czy jest więcej przewoźników? Gdzie szukać rozkładów? Bilety u kierowcy?
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 11.01.2019 12:33

Melduję się kolejny raz pod koniec lipca na 2 tygodnie w Podacy :)
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 12.01.2019 02:40

Jestem i Ja ... w tym roku planuję wypad we wrześniu :-)
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 12.01.2019 14:40

U nas jednak zmiana wylatujemy 22.08.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 12.01.2019 15:36

paula019 napisał(a):U nas jednak zmiana wylatujemy 22.08.

Które biuro podróży oferuje wczasy w Morenii? I. jeżeli oczywiście możesz zdradzić, jaki jest ich koszt?
Mieszkałem w zeszłym roku po sąsiedzku z tym hotelem, niedługo po otwarciu - opinie ludzi były skrajnie różne. Mam nadzieję, że trudności i zamieszanie związane ze startem mają już za sobą i na obecny sezon się ogarną...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2019 16:42

Witam wszystkich :)
Mam takie pytanie do bywalców czy jest z Podacy jakąś ścieżka do biegania wzdłuż morza ? Coś na wzór drogi Baśka Voda-Promajna ?
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 12.01.2019 17:38

Tui. Cena to 6700 za dwójkę dorosłych i dziecko 3 lata. Allinclusive, pokój z widokiem na morze. Bardzo dużo zastanawiałam się nad ta formuła Ale suma sumarum mam super warunki lokalowe + wyżywienie. Mam mniej więcej pogląd na to ile wydam na wakacje. Na bookingu kwatery ponizej 3000 za tydzień to wszystko skandaliczne warunki rodem z PRL. Także sumując samolot, transporty, kwatere (nawet bez sniadania) wychodzila mi podobna suma a gdzie jeszcze wyżywienie... A ceny w Chorwacji podobno duuuuzo wyższe niż parę lat temu. Stąd finalnie taka decyzja.
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 12.01.2019 17:41

Co do opinii to ma raczej dobre. Ja nie oczekuje fajerwerkow ;) A obserwując rodaków zgłasza na allinc. To mam wrażenie że oczekują żeby im czerwony dywan rozkładać. Nastawiam się pozytywnie ;) już w zeszłym roku się na ten hotel nastawialam Ale były tylko wizualizacje i bałam się że nie ruszy a chcieliśmy jechać w czerwcu.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 12.01.2019 22:16

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich :)
Mam takie pytanie do bywalców czy jest z Podacy jakąś ścieżka do biegania wzdłuż morza ? Coś na wzór drogi Baśka Voda-Promajna ?
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź


Jest betonowa "promenada" :-) ścieżka z Podacy aż do Gradaca 5km ( na wysokości Bristu musisz kawałek górą przebiec) i w przeciwnym kierunku do Zaostroga jakieś 2km wiec jak nie zamierzasz trenowac do maratonu powinieneś być zadowolony ;-)

Ps. Jak potrzebujesz czegoś bardziej ekstremalnego proponuję podbieg do Starej Podacy ... na mecie będą fajne widoki ...a potem to już tylko z górki ;-P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2019 09:03

Bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone