Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 01.07.2021 11:53

pabbllo_ldz napisał(a):
marsik napisał(a):
16-25.07 będziemy na Pagu, w Kosljun.


Na moją łupinkę daleko, ale kolegę zapraszam do Kustici lub w pobliże na zimne piwo :)
.....
Trzeba mierzyć siły na zamiary, biorąc pod uwagę że to nasze pierwsze pływanie w Chorwacji.
To jednak zamierzamy pływać na okoliczne plaże.
Pływam, nie sam a z małymi dziećmi.


Dzięki za zaproszenie!

Jest kawałek, wszystko przez ten długaśnie rozciągnięty Pag. Jakieś 60km morzem w jedną stronę. Zobaczymy.
Może uda się spotkać gdzieś w połowie drogi, np. może zajrzymy w tą okolicę https://goo.gl/maps/BYdtBJiB7ot1VHqB8
Owce łażą tam po skałach, a nasz pies jest zakochany bez wzajemności w paskich owcach.
Wtedy ja zapraszam na pokład z zimnym gemist (ulubione przeze mnie na wodzie białe wino z wodą gazowaną :) )

Oczywiście, ostrożność i bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Ale szybko nabierzesz wprawy, pewność siebie wzrośnie. Wszystko zależy od warunków. Jak tylko morze będzie łaskawe, to zaczniesz wypływać z Paskiego Zalewu, bo mknięcie po gładkiej jadrańskiej toni jest tak hipnotyzujące, że ciężko się zatrzymać :lol:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 01.07.2021 20:04

@Marsik wspomniane miejsce mamy ok. 1h drogi, więc jak będzie fajna pogoda to chętnie dopłyniemy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2021 20:19

pabbllo_ldz napisał(a):............ to chętnie dopłyniemy.


Zabierz ze dwa kanistry 10 l na benzynę. Bo o ile dobrze pamiętam trochę niefortunnie wybraliście miejsce, jeśli chodzi tankowanie łodzi. Prawdopodobnie będziesz musiał dotankowywać Rib-a za pomocą dowożenia paliwa samochodem.
I jeszcze jedno na wodzie mijaj z porządną poprawką wszystkie wysunięte w wodę cyple skalne, aby nie zostawić spodziny Mercurego w Jadranie.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.07.2021 09:43

Używam Garmina i pamiętam o szerokim omijaniu wszelkich cypli itp..
Karnisty użycza gospodarz więc tu nie ma problemu z pustym wożeniem..
Ten Mercury jest oszczędny 4.5 km z litra paliwa(55l zbiornik) to ok. 6l na godzinę przy 35 km/h.
A szybciej nie zamierzam z dzieciakami pływać..
Mam miejsce na jedną tylko banderę, wieszam Polską w tym wypadku?
Smoki93 przybywaj :D

P.S

Doczytałem że do 8M jednostki bandera nie jest wymagana.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2021 11:28

pabbllo_ldz napisał(a):Używam Garmina i pamiętam o szerokim omijaniu wszelkich cypli itp..


Złudne nadzieje, za duże opóźnienie.

pabbllo_ldz napisał(a):Karnisty użycza gospodarz więc tu nie ma problemu z pustym wożeniem..


Oki-Doki :D

pabbllo_ldz napisał(a):Mam miejsce na jedną tylko banderę, wieszam Polską w tym wypadku?


W/g Polskiej szkoły prawa burta bandera Polska, lewa Chorwacka. Albo odwrotnie nigdy nie pamiętam :oops:

W/g Niemieckiej na jednym maszcie od góry bandera Chorwacka pod spodem Polska. Taką wersje ja używam.

pabbllo_ldz napisał(a):
Doczytałem że do 8M jednostki bandera nie jest wymagana.


Yes sir. Jednak bandera ładnie wygląda nawet na takich łupinach jak nasze. :mrgreen:

Pozdro.
Ostatnio edytowano 07.07.2021 16:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.07.2021 12:03

Pisząc o Garminie miałem na myśli mapę morską Adriatyku, a nie echosondę :D
Ale dziękuje za zwrócenie uwagi, będę się pilnował :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2021 17:00

Przed wyruszeniem w trasę obejrzyj sobie to:
https://webapp.navionics.com/#boating@7&key=anunGsylzA
"podzoomuj" i zapamiętaj płycizny :wink:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.07.2021 18:26

@Boboo mam Garmina Echomap 7 cali i awaryjnie mapę navionics na tel.
Będziemy uważać przy zbliżaniu się do brzegu, widziałem że niebezpieczne miejsca są pozaznaczane na mapie.
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 03.07.2021 20:57

boboo napisał(a):Przed wyruszeniem w trasę obejrzyj sobie to:
https://webapp.navionics.com/#boating@7&key=anunGsylzA
"podzoomuj" i zapamiętaj płycizny :wink:

,z tej korzysta mój właściciel Branko a pływa na duże ryby i ja też korzystam i się sprawdza - szczególnie przy wysepkach
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 03.07.2021 22:39

Sprawdzałem tą opłatę turystyczną, wg. strony cennik zaczyna się od łodzi o długości 7m. Raczej gumowców nie dotyczy. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
Od 08.08 do 22.07 - Hvar , czy ktoś będzie tam śmigał.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.07.2021 22:54

ventus napisał(a):Sprawdzałem tą opłatę turystyczną, wg. strony cennik zaczyna się od łodzi o długości 7m. Raczej gumowców nie dotyczy. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.
Od 08.08 do 22.07 - Hvar , czy ktoś będzie tam śmigał.

Opłata, o której piszesz, jest za spanie na łodzi.
Dotyczy także łodzi mniejszych niż 7m , płacisz od osoby.
Już o tym jakiś czas temu tu pisałem :
wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-przeniesione-z-faq-t17857-480.html
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 03.07.2021 23:19

Bardzo dziękuję, za wytłumaczenie tematu.
cabage
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) cabage » 04.07.2021 16:14

marsik napisał(a):
cabage napisał(a):Poleci ktoś fajne miejsca do odwiedzenia w okolicach Sevid ? do 15-20 km. Wybieram się w tamte okolice z własną łodzią i planuję co nieco popływać.

Wiem o :
Stari Trogir
Zatoka Borovica

Jest coś jeszcze wartego uwagi ?


Popularna Blue Lagoon przy Wielkim Drveniku https://goo.gl/maps/dQLr8LH6bUZ2hw2g7
Choć ja wolę nieco mniej zatłoczoną, pobliską zatoczkę z piaszczystym dnem przy W. Drweniku https://goo.gl/maps/LwrkfCw1Qzi99sm78
Warto zajrzeć na Soltę, do Maslinicy i okolic, np. https://goo.gl/maps/mta9LdqMUaXCp8Q36
Warto rozważyć wycieczkę do Trogiru oczywiście, przepłynąć pod mostem.
W Vinisce jest przyzwoita knajpka https://g.page/kupinica?share
W Marinie można spojrzeć na wieżę https://goo.gl/maps/DRsyDeuSqDqkWyXEA i wpaść na pizzę
Na zachód warto opłynąć zatokę Rogoźnicy, odpocząć tutaj https://g.page/uvala-movar?share
No i dalej może odwiedzić Primosten.



Dzięki Wielkie :) :D :D :D :D
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 05.07.2021 01:00

pabbllo_ldz napisał(a):....
Doczytałem że do 8M jednostki bandera nie jest wymagana.


Warto dumnie nosić banderę kraju rejestracji czyli zapewne polską, nawet na mniejszej jednostce (nawet na pontonach 3-4m). I ona zawsze jest najważniejszą banderą na jednostce!
Uprzejmie dla Chorwatów mieć także banderę chorwacką (kraj goszczący, potwierdzenie poddania się ich przepisom) o ile jest dla niej miejsce. Może być mniejsza od własnej i na ribie pewnie nawygodniej umieścić ją pod własną banderą (nigdy nad - to by wskazywało błędnie, że jednostka jest chorwacka, nie mówiąc już o braku szacunku dla własnej, polskiej bandery).
michalsilesia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalsilesia » 06.07.2021 22:54

Hej, Czy może ktoś potwierdzić czy na PAGu działa kapitanat czy trzeba do Zadaru po winete jechać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 718
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone