Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.08.2019 00:26

https://www.facebook.com/groups/croapartamenty/permalink/473136793466340/

W okolicach Viru znaleziono właśnie ponton, w kiepskim stanie, bez silnika.

"Vermisst jemand sein Schlauchboot? Schwimmt zwischen Nin und Vir ohne Motor Haben versucht es mitzunehmen, aber unser Schlauchboot schafft es leider nicht mit and Land zu ziehen. Wurde wohl aufgeschlitzt. Die Nummer des Bootes PL08152 und der Name ist Peking. Evtl kennt jemand dieses Boot."
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 28.08.2019 00:30

marsik napisał(a):
baunty napisał(a):
ogorek napisał(a):na niektórych stronach w UK czy Niemczech oferują 3.8 Honwave

http://www.robertowenmarine.co.uk/honda-marine?sort=rating&order=DESC

Ale nie wierzę, że nie ma nic nowszego - równie dobrego. Mój uzywałem gdzieś 7 lat temu.

Ogórek, a nie 5 lat temu przypadkiem?
Bo chyba w 2014 pierwszy raz pływałeś tym pontonem i chyba po pierwszym sezonie przesiadłeś się na riba ?


Odpowiem za #ogórka - pontonem pływal bodajże 3 sezony, od 2015 ma RIBa.

To może jakaś pomyłka zaszła, bo na motorowodnym pod koniec 2013r Ogórek pisał o chęci zakupienia pontonu i pierwszej przygodzie motorowodnej.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.08.2019 00:39

:?: Może się mylę? Tylko był wtedy w kilku miejscach, na Krecie m.in. Najlepiej jak sam #ogórek się opowie...
peking
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) peking » 28.08.2019 00:57

Ja miałem na pontonie PEKING I TEN NR REJESTRACYJNY! nie mogę otworzyć linka na fb. Mogę prosić o więcej szczegółów gdzie jest itd?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.08.2019 01:04

Rysiu200 napisał(a):....Z tego co do tej pory doczytałem odnoszę wrażenie, że większość z Was w końcu dojrzewa do przyczepki ( bo mimo, ze ponton jest składany, to jest to dość uciążliwe), a w końcu do RIBa.....
Muszę się wybrać do Suzuki i popaczeć.


Niekoniecznie do RIBa. RIBy są drogie (nowe ok. +50-100% więcej niż podobnej wielkości laminat) i niewygodne - mało miejsca na pokładzie. W sumie na tym forum, jak ktoś wyszedł z pontonu to raczej nie ma RIBa, tylko sztywną łódkę (wyjątkiem jest kolega #ogórek).

Wiele osób wozi ponton z podłogą bez przyczepki. Ale nie z rodziną 2+4... raczej. Ty z taką rodziną nie jeździsz też zwykłym osobowym, a jak dużym Vanem to może pomieścisz?

Fakt jest taki, że nikt tutaj nie używał takiego TakaCata. Bo nie nadaje się jako środek transportu morskiego. Ale jak szukasz drogiej zabawki na Jadran i chcesz się dopiero przekonać czy o to Ci chodzi to ryzykuj. Jestem ciekawy wrażeń i doświadczeń.
Czy Honda czy Suzuki będziesz zadowolony. Kup tańszy i z wygodniejszym serwisem.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.08.2019 01:13

peking napisał(a):Ja miałem na pontonie PEKING I TEN NR REJESTRACYJNY! nie mogę otworzyć linka na fb. Mogę prosić o więcej szczegółów gdzie jest itd?


No proszę!!! To jakaś Niemka znalazła, a udostępnił ktoś na grupie "Chorwacja apartamenty".

https://www.facebook.com/100000200510453/posts/2868706329812689/

A to otwierasz? To jej profil i ten post.
Po dalsze info musisz się z nią kontaktować.
peking
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) peking » 28.08.2019 01:14

Nie mogę odtworzyć tego linka
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.08.2019 01:15

Jesteś na Fb?
peking
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) peking » 28.08.2019 01:48

już widzę na fb. niestety to mój ponton a w zasadzie resztki z niego.... najcenniejszy był silnik suzuki 20 km który zaje.ali hmmm przykry koniec urlopu......... ciekawe czy uda mi się do tych resztek dotrzeć............
Rysiu200
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiu200 » 28.08.2019 07:20

peking napisał(a):już widzę na fb. niestety to mój ponton a w zasadzie resztki z niego.... najcenniejszy był silnik suzuki 20 km który zaje.ali hmmm przykry koniec urlopu......... ciekawe czy uda mi się do tych resztek dotrzeć............


Drogi kolego, bardzo Ci współczuję - przykra sprawa.
Mam nadzieję, że sprzęt był ubezpieczony?
peking
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) peking » 28.08.2019 08:34

Niestety ubezpieczenia nie miałem. Na tydzień miałem riba od rib4rent i teraz jestem w kontakcie z właścicielem. Od niego wiem że skutecznego ubezpieczenia na kradzież w sumie nie ma bo firmy mają takie wymagania jak np. Warta że ok ubezpieczyciela pod warunkiem zamkniętej, oświetlonej i monitorowanej mariny. Reasumując silnik, ponton, pneumatyczne kamizelki, materace premium i paliwa ponad 50 litrów w plecy. Na kasę przeliczając to jakieś 12-16 tys. Pln
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2019 09:13

A co jest w umowie z wypożyczalnią na taką okoliczność ?
Rysiu200
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiu200 » 28.08.2019 09:42

marsik napisał(a):
Rysiu200 napisał(a):....Z tego co do tej pory doczytałem odnoszę wrażenie, że większość z Was w końcu dojrzewa do przyczepki ( bo mimo, ze ponton jest składany, to jest to dość uciążliwe), a w końcu do RIBa.....
Muszę się wybrać do Suzuki i popaczeć.


Wiele osób wozi ponton z podłogą bez przyczepki. Ale nie z rodziną 2+4... raczej. Ty z taką rodziną nie jeździsz też zwykłym osobowym, a jak dużym Vanem to może pomieścisz?

Fakt jest taki, że nikt tutaj nie używał takiego TakaCata. Bo nie nadaje się jako środek transportu morskiego. Ale jak szukasz drogiej zabawki na Jadran i chcesz się dopiero przekonać czy o to Ci chodzi to ryzykuj. Jestem ciekawy wrażeń i doświadczeń.
Czy Honda czy Suzuki będziesz zadowolony. Kup tańszy i z wygodniejszym serwisem.


Marsik,
Jeżdżę vanikiem Honda Odyssey. Fakt, spory. Znalazlem (nawet w tym wątku chyba) zdjecie pontonu w Odyseyce. No mieści sie, ale gdzie reszta gratów 6 osobowej rodziny? Wiem, że wożą, ale raczej 2 osoby w kombi ze złożonymi siedzeniami. Mnie to zdjęcie utwierdza w opcji ultramobilnej, choć liczę się z tym, że od przyczepki nie da się uciec.

Odyssey_ponton.jpg


Co do Takacata, to chętnie jeszcze bym trochę podrążył temat teoretycznie. Tak w zasadzie, to niby dlaczego Takacat nie nadaje się do transportu morskiego? Skąd taka opinia, skoro nikt nie używał? Jakie są merytoryczne argumenty za tym, że np Yam380 na Adriatyk tak, a Takacat nie? W czym konkretnie miałby być gorszy od pontonu typu Yam 380S czy Honwave 380, że miałoby go to dyskwalifikować do transportu morskiego? Też ma kat c:

2019-08-28 09_06_23-860093008_T380LX_certificate_1.jpg

C-Takacat_2.jpg


Czy dlatego takie wrażenie, ze ma otwarty dziób?
Ten sprzęt nieprzypadkowo wymyślono w Nowej Zelandii i jest tam popularny ( a także w Australli). To tam, gdzie wymyślono JetBoata. Nowozelandczycy są specyficzni i projektują sprzęty na swoje wody, a mają jej dużo i dużo z tego korzystają. Najwięcej uprawiają wędkarstwa morskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=9dVp-K2PYkU
Przy okazji wtrącę, że wiem o czym mówię, bo mieszkałem w NZ 2,5 roku. Tak sobie myślę, czy Adriatyk jest tak mocno inny od Sydney Harbour, zatok koło Auckland i oceanu otaczającego NZ z każdej strony? Tam nie ma nagłych zmian pogody i zafalowań?
https://www.youtube.com/watch?v=wPd6yJX64mY
Oprócz Takacata jest jeszce truekit.nz - zgrzewane szwy i z Valdexu. Wygląda na bardzo jakościowy produkt, niestety rozmiary tylko 2.8m i 3.3 m. Tam naprawdę to jest popularne.

Nie zrozum mnie źle - nie twierdzę , że nie masz racji, ale bym był rad gdybyś swoją opinię poparł jeszcze jakimiś arugmentami. Dla mnie w teorii z certa, filmików i tego gdzie to jest używane na świecie wydaje się, że nie ma podstaw uważać, że się nie nadaje. Zatem proszę o argumenty, dlaczego się nie nadaje. Czy sądzisz, że instytucja wydająca certyfikat jest w błędzie i wprowadza klientów / użytkowników w błąd? Gdyby tak było, to podważałoby to sens certyfikacji jako takiej, a w założeniu cert ma zapewaniać pewną powtarzalność wspólnych cech, które muszą spełniać produkty objęte tą samą kategorią certyfikatu. Ponieważ jednak nikt nie używał tego sprzętu, kontrargumenty również chyba trzeba będzie uznać za teoretyczne. A praktyka tak jak mówisz pokaże.

To tak tylko wrzucam kij w mrowisko - ale przyjaźnie i z uśmiechem. :) W rzeczywistości nie miałbym specjalnej ochoty znaleźć się zbyt daleko od brzegu (z całą rodziną) na żadnym pontonie. W zeszłym roku pożyczyliśmy motorówkę na pół dnia ze 115hp i było zafalowanie. Motorówka daje radę, ale wytrzęsło nas i trudno nam uznać ten epizod za przyjemny.

Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 28.08.2019 16:01 przez Rysiu200, łącznie edytowano 1 raz
Rysiu200
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysiu200 » 28.08.2019 15:02

Znalazłem ciekawy filmik na tubie z porównaniem kilku różnych silników:
https://www.youtube.com/watch?v=g8APFou8r8A

Załuję, że nie znam niemieckiego - podejrzewam że mówią ciekawe rzeczy. Może ktoś zna i podpowie szczegóły?
Tak czy siak jeśli chodzi o suche dane testowe, to okazuje się, że w teście najszybsza i najekonomiczniejsza okazała się Honda:
Honda_BF20.jpg


Suzuki okazało się chyba dość sporo głośniejsze [95 vs 87 dB na maxie] i ciut mniej ekonomiczne.
Suzuki_DF20.jpg


Najcichsza: Yamaha [83 dB]
Ostatecznie ranking Niemiaszków wygrywa Honda Ex aequo z Mercurym. Suzuki nr 2. Cały ranking:
Ranking.jpg
Ostatnio edytowano 28.08.2019 15:34 przez Rysiu200, łącznie edytowano 3 razy
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.08.2019 15:22

"Osiołkowi w żłoby dano..." :wink: :lol:
Gdyby można było z tych wszystkich przedstawionych "zmiksować" konfigurację... :wink:
Brałbym:
maszynerię Suzuki (wtrysk i LeanBurn),
obudowę Hondy (w moich oczach najładniejsza),
rumpel Mercury (jest cudownie pośrodku).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 650
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone