Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2019

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 16.07.2019 14:40

coglin napisał(a):[quote=
W Studenacu zapłacisz kartą, tak samo w sklepie z pamiątkami przy północnej plaży.
Wszystkie stoiska z owocami "na zewnątrz" (przy Studenacu i przy plaży północnej) tylko gotówką.
Lody przy plaży południowej i po drodze na nią (ul. Ravanje) tylko gotówka.
Restauracja Bonaca przy plaży południowej - tylko gotówka.
Pizzeria Venix przy plaży północnej - nie jestem pewny bo płaciłem tylko gotówką :)


Tak tylko dodam - "moja" gospodyni nie używała nazw plaża południowa , czy północna - tylko plaża Ravannje i plaża Vala .
Przypuszczam iż określenie plaż - północna i południowa powstały jedynie dla turystów z Polski 8O
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.07.2019 14:44

lipa z kartami trochę..ja już przyzwyczajony do revoluta :)
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 16.07.2019 19:27

Co to jest "revoluta"?
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 16.07.2019 20:10

To chyba jakaś rewolucja :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 16.07.2019 20:21

Absolut napisał(a):Co to jest "revoluta"?


Revolut'a...tak lepiej?
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 16.07.2019 20:43

A czy to ważne jak się pisze... Nazwę karty i tak wiadomo oco chodzi
możemy mieć złote karty...
A jak nie przyjmują to nie.... I gotówką trzeba płacić
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 17.07.2019 21:12

Pytałem o Revolutę bo naprawdę nie wiedziałem, 11DDW :papa: :hut:
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 18.07.2019 06:42

Witam
Jaka woda w Podacy piszcie bo z tydzień wyruszam i...
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 19.07.2019 18:56

Jestem zobowiązany poinformować, że.........w tym roku będę w Podacy tylko........przejazdem :cry: !! Zmobilizowałem w firmie pół setki osób i robimy autokarową objazdówkę po Bośni a raczej Hercegovinie i Chorwacji :)! Oczywiście, że tak zaplanowałem trasę, żeby w Podacy spędzić kilka godzin odwiedzając moich fantastycznych przyjaciół, poczuć urok plaży północnej no i......zerwać kilka laurowych liści przy drodze do Górnej Podacy :D :D ....Wszystkim odpoczywającym i tym, którzy będą w Podacy odpoczywać, życzę wspaniałych chwil spędzonych w tym jakże ukochanym przeze mnie miejscu....Pozdrav :papa: (w Podacy będę 18 września)
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 20.07.2019 06:45

VONPLES napisał(a):Jestem zobowiązany poinformować, że.........w tym roku będę w Podacy tylko........przejazdem :cry: !! Zmobilizowałem w firmie pół setki osób i robimy autokarową objazdówkę po Bośni a raczej Hercegovinie i Chorwacji :)! Oczywiście, że tak zaplanowałem trasę, żeby w Podacy spędzić kilka godzin odwiedzając moich fantastycznych przyjaciół, poczuć urok plaży północnej no i......zerwać kilka laurowych liści przy drodze do Górnej Podacy :D :D ....Wszystkim odpoczywającym i tym, którzy będą w Podacy odpoczywać, życzę wspaniałych chwil spędzonych w tym jakże ukochanym przeze mnie miejscu....Pozdrav :papa: (w Podacy będę 18 września)


No dzięki wielkie ja z rodzinką się wybieram w piątek ze świętokrzyskiego
na tydzień do Podacy i chyba zaliczymy północna plaże
A napisz coś o podwodny życiu jak to tam wygląda
A wiesz coś o tych prywatnych plażach bo my takową my mieć... No ale...
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 20.07.2019 10:04

Plaża "prywatna" to ta koło Anci?

Podwodne życie jest dość marne. Zwłaszcza w zasięgu nóg na obu dużych plażach - tam nie ma niczego. Jakieś małe rybki się plątają.
Im dalej tym lepiej, tylko że głębiej.
Najwięcej zobaczysz na plaży przy Anci - kamienie i skały robią swoje, albo tam gdzie kończą się plaże i zaczynają skały.

Plaża "prywatna" tak naprawdę nie jest prywatną. Tylko, że mniej osób tam chodzi.

Jeśli jedziesz do Anci to już nie ma prawie bezpośredniego zejścia na tą plaże - jakieś afery z właścicielem apartamentu przez którego teren się przechodziło. Jak to powiedział - "long story". Trzeba zejść na plażę południową i skręcić w lewo. Jest dorobione betonowe dojście na małą plaże.

Ogólnie w Podacy nie ma prywatnych plaż. Niektóre apartamenty (2-3, mieszczące się w pierwszej linii przy plaży południowej) mają postawione leżaki na plaży i powiedzmy, że ten kawałek jest prywatny.
kostek101
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostek101 » 20.07.2019 10:16

No nie Anci
A Vinko Šunjič Hercegovačka 2
A z plażami to tak jak się spodziewałem że ktoś się może kręcić
i myślę że będzie spokojniej na tych betonowych niż na południowej lub północnej
plaży
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 21.07.2019 08:49

Jeszcze tylko 5 dni i startujemy do Podacy 3 rok z rzędu.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 21.07.2019 08:54

Slawek_11 napisał(a):Jeszcze tylko 5 dni i startujemy do Podacy 3 rok z rzędu.

Gratulacje....Podaca ma coś w sobie....(8 razy) pozdrav
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 21.07.2019 09:28

VONPLES napisał(a):
Slawek_11 napisał(a):Jeszcze tylko 5 dni i startujemy do Podacy 3 rok z rzędu.

Gratulacje....Podaca ma coś w sobie....(8 razy) pozdrav


Wiesz Bogdan, że takie miejscowości jak Podaca wybiorą osoby, które chcą odpocząć od zgiełku dużych miast i parwanów z nad Bałtyku :D, rodziny z dziećmi aby nie martwić się o kawałek plaży jak dzieci jednak stwierdzą że chcą pospać dłużej . A to że Podaca jest dobrym miejscem wypadowym np. do Dubrovnika i Mostaru to kolejna zaleta.

I znowu sie załapałem na święto 3 sierpnia w Starej Podacy - polecam jak ktoś nie był.
Do zobaczenia na północnej plaży od 27.07 - 09.08.

P.S - mam nadzieję Bogdan że koledze też się spodoba u gospodarza co u niego bywasz :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone