Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.06.2021 15:39

swider1985 napisał(a):Bo ja mam spanie w Zaborić może znacie fajne miejsca za wypady oczywiście pływadłem .
Przy 10 l/h ogranicza Cię tylko portfel :wink:
zaboric_revier.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.06.2021 08:22

Ponton nasmarowany anty-UV'em :D
Linki, karabinki i osprzęt - checked
Jeśli ktoś używa karabinków zamiast "węzłów marynarskich", polecam karabinki z dobrej nierdzewki.
Aluminiowe po 3-4 sezonach (na Adriatyku) zaczynają stroić fochy,
a stalowe egzemplarze, które mamy od 2015, są wciąż jak nowe.
Za równy tydzień o tej porze będziemy się ładować na prom w Zadarze :hut:
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 20.06.2021 18:28

My za tydzień będziemy w Vinisce :D :D
Nie mogę się doczekać, pierwszy wyjazd z pontonem :)
Też nasmarowałem ufałem :D
W długi weekend miał miejsce pierwszy poważny test na zbiorniku Jeziorsko i wypadł pozytywnie. Test nie tylko pontonu, ale całej logistyki: belki, box, pakowanie rozkładanie itd.
No i test rodzinnego pływania przede wszystkim, bo pierwsze testy były z kolegami. Rodzina jest grzeczna, nie panikuje, jak skiper będzie mądrze pływać to będzie dobrze.
Stopy wody pod pompowanym kilem!
Albo sztywnym, co kto ma :)
Załączniki:
Resizer_16242063784060.jpg
Resizer_16242063784061.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.06.2021 18:46

Bardzo zgrabna Foczka :wink:
Na pewno będzie dużo radości.
:papa: :hut:
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 21.06.2021 17:23

boboo napisał(a):Bardzo zgrabna Foczka :wink:
Na pewno będzie dużo radości.
:papa: :hut:


Aaa dziękuję, prawda że zgrabna :D

Kurczę, nie mogę się dostać do działu https://www.cro.pl/wyjazd-z-wlasna-lodka ... 28177.html
Za mało postów mam? :? Kiedyś mogłem przeglądać nawet niezalogowany.
Chciałem sprawdzić, co potrzeba do wykupienia winiety. Dokument rejestracyjny łódki, paszport/dowód, patent sternika i gotówka... Byłoby to wszystko? :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2021 17:29

Dzial został usunięty przez autora.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 21.06.2021 21:10

Juzek napisał(a):Kurczę, nie mogę się dostać do działu wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html


Ten wątek powstał ponad 10 lat temu i miał już tyle poprawek, że zrobił się mało czytelny. Schowałem go, żeby mu zrobić porządną aktualizację, ale w międzyczasie ujawnił się jeden user, który postawił sobie za cel udowodnienie mi, że nigdy nie pływałem pontonem i w ogóle mało się na tym znam. I jakoś tak mi zapał minął.
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 21.06.2021 23:51

Morski Pas napisał(a):
Ten wątek powstał ponad 10 lat temu i miał już tyle poprawek, że zrobił się mało czytelny. Schowałem go, żeby mu zrobić porządną aktualizację, ale w międzyczasie ujawnił się jeden user, który postawił sobie za cel udowodnienie mi, że nigdy nie pływałem pontonem i w ogóle mało się na tym znam. I jakoś tak mi zapał minął.

Tak, czytałem, przepiękna awantura :D
Z odwiecznym konfliktem w tle: motorowodniacy vs żeglarze. Już będąc młodym pacholęciem czytałem przygody Pana Samochodzika i Winnetou, gdzie jedni drugim cumy przecinali.
Szkoda trochę tego wątku, nawet z poprawkami i skreśleniami było to fajne kompendium wiedzy.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 885
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 22.06.2021 07:10

Chciałem sprawdzić, co potrzeba do wykupienia winiety. Dokument rejestracyjny łódki, paszport/dowód, patent sternika i gotówka... Byłoby to wszystko? :roll:[/quote]

Do wykupienia winiety potrzebne są: Rejestracja i ubezpieczenie OC. Winietę kupujemy w kapitanacie, a ubezpieczenie u agenta.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 22.06.2021 08:34

Juzek napisał(a):Tak, czytałem, przepiękna awantura :D
Z odwiecznym konfliktem w tle: motorowodniacy vs żeglarze.

Tylko nie wiem dlaczego akurat ze mną w roli głównej. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że równie chętnie pływam motorówkami, a na forum byłem jednym z pierwszych, którzy pływali pontonami w Chorwacji. Sam przecierałem szlaki i przekopywałem się przez biurokrację, bo wtedy nie było kogo zapytać.

Juzek napisał(a):Szkoda trochę tego wątku, nawet z poprawkami i skreśleniami było to fajne kompendium wiedzy.

Już kilka razy zabierałem się za napisanie tego od nowa, ale to jest trudniejsze niż się wydaje. Dokumenty źródłowe często nie są łatwe do znalezienia, a ten podstawowy, umieszczony na oficjalnej stronie Ministarstva mora prometa i infrastrukture ma datę marzec 2005. Urobię się po łokcie, a potem przyjdzie taki jeden i będzie mi wytykał, że źle przecinek postawiłem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.06.2021 09:01

Cze!
...albo lepiej Ahoj!
Może jest rozwiązaniem aby temat na razie-do końca sezonu przywrócić, a w międzyczasie stworzyć nowy.
Juzek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 06.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juzek » 22.06.2021 09:05

Zago napisał(a):Do wykupienia winiety potrzebne są: Rejestracja i ubezpieczenie OC. Winietę kupujemy w kapitanacie, a ubezpieczenie u agenta.

Z tego co pamiętam przy moim silniku 15hp OC chyba nieobowiązkowe. Ale na pewno przydatne. Dzięki za odpowiedź :papa:

Morski Pas napisał(a):Już kilka razy zabierałem się za napisanie tego od nowa, ale to jest trudniejsze niż się wydaje. Dokumenty źródłowe często nie są łatwe do znalezienia, a ten podstawowy, umieszczony na oficjalnej stronie Ministarstva mora prometa i infrastrukture ma datę marzec 2005. Urobię się po łokcie, a potem przyjdzie taki jeden i będzie mi wytykał, że źle przecinek postawiłem.

Spoko, jak będziesz miał wenę, chęć i czas to napiszesz, jaknie to nie. I tak dobrze, że tyle lat było i za to dzięki.
fly napisał(a):Cze!
...albo lepiej Ahoj!
Może jest rozwiązaniem aby temat na razie-do końca sezonu przywrócić, a w międzyczasie stworzyć nowy.

Byłbym za :)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 22.06.2021 09:33

boboo napisał(a):
swider1985 napisał(a):Bo ja mam spanie w Zaborić może znacie fajne miejsca za wypady oczywiście pływadłem .
Przy 10 l/h ogranicza Cię tylko portfel :wink:
zaboric_revier.jpg

Portfel też ważny ale gorzej jak sprzęt zawiedzie to na morzu daleko od lontu :cry:
Ostatnio edytowano 22.06.2021 11:40 przez swider1985, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.06.2021 09:42

swider1985 napisał(a):Portfel też ważny ale gorzej jak sprzęt zawiedzie to na morzu daleko od londu :cry:


8O 8O 8O
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 22.06.2021 10:06

swider1985 napisał(a):
boboo napisał(a):
swider1985 napisał(a):Bo ja mam spanie w Zaborić może znacie fajne miejsca za wypady oczywiście pływadłem .
Przy 10 l/h ogranicza Cię tylko portfel :wink:
zaboric_revier.jpg

Portfel też ważny ale gorzej jak sprzęt zawiedzie to na morzu daleko od londu :cry:

A może 'daleko od lontu'?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 715
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone